Jump to content

Moto Zajednica

Srbija-Maroko za 22 dana - 10.000 km

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

"SRBIJA – MAROKO i nazad za 22 DANA - 10.000 km"

 

 

Ovaj putopis će biti za mene vrlo poseban i to iz više razloga.

 

Prvi, najzad sam ostvario jedan san .............koji sanjam 30 godina.

Da, da...................... izgleda malo čudno, ali tako je.

 

Drugi, što ću pišući ovaj tekst proživeti još jednom ˝moj˝ san.

 

Pa da počnemo.................

 

Kao što ste upoznati iz moje najave ovog puta

 

Link adresa najave puta je  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=22624.0

 

Put sam detaljno isplanirao u Gabonu sa ˝Autoroute 2007˝, ˝Google-maps˝ i uz pomoć nekoliko članova BJB dobio dodatne informacije o redu vožnje trajekata za Gibraltar, Korziku. Kako, gde i kada da skupim potrebnu opremu (navigaciju, kamp opremu, komunikaciju vozač – suvozač – navigacija – telefon i još štošta).

 

BJBikers je napravio majice po mom zahtevu, mislio sam da ih platim ali ˝Pablo˝ je bio izričit............to je poklon BJB .............ovim putem želim da se još jednom zahvalim ˝Čehu˝za dizajn, ˝Pablu˝ na majicama i svim ostalim članovima BJB koji su mi pomogli savetom u mnogo čemu (Gremlin za foto opremu, Marko Pegaz za navigaciju ............i mnogi drugi .................) svima VELIKO HVALA !

 

Kilometražu sam ˝skoro˝ pogodio, ukupno smo prešli od Beograda do Marakeša i nazad 9.985 km..........za ukupno 22 dana, od kojih smo odmarali 2 dana u Tuluzu (kod moje sestre i zeta) i 3 dana u samom Marakešu u jednom hotelskom kompleksu ˝Palmeraie Village˝ (čitaj Palmre Vilaž), koje je prelepo što ćete videti na slikama kasnije. Prosečno smo dnevno imali da pređemo oko 587 km...........što je potpuno OK, ali bilo je dana sa oko 1.000 km i dana sa manje od 500 km.......kada su losiji putevi.......makadam (po Maroku) i slično.

 

Na put je planirano da krene pored nas jos nekoliko osoba, nažalost Verica (moja supruga) i ja smo krenuli na kraju sami.

Razlog je što nisu dobili Šengenske vize, neki su odbijeni (Boki), neki su dobili na 5 dana (Ivan Dimitrijevic), neki grade kucu pa se nema za put sada (Ivan V Strom), neki kupuju stan pa nemogu obe stvari (Ivan Pablo)..........sve u svemu meni je žao što nisu bili sa nama..............njima je sigurno isto tako žao.

Ispade da Verica i ja idemo na jedan NOVI ˝medeni mesec˝posle 28 godina braka. Pa.......što da ne, i tako je odlično.............

 

Ali da ne dužim..................da krenemo polako.

 

 

1. DAN............Beograd – Desenzano del Garda oko 920 km:

 

Zacrtan datum polaska iz Beograda je 08.maj u 08:00 ...........tako je i bilo.

 

Slika starta ispred zgrade gde stanujemo na Novom Beogradu.

 

KqUY9_putzamaroko123dan010res.jpg

 

Za prvi dan sam odlucio da idemo preko Zagreba, Ljubljane, Trsta, Venecije do jezera Lago del Garda i da spavamo u mestu Desenzano del Garda posle 919 km (kako kaže Garmin).

 

xwNZ5_putzamaroko123dan009resz.jpg

 

Ali...................kako to obično biva................ ja da postavim Garmina (Zumo 550) na svoje ležište.........kad on neće da se upali. Pregledam ja napajanje (skinem sedište)

 

qiZlz_putzamaroko123dan003res.jpg

 

I ništa...........nazovem telefonom Marka iz ˝Pegaza˝u Novom Sadu i pitam ga šta da radim, čovek mi objasni da je dovoljno da se skine (odšrafi uz pomoć malog imbus-ključa) baterija, da se vrati na svoje mesto i time sam resetovao Garmina, kaže on meni da hoće to tako i da mu je to lek. Ja tako i uradim i sve bude OK.

 

Krenuli smo maltene tačno u 08:00, sretni...............ma presretni..........i voziiiiiiiiiiiii................pravac..............SLOBODA !

 

X2Ri6_putzamaroko123dan011are.jpg

Vrlo brzo smo prošli Zagreb, zatim stali na autoputu Ljubljana – Postojna da se osvežimo.

 

bh4pn_putzamaroko123dan017res.jpg

 

IHfg6_putzamaroko123dan018res.jpg

 

Slika 021

 

Da .......da .......dobro ste videli iza mog Adventura se krije još jedan Adventure............

 

zHsO6_putzamaroko123dan022res.jpg

 

naime, dok smo mi sedeli i odmarali stiže Adventure sive boje i na njemu momak i devojka sa štiklama od 12 cm (momak bez kacige). Sedoše pored nas i čujem pričaju sa ˝blagim˝Bosanskim naglaskom........te zatraži momak od mene upaljač (na nemačkom) i ja mu se obratim na Srpskom i tu se nasmejemo oboje. Momak živi u Sloveniji i to mu je trenutna devojka. Pozdravi smo se i odosmo dalje........

 

Posle par sati vožnje stigosmo do odredišta

 

Ow7Xc_putzamaroko123dan025res.jpg

LGMTU_putzamaroko123dan026res.jpg

u0SyI_putzamaroko123dan027res.jpg

 

Hotel ˝Evropa˝je mali ali vrlo lep hotel, po ceni bi mogao da udje i u red ˝Velikih˝, prenoćište sa doručkom oko 80 evra za 2 osobe, ima i parking u žici iza hotela. Pozicija hotela uz samo jezero čini da je cena ˝opravdana˝.

 

Evo par slika ujutru pre polaska iz Desenzana del Garda, pogled na jezero iz sobe i motor svež i odmoran kao i mi ..................spremni da idemo dalje.

 

PCqoW_putzamaroko123dan030res.jpg

 

vS6Bi_putzamaroko123dan033res.jpg

 

bwPrQ_putzamaroko123dan036res.jpg

 

 

 

2. DAN.............Desenzano del Garda – Pont Saint Esprit oko 630 km:

 

NASTAVLJAM USKORO....................VERUJTE MI DA OD POSLA NE STIZEM DA UBACIM SLIKE........TEKST SAM PRIPREMIO I KAKO STIGNEM TAKO CU UBACIVATI PO PAR DANA PUTA.................

 

hvala na razumevanju..................

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E Zorane Zorane.... a ja se naostrio da sedim i citam neko vreme  ;)

 

Ajde raditi se mora, ali spavanje se moze preskociti zarad visih ciljeva t.j. pisanja putopisa  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Chicago, Illinois

Sjajno za sada! Taman si nas zagrejao i sa nestrpljenjem cekamo nastavak. Sto duzi postovi to mi brze vreme prodje na poslu!  ;D

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Bas smo se juce pitali na Uscu, da li je moguce da imas toliko posla posle mesec dana odmora,  da putopis jos nije ready...kad ono sledeci dan eto ga pocetak putopisa...

 

Jedva cekam nastavak putopisa,

 

Tip za Garmin-a: ako se zablokira ili brljavi pristisnes "+" i "Power" zajedno, i resetuje se a ne obrise nista od podataka, tracklog-ova, POI-a.

 

;)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

ne znam da li znas ko je Gaga iz Ljubljane,predsednik srpskog i podpredsednik evropskog bmw moto kluba...uglavnom potpuno ste isti :) kao blizanci, bar na slici!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Joj sto sam se sad razocarao :). Vidim putopis SRBIJA-MAROKO... nisam ga otvrao dok nisam pretrcao forum, pa reko natenane bez zurbe da ga procitam, skuvam caj sednem i krenem. Kad ono nije kompletan.

Elem ovaj putopis cekam od pocetka priprema, jos kad ste se raspitivali za satore i ostalo.

Samo polako i bez zurbe da nebi neso promaklo. Pa cekamo sa nestrpljenjem.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Bas smo se juce pitali na Uscu,

 

Tip za Garmin-a: ako se zablokira ili brljavi pristisnes "+" i "Power" zajedno, i resetuje se a ne obrise nista od podataka, tracklog-ova, POI-a.

 

;)

 

 

 

 

 

 

 

ih garmin da pobrljavi......nemoguce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

Sretan put!!!! Uzivajte!!!! ;) ;) ;)

 

 

 

Hvala za Sretan put, ali mi uzivali u maju prijatelju................sada se RADO SECAMO  ;)................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Nemam reci Kizo !  Cekam, kao i svi nastavak storije .  Pokazao si ovoj omladini sta moze stara kajla  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

2. DAN.............Desenzano del Garda – Pont Saint Esprit oko 630 km:

 

planirano je da prekoTorina i Alpa (prelaz Frejus) predjemo u Francusku i preko Briansona, Gap stignemo u jedno malo mesto u Provansi po imenu Pont Saint Esprit gde živi jedan naš drug Rodoljub Jović zvani Njuma sa suprugom i ćerkom.

 

joauR_putzamaroko123dan037res.jpg

 

Torino ko Torino.........grad, gužva...........lepi tramvaji.............

 

p2WSi_putzamaroko123dan043res.jpg

 

I tako mi polako stigosmo do Alpa oko podne

 

 

I krenusmo polako da predjemo i mi te Alpe (kad je mogao ˝Atila bič Božiji˝ sve zajedno sa slonovima..............ma moćićemo i mi.............šta je on bolji od nas).

 

whF1a_putzamaroko123dan053res.jpg

 

Na + 14 stepeni, što je vrlo prijatna temperatura za vožnju.

 

haaGN_putzamaroko123dan057res.jpg

 

Ja ...............sretan čovek, mislim ................najsretniji.

 

q78wy_putzamaroko123dan060res.jpg

 

Moram nešto odmah da vam kažem da ne bih zaboravio.

 

Svih 22 dana, tojest svih 17 dana svakodnevne vožnje niti Vericu niti mene nije niti zabolelo nešto, pritisak nam odličan, NIKAKAV problem.............ma ni glavobolja...............ovo pišem da bi dao potvrdu da je MOTOCIKL UNIVERZALAN LEK ! i da možemo slobodno da ga nazovemo i ˝Eliksir mladosti˝.

Sve ovo može da potvrdi i Verica, ipak smo oboje prešli pedesetu, a osećamo se na putu kao deca..................osmeh nam non-stop na licu.

 

 

Pa da nastavimo............

 

OZrtU_putzamaroko123dan061res.jpg

 

Yzwcp_putzamaroko123dan066res.jpg

1IMR8_putzamaroko123dan069res.jpg

 

stARk_putzamaroko123dan079are.jpg

 

Ima i par tunelčića, u stvari to su pre zakloni od odrona kamenja i snega.

b8kEQ_putzamaroko123dan080res.jpg

 

Ima i snega a i zaleđenih jezerca..........

 

mii3a_putzamaroko123dan089are.jpg

 

2Fc2s_putzamaroko123dan090res.jpg

 

BfhzH_putzamaroko123dan096res.jpg

 

Oll34_putzamaroko123dan099res.jpg

 

I stigosmo u Brianson............vidim parkirani motori...............pa da ručamo, imamo i mi dušu........

 

tGcEp_putzamaroko123dan110are.jpg

 

GpTK0_putzamaroko123dan108res.jpg

 

Ej1nw_putzamaroko123dan107are.jpg

 

YDKjN_putzamaroko123dan106are.jpg

 

Lepo jeli, i nastavljamo dalje.............put vodi preko nekog jezera i samo gledamo levo desno ...............prelepi pejizaži.

 

u4PxH_putzamaroko123dan112res.jpg

 

ShcP4_putzamaroko123dan114res.jpg

 

GNXon_putzamaroko123dan116res.jpg

 

Ponekad sipamo i benzin...........

 

1MFb5_putzamaroko123dan127are.jpg

 

Ponekad se malo odmaramo, suncamo i pijemo kaficu..............priroda je prelepa.

 

QrHYp_putzamaroko123dan129res.jpg

 

I stižemo krajem dana do našeg prijatelja Njume, iznenadio sam se i to prijatno lepotom kuće koju je Njuma renovirao...............zaista prelepo, uostalom pogledajte,

 

YHpht_putzamaroko123dan140res.jpg

 

7P10a_putzamaroko123dan139res.jpg

 

RBXp7_putzamaroko123dan135res.jpg

 

Unutrašnjost kuće je još lepša.........

 

Sjlh9_putzamaroko123dan133res.jpg

 

b7kXk_putzamaroko123dan132res.jpg

 

8wiNS_putzamaroko123dan130res.jpg

 

Gde nas je ugostila Njumina supruga Marie-Noel.

 

KkqVu_putzamaroko123dan131res.jpg

 

Večerali, pričali i umorni legli da spavamo.................sutradan nas čeka kraća deonica do Tuluza.................

 

Zaista se trudim da nadjem vremena da ubacim putopis i slike sto pre.......ali, uvek ima neko ALI......u stanu mi crko internet.....pukla mi RG45 uticnica tako da sam narucio PCA karticu sa uticnicom..................stize za desetak dana.............tako da ne mogu da sredjujem uvece kasno putopis u stanu vec moram na poslu da ubacujem tekst i slike...............a to je verujte mi jaca akrobacija..............jer posla imam ......mnogo.

 

Znaci idemo polako i sigurno................isplatice se .......videcete............ ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

>:( >:(>:(  ja stvarno nisam namerno ubacio dva puta ............2. DAN...........nesto sam uradio sto nije trebalo.....to je sigurno.

 

Molim nekog od urednika da ako moze SKINE jedan od ova dva puta sto sam ubacio drugi dan...........ja ne znam kako.  ??? ??? ???

 

Ili mi javite porukom kako da ja to uradim.

 

Hvala............i izvinite.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

3. DAN ..........Pont Saint Esprit – Toulouse...................oko 400 km:

 

Posle doručka krenuli smo za Tuluz i to skoro sve autoputem, koji je dosadan (uvek je takav bio motociklom) ali pomaže da se ˝progutaju˝ kilometri na brzaka..........

 

Pošto je meni STVARNO dosadno na autoputu, onda volim da stanem često................moja supruga Verica nije istog mišljenja, kako krenem da stanem (cigareta, kafica........) ona kaže ˝pa zar ćemo opet da stanemo?¨, a stali smo recimo pre 150 km.

 

U5Zu6_putzamaroko123dan141res.jpg

 

A ja moram da se maltene izvinjavam i objašnjavam kako mi se pije kafa, puši cigareta, utrnula mi guza................i sl.

 

mRazv_putzamaroko123dan142res.jpg

 

Imam čudnu ženu...............................ona, kad je staviš na motor ..................ne bi silazila više.

Dali je sunce, kiša, toplo, hladno...........nebitno, za nju je bitno da se vozi i da ne staje.........................totalno ˝luda˝ žena, ali moja je...............i takvu je volim.

Nikada...................ali N I K A D A se nije požalila. Meni dojadi, trne mi dupe, trne mi leva ruka (uspomena ne motokros, lom, operacija šake), spava mi se posle svakog ručka.........i to ozbiljno........................a ONA..............ništa, samo zvera levo desno, slika, i U Ž I V A ................i to iskreno, beskrajno...........

 

Meni je ona super, ne bi je menjao....................

 

I tako dok ja razmišljam, mi stigosmo u Tuluz............kapiju rezindencijalnog naselja (gde zivi moja sestra Svetlana sa suprugom).......

 

F7ZHB_putzamaroko123dan143res.jpg

 

.......nam je otvorio Christian (Kristijan) – moj zet.

 

61Ghy_putzamaroko123dan145res.jpg

 

A moja sestra sa unukom Margaux (Margo) nas je snimala kako stižemo

 

vrRBZ_putzamaroko123dan147are.jpg

 

lqrqx_putzamaroko123dan147res.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

4. i 5. DAN ...........odmaramo se u Tuluzu:

 

Sledi odmor u Tuluzu od 3 noći i dva puna dana u društvu moje sestre i zeta. Sestrina unuka Margo i sin Toni su nas dočekali, ručali smo zajedno i oni su otišli, stanuju u gradu Kondom (da, da.......nije zezanje, stvarno se tako zove grad) gde Toni radi kao profesor engleskog jezika a Margo ide u školu. Sutra je ponedeljak i radna atmosfera.................a nas ................˝bole˝, na odmoru smo...........

 

Kako smo stigli, tako smo otišli na ručak u Kineski restoran............odlično, ja volim.

 

OR1Pt_kinestkirestresize.jpg

 

8aXBU_kineskirestoranresize.jpg

 

Margo je htela da je provozam i da se slikamo...............normalno dete (voli motore)....

 

Ok2lY_svmargoijaresize.jpg

 

404.jpg

 

Malo smo se i odmarali u predivnom stanu moje sestre. Znate i oni su dugo živeli u Africi i kako to obično biva.................nostalgija za Afrikom čini da stan obično bude ukrašen sa raznim uspomenama iz Afrike.

 

VSgFt_stan1resize.jpg

 

JDQD0_stan2resize.jpg

 

DbSJE_stan3resize.jpg

 

qZw6l_stan4resize.jpg

 

Kad već pominjem moju sestru. Ona je starija od mene oko 5 i po godina i jedna zanimljivost – kad god se vidimo (poslednjih godina je to malo redje, nažalost – zbog udaljenosti) mi se malo i posvađamo................

Nisu to neke svađe ozbiljne, valjda od silne želje da se vidimo i da učinimo jedan drugom najbolje i valjda od silnog maštanja kako će proteći susret.............mi...........posebno ja.......ne znajući kako da pokažem svoju ljubav prema njoj...............ja pokušam da pokažem neku ˝strogost˝ ili tako već nešto..............i pritisak poraste.

Oboje smo vrlo, vrlo emotivni............a izgleda se malo stidimo toga (bar ja) i onda mi posle vrlo žao..................pa...........ajde na ovaj način da kažem iskreno da mi je žao, jer nemam ˝petlju˝ da to kažem ˝u živo˝ njoj u lice...............a trebao bi da joj kažem da je ona moja jedina sestra koju mnogo, mnogo volim......................

 

Ali da vas ne davim sa mojim nekim sentimentalnim razmišljanjima.............

 

 

Svetlana i Kristijan su nas izveli u jedan divan riblji restoran.................vrh !

 

Odličan ambijent, hrana izvrsna, uostalom pogledajte i vi..........

 

Jim8D_r1ribljirestutuluzuresi.jpg

 

l0tTt_rtanjir1resize.jpg

 

4Lk9Q_rtanjir2resize.jpg

 

bEzsE_rtanjir3resize.jpg

 

eBsEt_ribzidoviresize.jpg

 

mdNws_ribljirest2resize.jpg

 

404.jpg

 

2Ad9Y_ribljirestvericaijaresi.jpg

 

Sve u svemu................bilo je SUPER u Tuluzu, kod moje sestre.......................

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da ne citiram ceo "drugi dan" ali druže veruj mi da si 100% u pravu što se tiče kojekakvih boleština i motora...sećam se da sam skoro ceo februar preležao zbog kičme a od kad je počela sezona i ne silazim sa motorina ama ništa me ne boli, osećam se kao da imam 2m, plave oči i da sam u najmanju ruku neki doktor ;D ;D ;D (to kaže moj drug Scuba :D)

 

Motor podmlađuje, definitivno!

 

Ajde kad stigneš, ćeraj dalje sa prelepim slikama i putopisom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja