Jump to content

Moto Zajednica

UmrEla mi HONDA - OPERACIJA USPELA!!! :)

Recommended Posts

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Cuj, mnogo je skuplje ako ne uradi sve kako treba. Potrosi ce dihtunge, dva puta ce da se zeza, morace /mozda/ da obradjuje radilicu. Ovako, moguce je da je sve u toleranciji, da samo treba da zameni lezaje i da je miran jos XX 000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Na mnogim, da, ali ne na svim. Na mojoj Suzi, recimo, ima 3 specijale. Ako je radilica ok, novi lezaji bi mu sigurno mnogo znacili u smislu dugovecnosti i smanjenja troskova, posto se desava, ponekad, da su stari lezaji i kopresija, nazovimo to tako, u harmoniji. Ako se na gornjem delu masine uradi sve ovo sto ce Sergio da uradi, jeftinije je na vreme promeniti i lezaje nego da oni prolupaju. Onda moze doci do ostecenja radilice. Rece mi Sergio da je sve to i plairao za zimu, ali, na zalost, sad je dosla ta prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

VELIKU ulogu igra kinta, jbg. na zalost tako je ..

 

Najvise bih voleo da pljunem kesh i SVE promenim . Tj. da imam kesha verovatno bih kupio nov motor, a ovaj drzao u garazi i sredjivao ga narednih 5 godina malo po malo. ali situacije je takva da mi je ovo jedini motor  za koji sam stedeo, pozajmio itd itd itd i da ni sam ne znam kako cu da platim spaner koji treba da stigne ;D , tako da imam tik svaki put kad cujem to "ko zna kakvih evrozdera ima unutra" :D :D :D

 

Vec sam se odrekao cele junske plate koja inace nije bog zna sta, a kako su stvari krenule vidim da cu morati i more da batalim ... svakako planiram na zimu sredjivanje, sminkanje (zamenu ogrebanog dekla, migavce itd itd itd, do tad ce i finansije da se poboljsaju, i hope se ;D  ..

 

recimo ovako . .cilj mi je da sad masinu sklopim i osposobim je da bez razmisljanja izguram ovu sezonu, pa onda imam CELU zimu da se zezam sa motorom...

 

Veceras sam se video sa Scapolo-om (Rasom) i svecano mu urucio garnituru dihtunga i gumice ventila, tako da glava sutra ide na slajfovanje siceva ventila i onda se cekaju samo jos karike i spaner pa sklapanje moze da pocne ;)

 

samo treba da zameni lezaje i da je miran jos XX 000 km.

 

koliko to "samo" izadje u marke?! ;D kako da saznam koji mi lezajevi trebaju, koliko ih ima i gde to moze da se nadje kod nas? :D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Izadje dosta ;D. Moras da pogledas u manuelu kojih su dimenzija, a gde ima... tamo gde i dihtunga, karika... :D.

 

To je sigurica, da ne bude iznenadjenja posle nekoliko hiljada km. A ja bih, sad, to je samo moje misljenje, skinuo karter, pogledao da li su svi lezaji lepo stegnuti i spakovao gornji deo, pomolio se i vozio. Sad, to bih ja uradio, sto ne znaci da je pametno, sigurno ili da ti preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

I cini mi se da ce ipak da padne rasturanje ... i ja razmisljam na taj nacin "kad sam vec sve rasturio, greota da raznitujem lanac..."

imam dihtunge, imam servisnu knjizicu sa kilazama za svaki sraf, sta jos moze da krene naopako?! potrosicemo dan-dva vise al' barem da se uradi kako treba... :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
A sto slajfujes siceve ventila ako ne pustaju' date=' cini mi se da si napisao da ste sipali benzin i da drzi ?[/quote']

 

Pa kad smo vec rasturili, zasto da ne zamenim gumice... a kad vec menjam gumice, red je da se slajfuju sicevi :)

 

Izadje dosta Zelenko. Moras da pogledas u manuelu kojih su dimenzija, a gde ima... tamo gde i dihtunga, karika... Cheesy.

 

To je sigurica, da ne bude iznenadjenja posle nekoliko hiljada km. A ja bih, sad, to je samo moje misljenje, skinuo karter, pogledao da li su svi lezaji lepo stegnuti i spakovao gornji deo, pomolio se i vozio. Sad, to bih ja uradio, sto ne znaci da je pametno, sigurno ili da ti preporucujem.

 

Sta je dosta po tvojim standardima? daj neku cifru odprilike? :)

Pa pazi, mogu da skinem karter, to nije problem, taman i dihtung da zamenim, operem malo posudu za ulje itd ... tad cu da izvrsim inspekciju lezajeva pa ako budu ok, necu ih menjati za sad ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ne znam tacno, ali bih racunao na bar 150e, ako bude manje, super. Naravno, moraju da se premere i same klipnjace, radilica... To se zove generalna, ali traje posle nje. Znam koliko si se zgrcio da dodjes do Hondice, znam koliko ti je ovo sve poremetilo planove, ali... Znam i koliko je volis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Hehehe to poslednje je definitivno istina ;)

 

Pazi, vidi se da je masina otvarana, neki amerikanac (posto je uvezena iz texasa) je nekad nesto radio na njoj u proteklih 28godina. Ne znam tacno kad je i sta je radjeno ali se nadam da je u proteklih par godina promenio lezajeve na radilici :)

 

Ja od ovog motora ne odustajem, stvar je u tome da, sta god jos treba da se menja mora da saceka neku od narednih plata ili mozda dobijem 7micu na lotou (ako pre toga uplatim), mozda dobijem neko nasledstvo od davno zaboravljenog rodjaka :P sve je mozda ;)

 

kako bih mogao da pregledam lezajeve? Jel postoji neka metoda kojom moze da se odredi da li ih treba promeniti ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ima, pise ti u manuelu ;D.

 

Izmere se debljine, ubacuje se neka plastika, pa se steze, e onda se po debljini plastike valjda odredjuje koliki je luft. Ipak za to treba i manuel i pravi majstor;), da ja nesto ne lupim pogresno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Uh, ajde da pokusam od pocetka: lezajevi za radilicu za ovaj model motora su radjeni po bojama, i mislim da su lezajevi radilice plave boje najveci, odnosno radilica se obradjuje na minimalnu mogucu meru, tj. to joj je kraj. Sledeca intervencija iziskuje zamenu radilice. E sada treba konsultovati nekoga ko stvarno zna koje su boje ostali lezajevi i kojim redosledom idu po obradi radilice, odnosno naci koji je sada lezaj na radilici i utvrditi da li je vrsena obrada radilice ili ne.

 

Inace po mojim saznanjima, motor se otvara i radi "redovne" zamene lanaca unutar motora. Ako gresim, sigurno ce me neko vec ispraviti, ali kako je meni preneto, kako se tegli pogonski lanac, odnosno kaisevi na automobilu, isto tako se tegle i lanci u masini, te ih treba redovno menjati, te je moguce da je motor otvaran radi njihove zamene, a da radilica i lezajevi na radilici nisu ni dirani.

 

S obzirom da do sada nisi imao problema, mislim da treba da rasturis masinu radi postavljanja fabricki nitovanih lanaca, ali da ne treba dirati lezajeve i radilicu jer su po tebi bili OK. Ovo sto se desilo sa karikama i inim stvarima koje radis je dobro, ali da li treba raditi lezajeve ili ne ce ipak neki pravi majstor sa debelim iskustvom da ti odgovori. Ja bih uradio kako sam napisao, a ti kako hoces.

 

Cinjenica je da ce eventualna zamena lezajeva i obrada radilice da ti odnese gomilicu jevreja iz dzepa koje nemas, ali i da donese miran san za daleko vecu kilometrazu. Masina je respektabilnih godina, pa sve treba imati u vidu.

 

Uh, srecno.

 

Pozz.

 

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sto se karika tice, na 3 cilindra su bile odlicne, tj. nije bilo potrebe za zamenu ali na jednom nisu tako da sam zato resio da promenim sve (kad je bal, nek se i princeza j**e... ;D )

 

Kao sto rekoh .. cilj mi je da motorche izgura ovu sezonu bez nekog preteranog razmisljanja. da mogu da sednem na njega i odem 300-400-500km od kuce i da ne razmisljam (preterano) hoce li se nesto desiti i da li cu se na njemu vratiti kuci ili cemo zajedno da se klackamo u tovarnom prostoru nekog kombija :):D

 

edit: I sto Negro kaze... po meni je SVE bilo kako treba u masini osim lupkanja lanca koji je na kraju pukao i karika u 3. cilindru koje nisu bile u redu tako da je ulje i benzin izbacivao na jedan auspuff ( sto je najverovatnije i bio uzrok ogromne potrosnje benzina i ulja).. sve ostalo je bilo savrseno u redu (pu pu da ne ureknem) ;)

 

edit2: takodje je pustala ulje na 2-3 mesta ali to ce da resi zamena dihtunga. Kako sam mogao da primetim, dihtunge koje je neko stavljao pre mene i nisu bili bas najbolji,a i par srafova je bilo labavo (na deklima) pa sam ih stegnuo "na osecaj"  tako da sam uspeo da sprecim curenje na pojedinim mestima, na ostalim (na kojim nisam uspeo) ce pomoci novi dihtunzi ;) ...

 

edit3: imam kompletnu novu korpu sa lamelama, kao i set novih lancanika+lanac, te delove sam dobio uz motor od mog, tj. naseg drugara Milketa sa foruma kad sam kupovao motor, tako da cu verovatno i to da zamenim, samo za korpu jos nisam siguran ali lanac i lancanike 100%...

 

videcu jos za lezajeve ... trenutno nisam pametan, radio sam preko 12h danas i zelim samo da zagrlim jastuk! :)

 

Drugovi (i drugarice), hvala vam  na VEOMA korisnim savetima i recima podrske! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ljilja i ja smo uz tebe. Ne daj se ;D, jezdicete vi opet nasim drumovima /ako nakupis parice za benzin posle svega/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

inace dihtunzi nemaju veze sa otvaranjem masine na pola,jer na pola nema duhtung,maze se....nicim,ili silikonom,ili vec kao stari dobri majstori farbom,da da farbom,lezajevi idu po 25e po kolenu,ti ih imas 9,,,4 leteca,5 lezeca,meni je lakse da provucem lanac ni jedan mi nije puko do sad,sve sam ih nitovao,naravno malo alatom a posle cekicem jos dodam po malo,sto je sigurno sigurno je,ko nije rasturao boldora na pola ne preporucujem otvaranje i zatvaranje,bas zbog mogucnosti sjebavanja lezajeva,mada se to radi,svi motori posle otvaranja uglavnom idu,kotrljaju se,neki vise neki manje,neki majstor iz blize okoline nisa je tako otvorio zatvorio boldora,promenio lanac,,al prc,,boldor prolupa posle 400 km,nisam pametan dovoljno da te posavetujem,a pa opet moj dobar prijatelj,majstor,da ga ne imenujem,menjo kod njega lanac na boldoru pre 30.000km,i jos ide,mada i on treba uskoro da menja lanac,ajd sad.....ja licno volim da ga raznitujem i sastavim,i brze i lakse,mada kad je agregat vec rastavljen skinut......a greota ne promeniti lezajeve,pa makar i staviti isti po boji,,,,boja lezaja je uglavnom sa strane,verovatno braon,,ili neka druga nevazno,usput malo prekontrolisati menjac,lezajeve u menjacu,pogotovu lezaj do lancanika,voli da strada,,,itd,jebemliga,,sam odluci,ako je majstor strucan a verujem da jeste jer mu ti nebi prepustio motor.otvaraj....ili kupi malecku spojkicu,pa sastavi lanac..... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sto se tice boje lezajeva, tu nema velike dileme. Radilica se premjeri mikrometrom i u manuelu potrazis koja ti boja treba za izmjerenu debljinu radilice.

 

Sto se tice tecnog dichtunga (farbe?  :o  :D) ja preporucujem neki originalni kit za te stvari + NE pretjerivati sa kolicinom! Znaci sve dobro ocistiti i onda nanijeti jednu tanku crticu  kita po svim kontakt-povrsinama jedne strane, tanku kao dlaka! Kad se dekli spoje, sa strane ce iscuriti jedva primjetni "crv" i to je to.

Ako stavis deblju "dlaku", po principu "sto je sigurno, sigurno je" riskiras da ti visak iscuri unutra i zacepi uljne kanale!!!

Znaci, vodi se starom kineskom "koliko god stavis - previse je", jer su kontakt-povrsine toliko ravne da u principu nista ne pashe izmedju.

 

Sretno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Otvaranje masine verovatno u subotu :)

Nacicemo neku dihtung masu i staviti po sloj debljine dlake, bas kao sto GhostMile kaze :)

 

Tom prilikom cemo izvrsiti i inspekciju lezajeva, pa BAS ako bude potrebe, promenicu ih, a to znaci da je sezona za mene gotova jer dok skupim pare za 9 lezajeva, prodje leto :D ako ne bude moralo da se menja, samo cemo da nabacimo lanac radilica-bregasta i makina je spremna za sklapanje ;)

 

evo i jedne slicice "tri honde", da tema ne bude monotona i prepunjena textom. ;D pred voznju do Mislodjin-a... :)

 

fc5680b145.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ajde da budem malo jasniji:

Citam ovde koliko se zezas sa delovima i resio sam da ti poklonim 20e za rodjendan. Kad platis sve delove nece ti ostati nista za benzin, a bilo bi lepo da se provozamo negde kad je sastavis :)

Nemoj samo da se uvredis, nisam mislio nista lose.

 

Zbog poklona :)

 

 

za mesec dana, tj. za 36 dana ... sto pitas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajde da budem malo jasniji:

Citam ovde koliko se zezas sa delovima i resio sam da ti poklonim 20e za rodjendan. Kad platis sve delove nece ti ostati nista za benzin, a bilo bi lepo da se provozamo negde kad je sastavis :)

Nemoj samo da se uvredis, nisam mislio nista lose.

 

 

Nesto se ne sjecam, ....jesam li ja napomenuo koliko sam onomad riknuo za dijelove i to?  ;)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Zece prijatelju!

 

Nisam se uvredio, taman posla!!

Ali ... ako smem ja da se umesam u to sa jednim predlogom ... Kad sklopim moju azdaju, planirao sam da pozovem drugare sa foruma, tj. iz ove teme do moje vikendice blizu topole, imam zidani rostilj, sumica, pticice .. usput kupimo meso, pice i tamo provedemo jedan lep dan :)

 

To bi ujedno bila i voznjica od jedno 160-170km ukupno pa eto .. za tu priliku mozes da me sponzorises gorivom, necu imati nista protiv ;D :D

 

i HVALA! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

S obzirom da sam na 25km od Topole, prihvatam se za deo sponzorstva za meso za roštilj, odnosno možete računati da je deo roštilja pokriven. Naravno, zavisi od broja ljudi koji deo.

 

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Taman sam dobio meso za cevape iz Leskovca! Toga nema ovde videcete..Nego jel ti dovoljno veliko dvoriste? Toliko boldora na jednom mestu pa nama se raduju samo pumpadzije :-) a komsiluk nas mrzi a ko nas mrzi nek nos u dupe turi!                                Zamolicemo i Svete Sile da budu blagonaklone prema lezajevima- nisu jos za zamenu!Amin                              A ako hm ipak bude bedak, predlazem da osnujemo fond za lezajeve zasluzio si!Svako po kuglicu (npr. 5 ajvara) i vozices se opet! Srecno jer dzaba pamet ako srece nema!!l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja