Jump to content

Moto Zajednica

"keep on running!"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Danas me zaustavili policajci dva puta u roku od 1h! Uredno sam imao sve papire i opremu, a na srecu me nije ujeo strsljen. Prvi put na Bulevaru a posle i kod Kalenic pijace. Kazu, rutinska kontrola, akcija traje do 31.05. Prvi mi posle "pregleda" rece: "Vukane, keep on running! Jel se tako kaze?!"  ;D

 

Ako ovako nastave, motor vozim tek od 1. juna jer gde god da krenem - zakasnicu sigurno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Hvala na informaciji  :)

Akcijaski zaustavljaju samo motoriste ili sve?

 

mislim da je akcija samo za nas. vidite kako nas vole i misle o nama ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

i mene su jutros zaustavili i uz minimalno zadrzavanje mi pozeleli sretan rad, uz opasku da je u toku akcija pod imenom ``Kaciga``

 

nadam se da ce makar nekome uterati sa lakta na glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa ako je akcija "kaciga na glavu" za koj qrac kontrolišu one koji istu nose na glavi ??? svašta u ovoj zemlji čuda.... vanzemaljci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja se veceras lepo navozao kojekuda, bilo marsovaca na par mesta, bilo i 4wheelers-a, ali me niko nije zaustavljao.

Jednome sam cak klimnuo glavom u znak pozdrava kolegi na 2 tocka, samo me ispratio pogledom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Pre par dana devojka i ja krenemo do banke i zaustavlja nas lik, gleda dokumenta, zagleda motor, oprema na mestu.

Posle minut zagledanja vtaća mi dokumenta (vozačka je menjana jer sam je gubio) uz komentar : '' Duplikat, a Vladimire, Duplikat ''.

Stvarno nisam znao sta da mu odgovorim, pa sam samo uzeo dokumenta i otišao.

 

Posle dva minuta (vreme potrebno da se podigne novac sa bankomata udaljenog 50 m), vraćamo se i lik me ponovo zaustavlja, kad sam već skoro stao pogleda me i mahne da produžim. U međuvremenu je zaustavio nekog dečka na KLE koji je bio u opremi, a klinci na skuterima samo zuje.

 

Ako je već akcija, onda se valjda zaustavljaju oni koji ne nose opremu i ima valjda neki koji pamti duže od par minuta da ne cima ljude koje je već zaustavljao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Malopre je bio na B 92 prilog o akciji "Kaciga na glavu" - prosto ne mogu da verujem da je Pantovic iz saobracajne policije rekao da je u prosloj godini poginulo 124 lica u saobracajnim nesrecama u kojima su ucestvovali dvotockasi...

 

Stvarno ogroman broj za jednu malu zemlju kakva je Srbija,

 

:o :o :o

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

...

 

"U policiji navode da je upravo jedan od najčešćih uzroka nesreća u kojima ginu motociklisti prebrza vožnja, ali i vožnja bez kacige. Pored toga, najčešći uzroci saobraćajnih nesreća motorista su i nepropisno kretanje po kolovozu, nepropisno uključivanje i isključivanje iz saobraćaja, nekorišćenje biciklističke staze ili trake, nepoštovanje saobraćajne signalizacije posebno u raskrsnicama, upravljanje neosvetljenim biciklom sa motorom u noćnim uslovima i uslovima smanjene vidljivosti, vožnja pod dejstvom alkohola.

 

Saobraćajna policija će od 31. maja ove godine do kraja sezone, pojačano kontrolisati vozače bicikla sa motorom i motocikla.

 

– Proveravaćemo da li poštuju saobraćajnu signalizaciju, posebno semafore, tehničku ispravnost i korišćenje svetlosno-signalnih uređaja, korišćenje zaštitne kacige, upravljanje pod dejstvom alkohola uz preduzimanje svih zakonom propisanih mera odgovornosti.

 

Apelujemo na vozače ovih vozila da poštujući pravila i obaveze, čuvaju svoj i život drugih učesnika u saobraćaju – naglašavaju u policiji."

 

...

 

izvor: Politika

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Opet-akcija-Kaciga-na-glavu.lt.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sve je to lepo sto toliko brinu o nama, ali, nista ne mrzim vise od "rutinske kontrole". Nemam nista protiv da zaustave svakog i mene, naravno, ako se napravi prekrsaj ili nema kaciga, ali to nasumicno zaustavljanje je cist bezobrazluk i lov u mutnom. Da sam siguran da ce svakom silosu da naplate kaznu za nesto sto su pronasli, pa nekako i da progutam, ali sa nasom policijom je druga situacija.

 

Ovako, smatram da je to postupak koji narusava gradjansko pravo da se neometano krecem, da svaki policajac ima pravo da me zadrzi i da zato kasnim. Glupi odgovori tipa podji malo ranije su nepotrebni.

 

Izmedju ostalog, terebalo bi da u peticiju upisemo i ukidanje rutinske kontrole za sve ucesnike. Uopste nemam volje da "caskam" sa policijom jer je patroli dosadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Bila je vec jednom prica oko rutinske kontrole na forumu, i ukljucio se kolega plavi.

Rece da je rutinska kontrola neophodna, jer bi se inace kojekakvi kriminalci i sverceri bezbrizno kretali gde hoce i kako hoce, naravno postujuci propise, i bili bi sigurni da niko nece da ih zaustavi.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Bila je vec jednom prica oko rutinske kontrole na forumu, i ukljucio se kolega plavi.

Rece da je rutinska kontrola neophodna, jer bi se inace kojekakvi kriminalci i sverceri bezbrizno kretali gde hoce i kako hoce, naravno postujuci propise, i bili bi sigurni da niko nece da ih zaustavi.

 

Pozdrav, Nebojsa

 

Pa sta fali da se krimosi krecu po propisima? Do sada su divljali i niko im ne moze nista... uostalom neka policija radi malo bolje svoj posao pa "kretanje po propisima" radi kamuflaze nece znaciti nista. Neka bolje rade svoj posao pa "rutinska kontrola" nece biti potrebna, iz nasih dzepova se finansira ta policija te stoga ne zelim da me jebava neki priuceni kursadzija ili nalozeni klinac zato sto ima znacku.  Necu da me zaustavljaju na 30 stepeni u ful opremi eto tako da opravdaju sebi platu i mene trkeljisu pa da kasnim tamo gde sam naumio i da me pitaju "a gde ides, a odakle"? Sta te briga idem 'de ocu... a retosi na skuterima samo zuje u sorcu i papucama... mrsh  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

cekaj hermane...sad ne znam dali sam dobro skapirao...jel to oni zele da mi vozimo po biciklistickoj stazi?

 

taj deo se odnosi na vozace bicikla sa pomocnim motorom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

@Abdullah100k

 

Prica je bila otprilike:

Krenu sverceri sa juga, za Beograd, potpuno bezbedni i rastereceni jer znaju da ih niko ne bi zaustavio sve dok voze po propisima, ili neko sa kradenim kolima...

Ovako, dok postoji sansa da ih neko iscima, proveri, nece se bas svako usuditi da radi sta hoce.

Na stranu cinjenica da je policija neorganizovana i nesposobna, kao i da ne radi svoj posao, ali njima je ovako lakse. Cimacemo sve, pa mozda nekoga nahvatamo, umesto da se operativnim radom i striktnim postovanjem zakona resavaju problemi.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

Ta prica o ''rutinskoj kontroli'' i zaustavljanju vozaca u punoj opremi koji nicim nisu prekrsili propise izgleda postoji samo u banana drzavama tipa Srbije. Nikada me niko nije zaustavio bilo gde u Evropi samo da bi video moj lik u saobracajnoj. Potpuno stupidan gubitak vremena i resursa. Sverceri se ne ''navatavaju'' po principu nasumicne patrole pored puta jos od II sv.rata.

Podrzavam akciju ali samo ako su po novim ''zakoniku'' kazne za nenosenje 500 ili 1000 evrica. Ako su simbolicne kao sto su bile....cist gubitak vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ta prica o ''rutinskoj kontroli'' i zaustavljanju vozaca u punoj opremi koji nicim nisu prekrsili propise izgleda postoji samo u banana drzavama tipa Srbije. Nikada me niko nije zaustavio bilo gde u Evropi samo da bi video moj lik u saobracajnoj. Potpuno stupidan gubitak vremena i resursa. Sverceri se ne ''navatavaju'' po principu nasumicne patrole pored puta jos od II sv.rata.

Podrzavam akciju ali samo ako su po novim ''zakoniku'' kazne za nenosenje 500 ili 1000 evrica. Ako su simbolicne kao sto su bile....cist gubitak vremena.

 

 

Tacno tako! Dok plavac drkeljise i smara nekoga u punoj opremi pored njega prolaze likovi na R-ovima u fila papucama ili rolerima pod punim gasom! To je nazalost Srbija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Bogami juče sam isprozivao pandura kod Banca Intesa u M. Popovića. Stojim uredno treći u koloni na sermaforu a mamlaz na skuteru se provlači i provlači, vidim ga u retrovizoru, u papučama, baz kacige i stade prvi tačno između dve kolone. Pandur stoji preko puta i svi nailazimo na njega. Ladno je odgledao skuteraša koji, baj d vej nema ni tablicu! Tu ti meni prekipi, dam žmigalec i stanem pored pandura, nazovem "dobar dan" i kao iz topa ga prozovem zašto nije zaustavio skuteraša bez kacige. Odgovor: nisam ga video. Pitam ga u šta gleda ako ga nije video na 5m od sebe a gledao nas je dok smo stajali na semaforu, šta je njegov posao, kakvu privilegiju ima skuteraš bez kacige... bla bla bla... i na kraju mi se izvini jer ga nije video i pita što meni smeta što taj nema kacigu i tablicu. Naravno da me je ostavio bez teksta. Mahnem glavom, spustim brnjicu od kacige i odem svojim putem. Šta reći?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Bogami juče sam isprozivao pandura kod Banca Intesa u M. Popovića. Stojim uredno treći u koloni na sermaforu a mamlaz na skuteru se provlači i provlači, vidim ga u retrovizoru, u papučama, baz kacige i stade prvi tačno između dve kolone. Pandur stoji preko puta i svi nailazimo na njega. Ladno je odgledao skuteraša koji, baj d vej nema ni tablicu! Tu ti meni prekipi, dam žmigalec i stanem pored pandura, nazovem "dobar dan" i kao iz topa ga prozovem zašto nije zaustavio skuteraša bez kacige. Odgovor: nisam ga video. Pitam ga u šta gleda ako ga nije video na 5m od sebe a gledao nas je dok smo stajali na semaforu, šta je njegov posao, kakvu privilegiju ima skuteraš bez kacige... bla bla bla... i na kraju mi se izvini jer ga nije video i pita što meni smeta što taj nema kacigu i tablicu. Naravno da me je ostavio bez teksta. Mahnem glavom, spustim brnjicu od kacige i odem svojim putem. Šta reći?

potpuno ista stvar se meni desila pre tri godine u Ljubljani.....takođe sam upozorio policajca na skuteristu bez kacige i usledio je sličan odgovor da to nije veliki prekršaj i da ima puno papirologije i da je tu zbog drugih stvari ....isto sam ostao bez teksta....posle par sekundi je usledio moj približan odgovor:" Gospodine izvinite što smetam ali bi li hteli reči svoje ime i prezime ili barem iz koje policijske stanice ste, pošto bih rado porazgovarao sa vašim  komandirom. Mene nikako ne smeta skuterista bez kacige , več me jako interesuje zašto kao poreski obveznik dajem platu državnim službenicima koji ne obavljaju svoj posao korektno. Možda  mi vaš komandir može objasniti zašto je vožnja skuterom bez kacige dozvoljena i koja su to važnija posla od saobračajne bezbednosti. Možda zna on neke nove promene u zakonu koje ja ne poznajem, pa verujem da če mi to rado objasniti......"

U brate da vidiš tek onda štucanje pa izvinjavanje.....dečko je verovatno mislio, da sam neki policijski inspektor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja