Jump to content

Moto Zajednica

UmrEla mi HONDA - OPERACIJA USPELA!!! :)

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Izučiću ja literaturu, ne sme da mi bude teško, ako je to jedina slaba tačka...

 

Inače poštujem ja svakog sa ličnim stavom ili mišljenjem ali Honda je napravila ovaj motor pa sigurno najbolje zna kako se održava.

 

Da se dopunim: motor ćeš da središ a treba i sebe da pripremiš, sada će da navale obožavatelje čim staneš na točkove sa novim srcem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Vi pricate o slabim tackama CB motora kao da su oni novi pa im se desava da pukne lanac bregaste.  Sergio motor je skoro 28 godina star presao ko zna koliko, Vujin motor neznam pa necu da komentarisem.  I dalje tvrdim da su to super masine i jako pouzdane Serigiova radila super skoro 28 godina, fenomenalno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da udjem i ja u pricu: masina jeste dosadna za onoga ko tako hoce. U svakom slucaju je izuzetno zadovoljstvo posedovati jednu i narocito voziti je. Sto se tice ovog modela motora stvarno nemam nijednu zamerku. Moja masina je matora 28 godina, sredjivana je kako se znalo i umelo, sa cim se imalo i tako dalje. Meni je npr. sauh od rucnog menjaca za biciklov i savrseno dobro radi posao. Povuces sauh, masina upali bez premisljanja, malko vratis i za 30-ak sekundi do max. 1 minut mozes da ga vratis skroz i imas putni ler gas koji je normalan. Pocne da se trese masina, nece da primi gas - dobar znak da prebacis na rezervu i na prvu pumpu da se dolijes.

 

I to bi bilo otprilike sve. Sve ostale sitnice su bukvalno sitnice, kad je masina OK i kad radi. Kad ne radi onda je opasno jer nas svi redom deru za delove, ali kad se opet sredi svi mogu samo da zavide. Ni 5, ni 6 nego 7. A motor je za 10-ku.

 

Jedna od najboljih stvari koja po meni odlikuje ovakav motor je kompletno odsustvo idiotskog kvara. Po ovim podrazumevam kvar kompjutera, pumpe za ubrizgavanje goriva i inih stvari za koje stvarno treba majstor koji zna sta radi i ima opremu za takve kvarove i naplati ti duplo sto ima opremu jer su i njega odrali za istu. Ovakvu masinu moze lepo da sredi dobar auto-mehanicar sa malo vise znanja. Sve je jednostavno. Principi rada pojedinih delova su bukvalno etaloni i ugledni primerci kako nesto treba da funkcionise. Bas primer iz knjige sto bi se reklo. Znaci, elementarne stvari treba da znas i masina je OK. Malo umesnosti i masina je OK. Dobra volja i masina je OK.

 

Plasim se da sam mozda nekoga izgubio u ovim konstatacijama pa se pita sta je pisac hteo da kaze. Pisac je rekao sta je hteo, ko razume shvatice, a ko ne razume on jos nije vozio CB. Tek toliko da se zna.

 

Vidimo se uskoro svi na gomili kada Sergio sredi svoju makinu.

 

Pozz.

;D

 

PS I ja imam u digitalnoj (skeniranoj) formi manual za CB750F od 1979-1983. Ako nekom treba - tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Eh .. stigli su i prvi delovi! (HVALA NEGRO) :D

 

Naravno, kod mene nista nije normalno, tako da su stigli prvo delovi koji ce doci tek na kraju, pre nego sto se zatvori poklopac bregastih :D

 

u pitanju je klizac, tj. stitnik lanca bregasta-bregasta, kog nije ni bilo u masini kad sam je otvorio. Verovatno je neko zaboravio to da stavi unutra kad je otvarao.

 

Karike su trebale da stignu juce, ali po svemu sudeci moram da cekam sledeci petak, jbg. ko ceka doceka. Ako sam mogao da izdrzim bez motora 2 nedelje, mogu jos nedelju dana :)

 

Dihtunzi, gumice ventila, lanci i mali spaner stizu sutra ili prekosutra (pu pu pu, da ne ureknem) ;D

 

a evo i delova koje sam primio juceR (jos jednom hvala Negru) :)

 

1. Klizac, tj. stitnik

 

cae32a4344.jpg

 

3a4ddb3359.jpg

 

2. drzac spanera na koji se stavi ovaj klizac (zaokruzen crvenim, br. 10)

 

6a3109882c.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Da se dopunim: motor ćeš da središ a treba i sebe da pripremiš' date=' sada će da navale obožavatelje čim staneš na točkove sa novim srcem. Namigivanje[/quote']

 

Psihicke pripreme su u toku! Sad kako sam bez motora, dosta setam gradom i Knez Mihajlovom ulicom ;D ;D

Sutra idem malo na Adu. Nije mi lako, mucim se, oci 'oce da mi ispa'nu .. ali sto ti kazes, moram biti spreman kako bih lakse podneo predstojeci period :D :D  ;D :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ma samo polako, nemoj da se sekiras. Doci ce i taj dan kada ce ponovo da zabrunda a onda su svi putevi pred tobom.

 

Ja sam svoju masinu cekao da li 1,5 ili 2,5 godine sa Stankarinog servisa, ni ja se ne secam vise. Ima tema negde, ni to se ne secam gde je na forumu, celicni zivci i polako. E, a kad dodje tvojih pet minuta i malo vise kad se masina zavrsi, lako zaboravis sve trenutke provedene bez motora.

 

Strpljivo.

 

Pozdrav iz SLO (trenutno sam tamo).

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Stvarno se nadam da ces brzo promeniti naslov-jeeziiv je stvarno.Nego izvinite na offu ali ovde nas najvise  ima 8)  te poseduje li neko nacrt ili dobru sliku za nosac kofera za hondu cb 750 f '81. ? Hocu da pravim od prohroma nosace (200 din metar fi 16) pa bih uz slike i nacrt i naravno pivo lakse mogao da objasnim majstoru sta treba da savija i kako. Zadnji kofer je za dve kacige i bice tovaren  ;D Unapred hvala i vidimo se kad se promeni naslov npr. "On the road again"  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Evo jos dobrih vesti!

 

Pre 20tak minuta sam se cuo sa Saletom iz Trstenika. Stigli su lanci i garnitura dihtunga!!! :D :D UraAAaaAAA

Garnitura mi je vrlo bitna jer uz nju dolaze i 16 gumica ventila, tako da sad mogu pristupiti fazi 3!! (1. faza je bila rasturanje motora, 2. faza je narucivanje delova, 3. faza je sklapanje), tj. ima jos jedna sitnica, a to je slajfovanje ventila (zato su mi vazne gumice), u petak stizu karike i onda operacija 3 - sklapanje moze da pocne!! ;D Onda ce i naslov teme biti drugaciji (konacno) :D

 

te poseduje li neko nacrt ili dobru sliku za nosac kofera za hondu cb 750 f '81. ? Hocu da pravim od prohroma nosace (200 din metar fi 16) pa bih uz slike i nacrt i naravno pivo lakse mogao da objasnim majstoru sta treba da savija i kako.

 

Pitaj Scapolo-a, on ima na svom CB750F zadnji nosac koji je pravio od prohroma, pa mozda moze da ti pomogne nekim savetom... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Hvala, to sam i licno video ali hocu jace! Otprilike znam kako, ali uvek je vise glava pametnije nego jedna. Vidim da ima jos kandidata za pravljenje istih pa mozda da pokrenemo neku serisku proizvodnju  8)...toliko nas ima  ;D Dobar sablon ili tehnicki crtez i isavijacemo taj prohrom sve u krug ako treba! A cim zavrsis reanimaciju, promenis naslov moramo da se nadjemo svi pa nek crknu dusmani !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja bih korman uradio od prohroma po svojim potrebama?

 

Vlajko, da li ti to savija majstor ili neko od koga se kupuje materijal npr. Jeep Commerce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ja treba da pravim crash barove za mene, a kad to radim bilo bi zgodno i neki nosac da se napravi, barem gornji :)

Video sam da ima da se kupe u radnji za 70-80e, videcu koliko bi kostalo da ih sam pravim (po narudzbini), materijal je DZZzZZaaabe, smesno je jeftin. Zna li se kolika je debljina zida te cevke od 200din/m?

 

meni treba ovako nesto:

 

5358_1.JPG

 

postoji  i komplikovanija varijanta ali ovo mi se vise svidja, a jednostavnije je za izradu :D

 

 

ps.

 

evo kako bi izgledala ta komplikovanija varijanta

 

klasmo-part99990104z-kz1300-crash-bars-60d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Debljina je 1mm jeep comerc 6 m 1800 din. visok sjaj, a nasao sam i pun profil za slicne pare videcemo..Ja imam originalne rol barove pa ako treba mustra ;)tu sam. Ne mogu sad da ih slikam ali evo neka stara..Nisam tu par dana ali radi net na mob. a i taman da prodje ovo sranje od vremena. Pozz

 

 

p.s. koga jos ovo zanima odavde sam dobio ideju http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=31944.0

post-6140-12879038709261_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Lepe vesti!

 

Danas sam sa autobuske stanice preuzeo set dihtunga i oba lanca koje mi je poslao Sale iz Trstenika.

U garnituri dihtunga se nalaze SVI moguci i nemoguci dihtunzi, gumice ventila, O ringovi... :D

 

Stigla su i oba lanca, mali problem je to sto je lanac radilica-bregasta spojen pa ce morati da se "otvori", tj. da se skine jedna nitna kako bi se izbeglo rastavljanje celog agregata.

 

I jedan mali savet .. ako uzimate dihtunge, OBAVEZNO narucite garnituru jer se na komad nikako ne isplati. Primera radi, gumica ventila na komad izadje oko 8-9e (kvalitetnija, ima i za 2-3 evra neko djubre), tako da bi u tom slucaju samo gumice kostale 128e, a ovako dobijete SVE dihtunge i gumice za samo 109 evropskih dinara ;)

 

evo i par slicica, izvinjavam se na losem kvalitetu, slik'o sam mobilnim .. :)

 

8e42519ca3.jpg

 

445b6f883d.jpg

 

b4817fb70f.jpg

 

eto tako .. jos karike cekam (stizu u petak), mali spaner koji dolazi u nedelju.. do tad cu da uslajfujem siceve ventila i zamenim sve gumice, a posle toga, sklapanje moze da pocne :);)  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

uh,,dali rasturati agregat na pola,ili nitovati lanac i provlaciti.......

 

Mozda bi ga mogao i rasturiti, kad vec ima komplet dichtunga, ali s druge strane, ko zna kakvih sve evrozhdera ima unutra...brrrr  ;D

 

... poseduje li neko nacrt ili dobru sliku za nosac kofera za hondu cb 750 f '81. ? Hocu da pravim od prohroma nosace (200 din metar fi 16) pa bih uz slike i nacrt i naravno pivo lakse mogao da objasnim majstoru sta treba da savija i kako....

 

Tip: Uzmes neku tanju armaturu ili slicno, koja se moze savijati rukom, a drzi formu. Isavijas kako ti pashe i onda odneses majstoru zajedno sa prohrom cijevima.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

pa videcu jos sa Scapolom i Sergejem, oni su mozgovi ove operacije, ja sam tu levo smetaloi fizicka snaga :D

 

Mada, razmisljao sam .. imam hondin service manual u kome je obelezen svaki sraf i naznaceno je na koliko kila se steze. Takodje je slikovito objasnjen ceo postupak. Moment, tj. kilo kljuc imamo, imam detaljno uputstvo, imam sve dihtunge .. pa mozda ne bi bilo lose da se rastavi. Ali naravno, trudicu se da to izbegnem al' opet .. mozda ne bi bilo lose otvoriti da vidim da se neki delic spanera (koji je puk'o kad ga je lanac poklopio) zaturio dole 'de ne treba iako sam ispuskario komplet ceo agregat iznutra i vodom isterao svo trunje i ostale bakrace, posle toga nalio par litara benzina iz uz dosta muckanja i ispiranja, oprao "utrobu" :)

 

Mozgovi operacije ce doneti konacnu odluku :D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

pa videcu jos sa Scapolom i Sergejem, oni su mozgovi ove operacije, ja sam tu levo smetaloi fizicka snaga :D

 

Mada, razmisljao sam ....

 

Ajde ti lepo po pivo...... Scapolo  i Sergej će da se pobrinu za ostalo  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj da se i ja javim,,,nisam pametan sta da kazem u vezi pogonskog lanca..dal rastavljati ili ne,,,mada mislim da bi bilo bolje rastaviti blok lepo zameniti ali sto kaze neko gore ko zna kakvih euromamaca ima unutra ;D ???...mada kad stavimo motor na sto sve ce nam se kasti pa polako ako je dva dana vise zajebancije nije strasno,,.....nastavak price sledi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

  Ako se zna da su im lanci slabe tacke onda nikako ne sjebavati iste jer nitnom gube sigurno neki delic izdrzljivosti.. Kad ste vec zagrizli udrite kako treba do kraja..Pa bolje je sad videti jos mana (nedaj boze) nego kad se sklopi masina+imas sve dihtunge! E onda ces znati da je sve ok i mozes na kraj sveta :-)                p.s. zajedno samnom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

Nisam neki preterani strucnjak ali sam pristalica teze : - Ako radis radi kako treba ili ga nemoj ni raditi ! Bolje da se sad pomucis par sati vise nego da se posle (nedaj boze) godinama kajes !!!  ??? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2853 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sad, ako otvaras masinu na pola, promeni i lezajeve radilice i klipnjace, inace je sve...

 

I proveri menjac i uljnu pumpu  kad si vec tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja