Jump to content

Moto Zajednica

Drugo odrzavanje kursa bezbedne voznje

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Testove smo poloziliiiiiiii !!  ;)  Ostalo je da pokazemo u preksi sta naucismo na casovima, a bilo ih je pet

umesto cetiri. Odlicno osmisljen kurs, teme su vise nego neophodne da bi se prezivelo na dva tocka u

nasoj sredini i u danasnje vreme. Iako su predavaci, Gremlinka, Evil_Zo i Pablo vise puta naglasavali da je

ovo neka vrsta osnovne edukacije, ja bih rekao da je ovo jedan napredni kurs i da, bar u teoretskom delu,

neko ko nikada nije seo na motor, nebi mogao da shvati sve o cemu je bilo reci. Naravno da svaki segment moze

dodatno da se izdetaljise, ali to bi onda bilo skolovanje za profesionalne vozace - trkace.

 

Da ne tupim mnogo, jedva cekam Nedelju da odradimo poligon, iako sam deo predvidjenih radnji vec i sam vezbao.

 

I jos jedna jako pozitivna stvar...  upoznah nove drugare, koji su u stvari stari drugari sa tastature.  ;)

 

ps. Hvala Lazi i Ivanu, ali, neizmerno HVALA Saski Gremlinaki jer nas je uvazila da dodje u sitne sate i odrzi nam

      cas prve pomoci i to uz prisustvo juniora Marka. Hvala i Ljubici Searchi koja je sa Saskom pripremila

      materijal iz ove jako bitne oblasti, a koji ce uskoro biti dostupan svima nama na forumu.

 

pp.s.  Bilo je i ponavljaca koji vise ne umeju da voze plave motore za decake ako nema gde da guraju

          korman u kontra stranu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa naravno da je bilo ponavljača kad matorima teško ulazi... mislim, u glavu  ;D ;D ;D

a korman i onako ne okreće previše da se ne naginje ustranu jer često pretera sa naginjanjem ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ako imate mogucnosti, a uvek moze da se nadje, obavezno posetite ova predavanja jer cete saznati dostaaaa korisnih informacija koje mogu da Vam spase glavu.

 

Hvala svima na utrosenom vremenu i trudu, vidimo se u nedelju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Ovo sinoc je bilo odlicno, veoma iscrpno ali odlicno, mnogo mi je drago sto sam prisustvovao i naucio dosta stvari koje znam da sam radio pogresno, i jedva cekam poligon u nedelju.

 

Hvala svima koji su se potrudili da se ovo sprovede u delo!

 

vidimo se sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

Da, zaista odlicno zamisljeno i jos bolje sprovedeno.

 

mogu samo da preporucim svima. Mnogo, mnogo detalja se nauci i sistematizuje se ono sto vec odavno covek koristi.

 

Predavaci - cista 10! Evil_zo veoma jasan i nadahnut, ima ocigledan pedagoski talenat  ;). Pablo je covek koji zasluzuje pohvale po bar 100 osnova, ali za ovo sinoc - svaka cast... Prva pomoc je tema koju covek uvek mora da slusa - ja sam recimo novo naucio kada NE skidati kacigu povredjenom, a kada je to (u vrlo specificnim izolovanim situacijama) neophodno kako to bezbedno uraditi.

 

Momci i devojke - sve pohvale za entuzijazam i trud i jedva cekam poligon sutra.

 

Za sve koji se razmisljaju - NEMOJTE da se dvoumite - iskoristite prvu sledecu priliku i odslusajte ovaj kurs.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Sprint Apollo

Izashli smo na televizor...dobro, nije bash, al' rapidshare dodje skoro isto u danashnje vreme. :)

 

http://rapidshare.com/files/273185658/prvi_deo.ogg.html

http://rapidshare.com/files/273185660/drugi_deo.ogg.html

http://rapidshare.com/files/273185662/drugi_deo_1.ogg.html

 

Nazhalost, snimci su relativno loshi poshto je mikrofon telefona...mikrofon telefona. Pride, baterija mi je gevrisnula negde na pola. Uradio sam shta sam umeo u soundforge-u, al' tjete ipak morati da se napregnete solidno da razumete shta se pricha od onoga shto je uopshte snimljeno. Hvala Pablu, Evil_Zo-u i Gremlinki na odlichno pripremljenom kursu i dozvoli za snimanje. Vidimo se sutra (danas) na poligonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

moglo bi to sve da se snimi pa ko nije u mogucnosti da dodje da moze da pogleda.

sigurno je da bi koristilo.

 

vec smo tako nesto predlagali... videce se dal ce se moci realizovati

mada kad gledas to nije to dok uzivo ne vidis i probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ovakav materijal ne treba distribuisati na svoju ruku, posebno ne prakticni deo. Svaka vezba bi se morala bar za pocetak odvijati pod nadzorom instruktora a ne da se gleda na Youtube i u vlastitoj reziji na nekom mestu koje je po slobodnoj proceni navodno bezbedno, da se nesto desi sto ne treba. Ovde postoje ljudi koji su se potrudili da ne samo prenesu svoje znanje i iskustvo, vec i da ucine citav kurs pouzdanim i bezbednim za isprobavanje vlastitih mogucnosti u jednom potpuno sigurnom ambijentu.

 

Revijalni spot ce biti uradjen i okacen, deo prezentacionog stiva takodje, ali sam kurs je nesto sto se ipak treba odvijati u potpuno kontrolisanim i bezbednim uslovima, a to je ipak domen ucionise i poligona.

 

Ja se slazem da ima ljudi koji ne mogu da pronadju sebi slobodno vreme ali verujem da se i to moze nekako kompenzovati, a ako je u pitanju "kupovina iz fotelje" kao razlog, tu iskljucivo treba malo samokritike i shvatanja da su svi oni koji drze taj kurs, ali i oni koji ga podrzavaju na druge nacine, odvajaju neko svoje vreme i znanje za drugoga u potpunosti besplatno, odnosno bez ikakve nadoknade osim zadovoljstva stegnute ruke po zavrsenom kursu i nekog od komentara u kome slusalac izjavi da je nesto naucio. Eto, jos manje od te volje treba da bi se postalo slusalac i da bi stvar funkcionisala kako treba.

 

Za sve ostale probleme vezane za vremena, mesta i slicno, postojace prilika da se daju predlozi i da se uspesno rese.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Gremline, slike su  V R H !    Uhvatio si me u par bas nezgodnih poza :-X ;D

 

 

 

Evo slika sa saletovog aparata:

post-60-12879047999906_thumb.jpg

post-60-1287904800038_thumb.jpg

post-60-12879048000758_thumb.jpg

post-60-12879048001163_thumb.jpg

post-60-12879048001671_thumb.jpg

post-60-12879048002094_thumb.jpg

post-60-12879048002485_thumb.jpg

post-60-1287904800288_thumb.jpg

post-60-12879048003422_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E sada kada imamo i slike, sada mogu i da pohvalim cijelu ekipu :)  Svi ste bili dobri, koncentrisani i u duhu ucenja. Atmosfera je bila fenomenalna, super druzenje, meni srce puno. Vjezbajte i dalje sve ovo sto ste vidjeli i probali danas i bicete sigurni na cesti i brzi na stazi. Svaka cast jos jednom i velikim pozdrav svima ;)

 

 

P.S. Gremline, vidimo se sjutra na Uscu da ti otmem radove ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odlicne slicice. Neki od "polaznika" su prakticni deo nastavili na obroncima Avale i stigli, po Gremlinovoj preporuci, u pecenjaru Dragovic kod Mladenovca. Osvezlili se, napunili stomake, pa u Mladenovac na slatke palacinke.

Sve u svemu lepo proveden dan, totalno ne planiran. Par slicica :

post-3036-12879048029398_thumb.jpg

post-3036-12879048030521_thumb.jpg

post-3036-12879048031192_thumb.jpg

post-3036-12879048031735_thumb.jpg

post-3036-12879048032263_thumb.jpg

post-3036-12879048032783_thumb.jpg

post-3036-12879048033512_thumb.jpg

post-3036-12879048034289_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Eeeej drugari...  pa ovo je bilo fenomenAlno !!  Bezbedno mesto za vezbanje, odlicna atmosfera,

svi nasmejani, budno oko organizatora i nadasve Lazina iskrena zelja da sto bolje, preciznije i ubedljivije

objasni svima sustinu svake vezbe ponaosob.

Dakle, jos jednom preporucujem svakome, bez obzira da li je presao 100km, ili  1,000.000km na motoru,

da prodje ovaj kurs. Ko nema dovoljno znanja - naucice, a ko ima - podsetice se. Vezbanja nikada dosta.

Ono sto je zaista velika prednost je vezbanje u kontrolisanim uslovima. Tako steceno znanje i osecaj se

mnogo bolje taloze u nasu podsvest, a upravo iz nje spontano izvlacimo refleks u kriznim momentima.

 

Bravo i hvala jos jednom svima, i ne zajebavajte se...  vezbajte !!!  ;)

 

ps. eR-asi i Strom-asi na palacinke...  ako, ako.  :)

 

pps. Lazare, sto mi naostri onoliko portret?  Pa nisam valjda toliko torma !?!  ;D

 


 

Iscurele mi baterije, pa od mene samo par fotki...

 

Nebojsa Dexterrovic  :)  Zbog njih moramo da budemo spremni u svakom trenutku !!

Poligon.jpg

 

Poligon11.jpg

 

Poligon20.jpg

 

Poligon33.jpg

 

Poligon34.jpg

 

Poligon35.jpg

 

Poligon36.jpg

 

Poligon38.jpg

 

Poligon39.jpg

 

Poligon37.jpg

 

Poligon9.jpg

 

Poligon8.jpg

 

Poligon32.jpg

 

 

I da...  moram da konstatujem da je AT sekta bila najbrojnija !  ::)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

pps. Lazare, sto mi naostri onoliko portret?  Pa nisam valjda toliko torma !?!  ;D

 

Nisi, daleko bilo, nego tek sad vidim da su sve slike malo preostrene, ostala mi akcija na agresivnijem setovanju :-[  Inace si vrlo lijepo ispao ;D

 

post-60-12879048099992_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja