Jump to content

Moto Zajednica

Drugo odrzavanje kursa bezbedne voznje

Recommended Posts

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Kurs je bio bas lepo organizovan, fino se vozilo, jos bolje druzilo... dace bog pa da bude vise ovoga a manje crne hronike! Svaka cast za trud i organizaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

.......

Ko prodje ovaj kurs i ima sportske ambicije, sledece godine ako Bog da plasiramo kurs na stazi sa kompletnom obukom za ovaj vid voznje !

E sad, nisam ja dzabe sve to ucio godinama da bih to lako mogao prenijeti na svakoga, odatle slijedi problem predavaca. I ne zaboravite, mi ovo radimo cisto iz dobre namjere, dobrovoljno, bez ikakvih nadoknada i u svoje odvojeno vrijeme, imajte razumijevanja.

 

ovo je mozda unelo zabunu oko naziva kursa, do sada realizovani deo kursa je osnovni u smislu gradacije kursa u nasoj organizaciji, sto ce reci u odnosu na ovaj napredniji deo koji ce motocikliste sa sportskim ambicijama jos vise pribliziti ostvarenju svojih zelja, a ne u odnosu na klasicnu obuku za voznju uopste. U odnosu na neki od vidva takve obuke, ovaj kurs je svakako napredni kurs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Neizmerno HVALA Pablu,Evilu i ostalim organizatorima ovog sjajnog kursa!

Voznja mi je sada mnogo sigurnija!

Evil je sjajan predavac,zadovoljstvo je bilo slusati ga,decko ima talenta  :D

 

Topla preporuka svima,nikako ne propustajte !!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Danas je 11.spetembar ima li kakvih informacija kada ce biti taj kurs u septembru u Novom Sadu? Ja se danas vratih iz Grcke pa vidim nije jos bio i taman fino da ne propustim kada bude i verovatno kao i mnogi do sada saznam sta ne znam ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Zadnji dani Septembra, eventualno sami pocetak Oktobra, to je neko orjentaciono vrijeme. Naravno, to ce zavisiti i od klimatskih uslova i od dostopnosti prostora/poligona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Da znate da je kurs besplatan i da ko hoće da da neki prilog može, tako je do sada skupljena neka svota novca, koja se koristi za unapredjenje sledećih kurseva (čunjevi, osveženje u vidu sokova i vode na teoretskom i praktičnom deli i sl.). Znači sve funkcioniše sa tim da da ko koliko može

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Sto izmisljati rupu na saksiji i toplu ovdu? Ovakvi kursevi se odrzavaju i svuda po Evropi ili zemljama u okruzenju, i koliko sam uspeo da procitam uglavnom su skoro ili skorz besplatni, s tim sto koliko sam razumeo negde to subvencionise i  drzava. Verovatno sve to ima svoje zasto!?

Naravno da postoje i kursevi koji se placaju, uglavnom oni sportski!

 

Hvala za info u vezi odrzavanja u NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Sta bi sa septembarskim kursom u BG-u? Ima li vesti o tome?

Bice otprilike nedjelju iza ili ispred novosadskog. Opet malo zavisi i od nekih spoljnjih faktora ali to je ideja.

 

 

 

Sto izmisljati rupu na saksiji i toplu ovdu? Ovakvi kursevi se odrzavaju i svuda po Evropi ili zemljama u okruzenju, i koliko sam uspeo da procitam uglavnom su skoro ili skorz besplatni, s tim sto koliko sam razumeo negde to subvencionise i  drzava. Verovatno sve to ima svoje zasto!?

Naravno da postoje i kursevi koji se placaju, uglavnom oni sportski!

Pa sto ti onda ta drzava ne organizuje kurs?! To sto je vani ovakav kurs cesto besplatan je opet zato sto je to neko platio predavace, prostor i ostale troskove da bi za polaznike kurs bio besplatan. Mi to radimo za dzabe! Nemoj pljuvati po ljudima dobre volje koji ovo rade u svoje odvojeno vrijeme! Kurs je potpuno besplatan, bez ikakvih obaveza, ko hoce moze nesto da donira u kasicu prasicu, ko nece apsoluno ne mora. A to sto bude donirano, kao sto Bane rece, ide u sredstva za pribavljanje potrebne opreme i dodatnih troskova kursa jer mi i dalje improvizujemo neke stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

 

Sto izmisljati rupu na saksiji i toplu ovdu? Ovakvi kursevi se odrzavaju i svuda po Evropi ili zemljama u okruzenju, i koliko sam uspeo da procitam uglavnom su skoro ili skorz besplatni, s tim sto koliko sam razumeo negde to subvencionise i  drzava. Verovatno sve to ima svoje zasto!?

Naravno da postoje i kursevi koji se placaju, uglavnom oni sportski!

Pa sto ti onda ta drzava ne organizuje kurs?! To sto je vani ovakav kurs cesto besplatan je opet zato sto je to neko platio predavace, prostor i ostale troskove da bi za polaznike kurs bio besplatan. Mi to radimo za dzabe! Nemoj pljuvati po ljudima dobre volje koji ovo rade u svoje odvojeno vrijeme! Kurs je potpuno besplatan, bez ikakvih obaveza, ko hoce moze nesto da donira u kasicu prasicu, ko nece apsoluno ne mora. A to sto bude donirano, kao sto Bane rece, ide u sredstva za pribavljanje potrebne opreme i dodatnih troskova kursa jer mi i dalje improvizujemo neke stvari.

[/quote

Ja sam svoj jedan tekst koji sam sinoc pisao malo duze i izbrisao bas zbog ove izjave za TOPLU VODU!!Ja opet ponavljam SVAKA VAMA CAST ZA VOLJU I TRUD!! !!A sto neko ne konta da iza svega stoje pare to jest da sve kosta to je druga stvar!!Samo je razlika ko ih donira dal neko fizicko lice ,ili neka institucija!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Neko bi naplatio i to sto u prolazu digne ruku za pozdrav - meni je to zadovoljstvo i vise od toga. Verujem da je predavacima mnogo vise od pukog zadovoljstva kada nekog naucis nesto sto ce nekom spasiti zivot i glavu na ramenima. verujem i da je onima koji od njih nauce ono sto ce im spasiti tu istu glavu ono HVALA veliko kao kuca - obostrano zadovoljstvo i mnogo vise od toga. Ni kada resim nekom da dam krv sigurno necu traziti pare, mada bi mi dobro dosle!

Onima sto bi da komercijalizuju sve i svasta od volje, meni toliko puta ono iskreno hvala mnogo vise znacilo od bilo kojih para. A predavacima ako je pretesko pa nek naplacuju niko ih u tome ne sprecava!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

lazakamikaza

Druze pogresno si me svatio ...Verujes i ja volim kad mi neko blicne pozdravi isto kao  sto i ja uradim svakom !!Ima i onih koje pozdravis i ne odgovore nista...Ja bih prvi da umem ,voleo pokazati i pomoci ,jer ako nesto znas i ne umes preneti nije velika stvar!!Slazem se i pozdravljam dobrovoljnost ovih clanova ...Ali kazem ne bi bilo lose da postoji mogucnost da ti je to dostupno kad hoces ,pa ako ti je na primer puno cekati ili ces biti zauzet to iskoristis kad moze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Neko bi naplatio i to sto u prolazu digne ruku za pozdrav - meni je to zadovoljstvo i vise od toga. Verujem da je predavacima mnogo vise od pukog zadovoljstva kada nekog naucis nesto sto ce nekom spasiti zivot i glavu na ramenima. verujem i da je onima koji od njih nauce ono sto ce im spasiti tu istu glavu ono HVALA veliko kao kuca - obostrano zadovoljstvo i mnogo vise od toga.

To stvarno jeste najveca nagrada, osjecaj je potpun.

 

 

 

...A predavacima ako je pretesko pa nek naplacuju niko ih u tome ne sprecava!

Imenjace, niko ovdje nije rekao da mu je tesko i da mu trebaju pare! Radi se o tome da mi zelimo da svoje zanje i dugogodisnji rad poklonimo ljudima, ali ujedno ne zelimo da se od nas ocekuje da mi moramo nesto uraditi ovako ili onako (uglavnom kako pojedincima odgovara)! Ne dozvoljavam da niko dira moj trud i rad koji apsolutno ne moram da dajem, to je samo moja dobra volja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Sto izmisljati rupu na saksiji i toplu vodu? ... Verovatno sve to ima svoje zasto!?

Rekoh zato jer smo takvi, jer ne razmisljamo koliko je sve samo isplativo, jer da razmisljamo verovatno motore ne bi ni vozili!

Pozdrav, govorili smo o istom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sto izmisljati rupu na saksiji i toplu vodu? ... Verovatno sve to ima svoje zasto!?

Rekoh zato jer smo takvi, jer ne razmisljamo koliko je sve samo isplativo, jer da razmisljamo verovatno motore ne bi ni vozili!

Pozdrav, govorili smo o istom!

 

Majstore, jel ti to pricas sam sa sobom? Nije bas normalna praksa da covek citira samog sebe... :)

 

Verujem da su ova neverica i teorije zavere uzrokovane zivotom u Srbiji, ali ovde nema nikakve 'cake'. Prosto, sve nase akcije koje radimo radimo iz najbolje namere i iz cistog entuzijazma. Sad, sto u ovoj prici mnogi koji imaju nos za komercijalno, vide ekonomski potencijal, sigurno ne znaci da je to nama glavni motiv. Kurs je besplatan i tako ce ostati dok god budemo mogli da obezbedimo poligon i ucionicu za dzabe. Naravno da je jos bolje kada bi bilo nekog novca od koga bismo mogli da zakupljujemo nasu ucionicu i poligon, pa da mozemo kurs da uradimo kad god pozelimo. Ovako, na dalje cemo otvoriti stalan konkurs za prijavljivanje, pa kad se skupi grupa, organizovacemo odrzavanje kursa.

 

Sto se Novog Sada tice, treba nam pomoc oko obezbedjivanja ucionice i poligona. Kurs cemo organizovati tako da bude jednodnevni, pre podne bismo odrzali teoriju, a posle rucka bismo svi izasli na poligon. Ucionica treba da ima dovoljno stolica za sedenje, a super bi bilo da ima i tablu, mada to nije obavezno. Od para koje su ljudi do sad donirali cemo kupiti belu tablu sa papirima, tako da cemo od sad to koristiti za teoriju. Poligon treba da bude recimo 30m x 50m. Ko god moze da pomogne, neka se javi Lazi i meni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Pa druze moram da citiram (ponovim) sam sebe kad ocigledno neki preskoce ono sto sam napisao i onda necim nadrndani otvore polemiku! A da li je normalno ili ne nisam siguran da si bas Ti kompetentan da cenis a!? A posto vidim da vam ego slabija tacka to se unapred zahvaljujem i odustajem od vaseg kursa bezbedne voznje. ... Verovatno sve to ima svoje zasto!? :-X

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Žiko, mnogo ćeš izgubiti ako ne dođeš na kurs, a ovde sigurno niko nije namerno hteo baš tebe da uvredi.

 

Stišajmo malo strasti i gledajmo šta će glavu da nam sačuva, ja sam bio prisutan na oba kursa i na svom primeru zahvalio se Lazi i drugarima jer sam imao baš situaciju koja je detaljno obrađena i na teoriji i na poligonu - obilaženje prepreke u krivini (mrtva džukela po sred trake)...ispravljanje motora, žestoko kočenje, kontraupravljanje i srećno nastavljanje vožnje. U deliću sekunde sam se setio kompletnog Lazinog objašnjenja šta uraditi u takvom slučaju i "postupio sam po naređenju", mislim da mi je to spasilo ako ne glavu, onda bar drljanja po asfaltu...a kez posle svega niko nije mogao da mi skine sa lica... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 rs, suzuki gs500e

meni ovde nista nije jasno,ljudi koji organizuju kurs rade to za dzabe i kazu da im je zadovoljstvo da nekome prenesu znanje.Ljudi koji trebaju da pohadjajun kurs zale se sto je za dzabe.Ne razumem.

Podseca me na dogadjaj kad je moj prijatelj prodavao neka creva za bastu na vasaru u Mladenovcu i napili se on i jos jedan nas drug i padne opklada da sledeci koji pita za creva da mu ovaj pokloni 15m a da ovaj nece hteti da uzme.U gajbu piva su se kladili. Nailazi srecnik pita posto,a ovaj kaze toliko ali za tebe nista.Poklanjam ti 15m. Sto ti meni da poklanjas e sad necu ni da kupim,aj zdravo.

Kao na filmu KO SIROTINJA DAJ 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pa druze moram da citiram (ponovim) sam sebe kad ocigledno neki preskoce ono sto sam napisao i onda necim nadrndani otvore polemiku! A da li je normalno ili ne nisam siguran da si bas Ti kompetentan da cenis a!? A posto vidim da vam ego slabija tacka to se unapred zahvaljujem i odustajem od vaseg kursa bezbedne voznje. ... Verovatno sve to ima svoje zasto!? :-X

 

 

Druze, ti si prvi poceo sa cinizmom, nevericom i prozivanjem. Ako nisi spreman na odgovor, nemoj ni da uleces djonom. Sve sto radimo ovde radimo iz najbolje namere, tako da ne zameri sto ne dozvoljavamo nikome da se sere na to.

 

A to sto odustajes od kursa bezbedne voznje, prvom tebi ne donosi nista dobro. Zato te pozivam da dodjes na kurs i taman da se tad i upoznas sa predavacima. Nakon toga slobodno polemisi o cemu god hoces vezano za kurs. Ovako pises bez osnove i napamet.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Žiko...'ajmo ti i ja prvo pre no što bilo šta prokomentarišemo uzmemo malo posla u ruke od administracije, recimo da očistimo barem jednu temu ili otvorimo novu ili započnemo neku humanitarnu akciju a ne da se udara po onima koji vise na ovom forumu ne bi li mi imali sa čime da se 'zabavljamo'...

Upotreba novca i zloupotreba, imaju sasvim različito značenje.

Primer.....Tara nije naplačena ni dinara od strane organizatora, Sve troškove smo sami pravili i plačali a imali smo izbor. Redari nisu baš uživali kao mi ostali i možda je neko od njih baš tada želeo da provede vikend kući sa decom a šta misliš ko je njima sunuo čorbu u tankericu...

Hajmo iz početka....potrudimo se da ovaj kurs podignemo na viši nivo zajedničkim snagama a ne da ga sabotiramo jer možda će baš meni neka caka spasiti cenjenu pozadinu koja meni vredi malo više od novca!

Spustite loptu a ostali ne moraju dobacivanjem paliti vatru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Tek da znamo da moze da se iskoristi i kod nas a ne samo da kukamo:

 

"2009.-Nacionalna vozačka akademija i italijanska grupa Fondaria SAI, u saradnji sa osiguravajućom kućom DDOR Novi Sad, potpisale su u sredu ugovor o ulaganju u naprednu obuku vozača kojim je predviđeno da se u naredni deset godina za te namene uloži više od 15 miliona evra ..."

 

http://www.mtsmondo.com/lifestyle/vesti/text.php?vest=146940

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja