Jump to content

Moto Zajednica

Srbija-Maroko za 22 dana - 10.000 km

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

Zorane,

 

dok sam citao u isto vreme je na drugom window bio otvoren Routes ViaMichelin i pratio put kojim ste isli. Veoma su mi poznata ta vasa osecanja "sa osmehom na licu", "sloboda", "bezveze sto sutra ne putujem nigde"... Prosle godine sam, doduse kolima, isao Nis-Lisabon-Nis (7600km) i to sam. Sto rekoste Vi: ovaj ne moze, ovaj zida, onaj... te odoh sam.

Predivan je to osecaj slobode!

Gospodja Verici svaka cast na fotografskom oku a Vama na planiranju i izvodjenju ovakve avanture. Sto bi se reklo kod nas: za to smo se borili ovih godina, zar ne  :)

Ove sezone sam Stroma vozio samo po "lokalu" (Srbija, Crna Gora, Makedonija), sledece godine planiram da ga upoznam sa Evropom pa cu biti slobodan da Vam postavim neka pitanjca u svrhu saveta. Pusticu Vam mail.

 

BJBikersima svaka cast na podrsci!

 

Cime se inace bavite u Gabonu? A da batalite to i pocnete da pisete putopise?  ;D

Jovan Memedovic nezna da vozi motor  :D

Sad citam "Gabon put vodi do..."

 

Nadam se da cu Vas i upoznati nekad.

Pozdrav,

 

Zeky

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Ove sezone sam Stroma vozio samo po "lokalu" (Srbija, Crna Gora, Makedonija), sledece godine planiram da ga upoznam sa Evropom pa cu biti slobodan da Vam postavim neka pitanjca u svrhu saveta. Pusticu Vam mail.

 

Nadam se da cu Vas i upoznati nekad.

Pozdrav,

 

Zeky

 

 

Zdravo Zeky,

 

jako mi je drago da ti se put svideo i da si uzivao citajuci..............

 

Ocekujem tvoj mail, na koji cu rado odgovoriti.........

 

Zelim ti puno kilometara sa Stromom, da te lepo "sluzi" a i ti njega da pazis.........i bice vam sigurno super.

 

Pozdrav..........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo se bas vratih juce sa kraceg puta , i da pogledam sta ima novo na BJB sajtu . Ponovo sam procitao ovaj divan putopis , i shvatio sam da bolje samo da citam i uzivam , jer da pisem ovako lepo neznam , niti cu ikad na ovako lep put , pa mi je bolje da citam i ucim od starijih i izkusnijih ...

 

Pozdrav u Afriku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo se bas vratih juce sa kraceg puta , i da pogledam sta ima novo na BJB sajtu . Ponovo sam procitao ovaj divan putopis , i shvatio sam da bolje samo da citam i uzivam , jer da pisem ovako lepo neznam , niti cu ikad na ovako lep put , pa mi je bolje da citam i ucim od starijih i izkusnijih ...

 

Pozdrav u Afriku

 

Od kud ovaj pesimizam?

(Do u wanna talk about it?  ;D )

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo se bas vratih juce sa kraceg puta , i da pogledam sta ima novo na BJB sajtu . Ponovo sam procitao ovaj divan putopis , i shvatio sam da bolje samo da citam i uzivam , jer da pisem ovako lepo neznam , niti cu ikad na ovako lep put , pa mi je bolje da citam i ucim od starijih i izkusnijih ...

 

Pozdrav u Afriku

 

Drago mi je Velimlje da si se javio ponovo...............i da ti se putopis svidja.........hvala.

 

Ja sam tvoj putopis po Francuskoj pregledao i svideo mi se.................ne postoji lep i neki drugi put...........ja mislim da je SVAKI put LEP.

Svaki na svoj nacin, kako sam ja uzivao citajuci i gledajuci fotografije sa tvog puta siguran sam da je jos puno drugih bajkera uzivalo.............

 

Zelim ti jos mnogo lepih putovanja i da nam ih preneses.........svako na svoj nacin.......bitno je da putujemo.....zar ne?

 

Pozdrav.........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

To da mi se tvoj putopis svida , davno sam rekao i zaista nemam da dodam nista po tom pitanju , mnogi su rekli isto ko i ja , samo se tvoj putopis svakih toliko vrati na prvu stranu . I onda mi dode ponovo da ga procitam , i ponovo pohvalim ...

 

To da je bitno da putujemo , ko gde moze i hoce , i sa tim se slazem , mada ja vise necu prenositi mojih skromnih putovanja . Mrzi me .

 

Ali cu zato da pratim tvoja putesestvija , da uzivam u njima , ko sto verujem mnogi ovde uzivaju .

 

Pozdrav , Simo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Imam jednu VEST .................

 

Na kioscima je izasao novi broj moto casopisa "MOTO MAGAZIN"..........

 

u rubrici "Drum" je izasao I deo reportaze o putu za Maroko na 6 strana.......

 

koga interesuje moze da pogleda..........

 

[jedna ispravka] je da ja NISAM bio predsednik Moto federacije Srbije vec generalni sekretar..........mala greska, ali valja reci iz postovanja prema osobi koja je bila a i sada je predsednik Moto federacije Srbije.

 

Eto toliko..........time bi zavrsili ovu pricu o putu za Maroko.

 

Svima puno hvala na komentarima, recima hvale.....................

 

i svima Veliki pozdrav.......iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Ala sam se brate iznervirao kad si ono formatirao karticu, doslo mi da pojedem monitor  :)

Od mene imas samo reci hvale, jedan od najlepsih putopisa koje sam procitao u zadnje vreme, a volim ih citati. Zelja mi je da i ja uradim nesto slicno...ah pusti snovi  ::)

Pozdrav i svako dobro Marokanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Ne poznajem MOTO MAGAZIN , niti ga mogu kupiti gde zivim , mogao bi za mene i meni slicne da skeniras ili postavis link ako ima na webu ?

 

I mislim da si malo pogresio ( predpostavljam ) , valjda na 6 strani a ne na 6 strana ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Dragi moj prijatelju "Velimlje",

 

Reportaža u Moto Magazinu je izašla na 6 (šest) stranica....na 64., 65., 66., 67., 68. i 69 stranica......i to je I (prvi) deo, ..............u sledećem broju izlazi II (drugi) deo.

 

sajt ovog moto časopisa je www.motomagazin.co.rs , koliko sam ja pratio nije baš ažuran.

 

A ovo su slikane stranice koje sam ja dobio od mojih iz Beograda, sam časopis mi stiže po putniku za desetak dana.

 

DGcfO_hpim6108.jpg

 

gkr01_hpim6109.jpg

 

gFJPH_hpim6110.jpg

 

Nadam se da si zadovoljan odgovorom na tvoj komentar..................

 

Pozdrav tebi "Velimlje" a i svim ostalim bajkerima koji čitaju ovaj tekst................iz Afrike.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Zadovoljan , hvala .

Mada nije da ti nisam verovao ili smatrao da pravis greske , nego nisam verovao da postoji u nekoj zemlji magazin koji bi odvojio toliko strana za tvoj putopis. Putopis je dobar , necu da omalovazavam , jedino izgleda baaas dugo nisam bio kuci ...  Tako nesto bilo gde na zapadu jednostavno nije moguce . Mnogo duzim putopisima nisam video posveceno vise nego jednu , maksimum dve strane ...

Pozdrav , i necu vise da te gnjavim , izvini ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Njemacka
  • Motocikl: BMW K1200R i F650GS Dakar

Uh, Velimlje kako grijesis (" Tako nesto bilo gde na zapadu jednostavno nije moguce . Mnogo duzim putopisima nisam video posveceno vise nego jednu , maksimum dve strane ...")

Ili citas malo ili citas pogresne casopise.

Pozdrav iz Njemacke

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: palic

Svaka cast prezimenjace.

 

ovaj putopis je " kriv" sto sam se zarazio virusom na 2 tocka.

Zelim Vama i Vasoj supruzi jos mnogo ovakvih putovanja.Ako Vas put nanese na Palic,javite se, bila bi mi cast da Vas upoznam i popijem sa Vama pice, recimo, negde na obali naseg jezera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Jako mi je "'zao" sto sam te zarazio............ ;) .........

 

Ma, da nas je sto vise tako "zarazenih" ...........normalnih ljudi koji vole i uspevaju uzivaju u svojoj "ludosti" tojest ljubavi prema motociklu........

 

Hvala na pozivu, ako budem u blizini..........javicu se da popijemo pice......sa velikim zadovoljstvom.

 

Izvini na odgovoru koji kasni, bio sam van grada par meseci i malo na odmoru.........i eto me nazad u civilizaciju.

 

Pozdrav svima................iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Citam putopis od Mika-750 iz Siska.........Maroko, podseti me na moj put do Maroko-a i vidim da jos neki planiraju da putuju u tom smeru......pa rekoh ajde da im ponudim i ovaj "stari" putopis....mozda im pomogne na neki nacin......

 

Ko god krene u tom smeru ..........nece pogresiti i imace uspomene za ceo zivot, Maroko je divna zemlja.

 

:moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

jrdan od tri najboljih. marokanac, mikulanac, veve.( redosljed je slucajan ) što više takvih ali sa preporukom da se pocnu pisati od novembra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa

Sta reci, stara skola istureno odeljenje. Bravo majstore. Bravo za poduhvat a i narocito za putopis. Od takvih bajkera treba uciti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja