Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova

Izaslo me je 130€ u utorak uvece sam ostavio bajk i cetvrtak uvece ga preuzeo. Slikao sam ali mrak je ne znam koliko se dobro vidi.

A mozda ga i Seba okaci na svojoj FB stranici ako ga je slikao preko dana.

20221110_183607.jpg

20221110_183556.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Jel ovo netko s foruma bio friško kod Sebe? 
Nikako da dočekam red da i meni napravi crash.
Rekao je javiti čim mu stigne TDM 900 u radionu, ali na žalost-opet ništa... :neznam:
Capture.thumb.PNG.4c152b7511a6ba841044fecb3c8a72af.PNG
Spavaš li mirno @seba011

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

@Gato ja i dalje planiram da ti se javim kad budem isao kod Sebe. Jos uvek vozim svakodnevno, cim padne prvi sneg eto prilike pa ako dotle ne nabavis ja ti se javljam

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
20 hours ago, dragoslav77 said:

Ljudi mala pomoc oko ulja !!!

Da li je neko koristio za Tdm 900 

Silkolene  Comp 4  10w-40  motorno ulje i ako jeste da li ste bili zadovoljni istim ???

 

Godinama, doduše Pro4 Plus. Koristio sam i Comp4. Fenomenalno ulje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 9.11.2022. at 9:34, goshy je napisao:

Svaka čast na objašnjenju. U prevodu 3VD ima više dostupne snage od 4TX na nižim obrtajima?

 

TDM 900 je sličan 4TX?

 

Pozdrav.

Da, bar je takav moj zakljucak. Citam ovde da se gotovo svi zale na trzanje i lose potezanje iz niskih obrtaja na 850 4TX i 900, a ja recimo krecem uz tek-tek mali gas ili nista gasa. Na malim uzbrdicama dajem pri kretanju tek malo gasa i to nije vise od 1500 obrtaja, sa 2000 smatrao bih to za kidanje. Naravno da pri tome kvacilo doziram vrlo nezno. Mislim da mi se nikada nije ugasio uz trzaj, osim jednom na Miseluku. Zapravo sam palio i pokusao kretanje sa spustenom bocnom nogarom pa me je pametni sistem spasao pada gasenjem. Dok sam shvatio..... bio umoran.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850
On 8.11.2022. at 21:58, Eol je napisao:

Ovo je vrlo opasno.... moze da spadne matica,a i ako ne spadne dovoljno je da se odvrne i da dobije luft lancanik,tada ce da spadne sa tih zljebova i eto karambola...

    Ma nemoze, eto provereno testom u praksi. Nece da se svuce lancanik u levo jer mu zastitna dekla to nece dozvoliti, a nazubljenost sprecava proklizavanje lancanika u prazno. Da je to u pitanju Tomos, mozda bi i spao. Naravno, ovo nikom nije preporuka da se tako traljavo praktikuje, i ja sam vrlo sklon temeljnosti. Sta mi bi posle tog servisa kod majstora, neznam ali eto podelio sam i to sa svima ovde.

    Jos jedno ogradjivanje sa moje strane moram uputiti svim ostalim vlasnicima svih drugih motocikala. Mozda ce bas na Vasem motociklu biti moguce otpadanje prednjeg lancanika ako nije propisno zategnut. To sto smo potpuno bez ikakve stete prosli i preziveli moj voljeni TDM 850 3VD i moja malenkost, nije obavezno da ce tako proci i svi drugi. Pogotovo da godinu dana vuku nesrecu za rep kao ja, ili kako rece kolega N.F.S., kupe tako motor sa odvrnutim pogonskim lancanikom i da uopste nema prisutne matice... pamet u glavu, srafciger za uvo i srecno drugari!!!

Promenio član marshall
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 11/10/2022 at 10:29 PM, el classico said:

Seba te izbjegava?
LP


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Mislim da ipak nije tako;).

On kaže da crash radi isključivo na motoru koji mu je u radioni, a da ne stigne po istom motoru u jednom danu napraviti 2 komada, (jedan za mene), jer ljudi navodno ne žele ostaviti motor dan duže u radioni...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 11/11/2022 at 10:00 AM, salem said:

@Gato ja i dalje planiram da ti se javim kad budem isao kod Sebe. Jos uvek vozim svakodnevno, cim padne prvi sneg eto prilike pa ako dotle ne nabavis ja ti se javljam

Računam na tebe :takoje:, a ako tko bude išao ranije, molim javite ovdje.

Hvala unaprijed!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav ljudi, ima li ovde sa foruma da je neko ugradjivao na Tdm 900 maglenke? Svakakve price i komentare sam cuo pa me interesuje da li ugradnja istih pravi probleme (regler namotaji i tome slicno)motoru generalno ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imam ja ozbiljne maglenke. @Немања ima još bolje, najbolje :D

 

Bitno je šta stavljaš i koje jačine. U suštini dolazi samo u obzir LED varijanta, ne više od 15 - 20 W po maglenki. Što znači da ćeš imati +40W što je opet manje nego kad ti je uključeno i dugo svetlo. Uglavnom koristim oboreno sa maglenkama. Nikad dugo i maglenke.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
Pre 23 sati, dragoslav77 je napisao:

Pozdrav ljudi, ima li ovde sa foruma da je neko ugradjivao na Tdm 900 maglenke? Svakakve price i komentare sam cuo pa me interesuje da li ugradnja istih pravi probleme (regler namotaji i tome slicno)motoru generalno ili ne?

Све зависи шта желиш од магленки, да ли само да светле и да будеш примећен или желиш и да раде посао за које су намењене. Са лошим магленкама можеш да добијеш и контра ефекат а то је да сам себе заслепиш а код квалитетних то не може да се догди. Ја сам летос имао ситуацију да сам од Салаковца према Пожаревцу улетео у такво невреме да то није било нормално. Чак су и аута стајала колико је кише падало и ништа се није видело. Тек тада је дошло до праве сврхе магленки које имам на мотору. Конкретно моје су лед и обе кад савереш троше 56вати, као једна сијалица. Ја их конкретно користим само са кратким светлима у пару, никада и са дугим. Ако стављаш обавезно релеј и осигурач. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav ekipa, izvinjavam se ako ke već neko pisao nešto slično.

Naime, planiram nabavku TDM 900 2003 godište, koliko sam uspio pročitati motori su generalno ok. Konktetno ovaj primjera ima pređenih 70000km i djeluje da je održavan, pa me interesuje da li je to velika kilometraža i do koliko ti motori prelaze (za vlasnike pitanje :moto1:) i koji su eventualni kvarovi koji se mogu očekivati na ovum kilometražama?

Još jednom hvala :yamaha:

IMG-c0182bd9eb468b1c34e53f68c6e22102-V.jpg

IMG-133bdb86bf4a5d6c7e86665b8f698acc-V.jpg

IMG-2d2eb7454174efdca626dc81b834576e-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1889 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako motor izgleda kako treba,lepo radi,onda nema problema.Takve kilometraže za motore su,kao da si kupio auto sa 100 hiljada.Samo redovan servis,i udri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za kilometražu si sad pitao i nikad više. Svim članovima da se izviniš što pitaš da li je 70 000 puno za TDM. 

 

Viđao sam ih i sa 300 000. To se više ne pravi.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Lanac drzi "u pravcu" mali lancanik, nece on nigde.
Nisam cuo da je ikada ikome sisao sa ricni, ovo ne znaci da se ne treba pravilno pritegnuti.

Kupim u svojim dvadesetim godinama cbr1000f, tu na Zvezdari... Dovezao ga kuci i vozio naredne tri godine bas dosta. Dodje vreme za zamenu lanca/lancanika, skinem malu deklu a tamo ne da se odvio, nego nema srafa uopste! Nije ga ni bilo, dekla i bakelitni stitnik bi sprecili njegovo otpadanje.
Sledio sam se od straha, od tada proveravam na svakom motoru zategnutost srafova (i prisutnost default_1oda.gif). Ali sem saznanja da sam tako vozio nista se nije dogodilo, cak i kada hoces na silu da svuces mali lancanik nece sici dok se lanac ne popusti skroz na zadnjem tocku.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk


Evo ja da izjavim da je meni prednji lančanik spao sa osovine na 3VD
Priča ide ovako, ima tu i moje krivice. Pre 4 god mi se desilo da se matica odvila i u toku voznje sam čuo klaparanje u delu prednjeg lančanika. Kada sam skinuo plastike, imao sam šta i da vidim. Matica izgubila navoj skroz ali lančanik ostao na mestu. To je već bila jesen, ja parkiram motor kod drugara u garažu i tamo je stajao do proletos, nije vožen 3 sezone. Umeđuvremenu ja naručih u Barel-u novu maticu "iz Japana direktno" 20ak €. Navoj na osovini je bio malo oštećen i matica se ručno nije htela zavrnuti ali gedorom je išla sasvim glatko bez nekog lošeg osećaja pod prstima. Verovatno sam napravio grešku što je nisam stegao kilo ključem već ovako, ručno što se kaže. Vozio ja letos malo po Srbiji, pa išao do Jadranskog mora i desi mi se da na 100tom kilometru od kako sam stigao sa odmora, meni počne opet nešto da klapara, ja krenem kući (živim u selu pored Niša) i 5-6km ispred kuće u krivini ja ostanem bez pogona. Dodajem gas, skaču obrtaji a ono se ništa ne dešava. Da napomenem da je od zamene matice pa do tog trenutka kilometraža bila ne više od 5000km. Stanem pored puta, hvala Bogu da se lanac nije obmotao i blokirao točak ili tome slično. Dođe drugar kombijem po mene, odvezemo motor i kada skinem plastiku zateknem da je opet matica izgubila navoj i samo se aksijalno smakla sa osovine i lančanik takođe. Osigurač se nije deformisao što mu dođe da se matica nije odvila. E sad kako se lančanik a i prethodno matica "trljali" oko navoja na osovini, utabali su ga i smanjili mu dubinu ili visinu navoja(ne izražavam se baš stručno nego ovako iz glave).
Trenutno sam to rešio tako što sam napravio novu maticu kod strugara sa malo dužim vrhovima navoja da što više uhvate osovinu. Nareznicom M18x1.0 očistio navoj na osovini. Namotao teflon traku i sada stegao na 70nm.
I saaada, što je najgore u priči ali ja sam od sveg besa i muke a i komplikacije za pravilnu popraku ovog kvara. Uzeo aparat i pecnuo maticu na 3 mesta da budem siguran da se neće odviti ili smaknuti... ubijte me ali morao sam.. 12ff5c5075ebc3c09e752e0e2deb8ab1.jpg

Послато са SM-G990B помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Uh...dobro si prošao,šta misliš da je spala,a ti u krivini...levoj?:grr:
Bolje da ne zamišljam, bila je i devojka sa mnom na motoru..

Послато са SM-G990B помоћу Тапатока

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Inače prošle nedelje sam malo okvasio motor i prebacio ga iz garaže u kući u prostoriji pomoćne zgrade, pokrio ceradom i dopunio rezervoar.
Nego, interesuje me da li je bolje zatvoriti gorivo na slavinici ili ga ostaviti otvoreno ?6554a3d030848b6137ceaae7a57faca5.jpg75bc66b65ed38686b682d168cc7dc22c.jpgc434c91abdac2271a829fbbcc9d62226.jpg9b9492954849298a38b66ff5af5f540e.jpgd81b9be1e27d82777a360b7649cfab8a.jpg

Послато са SM-G990B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 462 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 19.11.2022. at 17:46, Stole_018 je napisao:

Evo ja da izjavim da je meni prednji lančanik spao sa osovine na 3VD emoji2357.png
Priča ide ovako, ima tu i moje krivice. Pre 4 god mi se desilo da se matica odvila i u toku voznje sam čuo klaparanje u delu prednjeg lančanika. Kada sam skinuo plastike, imao sam šta i da vidim. Matica izgubila navoj skroz ali lančanik ostao na mestu. To je već bila jesen, ja parkiram motor kod drugara u garažu i tamo je stajao do proletos, nije vožen 3 sezone. Umeđuvremenu ja naručih u Barel-u novu maticu "iz Japana direktno" 20ak €. Navoj na osovini je bio malo oštećen i matica se ručno nije htela zavrnuti ali gedorom je išla sasvim glatko bez nekog lošeg osećaja pod prstima. Verovatno sam napravio grešku što je nisam stegao kilo ključem već ovako, ručno što se kaže. Vozio ja letos malo po Srbiji, pa išao do Jadranskog mora i desi mi se da na 100tom kilometru od kako sam stigao sa odmora, meni počne opet nešto da klapara, ja krenem kući (živim u selu pored Niša) i 5-6km ispred kuće u krivini ja ostanem bez pogona. Dodajem gas, skaču obrtaji a ono se ništa ne dešava. Da napomenem da je od zamene matice pa do tog trenutka kilometraža bila ne više od 5000km. Stanem pored puta, hvala Bogu da se lanac nije obmotao i blokirao točak ili tome slično. Dođe drugar kombijem po mene, odvezemo motor i kada skinem plastiku zateknem da je opet matica izgubila navoj i samo se aksijalno smakla sa osovine i lančanik takođe. Osigurač se nije deformisao što mu dođe da se matica nije odvila. E sad kako se lančanik a i prethodno matica "trljali" oko navoja na osovini, utabali su ga i smanjili mu dubinu ili visinu navoja(ne izražavam se baš stručno nego ovako iz glave).
Trenutno sam to rešio tako što sam napravio novu maticu kod strugara sa malo dužim vrhovima navoja da što više uhvate osovinu. Nareznicom M18x1.0 očistio navoj na osovini. Namotao teflon traku i sada stegao na 70nm.
I saaada, što je najgore u priči ali ja sam od sveg besa i muke a i komplikacije za pravilnu popraku ovog kvara. Uzeo aparat i pecnuo maticu na 3 mesta da budem siguran da se neće odviti ili smaknuti... ubijte me ali morao
 

@Stole_018i na mom motoru se desilo da je spao lancanik sa osovine.Takodje je ostecen navoj na osovini.Narezan nov navoj napravljena nova matica i nakon stezanja pecnuta matica na dva mesta.Vazno je da se zna da je to moguce i da nema mesta za razmisljanje -nece to nigde i sl.IMG-aa7482e856f54ce4b38991965ec51183-V.thumb.jpg.3558716ea6dd4959447ca4330ede3e80.jpgIMG-7d11db3ed6e60aa667b2f9f073bca43b-V.thumb.jpg.795b28bf70a0abaa7343fb9c597bf1d2.jpg

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Koliko znamo, pod tu maticu ide osiguravajuća podloška od ne baš tankog lima, koja ima rupu sa uzubljenjem i sjeda na osovinu isto kao i lančanik.

Kada se matica zategne na propisanu kilažu, jedan dio podloške se čekićem savije tako da nalegne na maticu.

Ako je tako napravljeno i ako su navoji na osovini i matici ispravni, nema teorije da se to samo od sebe odvrne.;)

Promenio član Gato

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Поздрав другари. Само да обавестим да ми је ТДМ на продају, тешка срца али, испала ми је нека добра комбинација па је активан само ако то

решим а ако не, повлачим из продаје. Слике мотора са описом поставићу у огласима форума. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav kolege , da li neko sa foruma mozda prodaje ili zna nekoga ko prodaje ili zna gde moze da se potrazi centralni stender za TDM 900 
2002  a da nije Ali ,Ebay i ostalo...
Hvala
Veće su šanse ćeš da naiđeš na pumu u Apatinu!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja