Jump to content

Moto Zajednica

Srbija-Maroko za 22 dana - 10.000 km

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nastavak sledi ...............kako ugrabim vremena............a vremena ........malo.

 

Trudicu se da do kraja nedelje postavim ostatak puta po Maroko-u........znaci Marakeš - Fes (preko Ifrana i planina Atlas) i Fes - Tanger - trajekt - pa Španija do Malage gde smo prespavali........

 

Znači ........vrlo skoro......za par dana.

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

14. DAN.........Marrakech – Fes oko 450 km:

 

 

Došlo vreme da se krene opet na put.............stvari spakovane, motor pregledan i mali problem. Od kako smo stigli u Marakeš, primetio sam da motor nekako drugačije koči, kao da jače koči nego što bi bilo normalno.

Tokom priprema, dok sam bio u Gabonu, javio sam Bokiju da uradi servis kompletan na motoru, da promeni gume i da promeni kočione pločice. Spale (moj dobar drug) je uradio sve...........i nije zamenio pločice jer kako kaže – nema potrebe da mi uzima pare nepotrebno. Ja sam insistirao da se promene jer je motocikl prešao već oko 13.000 km, a treba da pređem još oko 10.000 km tokom puta. Spale je ostao pri tvrdnji da su pločice OK.

Pregledao sam pločice uz pomoć lampice ...........i.............nisam video zareze na pločicama koji pokazuju istrošenost...........bio je dan, sunce. U glavi mi je sinulo da sam glup što nisam bio izričit da se promene pločice.............Šta sada, treba da pređemo još oko 1.500 km do nekog servisa u Španiji gde bi mogli da zamenimo pločice. Pošto smo imali u planu da obiđemo Bobana - Vericinog brata od strica u Alikanteu (nešto pre Valensije), nazvao sam ga telefonom i zamolio ga da ode do BMW servisa i kupi original pločice. Pošto po planu stižemo u subotu kod njega.............zameniću sam pločice.

 

Znači krećemo na put Marakeš – Fes – Tanger – Algeciras – Malaga – Alikante, voziću tako da koristim kočnice samo u krajnje neophodnim momentima, gledaću da maksimalno koristim motornu kočnicu.

 

Krenuli smo...........ja malo nervozan što moram da pazim na kočenja........da predviđam ........sve to mi smanjuje užitak i vožnja više nije uživanje već suprotno.

 

Priroda je lepa..........na svoj – Marokanski način..........

 

yglAj_putzamaroko220509007res.jpg

 

sCsan_putzamaroko220509009res.jpg

 

U ovom delu Maroka, rečna korita su većim delom godine suva.........

 

sPhpU_putzamaroko220509010res.jpg

 

Džamije su i dalje kockaste...........

 

8vTTR_putzamaroko220509015res.jpg

 

Sipamo gorivo na pumpi Afriquia, u Africi..........tada se malo odmorimo, Verica popije čaj od sveže nane, i nastavimo............

 

HLYnj_putzamaroko220509019res.jpg

 

buQlU_putzamaroko220509021res.jpg

 

Kao što sam već napomenuo da su Jugoslovenski agronomi pomogli da se poljoprivreda razvije u ovoj zemlji...........nailazimo na dokaze – dugi akvadukti koji dovode vodu do uredjenih poljoprivrednih imanja su vidni sa puta.

 

6W5ip_putzamaroko220509022res.jpg

 

Ima rečnih korita koja imaju i vodu........ali su retka..........

 

bXY12_putzamaroko220509028res.jpg

 

Verica ponekad slika moju jaknu, kada naiđem na neravninu.........foto aparat klikne......slučajno..........rezultat je ponekad interesantan.......

 

E2sPZ_putzamaroko220509032res.jpg

 

Ponekad stanemo i van pumpi i restorana..........prirodne potrebe traže svoje....

 

udBSV_putzamaroko220509036res.jpg

 

rVEHG_putzamaroko220509035res.jpg

 

Put nije uvek asfaltiran......

 

q6kyY_putzamaroko220509038res.jpg

 

fPZFw_putzamaroko220509041res.jpg

 

62Iop_putzamaroko220509048res.jpg

 

Pored puta rastu džinovske Agave, biljke od kojih se prave skupocene kreme u kozmetici.

 

KDD9Z_putzamaroko220509046res.jpg

 

Ponekad, oznake na putevima nama ............ama baš ništa ne znače, niti nam pomažu (ne razumemo arapski)

 

A9d3g_putzamaroko220509051res.jpg

 

Mic po mic...............i došlo podne..........moj stomak kaže da je vreme.........svraćamo u prvi gradić.......

 

lujdx_putzamaroko220509053res.jpg

 

I nalazimo Francuski restoran............koji samo nosi ime francusko, hrana je – lokalni specijaliteti...........ne žalimo se (Verica pogotovu.......)

 

6M91W_putzamaroko220509056res.jpg

 

pMWea_putzamaroko220509058res.jpg

 

Posle ručka, nastavljamo put................ponekad naiđemo na ovce na putu, putokaz – kamen putar – kaže da je Azrou na 44 km.........dobro je.........napredujemo.......

 

h2MKp_putzamaroko220509059res.jpg

 

404.jpg

 

Priroda je sve zelenija, približavamo se Ifranu...........

 

jaYsD_putzamaroko220509061res.jpg

 

Opet nailazimo na makadam...............asfalt, malo kasnije.....

 

404.jpg

 

217o5_putzamaroko220509068res.jpg

 

BD5Ro_putzamaroko220509070res.jpg

 

Stižemo na Ifran. Kažem na ........Ifran, jer je Ifran vazdušna banja na visini od oko 800 – 1.000 m i ja sam još kao dete (šezdesetih godina, kada smo živeli u Maroku) dolazio što sa školom, što sa roditeljima..............

 

e4DbI_putzamaroko220509075res.jpg

 

i imam sliku crno belu iz tog vremena pored LAVA sa Ifrana (samo što ne znam gde je).

 

Postoji legenda koja kaže da je poslednji pustinjski lav upravo došao na Ifran da ugine, jer su tu vazduh i priroda čisti. Ljudi su postavili spomenik Lavu i kažu da je dobro da se rukom dodirne skulptura lava........donosi sreću.

 

Mi ne bismo da menjamo običaje...........

 

ZoBQI_putzamaroko220509079res.jpg

 

Cp9T5_putzamaroko220509080res.jpg

 

Vrlo brzo stižemo do Fesa.

Fes je stari univerzitetski centar zapadne Afrike, koji postoji još od 674 godine.................da, da,................znači da postoji već 1335 godina..........

Kao grad i nije nešto posebno, veče pred polazak ja sam u Marakešu preko interneta rezervisao hotel Dar El Ghalia, preko www.booking.com , hotel sa 5 zvezdica koji ima čuvan parking hotela i prelepo izgleda na slikama, nalazi se blizu ulaza u Medinu (stari grad). Cena je 150 evra za noć, rešio sam da iznenadim Vericu prvoklasnim hotelom.................ALI............nije tako bilo.

 

Uđemo mi u Fes..........i vozimo se nekom avenijom i na semaforu pitam nekog čoveka koji vozi „papaki“ (ko je bio u grčkoj shvatiće da je mali motocikl sa polu automatskim menjačem – nema kvačiko, ima 3 brzine)...........da li zna gde je hotel DAR EL GHALIA, on mi reče da zna i da će da nas odvede...........zahvalim se ja unapred i krenemo da ga pratimo...............

 

Vozimo se mi tako i polako prelazimo u ružniji deo grada.............maltene ciga mala. Verica me pita dali ovaj uopšte zna gde ide..........ja joj kažem ........videćemo.

 

Posle prelaska preko trotoara i penjanjem ulicom širokom oko 2 m, dole isto kao u Skadarliji.......kaldrma........stajemo na kraju ulice..........dalje vode neke stepenice.......

 

Vodič se okrete i kaže mi da ostavim motor i ženu tu a on i ja idemo stepenicama do hotela.............???.......meni se sve prevrne u glavi, pritisak mi skoči i ja mu kažem da ne dolazi u obzir da ostavljam niti motor a niti ženu bilo gde.........i kakav je to hotel kada ne možemo da mu pridjemo, ni motorom !!!

Iznerviram se i izvadim rezervaciju (koju sam odstampao u Marakešu....pametan sam ja, nego šta ?) na kojoj ima telefon hotela. Nazovem, i čovek mi potvrdi da je vodič u pravu.......stigli smo, ali do hotela se mora peške !!!

Ne mogu da verujem.............

Kažem mu ja da izađe na ulicu da ga vidim pa ćemo se dogovoriti............i on kaže da samo siđemo na aveniju niže i da nas on čeka.

Tako i uradimo i siđemo na aveniju koja nema ni a od avenije.........obična ulica. On nas stvarno čeka.............predstavi se da je direktor hotela. Pitam ja gde je parking.........on mi pokaže niz ulicu proširenje gde mogu da ostavim motor koga će da čuvaju dvojica koji tu sede na pvc stolicama ............

Ja se onda predstavim da sam novinar iz Srbije koji je pozvan od strane ministra za turizam Maroka da napravi reportažu o Maroku i da nam je on preporučio ovaj hotel koji smo birali na internetu..........kažem mu ja da ne dolazi u obzir da ostavljam motor gde mi je pokazao, kako sa prtljagom...........on mi kaže lako – natovariće moje alu kofere na magarence !!!..............ne mogu da verujem......???.......

Kažem mu ja da odemo on i ja do hotela da ja to vidim, pa ako ne odgovara da poništimo rezervaciju (želja mi je samo da odem ...............i pokušam da spasim 150 evra).

Otišli smo do hotela............ja sam morao da udjem iz profila..........jer ovako direktno .......ne ide, vrata uska. Kada smo ušli ...............stvarno je prelepo..........ali nema parkinga i ja tražim da poništi rezervaciju predamnom i da mi odštampa poništenu rezervaciju...........plaćam 30 evra za www.booking.com i njemu 200 dirhama (oko 19 evra)...........i odosmo mi odavde............

 

Nalazimo super pristojan hotel u normalnom delu grada..............hotel se zove Dar Alian i soba košta oko 70 evra..............dobijamo apartman, malo kičerski namešten, ali takva je moda ovde...........super udobno..........i super ljubazno osoblje..

 

404.jpg

 

l04CZ_putzamaroko220509082res.jpg

 

EPH0a_putzamaroko220509086res.jpg

 

Dogovaramo se da nas sutra ujutru u 6 sati dočeka čaj i doručak jer moramo da krenemo rano kako bi stigli na vreme na trajek u Tanger...........vozimo se kao babe.........bez kočnica (štedim ih maksimalno).

 

Spavamo kao bebe...............sutra je novi dan ..............

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

15. DAN.........Fes – Tanger – trajekt – Algeciras – Malaga ..........oko 550 km:

 

 

Ustali smo rano..........dočekala nas je Naima (Berberka – Berberi su nomadi, starosedeoci Maroka).

Čaj je spreman, doručak isto tako.............u razgovoru Naima saznaje da me je šezdesetih godina čuvala berberka Mimuna..........drago joj je........pije čaj sa nama.

 

2i1D1_putzamaroko220509088res.jpg

 

KkaHr_putzamaroko220509089res.jpg

Pitam je za mejl hotela, kako bi joj poslao slike ............Naima me iznenađuje, daje mi svoj mejl............definitivno – Maroko se promenio dosta od mog detinjstva.

 

Sedim i malo razmišljam o svemu tome na vrlo udobnom divanu.

 

9s2Hk_putzamaroko220509090res.jpg

 

U predivnom vrtu hotela..........

 

CcOqv_putzamaroko220509091res.jpg

 

fDrcc_putzamaroko220509092res.jpg

 

Ni17R_putzamaroko220509093res.jpg

 

Zatim jutarnje pakovanje prtljaga na motor..........

 

4YOkM_putzamaroko220509094res.jpg

 

LCIz2_putzamaroko220509095res.jpg

 

I odosmo mi ................Fes još spava, ulice prazne..........

 

lbTeC_putzamaroko220509098res.jpg

 

Na putu često nailazimo na radove, preusmeravanja..........

 

9QzzG_putzamaroko220509100res.jpg

 

i u jednom od tih silnih preusmeravanja.....................mi ZALUTASMO u plantažu pomorandži..........pitamo mi jel smo na dobro putu.......oni klimaju glavama..........kasnije desetak kilometara ustanovljavamo da oni nas NE RAZUMEJU !

 

Kad smo shvatili da smo totalno van puta, pitali smo opet i nekako se vratili na asfaltni put........

 

7PsMC_putzamaroko220509104res.jpg

 

izgubili smo dosta vremena a ne možemo da žurimo .......nemamo kočnice ???

 

Sipamo benzin.......motor malo prljav......

 

4eX8V_putzamaroko220509102res.jpg

 

I nastavljamo prema gradu Larache u pravcu Tanger.....

 

5gozu_putzamaroko220509106res.jpg

 

Stajemo da se osvežimo.........ja nervozan, uzimam telefon i zovem Bokija, pozdravljam ga i kažem mu da pozdravi mog druga Spaleta i da mu poruči da se vozim bez kočnica na njegovo insistiranje da ne menja pločice..........???

 

404.jpg

 

Idemo dalje............

 

Q1hxt_putzamaroko220509117res.jpg

 

I polako stižemo u Tanger.....

 

9nSpy_putzamaroko220509119res.jpg

 

Na vreme da se ukrcamo u super luksuzni Hydro-jet koji nas vodi nazad u Evropu.........ja zadovoljan što smo stigli bez problema i na vreme..........uskoro vidimo Giblartarsku stenu.

 

s2jaD_putzamaroko220509123res.jpg

 

dKG0x_putzamaroko220509125res.jpg

 

ckj38_putzamaroko220509130res.jpg

 

3rbdI_putzamaroko220509132res.jpg

 

Do Malage ............pun gas...........na autoputu zna se – nisu neophodne kočnice ........... ;D ;D ;D

 

Smeštamo se u hotel IBIS..........63 evra za dve osobe..........super, trkom na večeru u prvu kafanicu...........

 

oyM1a_putzamaroko220509134res.jpg

 

oZYp6_putzamaroko220509135res.jpg

 

Posle večere...........vrlo kratka šetnja

 

NdogP_putzamaroko220509136res.jpg

 

8waIl_putzamaroko220509137are.jpg

 

Verica me tera da još šetamo..........ja odlučno odbijam i bežim na spavanje..................

 

Čudno........ovde i banke imaju svoj GRB

 

9j32y_putzamaroko220509140res.jpg

 

Sutra ćemo stići do Alikantea.......kod Bobana........da zamenim kočione pločice..............kad tamo IZNENAĐENJE !!!

 

A kakvo iznenađenje............videćete u nastavku ovog našeg putopisa.......malo po malo .......vraća nam se osmeh na lice  ;D ;D ;D....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Uzbudjenjima nikad kraja!!! ;D

 

Upavo tako "Doktore"............svaki dan......novi dan........i nova uzbudjenja........ponekad i saznanja.... :D

 

Videces.......bice smeha.........kad saznas na sta mislim.........

 

Iduce nedelje ide nastavak........do tada veliki pozdrav ........SVIMA...... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Africa Twin

A uu...................... Marokanac krv ces nam popiti, sta je bilo sa plocicama.

Slusaj bre nemoj vise da nas cimas, nastavi sto pre sa pisanjem.

Joooooooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj ko ce sad cekati ; ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:) :) :)  Evo, pokusacu preko vikenda da ubacim jos koji dan.................zaista se trudim..............ali ne postizem  :(

 

Nadam se da cete biti zadovoljni............

 

Pozdrav..........SVIMA.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

 

 

Sutra ćemo stići do Alikantea.......kod Bobana........da zamenim kočione pločice..............kad tamo IZNENAĐENJE !!!

 

A kakvo iznenađenje............videćete u nastavku ovog našeg putopisa.......malo po malo .......vraća nam se osmeh na lice  ;D ;D ;D....

 

Spale te ceka sa plocicama  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

16. DAN.....MALAGA – Granada – Murcia -  ALIKANTE (Santa Pola) oko 500 km:

 

 

Jutro je osvanulo.........novi dan............pakovanje i doručak u neobičnom stajlingu hotela IBIS.......

 

nGfIu_putzamaroko260509002res.jpg

 

vUJUV_putzamaroko260509003res.jpg

 

XHI6C_putzamaroko260509005res.jpg

 

Em, što su im šunke ODLIČNE.........još ih koriste kao vidne mamce ...........pa kako da odoliš......

 

Krenuli smo polako u brda prema Granadi...........vreme uobičajeno – duva Španski vetar non stop.

 

Posle nekog vremena....................odjednom ..........vetar stade. Kažem ja Verici da mi je to čudno. Do sada je vetar non-stop duvao kada smo bili u Španiji.............vrlo brzo smo shvatili zašto ...........

 

fJRos_putzamaroko260509006res.jpg

 

qOjie_putzamaroko260509010res.jpg

 

Oblaci nas okružiše i poče prvo kiša.........mi se vozimo............ali polako prerasla u jak pljusak..........Verica mi kaže da stanem da obuče kišni kombinezon..........ja šta ću ?  slušam ženu.......usput i ja obučem kišni kombinezon (jedva preko Rally Pro 2 odela)......

 

OjuYh_putzamaroko260509015res.jpg

 

I nastavismo mi po pljusku ............i vetar se vratio, tako da smo imali komplet nevreme.

 

HN457_putzamaroko260509018res.jpg

 

a7PY9_putzamaroko260509021res.jpg

 

Vozimo umerenom (sigurnom) brzinom i vidim ja da Garmin pokazuje 148 km/h dok kilometar sat na BMW-u pokazuje skoro 160 km/h .........neko tu laže.........verovatno kilometar sat.

 

Pe4fX_putzamaroko260509022are.jpg

 

Posle nekih sat vremena vožnje po lošem vremenu............smirilo se i mi stadosmo da skinemo kišne kombinezone............kad sam malo bolje pogledao Vericu.......umro sam od smeha :D :D :D...........liči mi na kosmonauta ili na Atom-mrava sa kišnim kombinezonom par brojeva većim - sama ga je birala - niko joj nije kriv...........morao sam da je slikam...... ;)

 

DJyHh_putzamaroko260509031res.jpg

 

Malo smo se odmorili.........cigaret pauza........

 

YPZLB_putzamaroko260509032res.jpg

 

spakovali kišne kombinezone i gas...........međutim, meni se opet spava..........ne znam šta mi je.............malo malo pa mi se spava............te lepo svratimo u prvo špansko kafanče na putu izmedju Granade i Murcia ........na kaficu.........

 

zrG6K_putzamaroko260509040are.jpg

 

cIRIu_putzamaroko260509039res.jpg

 

osveženi kafom i RedBulom...............pun gas po lepom vremenu ....bez kočnica....do Bobana u Santa Polu.......pored Alikantea

 

FZLvH_putzamaroko260509042res.jpg

 

brzo smo stigli, Santa Pola je prelep gradić na obali........

bfQwO_putzamaroko260509056res.jpg

 

Yu1lg_putzamaroko260509059res.jpg

 

Boban, inače pilot u Rajan Er (Irska avio kompanija koja ima bazu u Alikanteu) je bajker.........ja sam ga svojevremeno davne 1977 godine zarazio moto virusom (provozao sam ga na Kawasaki Z 900).......tako da sada Boban raspolaže lepim voznim parkom......

 

KTM 990 Adventure, Yamaha R6 i Mitsubishi Mureno............plus prikolica (za R6 kada ide na moto staze da se vozi) i odličan bicikl kojim održava kondiciju.....

 

V3hRO_putzamaroko260509066res.jpg

 

odeRk_putzamaroko260509069res.jpg

 

FRYqy_putzamaroko260509070are.jpg

 

Boban kao odličan Srpski domaćin nas je izveo na večeru........Fritura i pivo su bili ODLIČNI........

 

DwoTU_putzamaroko260509064res.jpg

 

404.jpg

 

 

 

Eh, sada da objasnim IZNENAĐENJE koje sam najavio krajem prethodnog dana:

 

Kao što znate još od Marakeša se mučim sa kočnicama...........ne kočim, koristim motornu kočnicu maksimalno i tako već oko 1.500 km..... usput se nerviram, zovem Bokija.......u glavi j.....m k..u mom drugu Spaletu a i meni    >:( >:(>:(.........

 

Stigli smo i Boban je nabavio komplet kočionih pločica i ja lepo krenuo da ih zamenim......prvi manji problem.....nemam u alatu Torex ključ  ??? da bi mogao da odšrafim šape............nema ga ni u alatu Boban  :-[.........sva sreća te KTM u svom alatiću koji dobijete uz motor IMA TOREX  ;) .............bravo KTM !  ;)

 

Skinem ja kočionu šapu i pogledam pločice.......................kad PLOČICE DOBRE !!!

 

Lep se vide urezi i ima mesa još dovoljno za nekoliko hiljada kilometara sigurno.

 

Spale je znači bio POTPUNO u pravu. Ovim putem mu se izvinjavam, a ja..........evo priznajem ...........ispao sa glup. :(..............što nisam malo bolje pogledao u Marakešu.

Trebao sam da stanem na neku pumpu i da vazduhom izduvam malo kočnice i tek onda da pogledam jer od gareži nisam video kontrolne ureze. Moja greška.............koja me koštala vožnje koja mi je pojela kilo živaca. :( :( :(............

 

Ali ...............što se kaže ..........SVE JE DOBRO ......KADA SE DOBRO SVRŠI !  ;D ;D ;D

 

Sklopim ja nazad šape...............nove pločice stavim u alu kofer i u glavi potpuno miran i siguran u kočnice.............čekam sutradan.........sa osmehom  ;D ;D ;D

 

Eto ..............tako je to bilo....................

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Izvinjavam se što nisam baš pojasnio TAČNO šta sam osetio u Marakešu .........vezano za kočnice.

 

Evo detaljnog objašnjenja:

 

Kada smo doputovali do Marakeša, smestili se, skinuli prtljag sa motora i u šorcevima krenuli do grada da se malo promuvamo...........kako smo krenuli na prvom znaku STOP ja prikočim ............i osetim da motor MNOGO grubo koči - osećaj je kao kada se pločice potroše pa počne metal da dodiruje diskove.........znači nije da sam stiso kočnicu kao "som"...........već sam imao takav osećaj kada blago dodirnjem kočnicu da ona "zakopa".

 

Odmah sam u glavi povezao (pogrešno) da su se pločice potrošile..............

 

Kada smo se vratili iz grada ja lepo uzeo lampicu (pošto je dan i to sunčan dan) da vidim istrošenost pločica ...............

 

Video sam .........odnosno NISAM video ureze koji postoje na kočionim pločicama i koji služe upravo da pokažu istrošenost pločica.......

 

ZAŠTO NISAM VIDEO.............eh, pa nisam video jer se skupilo gareži (crna prašina - kako se pločice troše tako nastaje ta garež) i meni se učinilo da nema više onih kontrolnih ureza.

 

U glavi sam odmah p...zdeo >:(, i za mene su pločice bile potrošene...........a ostalo mi je oko 1500 km do Bobana, gde bi mogao da promenim pločice.

 

ZATO sam vozio na način da maltene ne kočim............kako se to vozi bez kočenja ?.............eh, pa lepo..........NE KOČIŠ KOČNICAMA, već predviđaš i kočiš motorom maksimalno .........a kada se mora.......onda stisnem kočnicu...........misleći da rizikujem da upropastim diskove (ako već kočim metal na metal)......

 

Nadam se da sam dovoljno pojasnio................

 

Kada sam skinuo kočione šape............video sam pločice ........i video kontrolne ureze.........samo sam očistio pločice od gareži.........sklopio i nastavio put........bez problema.

 

Pločice sam zamenio po povratku sa puta u servisu Radulović.............ujedno sam promenio i zadnju gumu (koju sam potrošio totalno.....i ukockastio je jer sam vozio pretežno pravo, bez velikog obaranja po krivinama....).

Zašto u Raduloviću a ne kod mog druga Spaleta............zato što sam u medjuvremenu dobio pismo od BMW iz Nemačke da se obratim BMW ovlašćenom servisu da mi zamene BESPLATNO komplet kočiona creva i antenu GPS od kontakt ključa koja se nalazi ispred kontakt brave (crna PVC  kutija). Objasnili su da je serija (kojoj pripada i moj motocikl) imala malu grešku, pokazalo se da su na nekoliko modela procurela kočiona creva i iz tog razloga menjaju svima besplatno.........za antenu isto tako, došli su do zaključka da se mora promeniti jer može doći do toga da prilikom davanja kontakta GPS ne odradi svoj posao i onda je NEMOGUĆE STARTOVATI MOTOCIKL - ni na koji način.

 

Eto to su razlozi.............

 

Pozdrav svima..........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja