Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki gtr 1400 iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

verovatno ih ima na prste jedne ruke nabrojati u SRB. ima ga kolega sa foruma "konjarnik"

i meni je bio u izboru pri poslednjoj kupovini motora. koliko sam se ja informisao i stekao utisak, nema manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Osim cijene ? :moto3: Novi u HR dodje 19,000€

Ja sam uzeo prosle godine polovnog (2008), ali jos nisam napravio posteni djir sa njime jer sam ga uzeo na zimu.

Na zadnjem testu turera nije prosao bas najbolje, bio je cak iza FJR-a :staa2:

Motor se vozi ko bicikla jednom kad krene, ali je poprilicno zajeban za manevriranje na mjestu. Jbga, 310 kila bez vozaca :jee:

Makadam i sljunak izbjegavati u sirokom luku jer ako se pocme klackati tesko da ces ga odrzati uspravnim.

Nisam neka picajzla i ako se namjervas voziti van grada onda :care:

Po gradu se brzo zagrije (a i tebe) :lol:. Zaboravi provlacenje medju autima.

Odrzavanje.... jgba skupa igracka, skupo odrzavanje, ali posto vidim da vozis BMW-a onda znas i sam.

Ako kupujes polovnog pazi na neke stvarcice kao na primjer senzore tlaka u gumama ( par senzora 500€ :()

 

2013-01-28111503_zpsba3dc0fe.jpg

 

Pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Garfield, posto mi se jako svidja ZX14 (ZZR1400)imam jedno pitanje za tebe, t.j. za sve vlasnike GTR1400:

Posto je(koliko znam) GTR drasticno tezi od ZZR-a, kada si kupovao motor, jesi li razmisljao o soluciji da kupis ZZR-a i opremis ga sa koferima, povisenim vizirom i sl. (i dobijes sportski i turisticki motor u jednom), i ako jesi, sta je prevagnulo da to ne uradis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Garfield, posto mi se jako svidja ZX14 (ZZR1400)imam jedno pitanje za tebe, t.j. za sve vlasnike GTR1400:

Posto je(koliko znam) GTR drasticno tezi od ZZR-a, kada si kupovao motor, jesi li razmisljao o soluciji da kupis ZZR-a i opremis ga sa koferima, povisenim vizirom i sl. (i dobijes sportski i turisticki motor u jednom), i ako jesi, sta je prevagnulo da to ne uradis?

 

 

Pa, sad je li bas "drasticno" tezi. :zbunjen:

GTR je 312 kg (sa vizirom i kuferima), a ZZR je 268 kg (bez kufera i vizira). Ostatak razlike u tezini najvecim dijelom se sastoji u kardanskom prijenosu.

Cak su mi i preporucavali da kupim ZZR-a.

200 ks mi se ipak cinilo malo puno.

A prevagnuo je kardan. Brate, dopizdilo mi podmazivati lanac svako malo :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Jbg, koferi su po par kila, i neka je Wingrack jos jedno 3-4. Znaci, jedno 15-ak sa sve visljim vizirom. Kardan stvarno cini razliku, a za snagu si stvarno u pravu. Ja sam nekada vozio GPX 750R sa 107 ks, i to mu je vec bilo puna kapa, imao je ubrzanje 3,7 sec. Ovo sada se (bar po meni) pretvorilo u preterivanje i takmicenje "ko ima veci". Fabrike nasviraju motore na snagu koja je van pameti, a onda stave kao veliki izum i unapredjenje uredjaj koji ogranicava tu istu snagu. Samo cekam kada ce to isto da urade Ameri sa Fantomima, ili Rusi sa MIG-vima... Budalastina. Meni se ZX14 svidja zbog njegovog izgleda i same velicine motora (ja niiiiikako ne spadam u kategoriju sitnih :lol: ), a da mogu da ga kupim sa jedno 100-120 ks (fabricki) bilo bi super...

Skoro sve sadasnje sportske "R" motore mogu da voze samo dzokeji, a udobni su kao shamlica (i to ona decja) :jok:

 

U svakom slucaju, hvala na brzom odgovoru!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Vozio sam GTR-a dvadesetak puta, i to ne samo po kilometar-dva, i moj zakljucak je sledeci:

Problematican za vozace malog rasta, cek mozda i ekstremno problematican, u mestu i prilikom manevrisanja - velika tezina tu jako dolazi do izrazaja. Kretanjem - taj osecaj se odmah gubi, ali svakako ovaj motocikl nije za motanje izmedju automobila u gradskoj guzvi, barem po mom misljenju - napominjem narocito za 'kratkonoge' vozace..

Imam 195 cm i preko 110kg, pa mi ovako masivan motocikl nekako lezi, pa cak i ja, sa ovakvim 'gabaritima' osecam tezinu motocikla, itekako! Kretanjem, ovolika tezina je cak mozda i imperativ za vozace slicnih gabarita...i veoma pozeljna.

Malo mi se cini da abs brlja sa prejakim dejstvom na prednji tocak, ili je to samo ako se ceo 'natrpam' na volan prilikom kocenja, pa zato grize tako jako i aktivira se lako...

Motocikl je savrsenstvo u tehnickom smislu, i malo sta mu se ima zameriti, osim cene, naravno.:-)

Turing stilom voznje je lagan sa potrosnjom, ali ako ga malo zesce 'pritegnete' zna zestoko da popije....u ostalom, za agregat ove kubikaze i snage, to i nije nenormalno...

Kardan je savrsen, nema trzanja, ni prilikom naglog gasa, tako ni prilikom naglog oduzimanja istog...

Za moju visinu, vizir je cak i u najvisem polozaju gotovo neupotrebljiv, ali na srecu postoje aftermarket viziri, za krakate, kao sto sam ja..

Skupo odrzavanje, veoma skupo, ali jbg, svaka skupa igracka trazi i sve ostalo da bude skupo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Oprosti al mozes li da pojasnis ovo skupo odrzavanje?

Prvih makar 60.000 km je potrebno menjati ulje, filtere, par puta svecice, ulje u kocnicama i kardanu. Mozda 2x prekontrolisati ventile. Dva seta plocica. Sta je tu skupo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Oprosti al mozes li da pojasnis ovo skupo odrzavanje?

Prvih makar 60.000 km je potrebno menjati ulje, filtere, par puta svecice, ulje u kocnicama i kardanu. Mozda 2x prekontrolisati ventile. Dva seta plocica. Sta je tu skupo?

 

 

"Skupo" je relativan pojam.

Jbga, baterija na laptopu mi je pri kraju, ali cu ti pokazati cijenu servisa na 48,000km po stavkama.

Na starijim modelima senzori pritiska u gumama se moraju kompletno mijenjati, a traju 3-5 godina. Meni su taman poceli rikavati na 48000 km.

Set senzora ti dodje oko 500 €. :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Malo sam se bio ulijenio, ali evo kako sam i obečao, servis na 48,000 km po stavkama:

 

- senzor tlaka u gumama 2 komada : 470 €

- filter zraka : 60 €

- svjećice 4 kom : 65 €

- brtva poklopca ventila : 60 €

- brtva kanala oko svjećica 4 kom : 50 €

- filter ulja: 15 €

- brtva čepa kartera : 1 €

- ulje motul 7100 4.5 ltr: 80 €

- skidanje i motaža guma zbog senzora: 25€

- ulje vilica: 15 €

 

ruke: 260 €

 

Ukupno: 1100 €

 

Neda mi se sada nabrajati što sve triba prekontrolirati na 48000 km, ali se može naći na netu, i toga ima hrpa.

 

U zabludi je svatko tko misli da može motor vrijedan skoro 20,000 € održavati kvalitetno za 100 € godišnje

 

Pozz

 

Gordan

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kawasaki je to..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kawasaki je to..........

 

kaže vlasnik BMW-a :zvizduk:

 

 

Kaže vlasnik dva BMW-a,jedne honde in skutera Kymco.....:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Malo sam se bio ulijenio, ali evo kako sam i obečao, servis na 48,000 km po stavkama:

 

- senzor tlaka u gumama 2 komada : 470 €

 

ruke: 260 €

 

 

Očigledno je da samo stavka senzora odskače, sve ostalo su standardne ili blago povišene cene održavanja. Pitanje je, zašto bi ti senzori crkli, šta se dešava ako se ne promene, i na kraju, šta se dešava ako se izbace? Pritisak u gumama nije baš neka bitna veličina za stalno praćenje, već više luksuz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Malo sam se bio ulijenio, ali evo kako sam i obečao, servis na 48,000 km po stavkama:

 

- senzor tlaka u gumama 2 komada : 470 €

 

ruke: 260 €

 

 

Očigledno je da samo stavka senzora odskače, sve ostalo su standardne ili blago povišene cene održavanja. Pitanje je, zašto bi ti senzori crkli, šta se dešava ako se ne promene, i na kraju, šta se dešava ako se izbace? Pritisak u gumama nije baš neka bitna veličina za stalno praćenje, već više luksuz.

 

1) Senzori crknu iz jednostavnog razloga jer im baterija krepa :D

2) Desi se da ti na display-u stoji poruka koja non-stop signalizira da su ti senzori neisparavni.

3) Ako ih izbaciš valjda i dalje stoji porkua kao pod 2 ::)

4) Senzor dobro dodje jer ti odmah alarmira da ti nešto nije u redu sa gumama kako ti nebi zamijesilo u zavoju ;)

5) Može se nazavti luksuz, ali je dio standardne opreme GTR-a i ako je već tu oda bi trebao i raditi :aha:

 

 

Usput: ti "skupi" senzori su samo na starijim modelima (mislim do 2011) , a od onda su prominili senzore nove generacije di ne triba minjati cili senzor nego samo bateriju koja dodje par eura (eto sad i ja imam takve senzore tako da za 3-5 godina ću moći zaminiti samo bateriju :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

- brtva čepa kartera : 1 €

...

 

 

brtva cepa kartera? Jel' to onaj bakreni prsten? 1 euro?

Das mu 1000 eura za serviscic, a on ti naplati bakarnu sajbicu 1 cijeli euro. Bezobrazluk cisti.

A i ostale cijene su kao da ga odrzavas u Japanu.

 

ps. Ne bih se iznenadio da ti je ugradio senzore od prethodnog nesretnika sa novim baterijama unutra. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F

Jesi menjao mozda diskove? Citao onaj test 100K km silne diskove izmenjase pa neznam da li je do motora ili do voznje, ljudima tolko traju plocice ko njima sto su diskovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Jesi menjao mozda diskove? Citao onaj test 100K km silne diskove izmenjase pa neznam da li je do motora ili do voznje, ljudima tolko traju plocice ko njima sto su diskovi...

 

Ja nisam mijenjao, ali je predhodni vlasnik.

Zaboravio čovjek skinuti Disk Lock pa krenuo :staa:

Čuo sam i ja za taj problem, ali kao što rekoh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja