Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL650V Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam vozio 2 kom, ali 600, mada je to slično. Ventilator u radu su palili malo pre crvenog, u početku sam i ja bio uplašen, ali ništa mu to ne škodi očigledno. Na otvorenom obori temperaturu, ne može da je održi na tom nivou. Verovatno izvađen termostat.

Jednom na nekom moto skupu odem na defile u bermudama. Listovi se ispekli, crveni. Nema šanse da Transalpa voziš bez dugih pantalona, posebno ne u gradu.

 

Suma, sumarum, meni deluje da je to sve normalno kod tebe

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Honda Transalp 650
On 24.5.2022. at 9:36, tifoso je napisao:

Друштво од скоро сам поносни власник па с обзиром да сам прешао са нејкеда на којем нисам имао сличних ситуација имам пар недоумица које су можда и уобичајене за овај тип мотора.

Прво брзо се загрева и пали ми вентилатор "тек" негде на трећини између средње и последње(треће беле) цртице и не спушта температуру већ је одржава на том подеоку, наравно кад је градска гужва у питању, спусти се рапидно казаљка чим се пружи прилика за вожњу. 

Друга ствар бочно, нарочито са десне стране поприлично греје, лист шири. 

Треће после сваке вожње, чак и кратке чује се пуцкетање, претпостављам услед хлађења метала, што је вероватно у вези са горе наведеним.

 

У случају да није уобичајено шта предузимати?

Kazaljke nisu verodostojne, kako za temperaturu, tako i za gorivo.

Preporuka za gorivo je da nakon svakog sipanja punog rezervoara izračunaš prosečnu potrošnju, morao bi da izdrži pun negde oko 300km, kakav god stil vožnje bio.


Brzo se zagreva, ventilator pali isključivo kada su jako visoke temperature napolju i kada je aktivnija gradska vožnja u tim uslovima.

Greje lepo noge kad su hladniji dani, prijaće ti.

Pucketanje je takodje uobičajeno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650V

Drugari,

Kome je potrebno, prodajem originalne bocne nosace kofera za Transalpa, u nastavku je link oglasa na KP...

Nosaci su sa mog motocikla, nisu mi potrebni, ocuvani su maksimalno, to su nosaci na koje idu Kappa bocni koferi koji su isli kod Honde za prvu ugradnju.

Tu sam za dodatni info...

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
b682b48ce393bf05965dbcfc3bc2b94f.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Uvoz iz srb u ch nakon nekoliko peripetija gotov... Namucih se jer klasika srpska posla, neko od prethodnih vlasnika je pri uvozu motora u srb falsirao dokumentaciju i ostario motor za 2 godine. Naravno kad sam kupovao motor nisam bas toliko isao u sitna crevca i proveravao preko broja sasije, jer mi nije palo na pamet da to ljudi posle 90ih i dalje rade. Na svu srecu naleteo sam na razumnog sluzbenika koji mi je izasao u susret i zavrsio dokumentaciju, danas prosao tehnicki bez problema. Jedina posledica je sto moram da nosim CoC stalno sa sobom, al to je nista naspram potencijalnih posledica zbog carinskog prekrsaja (jer je carinjen kao 2004 godiste, a trebalo kao 2006).
Inace sam tehnicki prosao sa nestandardnom zadnjom gumom, nisam morao da skidam kofere i nosace itd... Razumni ljudi, gledaju sta je bitno.IMG_20230609_133805.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

1. Spediterski kajmak, sa carinom i porezima, 450chf, radio direktno na granici u Chiassu. Vrednost motora nije hteo da ceni manje od 2700-2800. Mogao sam da prodjem i znacajno jeftinije, posto sam se skoro preselio pa je moglo proci kao Übersiedlungsgut, auto sam tako uvezao sa 0 carinskih troskova. Medjutim motor nisam imao 6 meseci pre selidbe, a nisam hteo da probam na blef posto se u saobracajnoj vidi kad je izdata (benefit vazi za sve sto imas u posedu minimum 6 meseci pre datuma prvog ulaska u ch)...
2. CoC 175e, Hondi. I ovde je Honda ispala korektna jer su bili potrebni dodatni dokumenti pored CoC, za koje mi nisu nista naplatili a bili su kljucni za nastavak procesa.
3. 50chf Dodatna obrada uvozne dokumentacije tj zavrzlama sa podacima/godistem
4. Za tehnicki, saobracajnu i tablice nisam jos dobio racun, juce na salteru mi je rekao 85 + jos nesto, mozda bude skuplje jer je prva registracija/tehnicki (za auto je tehnicki bio 60chf).

Godisnje 94chf drzavi + 210chf osiguranje. Za osiguranje sam utrosio 0 vremena na istrazivanje jer mi je bilo hitno juce (smarao ih nedeljama da mi pomere termin tehnickog, pa su pomerili odmah za juce), verovatno sam mogao proci jeftinije.


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kolika peripetija, svi uvoze iz ch kod nas, ti kontra. Zar ti nije bilo jednostavnije i jeftinije da ovde prodas taj motor, a tamo kupis drugi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ispada jeftinija Carina kad se carini iz Srb za CH ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Svako ima neku svoju racunicu, meni je ovako bilo daleko jednostavnije, i za motor i za auto. Znam sta sam radio na njemu i na cemu sam, meni se svakako isplatilo, a verovatno je i jeftinije. Pocetnik sam, ne treba mi nista bolje jos neko vreme, plus sam ga doterao na tockovima, svakako jedno lepo iskustvo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Hteo bih da spustim fuzastere ili uzmem komplet novih sa adapterima da noge budu nize. Levo koleno me zeza, tako da to radim zbog udobnosti. Sto vise ispravim zglob, to bolje.

1. Koliko je maksimalno moguce na Transalpu spustiti fuzastere, a da kvacilo i kocnica ostanu funkcionalni? Visok 190cm, nosim 47-48 cipele, dohvaticu, samo je pitanje udobnosti i koje su mane  za voznju ako ne mogu da spustim polugu kocnice npr. Malo sam guglao, medjutim nisam nasao mnogo na tu temu.

 

2. Razmisljao sam minimum 30mm, pozeljno i vise. Ovde: link sam nasao svakojake kombinacije, imaju i nemacki ABE sto je komfornije za tehnicki ovde u ch ako mi zatreba, ali nije presudno, mogu za toliko da vratim i fabricke. Mana, cena, 185e od 50mm u 8 pozicija, ili podesive duzine tj 30-50mm, isto 8 pozicija, 235e. Pride treba na to dodati produzetak za menjac/kocnicu, jer se pomeraju bar 1cm na spolja, oba. Oni prodaju za 55e produzetak za menjac, cenim da to moze i povoljnije. Pride sva ta podesavanja, ne znam koliko su presudna, al svakako jeste komfornije.

 

Alternativu vidim da neki čeh pravi link, fiksni bez podesavanja, ispalo bi odprilike od 125 pa na gore (nema cenovnik za TA na sajtu, ima za Afriku, pa se vodim time). Izgledaju bas masivno, ali bez podesavanja.

Aliexpress bih izbegao, sem ako neko zna za neke proverene, inace mi ne ulivaju poverenje da stojim na njima pa puknu i sl.

 


 

Promenio član dule0911

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Fabricko je sediste, imam neko malo vazdusno jastuce koje koristim za duze voznje, znaci i to. Svakako bih i fuzastere spustio, sto blize dodjem pravom uglu kolena, to bolje. Sa obe modifikacije necu to postici, al nema veze, bar da poboljsam stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

99% da mogu , ako nije "guzva" od kablova , sajli i instalacija na kormanu. Zbog nosaca koji se montiraju. Na slici su... aluminijumski.

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre sat vremena, plumber.ns je napisao:

99% da mogu , ako nije "guzva" od kablova , sajli i instalacija na kormanu. Zbog nosaca koji se montiraju. Na slici su... aluminijumski.

Pa tako kazu i prodavci,da je to manje vise univerzalno,al niko negarantuje,nisu jeftini da mi ostanu nemontirani🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Na mom je prethodni vlasnik montirao neke Acerbis, meni deluju ok, plasticni ali kvalitetni. Nisam pri motoru, bicu za 10ak dana, mogu da ti fotkam ako ti nesto znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre sat vremena, dule0911 je napisao:

Na mom je prethodni vlasnik montirao neke Acerbis, meni deluju ok, plasticni ali kvalitetni. Nisam pri motoru, bicu za 10ak dana, mogu da ti fotkam ako ti nesto znaci.

Naravno,slikaj,bas me interesuje.Hvala ti pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Поздрав браћо!
Да ли неко има на стању 2 жбице за задњи точак? Ко има вероватно зна, али није згорег да се спомене, точак 17, дужина је 212мм, равне(благо повијене на крају, не 90°)?

Или знате где могу да се набаве, сем у Делти где се чека 15ак дана. 

Promenio član tifoso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja