Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 minute ago, Nenadbg88 said:

@Astral. A kazi ti nama koliko je ulja potroseno posle tih 180km/h u kontinuitetu? :-)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Izmedju 10 i 160 litara  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1774 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
21 hours ago, TDMBulgaria said:

As I wrote 11-12, I meant that these were the dates for overnight stays.

The event is going to be on a Saturday or Sunday during the day, I do not know yet what is better. The event will be a town in Bansko. I will be glad if there are any questions to clarify and help me. I would like to talk to your friends to know how many engines they can get from Serbia.

This event is more than a year from now. It is difficult to tell how many TDM-s will be at the event. It is better to plan at the end of the year, and in the meantime to have few gatherings.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Ponovo ja
Jel mi je neispravna slavina ili i kad zatvorim gorivo a motor radi ona mu daje goriva i nece da se ugasi? Ne znam da li me razumete

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Stole_018 je napisao:

Ponovo ja
Jel mi je neispravna slavina ili i kad zatvorim gorivo a motor radi ona mu daje goriva i nece da se ugasi? Ne znam da li me razumete

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 

U loncetu karba ima podosta goriva, tako da iako mu zatvoris gorivo, motoru treba dosta vremena da potrosi to gorivo iz karba pa da se ugasi. Slavina se najbolje proverava kad skines rezervoar i otkacis crevo i onda vidis da li curi ili ne... Ovako sve nije merodavno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
U loncetu karba ima podosta goriva, tako da iako mu zatvoris gorivo, motoru treba dosta vremena da potrosi to gorivo iz karba pa da se ugasi. Slavina se najbolje proverava kad skines rezervoar i otkacis crevo i onda vidis da li curi ili ne... Ovako sve nije merodavno...
Ali sada od ovolike potrosnje, zbog straha da mi ne stane negde sve mi je pun rezervoar. Plasim se da necu moci da zaustavim to gorivo ako skinem crevo. Moracu nesto da smislim

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Stole_018

Zasuci rukave i ajd' na posao.

Izvicu gorivo iz rezervoara crevom pa isti skini i proveri slavinu i kako radi,ako je OK idemo dalje,skini air box pa poklopce sa karbova (sto rece mradomir) polako izvuci membrane sa siberima i iglicama napolje (pazi kad odvajas membranu od karba,bude zalepljena,ne lepkom nego od vremena) proveri dali ima benzina ispod membrane u gornjem delu karba,zatim proveri i membrane da nemaju ostecenja (stavi je prema nekoj sijalici i gledaj da nema pukotina) zatim proveri iglice i na kom podeoku je osigurac,fabricki je na drugom zarezu od gore gledano,ako je na nekom daljem vrati na drugi,ako je na drugom stavi na prvi ali to znaci da su one ili emulzione tube ostecene,bilo bi dobro i upaliti motor tako bez air boxa pa videti da ne curi negde gorivo (napravis levak od filtera,nataknes crevo i sipnes goriva) ukoliko si vican mozes i iznivelisati nivo goriva dok je sve tako raskupusano,nivo ide na 5-8mm iznad crte na sredini solje.

Sretan rad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
[mention=40537]Stole_018[/mention]
Zasuci rukave i ajd' na posao.
Izvicu gorivo iz rezervoara crevom pa isti skini i proveri slavinu i kako radi,ako je OK idemo dalje,skini air box pa poklopce sa karbova (sto rece mradomir) polako izvuci membrane sa siberima i iglicama napolje (pazi kad odvajas membranu od karba,bude zalepljena,ne lepkom nego od vremena) proveri dali ima benzina ispod membrane u gornjem delu karba,zatim proveri i membrane da nemaju ostecenja (stavi je prema nekoj sijalici i gledaj da nema pukotina) zatim proveri iglice i na kom podeoku je osigurac,fabricki je na drugom zarezu od gore gledano,ako je na nekom daljem vrati na drugi,ako je na drugom stavi na prvi ali to znaci da su one ili emulzione tube ostecene,bilo bi dobro i upaliti motor tako bez air boxa pa videti da ne curi negde gorivo (napravis levak od filtera,nataknes crevo i sipnes goriva) ukoliko si vican mozes i iznivelisati nivo goriva dok je sve tako raskupusano,nivo ide na 5-8mm iznad crte na sredini solje.
Sretan rad
Hvala ti puno na ovom objasnjenju, sad je lose vreme ali od nedelje cu pokusati sve to da odradim. U planu mi je sad komplet servis da odradim, pa se razmisljam da li Yamalube ulje (nije bas jeftino) ili neko drugo, Elf ili tome slicno

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I moj glas ide za Elf. U TDM-u mi se najbolje pokazalo. Sada u Hondama koristim Motul i tu sam zadovoljan, dok mi Motul u TDM-u nije bilo dobro, menjac je bio tvrd i imao je neki metalan zvuk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
14 minutes ago, nikvuksa said:

A Motul u 900ku? Kako se pokazao? Tek mi predstoji servis. Takođe sam mislio Yamalube ili Motul, nisam još ništa odlučio...

Sipaj slobodno. Neki 7100/5100 ti je idealan..

Ja sa motulom imao iste simptome kao i ThePainkiller, menjac bio tezak i grub.. 

Sad sipam Elf. Sintetika za oko 700din po litri. Kupujem u Profaco maloprodaji u yubc. Prosle godine mi jedan ovde bradonja preporucio,ja probao i vala nisam se pokajao.. Nastavljam sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hej, hej,

 

TDM900 zahteva punu sintentiku!

 

Cilindri presvučeni nikasilom, kovani alu klipovi.

 

Dakle 7100, minimum, nikako 5100. To je smeće od ulja. Tj. nije ali previše košta za ono što pruža.

 

Ja već godinama Silkolene PRO4 koristim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sipao pre nekoliko godina, menjac lupa posle 3000. Bardahl isto. Od tada vozim Silkolene.

Da ne izostavim cenu, za 1400 dinara po litru ima mnogo mnogo bolji izbor.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
6 minutes ago, Alekre said:

Sipao pre nekoliko godina, menjac lupa posle 3000. Bardahl isto.

Isto mi se desavalo . 

Sa oba proizvodjaca.

Do 2000km, ok. Kako predje 3000 mozes ga prosuti..

Koliko je Pro 4?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Hm... Kod mene na stromu se sipa vec nekih 30000km, sad sam radio servis na 6000km od kojih sam ja vozio 3000 i nikakve probleme nisam primetio ni sa menjacem ni sa potrosnjom ulja na motoru. U ovlascenom servisu su mi sipali 5100. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Upravo to! To nije razlog da se za neko ulje kaze da je smece, jednostavno nekom motoru odgovara a nekom ne. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Plovdiv Bulgaria
  • Motocikl: TDM forever

ТДМ за рекордите на Гинес.
Да, времето е далечна, но времето бързо ще мине.
За да докараме хора от Гинес, трябва да знаем колко мотора можем да съберем.
Молбата ми е да коментирате и да ми кажете колко човека биха тръгнали за това мероприятие.
Така ще знаем колко мотора има шанс да съберем.
В края на годината пак ще го коментираме ако има надежда.

 

TDM for the Guinness Records.
Yes, time is far away, but time will quickly pass.
To bring guys out of Guinness, we need to know how much motor we can get together.
My request is to comment and tell me how many people would go for this event.
So we know how much the bike has a chance to collect.
At the end of the year we will still comment on it if there is hope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Danas uzmerih potrosnju (sipano od cepa do cepa) i neverovatnih 8,47l na 102km... Motor posedujem dve godine i do sada se potrosnja kretala od 4,5 do 5,5 moje voznje, dakle mesane i umerene, a sada ostah u cudu jer sam i primetio i pos skali za gorivo da pada mnogo brze nego pre... Ne smrdi gorivo na auspuhu (koliko sam mogao da primetim), pali dobro, medjutim ne ide kao pre, kao da je kilaviji, ne znam... Citam po forumu da su mozda tube otisle, e sad ako jesu, da li je moguce da gotovo iz cista mira odu? (preko zime dok je motor stajao i povremeno paljen i sa lepim vremenom vozen) i koji su simptomi osim povecane potrosnje ako te tube odu? Inace danas sam dopunio rezervoar (sto sam troskario preko zime), vozio i ponovo sipao i rezultat katastrofa... Pomoc, sta moze biti? U pitanju je TDM 850 99 god. Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.
pre 7 minuta, Utjerivac je napisao:

@Pavke_88

Sipaj gorivo na drugoj pumpi pa provjeri opet, mozda je do goriva. ;)

Pokusacu i to, mada na isto mesto sipam od uvek i do sada nije bilo problema, no aj da ne iskljucim i tu mogucnost pa ce da vidimo, mada cisto sumnjam da to moze da opravda razluku od gotove 3 litara na 100 km. :jok: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Postoji li neko interesovanje za ovo okupljanje u Banskom? 

Jebes ga,ja bi isao ;).

Mozemo spisak,pa da kazemo coveku.

1. Astral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
pre 20 minuta, Astral je napisao:

Postoji li neko interesovanje za ovo okupljanje u Banskom? 

Jebes ga,ja bi isao ;).

Mozemo spisak,pa da kazemo coveku.

1. Astral

Ko zna šta će biti za godinu dana, ali i ja bih išao ;)

1.Astral

2.Zocist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja