Jump to content

Moto Zajednica

23.8. Trstenik, neobjasnjiv pad...

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Juce oko podne, podjem sa drugarom, vozi piaggio energy 50/2t, iz Vrnjacke banje do Trstenika. Suvo vreme, stigli za par minuta idemo ka autobuskoj stanici,vozimo 40kmh, prilazimo T raskrsnici, drugar 15-20 metara ispred mene, odjednom TRAS sa 20-30 kmh na potpuno suvom i ravnom asfaltu, sa novim miselinkama, kontuzija ramena, skuteru nista ??? ??? ??? Stajem, gledamo, gleda neka baba, gledaju taxisti preko puta, nikome nista nije jasno... Poslednjih mesec dana je taj drugar sa jos par nas na tom govnetu presao ~2000km, sirom zemlje Srbije, po svakakvim putevima, terao ga 80-90kmh, obarao ga kao r1 po krivinama, preticao slepere ;)...I onda sa 30 tresne kao guzica. Iz moje perspektive izgledalo je kao da mu je neko nevidljiv izbio sediste ispod dupeta, cak nije ni kocio, samo se nasao na podu...Tu sam seo na govno, provozao ga, kocio, kretao, okretao se, gume drze ko zalepljene, nista mu ne fali osim par ogrebotina... Cetiri svedoka su se slozila da nikome nije jasno zasto i kako je pao, al je pao...Drugar je dobro, mada nece moci da vozi 10ak dana,  imao je jaknu sa protektorima, kacigu, rukavice, farmerke. Danas sam ih vratio istim kolima za Bg ;)

 

Kad se setim da sam `vatao svaku priliku da provozam govno, sledio sam se od pomisli kako sam lako mogao da ljosnem... ???

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mali nagib motora, pipnuta prednja i malo ulja na baš tom mestu = sigurno padaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Rezonanca- secam se prica mog matorog kako su padali sa jawa valjda bese 90tica, odjednom te izbaci iz sedista ne znas ni sta te je snaslo, zato su ih i zvali kozice, a sve zbog konstrukcije rama, jednostavan A ram, sa jednom sipkom kao kod bicikle lako moze da zavibrira, zato je sada masa motora sa dvstrukim A ramom(ili kako bih to drugacije vec nazvao) tako da je moguca i ova varijanta- poklopila se frekfencija vobriranja motora, rezonirala ramom i eto ti belaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

E,brate,mi k`o da igramo tenis!!!Takav tajming imamo!!!U Knjazevcu postoji mesto koje smo nekada zvali `Piramida`,inace stari kamenolom...Sa Jawom 90 imao sam prve padove,prvi polomljen prst,prvo bezanje od tadasnje policije(uspesno!!!),i zahvaljujuci jawi,prvo sexualno iskustvo...Samo,mi smo je ,neznam zbog cega,zvali `strsljenica`...Jedino motorce  koje u trecoj na gasu pita kakva su ti ledja...I to,bas zestoko...Tetkom sam pokrio uspomene iz tog (nikad zaboravljenog) vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Tako je Kvarisa pao. Isao je polako, upaljena svetla, kaciga, ful oprema, kondomi u dzepu i odjednom je  iz cista mira pao. Nakon mesec dana, valjda od soka, se setio da je bilo nafte po putu. I to samo taj sekund, posle je nije bilo. Jos bizarniji je slucaj jedne moje prijateljice. Kaze sedi ona, pije kafu, kad odjednom nesto puce. Gleda ona sta je , kad ono pukla joj djana, sama od sebe. Ja pretpostavljam da je od nervne napetosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2638 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Tako je Kvarisa pao. Isao je polako, upaljena svetla, kaciga, ful oprema, kondomi u dzepu i odjednom je  iz cista mira pao. Nakon mesec dana, valjda od soka, se setio da je bilo nafte po putu. I to samo taj sekund, posle je nije bilo. Jos bizarniji je slucaj jedne moje prijateljice. Kaze sedi ona, pije kafu, kad odjednom nesto puce. Gleda ona sta je , kad ono pukla joj djana, sama od sebe. Ja pretpostavljam da je od nervne napetosti.

I drugarica je imala cetiri svedoka , i posle su svi probavali (kao oni momci skutera)  i bili jednoglasni  - djana joj je pukla. Tako da to nije urbana legenda , mada zvuci nemoguce kao i pad sa skutera.

Ali Kvarisin pad jos nije ni teoretski a kamoli laboratorijski objasnjen. Neki povezuju jednominutni gubitak amnezije sa blizinom kompjutera,tj. tastature,ali bez logicnog objasnjenja i dalje zvuci ,pogotovo laicima, kao zona sumraka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pola sata sam zagledao asfalt na licu mesta, strugao ga nogama, cak sam par puta zaleteo govno na tom delu, pa kocio dosta ostro, nista, kao bilo koja ulica u bilo kojem gradu... A ja se plasim mojih kineskih polu busnih kramponki ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Ako je bila bas nova guma, onda vrlo lako moze BAS to da se desi, jer svaka nova guma

ima neki uzasno klizavi zastitni sloj koji je nedaj boze dok nepredjes prvih 100-ak km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

nove gume imaju straftu po celoj duzini i dok se ona ne skine guma proklizava. Tako bar kazu a i ja sam pao doduse u krivini kad je guma presla oko 500km.Proklizala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

ne kupujte nove gume!!!! 

 

kumo to se odnosi na gume koje nemaju kockice po površini ... znaš ... glatko ... ko bebina guza, sa ponekom neravninom ... ma ... ne razumeš ti to ipak  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Nove gume ne postoje. Nikada nisam cuo da neko iz MC Ganjci kaze stavio sam nove gume, uvek kazu - stavio sam druge. Te sto su bile prve postaju druge, ali sa nadom da ce jednog dana ponovo postati prve. Isto je i sa lamelama, lezajevima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

moj prijatelj sa foruma ima svakodnevno slicna cudna desavanja

kaze : "ja kad god krenem da se vozim napadne me krivina"

idem pravo i polako kad odjednom BU iskoci krivina ispred mene  ;D

kad ce drzava da uradi nesto po pitanju tih krivina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd/Palilula
  • Motocikl: CB1000R

Ovo je istina ... ja sam taj drugar ... A to se sve desilo na avalskom putu ... jednostavno sam vozio i krivina je iskocila iz zbuna ... Uff koja si ti taster  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

moj prijatelj sa foruma ima svakodnevno slicna cudna desavanja

kaze : "ja kad god krenem da se vozim napadne me krivina"

idem pravo i polako kad odjednom BU iskoci krivina ispred mene  ;D

kad ce drzava da uradi nesto po pitanju tih krivina

 

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXA, ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Casna rec, i ja sam doziveo slicne zasede... ;D ;D ;D

 

p.s. gume su presle oko 3-4000 km...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja