Jump to content

Moto Zajednica

Srbija-Maroko za 22 dana - 10.000 km

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Muzika im je bas zanimljiva.  Marokanac, mozda ti ovo produzi putovanje za koji minut.   

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=X_A-4Ix48q8

 

HVALA TI !

 

zaista slušajući ovu muziku, gledajući slike...........otputovao sam na 4'52'' i bilo mi je baš lepo.........

 

Pogledao sam i ostale video snimke sa Youtube-a koji se odnose na Korziku..........super.

 

Hvala još jednom.........

 

Pozdrav iz Afrike..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ovo je video snimak Korzike ........vidjen od strane dvoje bajkera na Hondi CBR 600 RR i Suzuki GSR 600............

 

<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=SnIucei5BcI&hl=en&fs=1&"></param><param'>http://www.youtube.com/watch?v=SnIucei5BcI&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=SnIucei5BcI&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>

 

Posto prvi put pokupšavam da ubacim adresu.........nisam siguran da li sam uspeo.........ajde da vidimo.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Zorane , vidim zavrsio si putopis , pa da se javim ponovo i jos jednom pohvalim za sav trud postavljajuci temu i slike . Ja sam se upravo vratio sa puta po Francuskoj i muka mi dode kad pomislim , a morat cu i ja da postavim nekoliko slika ( manje od tebe - kraci put ... ) , da probam da pratim tvoj primer .

I ja vozim GS-a , obicnog , ne Adventure , i divim se , pogotovu sad posle predenog puta tvojim kilometrazama ... Ja sam samo prvi dan presao oko 740 kilometara , posle sve po 420-450 , ali racunam sledecu turu jos da usitnim , autoput ubija od dosade ...

Inace , ja kad dodem u tvoje godine  ;), nadam se malo boljoj financijskoj situaciji i duzim turama , a mozda nekad odemo i negde zajedno , ali ako obecas da prelazimo manje kilometara .... ;D

Jos jednom , svaka cast na turi !!!!! I svaka cast na trudu koji si ulozio opisivajuci tvoj put !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Bravo,bravo majstori.Lepo je što ste uspeli da ostvarite dugogodišnji san.Putopis je prelep a hvala i vama što ste ga sa nama podelili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Zorane , vidim zavrsio si putopis , pa da se javim ponovo i jos jednom pohvalim za sav trud postavljajuci temu i slike . Ja sam se upravo vratio sa puta po Francuskoj i muka mi dode kad pomislim , a morat cu i ja da postavim nekoliko slika ( manje od tebe - kraci put ... ) , da probam da pratim tvoj primer .

I ja vozim GS-a , obicnog , ne Adventure , i divim se , pogotovu sad posle predenog puta tvojim kilometrazama ... Ja sam samo prvi dan presao oko 740 kilometara , posle sve po 420-450 , ali racunam sledecu turu jos da usitnim , autoput ubija od dosade ...

Inace , ja kad dodem u tvoje godine  ;), nadam se malo boljoj financijskoj situaciji i duzim turama , a mozda nekad odemo i negde zajedno , ali ako obecas da prelazimo manje kilometara .... ;D

Jos jednom , svaka cast na turi !!!!! I svaka cast na trudu koji si ulozio opisivajuci tvoj put !!!

 

Hvala Simo na lepim rečima..............

 

Postoji velika razlika u udobnosti prilikom voznje izmedju GS-a i Adventure-a .......zaista velika.........kada budes u mojim godinama, želim ti da vozis Adventure-a......... ;) i da praviš i veće kilometraže od mojih.

 

Inače za tvoju informaciju..........moja najveća kilometraža u toku jednog dana je bila prošle godine kada sam dovezao Adventura od Luksemburga do Beograda............u cugu.............1.511 km........krenuo sam u 06:00 i stigao u Beograd u 23:00, zadržali su me na našoj granici oko 3 sata (uvozni papiri)...........

 

Tako ti je to moj prijatelju kada omatoriš pa stalno sam sebi pokušavaš da dokažeš i pokažeš može li se još......... ;D ;D ;D

 

Pozdrav..............

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Generacijo, šta reći?...Put iz snova, drago mi je da si ga ostvario u dobrom zdravlju i veselju, uz osobu koju voliš :D, udvoje je sve uvek lepše.

 

Čekam šta ćeš da izmozgaš za sledeću godinu, da uživam bar ovako pored kompa u tvom putopisu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Zorane, Verice, svaka vam cast! Zelim vam jos mnogo takvih tura. Hvala sto ste i ovu podelili sa nama. Nadam se da cemo i mi imati taj duh i energiju kad budemo vasih godina. Sigurno je tesko vratiti se normalnom zivotu posle takvog puta ali ostaju lepe uspomene i pune baterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Generacijo, šta reći?...Put iz snova, drago mi je da si ga ostvario u dobrom zdravlju i veselju, uz osobu koju voliš :D, udvoje je sve uvek lepše.

 

Čekam šta ćeš da izmozgaš za sledeću godinu, da uživam bar ovako pored kompa u tvom putopisu. :D

 

Dogodine...........kad dodjem u Beograd, predložio sam Verici da idemo:

 

-  preko Italije na Korziku i da tamo ostanemo nedelju dana, zatim siđemo do Sicilije i odatle za Grčku brodom, obiđemo Krf, Peloponez, Krit i polako bez žurbe kopneni deo Elade tojest Grčke i nazad kući preko Makedonije.

 

Pozvali smo Bobana (Vericinog brata od strica) da on krene iz Španije i nađemo se na Korzici, verovatno će iduće godine biti ukinute vize pa će i Boki (moj drug iz caffe Slonče) ići sa nama, verovatno i gazda Ivan V Strom (valjda će završiti kuću do tada) ..........

 

Ako ne budu mogli............Verica i ja ćemo ići, opet sami....  :(  ali sa osmehom   ;D ;D ;D

 

To je okvirni plan..............valjda će se ostvariti okvirno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Prelepo, odlicno, svako bi pozeleo ovakvu voznju. Moram i napomenuti da je citanje na "rate"  dobro ispalo, nismo sve od jednom procitali , vec polako, detaljno, bar sto se mene tice. Svaka cast, jedva cekam vase sledece putovanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Imenjace a i prezimenjace,ja sam Mijailovic,a i donekle generacijo,ja sam "59-to,svaka cast,uzivao sam kao da sam bio sa vama,kao da sam presao svaki kolometar sa vama.Vratili ste me malo u nazad,pre tri godine sam isao za Portugal,bio je plan i za ovu ali zbog porodicne tragedije nisam otisao,ali sledece idem ako nadjem drustvo,sam ne mogu na toliki put.Posebno sam zadivljen sa gospodjom Vericom,prava bajkerka,zelim vam jos puno lepih putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

nemam reci.

San svakog bajkera ... pa jos sa voljenom osobom ... stvarno ne znam sta bih rekao.

 

Svaka cast! Svi mi sanjamo o ovome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

cestitam...spavali smo u istom hotelu u Fesu ..

jedino me iznenedio,mislim razocarao BMW da je tako brzo pojeo kocnice i da ti trosi ulje...

ja vozim TDM 900 i presao sam 30000 km i mislim da jos toliko mogu sa kocnicama....

jos jednom cestitam na putopisu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

cestitam...spavali smo u istom hotelu u Fesu ..

jedino me iznenedio,mislim razocarao BMW da je tako brzo pojeo kocnice i da ti trosi ulje...

ja vozim TDM 900 i presao sam 30000 km i mislim da jos toliko mogu sa kocnicama....

jos jednom cestitam na putopisu...

 

Hvala na cestitkama........Piter,

 

zamenio sam plocice na oko 25.000 km (moglo je jos da se vozi ali sam ih ipak zamenio), ulje u motoru je sinteticko 100% .....Motul tako da je potpuno normalno da ISPARI jedan deo izmedju dva menjanja (na 10.000 km).........tako da ne treba UOPSTE da te razocarava BMW.....motor je IZUZETAN...........PO SVIM KRITERIJUMIMA  ;)

 

Hotel u Fesu je odlican, drago mi je da si i ti uzivao.............

 

Pozdrav iz Afrike...........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Izvinjavam se povlacim rijec....jos jednom pozdrav iz Sombora

koja je sljedeca destinacija...

 

Prijatelju ......zaista nema nikakvog razloga da se izvinjavas, niti se ja ljutim .......svaki komentar je dobrodosao....  ;)

 

Za 2010. godinu plan je sledeci:

 

Predložio sam Verici da idemo preko Italije na Korziku i da tamo ostanemo nedelju dana, zatim siđemo do Sicilije i odatle za Grčku brodom, obiđemo Krf, Peloponez, Krit i polako bez žurbe kopneni deo Elade tojest Grčke i nazad kući preko Makedonije.

 

Pozvali smo Bobana (Vericinog brata od strica) da on krene iz Španije i nađemo se na Korzici, verovatno će iduće godine biti ukinute vize pa će i Boki (moj drug iz caffe Slonče) ići sa nama, verovatno i gazda Ivan V Strom (valjda će završiti kuću do tada) ..........

 

Ako ne budu mogli............Verica i ja ćemo ići, opet sami....  :(  ali sa osmehom  ;D

 

To je okvirni plan..............valjda će se ostvariti okvirno.

 

Pozdrav iz Afrike.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: sombor

ma ja to onako se izvinjavam ko bajagi...

pozdrav tebi pa se mozda i vidimo negdje na pocetku sljedece sezone...

Andora mi je ostala u ljepom sjecanju pogotovo sto me docekao snjeg oko dva metra na prevoju...

skoro su sve staze bile u funkciji za skijanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: verschez

lepa tura nema šta bravo....ali bih ipak voleo da čujem neke pojedinosti i uživo, pa vas pozivam da dodjete na naše jednodnevno druženje zaludjenika u BMW motocikle.Druženje će se održati 22.08.09g u Vršcu u organizaciji moto kluba "KNM BMW Vršac"u dvorištu kulturnog centra Vršac(Sterijina62)sa početkom u 12.00h

POZDRAV i nadam se da će mo se videti u Vršcu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

lepa tura nema šta bravo....ali bih ipak voleo da čujem neke pojedinosti i uživo, pa vas pozivam da dodjete na naše jednodnevno druženje zaludjenika u BMW motocikle.Druženje će se održati 22.08.09g u Vršcu u organizaciji moto kluba "KNM BMW Vršac"u dvorištu kulturnog centra Vršac(Sterijina62)sa početkom u 12.00h

POZDRAV i nadam se da će mo se videti u Vršcu..

 

Bih ja, vrlo rado ..............ali sam daleko........u GABONU.......Afrika....... znaci nista od mog dolaska na sastanak 22. avgusta.........

 

Pozdrav svim ucesnicima sastanka............BMW.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja