Jump to content

Moto Zajednica

Drugo odrzavanje kursa bezbedne voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Hvala BJB-u na inicijativi i konkretnoj akciji da ova naša Srbija na dva točka bude bezbednija, tehnički potkovanija i prijateljski topla. Pablo, Zo, Gremlinka i Ljubica, Dex, Lancia, Gremlin, i drugi koje sam sigurno u ovom momentu nisam naveo, uložili su svoje znanje, volju, vreme, resurse, da nesebično stanu iza ideje koju zastupaju - da ovoj našoj porodici obezbede nešto konkretno, kao veliki korak napred nakon pisane reči i komunikacije putem tastature. Hvala vam svima.

 

Kurs je bio koristan svima. Mnogi su već puno znali, mnogi i nisu. Oni koji nisu su čuli kako treba, oni koji znaju su se podsetili kako treba. Vremenom, naučeno prelazi iz sfere svesnog u sferu nesvesnog- to se radi po automatizmu, i nismo ni svesni šta i kako radimo, ali radimo. Unapređenje toga što se nesvesno radi je moguće vraćanjem korak unazad- osvestiti sebe šta se to radi, i kako se to radi. I onda se to isto uradi, samo bolje. Zato bih toplo savetovao i onima koji misle da im ovaj kurs ne treba, da ga iskoriste u cilju vraćanja koraka unazad- može samo koristiti. Za one koji ne znaju i tek uče- apsolutno, apsolutno neprocenjivo.

 

I uvek se rode i nova prijateljstva, dobro zezanje, i puno smeha. I mrtvo prase u Mladenovcu.

 

Pobogu, da li je moguće da vfr izgleda ovako surovo mali pod mojim dupetom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Poligon i prakticne vezbe su bile sjajne. Bila je prilika da se u kontrolisanim uslovima probaju incidentne situacije... npr. na samom kraju u slobodnim vezbama imao sam prilike da vezbam izbegavanje prepreke i sa 70-80kmh, sto je potpuno dragoceno iskustvo. Takodje, izbegavanje prepreke u krivini moglo je da se tera do ivice i da se upozna granica motora - pocetak proklizavanja ili, u mom slucaju, okidanje abs-a. Dragocena iskustva.

 

Nas nekoliko nije moglo da izdrzi, pa smo odmah pohitali ka Mladenovcu da na avalskim krivinama primenimo u praksi nova znanja. E sad, kad smo vec bili u Mladoenovcu - imate sliek gore... ;)

 

I na kraju moram jos jednom da pohvalim i da se zahvalim svim ljudima koji su nam ovo omogucili. Znam da je trebalo puno, puno entuzijazma i energije da se ovako nesto vec 2. put napravi, a radjeno je iz cistog altruizma. Momci, imate moje najdublje postovanje, a ja licno cu (kao sto sam rekao i uzivo) pomoci AMS-u na svakom koraku, uvek i najvise sto mogu. Ovoliko pozitivne energije je neprocenjivo. I iako nije bilo zvanicnog uclanjivanja (bar ne da ja znam, a zaboravih danas da pitam) ja se 100% osecam clanom nase AMS.

 

Jos jednom - Pablo, Lazare i svi ostali: svaka vam momci cast!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

 

Pobogu, da li je moguće da vfr izgleda ovako surovo mali pod mojim dupetom?

 

 

Bas sam hteo ovo da ti kazem, ali vidim da si i sam primetio.

Afrika ti ne gine... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Pobogu, da li je moguće da vfr izgleda ovako surovo mali pod mojim dupetom?

 

 

Bas sam hteo ovo da ti kazem, ali vidim da si i sam primetio.

Afrika ti ne gine... :)

 

Da ne poverujes, i Afrika mu je mala.  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

pps. Lazare, sto mi naostri onoliko portret?  Pa nisam valjda toliko torma !?!  ;D

 

Nisi, daleko bilo, nego tek sad vidim da su sve slike malo preostrene, ostala mi akcija na agresivnijem setovanju :-[  Inace si vrlo lijepo ispao ;D

 

Znaci "plastika" mi ne gine.  :D :D

 

Imas moj Mail ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Strašno mi je krivo što nisam mogao da dođem na praktični deo, pa makar i da gledam (i to je pola posla), ali me otkinula groznica i temperatura pa preležah ceo dan u krevetu  :( . Jbem li ga, nadam se da će biti još koja prilika pa da i ja "ponavljam" kao tu neki "matorci" koje pominjete  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Sve pohvale za kompletnu ekipu,a posebno za organizatore!

Korisne vezbe i sjajno druzenje,preporuka za sve buduce kursadzije  ;)

Slike su vrh,a sektasi opet najbrojniji  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Sjajno iskustvo! Svaka čast i veliko hvala organizatorima, predavačima a bogami i učesnicima. Naučio sam gomilu stvari koje nisam znao o granicama i mogućnostima kako sebe, tako i motora. Naravno, ovo je samo polazna tačka s koje se kreće u dalje usavršavanje i pomeranje tih granica kroz vežbu i trening. Od sada, eto mene jednom nedeljno na poligonu :)

 

Stvarno toplo preporučujem svima! Dođite, odslušajte, odvozajte, ništa ne košta a puno vredi!

 

PS Sekto, najjači smo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, puno vam hvala na vasim komentarima. To je najvrednija nagrada za trud. Tj. najvrednija nagrada je kada neko od vas kaze kako mu je pomoglo ono sto je vezbao na kursu, poput Arakisa... U svakom slucaju, kurs je super prosao i vidi se da smo vec 'usli' u fazon sto se organizacije tice.

 

Hvala svima koji su donirali parice organizaciji kursa. Skupili smo 6.600 dinara na kursu, sto sa onih 2.000 od prvog kursa ukupno cini 8.600 dinara. Od toga cemo za sledeci kurs pazariti stvari koje nam trebaju za kurs. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

e ljudi pa rekoste da ce kurs biti negde u septembru,ja se naostrio ko lud da zavrsim obaveze oko ispita,a vi ovako. hoce li biti jos koji put? ja ovo sve pratim preko telefona ili dial-up neta,pa ne mogu da jurim teme stalno. sto nije u temi o prethodnom kursu nista pomenuto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 - Tamno Siva :)

Znaci ja nemam sta vise da kazem kada su ljudi vec ispricali pre mene, savrseno iskustvo....teorija, poligon, druzenje, entuzijazam, ucenje bitnih stvari, utvrdjivanje stecenih.....cista desetka za sve, organizatori i predavaci svaka cast!

 

Ako kazem jos nesto bice suvisno!

 

Slike se strava, ako ima jos slobodno bacite na neki rapidshare ili slicno pa da se trazimo ko je gde!

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

e ljudi pa rekoste da ce kurs biti negde u septembru,ja se naostrio ko lud da zavrsim obaveze oko ispita,a vi ovako. hoce li biti jos koji put? ja ovo sve pratim preko telefona ili dial-up neta,pa ne mogu da jurim teme stalno. sto nije u temi o prethodnom kursu nista pomenuto?

 

Planiramo u sledecih mesec dana jos jedan kurs u Beogradu i jedan u Novom Sadu.

 

Sto se informacija o kursu tice, najbolje je da pratis forum. Trenutno drugi nacin za informisanje ne postoji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

U redu, čestitke organizatoru i samim učesnicima ali završeno je...šta dalje?

 

Smatram da zbog obaveza mnogi odustanu jer im se datum  poklapa sa drugim obavezama a nije lako doći ni do stručnih osoba svaki čas!

Takođe broj osoba kojima je potreban kurs (malte ne svaki drugi forumaš) je prevelik za par kurseva godišnje.

Postoji li mogučnost da stariji, iskusniji vozaci koji su, plus završili i taj kurs barem deo znanja prenesu ostalim, zainteresovanim vozacima vikendom na Ušću! Samo tako će mnogi uspeti da saznaju neophodne stvari za bezbednu vožnju.

 

Primer: jedan koji je završio kurs a ume da prenese stečeno znanje na desetak kursista, na Ušću vikendom ili nekim drugim danima! Deset po deset, kurs za kursem i manje žrtava a to je cilj, zar ne!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kurs nije bas toliko jednostavan da bi ga svako mogao prenositi uz picence na Uscu. Teoretski deo traje skoro 5 sati, koliko traje i poligon. Sve stvari koje se tamo slusaju su pazljivo slozene u odredjeni redosled izlaganja, a slazes se da je vrlo osetljivo i rizicno poducavati nekoga ofrlje.

 

Nijednu stvar ne radimo tek da bismo je uradili i bez ideje za dalje.

 

Sa kursevima se tek pocelo. Plan za sledecu godinu je da se kursevi odrzavaju bar jednom mesecno pocev od Aprila, po celoj Srbiji. Da bi se to desilo, potrebno je prvo da se uhodamo na nacin na koji se to trenutno i radi, a potrebno je i da se prosiri ekipa predavaca. To sve zahteva ogroman napor i vreme, ali ponavljam, mi nista ne radimo kampanjski i bez vizije. Bar dok sam ja u ovoj prici glavni i odgovorni, tako necemo raditi.

 

Za sledecu godinu, osim ovog osnovnog kursa planiramo dalju nadogradnju, ali o tome necu sad. Za sad je glavno da ovaj osnovni kurs utemeljimo, onda da prosirimo ekipu predavaca i zatim da kurs rasirimo po Srbiji. U Beogradu je sve dosta jednostavnije da se uradi prosto zato sto smo svi uglavnom u Beogradu, zato se prve akcije uglavnom rade prvo ovde. Medjutim, kada se stvari uhodaju, apsolutno je planirano da se to rasiri po Srbiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...

Za sledecu godinu, osim ovog osnovnog kursa planiramo dalju nadogradnju, ali o tome necu sad. Za sad je glavno da ovaj osnovni kurs utemeljimo, onda da prosirimo ekipu predavaca i zatim da kurs rasirimo po Srbiji. U Beogradu je sve dosta jednostavnije da se uradi prosto zato sto smo svi uglavnom u Beogradu, zato se prve akcije uglavnom rade prvo ovde. Medjutim, kada se stvari uhodaju, apsolutno je planirano da se to rasiri po Srbiji.

 

Znaci juzno od Beograda ce biti 2011.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pokusavam da shvatim kako si to zakljucio iz mog pasusa, ali mi ne ide.

 

Rekao sam, bice u Septembru jedno odrzavanje kursa u Novom Sadu. Novi Sad zato sto je tamo dovoljno ljudi da popunimo 15tak mesta. Ako obezbedis da ce biti 10tak - 15 ljudi u svom mestu, javi mi se i organizovacemo i tu kurs.

 

Pozivam ovim putem sve zainteresovane, da ako zele da se kurs odrzi u njihovom mestu, da se pozabave time da okupe dovoljan broj ljudi za kurs - minimalno 10. Nikome ovo nije posao, zato vas molim da postujete i nase vreme i ne prozivate nas na ovaj nacin.

 

Na kraju krajeva, covek ako zeli da to odslusa, verujem da moze da se organizuje i da dodje u Beograd. Toliko ima ljudi na forumu koji bi obezbedili prenociste za vikend... Secam se da je prosle godine Motoholic iz Los Andjelesa dosao u San Jose (500+ milja) da bi odslusao kurs iz off road voznje. Ne kazem da je to jedini nacin, ali na kraju krajeva, svako treba da shvati da je kreator svoje sudbine i da ako nesto zeli da postigne, mora sam sebi da stvori uslove da bi se to nesto sto zeli i desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Pokusavam da shvatim kako si to zakljucio iz mog pasusa, ali mi ne ide.

...

Potrudi se jos malo vise.  ;D

 

Nije mi bila namera da omalovazavam kurs. A jos manje da omalovazavam ljude koji drze predavanja i koji izdvajaju svoje vreme da prenesu znanje drugima. To cenim i postujem.

 

A aluzija na 2011. je bila jer sva desavanja (majice, uclanjenje, ...) 'sporo' napreduju. A sada je tu kurs bezbedne voznje. Odrzava se u Bg-u. Bice i u Novom Sadu. Sledece godine nadogradnja osnovnog kursa. To znaci da ce predavaci biti jos vise zauzeti (osnovni i napredniji kurs). Da ne spominjem to da u Beogradu ima mnogooo vise zainteresovanih nego npr. u Kg-u.

Otuda moj zakljucak.

 

Naravno, niti je vasa obaveza da to radite, niti ja imam pravo da kritikujem mesta i termine odrzavanja kursa. Moja namera jeste da pohadjam kurs. Ali za sada ne uspevam da uklopim svoje vreme i obaveze sa terminima... A i ne volim Beograd. Tamo je opasno i brzo se vozi  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Povlacim svoj, nepromišljen potez...nisam znao da je, samo teorija petočasovna...

Poveo me kurs sa 'motori.hr' o tehnici obrnutog skretanja koje sam samostalno isprobavao i donekle savladao...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

moje misljenje je da ne mogu administratori organizovati kurseve po celoj srbiji jednom mesecno! ljudi imaju svoj zivot, siguran sam da ako dodje neko kompetentan iz veceg grada, fakultetski obrazovan (a ima nas po celoj srbiji bezposlenih) uz dogovor sa administratorima, moze se paralelan kurs odrzati, to je velika odgovornost a do sad se niko nije javio glavu na panj da stavi, svi cekaju u svom gradu da oni organizuju.

 

mozda gresim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Smatram da zbog obaveza mnogi odustanu jer im se datum  poklapa sa drugim obavezama a nije lako doći ni do stručnih osoba svaki čas!

Ja sam uvijek dostupan, bar mi do Usca nije tesko doci, ali ne mogu sve objasniti na kafici, onih 5 sati na teoretskom dijelu je MALO !

 

 

Takođe broj osoba kojima je potreban kurs (malte ne svaki drugi forumaš) je prevelik za par kurseva godišnje.

E vidis, prva greska je sto je ovaj kurs NAPREDAN, a ne osnovni kako vidim da ga neki nazivaju i to je unijelo pometnju pa odziv uopste nije tako sjajan. Drauga stvar je sledeca: ovaj kurs je potreban 99.99% forumasa, na prste jedne ruke mogu izbrojati ljude na forumu koji ovo sve znaju! Dakle, iako svima potreban, odziv za kurs nije dobar, ljudi ne zele da znaju ili misle da sve znaju (ne znam za koju grupu bih rekao da je gora), klasican muski sindrom (problem).

 

 

Primer: jedan koji je završio kurs a ume da prenese stečeno znanje na desetak kursista, na Ušću vikendom ili nekim drugim danima! Deset po deset, kurs za kursem i manje žrtava a to je cilj, zar ne!?

Dio ovih stvari mozes da procitas u raznim literaturama, ako ti se zuri pocni odatle, ali ljudi koji su prosli ovaj kurs u stvari tek pocinju sa svojim radom i vjezbanjem, oni sada znaju sta sve nisu radili dobro ili nisu radili uopste i predstoji im vrijeme rada i vjezbanja za uspjesno savladavanje zadatih problema. Zar si stvarno mislio da odslusas kurs i odmah sledeceg dana kocis u krivini kao Valentino Rossi? Pa ne, ja samo prikazem i pokazem NAPREDNE tehnike upravljanja i Pablo objasni pravila ponasanja u saobracaju i ti tek onda pocinjes sa treningom, mi smo tu bili da ti pokazemo kako i sta da vjezbas na pravi nacin i sa sto manje rizika da se pri tome povrijedis.

 

 

Povlacim svoj, nepromišljen potez...nisam znao da je, samo teorija petočasovna...

Teorija je mnogo vazniji dio kursa nego poligon jer se mnogo vise stvari prodje i sazna. Poligon je podosta laksi.

 

 

Ko prodje ovaj kurs i ima sportske ambicije, sledece godine ako Bog da plasiramo kurs na stazi sa kompletnom obukom za ovaj vid voznje !

E sad, nisam ja dzabe sve to ucio godinama da bih to lako mogao prenijeti na svakoga, odatle slijedi problem predavaca. I ne zaboravite, mi ovo radimo cisto iz dobre namjere, dobrovoljno, bez ikakvih nadoknada i u svoje odvojeno vrijeme, imajte razumijevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Smatram da zbog obaveza mnogi odustanu jer im se datum  poklapa sa drugim obavezama a nije lako doći ni do stručnih osoba svaki čas!

Ja sam uvijek dostupan, bar mi do Usca nije tesko doci, ali ne mogu sve objasniti na kafici, onih 5 sati na teoretskom dijelu je MALO !

Ako dodjes u Suboticu moze kafa, rucak ,sok, kafa... sve u cilju duzeg zadrzavanja :)...sve u svemu veliko postovanje za tvoj rad!!

 

Takođe broj osoba kojima je potreban kurs (malte ne svaki drugi forumaš) je prevelik za par kurseva godišnje.

E vidis, prva greska je sto je ovaj kurs NAPREDAN, a ne osnovni kako vidim da ga neki nazivaju i to je unijelo pometnju pa odziv uopste nije tako sjajan. Drauga stvar je sledeca: ovaj kurs je potreban 99.99% forumasa, na prste jedne ruke mogu izbrojati ljude na forumu koji ovo sve znaju! Dakle, iako svima potreban, odziv za kurs nije dobar, ljudi ne zele da znaju ili misle da sve znaju (ne znam za koju grupu bih rekao da je gora), klasican muski sindrom (problem).

 

 

Primer: jedan koji je završio kurs a ume da prenese stečeno znanje na desetak kursista, na Ušću vikendom ili nekim drugim danima! Deset po deset, kurs za kursem i manje žrtava a to je cilj, zar ne!?

Dio ovih stvari mozes da procitas u raznim literaturama, ako ti se zuri pocni odatle, ali ljudi koji su prosli ovaj kurs u stvari tek pocinju sa svojim radom i vjezbanjem, oni sada znaju sta sve nisu radili dobro ili nisu radili uopste i predstoji im vrijeme rada i vjezbanja za uspjesno savladavanje zadatih problema. Zar si stvarno mislio da odslusas kurs i odmah sledeceg dana kocis u krivini kao Valentino Rossi? Pa ne, ja samo prikazem i pokazem NAPREDNE tehnike upravljanja i Pablo objasni pravila ponasanja u saobracaju i ti tek onda pocinjes sa treningom, mi smo tu bili da ti pokazemo kako i sta da vjezbas na pravi nacin i sa sto manje rizika da se pri tome povrijedis.

 

 

Povlacim svoj, nepromišljen potez...nisam znao da je, samo teorija petočasovna...

Teorija je mnogo vazniji dio kursa nego poligon jer se mnogo vise stvari prodje i sazna. Poligon je podosta laksi.

 

 

Ko prodje ovaj kurs i ima sportske ambicije, sledece godine ako Bog da plasiramo kurs na stazi sa kompletnom obukom za ovaj vid voznje !

E sad, nisam ja dzabe sve to ucio godinama da bih to lako mogao prenijeti na svakoga, odatle slijedi problem predavaca. I ne zaboravite, mi ovo radimo cisto iz dobre namjere, dobrovoljno, bez ikakvih nadoknada i u svoje odvojeno vrijeme, imajte razumijevanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja