Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 437 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Tačno je da apollo ne vuče ispod 4000 obrtaja, budi se tek preko 4500 ali svejedno mislim da ne bi trebao da trokira i trza.

@Blacbite, prešao sam oko 1100km možemo jedan dan na crtu,uporedeni test da napravimo.

Moje je mišljenje da je apollo mnogo bolji na višljim obrtajima ,qingqi ima nekako bolje i ravnomernije rasporedjenu snagu,mislim da bi me oprao u stratu ali bi te posle stigao i prestigao  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Evo upravo sam prikljucivao sat na sondu, postojecu na apollu i ni da mrdne znacim moracu da nadjem neku drugu odgovarajucu lepo kazu bez muke nema nauke.

 

@uketicu

 

Cekaj jel i tebi trza? Negde sam ispsutio tvoje simtome. A sto se tice crte stavi novu svecicu ima da vuce kao lud u najmanju ruku kao da vozis drugi motor.

 

@blackbtie

 

Kakav je CDI na qingqi-u koliko ulaza ima dal bi odgovarao apollu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 437 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Ne netrza meni ide normalno pu,pu da ga neureknemn odnosilo se na brickmana on kaze da ima neke oscilacije,prema recima servisera apolloi prve serije su imali problema sa bombinama cak vise nego sa cdiem.

Moj falabogu ide razbija nemam nikakvih prolema sto se toga tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bilo bi fino da napravite neki test. Ja sam probao Brickmannov Apollo i isao sam do 4000 obrtaja. Odlicno vuce, kako li tek vuce iznad 5000  :o

Da li je nelo stelovao ventile? Ima 2 ili 4 ventila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Tačno je da apollo ne vuče ispod 4000 obrtaja, budi se tek preko 4500 ali svejedno mislim da ne bi trebao da trokira i trza.

@Blacbite, prešao sam oko 1100km možemo jedan dan na crtu,uporedeni test da napravimo.

Moje je mišljenje da je apollo mnogo bolji na višljim obrtajima ,qingqi ima nekako bolje i ravnomernije rasporedjenu snagu,mislim da bi me oprao u stratu ali bi te posle stigao i prestigao  ;D ;D

 

Ma ne mislim da trokira, ali u jednostavno nije to to kad mu das gas treba mu malo da dodje sebi dok ne predje neku granicu. U principu na oko 5 000 bi trebalo menjati brzine, a kada obrtaji padnu nesto ispod 4500, onda spustati u nizu jer mu bas i ne prija, posebno ako je neki uspon u pitanju.

 

Mogli bi da se dogovorimo za neki dan, pa konacno da razjasnimo stvar.  :) Nisam siguran kakav bi bio odnos snaga u razlicitim uslovima puta, npr. na otvorenom kakve su im maksimalne brzine, na usponima koji sta kaze itd... Na crti na ravnom od par stotina metara, ne znam, apollo kad dodje do 7-8 000 bi trebalo da kida, pa bi verovatnoi bio takav ishod.

Kada bi testirali elasticnost od recimo 60 do 110kmh u petoj brzini tu bi verovatno qingqi dobio zbog dosta ravnije krive (skoro pa prave :D) obrtnog momenta, mada opet zavisi i kakav je prenosni odnos na apollu.

 

Uglavnom, kao sto smo vec diskutovali zanimljivo bi bilo isprobati u razlicitim rezimima, a ako si uradio servis, pre nego sto se iskombinujemo, mogao bi malo da ga vozis agresivnje da ga malo produvas i dobijes jos na snazi u slucaju da se malo ulenjio od razrade.

 

 

 

 

@Bogda

 

U odnosu na princa na koji si navikao naravno da vuce, ipak je to 2x vise kubika i jedan cilindar, ali tek malo kasnije pokazuje sta moze. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moj brat ima Kawasaki Ninju 250 2008-mo koju cesto vozim tako da sam pravio neko poredjenje sa njom. Realno je ninja daleko brzi i jaci motor ali je Apollo uzbudljiviji za voznju. Tome doprinosi drugaciji polozaj sedenja i dosta krace brzine a i vibracije  ;). Mala ninja ide ko mecava, prva, druga i eto skoro stotke ali nekako se ne oseti to ubrzanje. Kod Apoloa dosta krace brzine a i zbog uspravnog polozaja cini mi se da mnogo bolje povlaci. Poredjenje sa Princom je smesno. Apolo verovatno u trecoj brzini povlaci dosta bolje nego princ u prvoj. Princ je u klasi dvotaktnih pedesetica sa skinutom blokadom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1922 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prema knjizi Apollo ima maksimalnu snagu na 7500 obrtaja. Medjutim motor se u to vreme vec toliko dere (zaahvaljujuci auspuhu) da ja to tih obrtaja nisam dosao vise od 3 puta. Tu ne racunam voznju u petoj brzini na otvorenom putu naravno. Sta cu, nisam ljubitelj buke... Iskreno ja nisam primetio da nesto bolje vuce na visim obrtajima jedino sto ima bolje motorno kocenje :D Znaci od 4000 pa navise je sve ista prica sto se mene tice... Elasticnost kod prestizanja sasvim zadovoljavajuca, retko kad sam imao potrebu da smanjujem u nizi stepen. Tu treba napomenuti da ne prestizem na punoj liniji, u krivinama ili bilo gde drugde ako situacija nije dovoljno pregledna...

 

A sto se tice poredjenja Apolla sa Qingqija... Ako je verovati Blacbite-ovom motoru mislim da bi Qingqi bio u prednosti. Nakon probe slozili smo se da Apollo pravi previse buke na dodavanje gasa pa valjda zbog toga ubrzanje ne deluje dovoljno ubedljivo, jednostavno za toliku buku bi morao da ide puno bolje :) Qingqiju lepo das gas i on vuce. Nema frke, nema galame, samo vuce. Posto nam tada cilj nije bilo testiranje performansi nismo proveravali ponasanje na visim obrtajima. U svakom slucaju ocekujem da neko obavi "zvanicno" testiranje pa javljajte rezultate. Ja bih se kladio na Qingqia  :o

 

Da ne bude zabune, ne kazem da Apollo slabo ide. Apsolutno mi nikada nije zatrebalo vise snage (opet ne racunam dugacke pravce, tu je i 150 na sat sporo...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 437 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Blacbite

Dogovoreno za test servis sam uradio sipao kvalitetno ulje,još samo da predjem nekih 100km da ga izduvam malo,inače ga već vozim malo oštrije zapamtio sam da na 6200 obrtaja pokazuje 100kmh što je realno 90kmh s obzirom da smo ustanovili da mu cajger laže zbog supermoto guma i dere se ko nenormalan već na tih 6200-6500rpm.

Qingqija sam vozio više puta baš kao tvoj i znam kakva je sprava,apollo je više napucan i zvukom i strukom  ;D ali videćemo da li je to pucanj u prazno ili stvarno nešto znači  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jedva cekam test. Kad izvozim ovo magare prelazim na neki enduro - supermoto. Bilo bi idealno kada bih nasao nekog SPT-a mada i Apolou - Qingqiju nista ne fali  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Готов је, мислим за други мотор  ;)

 

Čoveče od cigle :) jesi li vezano za taj problem trzanja na 3000rpm-3900rpm menjao bombinu,čuo sam iz pouzdanih izvora da ona vrlo često pored famoznog cdi-a ume da pravi probleme,a manifestuje se upravo tako kao tebi  ;)

Идиот ја, и ја сам то исто чуо а нисам пробао са овим ЦДИ. Са старим јесам. Али то се односи на неку серију четворотактних скутера од 50ццм, како сам чуо.

 

Мој мотор трокира на 3200 до 3900 о/мин када и полако додајем гас, оно на по 100 обртаја, али то није таква катастрофа, више личи на недогрејану машину.Немам појма.

Када мало боље размислим: ВОЛИМ ЈА СВОГ АПОЛА И НИЗАШТА ГА НЕДАМ!

                                                ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bogda je pečen za drugi motor  ;D ;D

 

Izgurace ovaj ovu sezonu a mozda i sledecu, jedino ako pocne da pravi probleme ili ako ne ipadne nesto povoljno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

...Prema knjizi Apollo ima maksimalnu snagu na 7500 obrtaja...

Iz nekog razloga kinezi vole da deklarisu snagu na nizim obrtaja nego sto ostvaruju (mozda neke registracije negde  ??? ).

 

Za moj motor je isto slucaj na 7500 obrtaja, tj. "rated power" ali su dodali i "max power" na 8000 gde je kilovat vise, a po dijagramu snage koji sam nasao ispada da maksimum ostvaruje na nekih 8200-8400, zaboravio sam tacno, a motor sam po sebi ako je verovati instrumentima ide do oko 9000 pri maksimalnoj brzini, cini mi se da sam najvise naterao do oko 9200. Siguran sam da na ~ 9 000 postoji pad snage, ali ako uzmemo pocetnu vrednost od 7500 sa padom snage do 9 000, u tom rasponu obrtaja bilo bi i nemoguce stici pod opterecenjem.

 

Za obrtni momenat kazu da je na 7000 i tu ne bi trebalo da ima puno greske, s'tim da je po dijagramu nekih 80% raspolozivo vec od oko 3000.

 

Poenta price je da je i za apollo slicna situacija i da i on sigurno maksimalnu snagu ostvaruje na visim obrtajima, cak  mozda i visim nego Qingqi, po nekoj proceni, a ako nista drugo makar je tu negde.

 

Inace pokusao sam da nadjem dijagrame za oba motora, medjutim ne da nisam nasao za Apollo, nego nisam nasao ni za Qingqi na koji sam ranije naleteo.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1922 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vidim da se neki od vas interesuju za stitnike ruku za Apolla. Ako budete kupovali obavezno otidjite sa motorom jer je korman na Apollu poprilicno nestandardnih dimenzija. Ja sam svojevremeno porucio iz luisa stitnike i nisam nikako mogao da ih montiram a oni su dolazili sa adapterima za 2 normalne dimenzije. Dakle ili obratiti paznju pri kupovini ili traziti strugara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 437 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Jbg ja već uzeo acebris narandžaste,primetio sam da je korman nestandardnih dimenzija ako ne legnusa fabričkim nosačima, probaćemo da izabartujemo nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Eh ljudi evo mene posle malo dužeg vremena nisam se javljao jer nisam imao vremena a sad u nedelju padoh sa mog apolla, želim svima da kažem pazite se po mokrom jer gume su žešće sranje po mokrom asfaltu. Imam isti problem sa trzanjem na nekih 4500 - 5000 obrtaja ako ga držim na pola sauga onda nema trzanja ali ne prima gas preko 6200 obrtaja i troši 4-4,5 litara na 100 km tuga.

 

Nego neka mi neko kaže gde da kupim retrovizore i da li je bolje da uzmem neke bolje metalne jer su ovi kako je ručka dodirnula asfalt odleteli ko da nisu ni bili zakačeni za njega. koliko to para može da me košta ima još nekih sitnica zagrebanih ali to ću sam rešiti. Sramota padoh sa 30 KMh na sat  :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Uketicu i Miki, jel ste to od Havarije narucili, one sa oglasa? Nesto mi kratko deluju, ne pokrivaju celu duzinu rucke? Lepi su stitnici, al nekako nije to bas to, a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 437 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Jesmo naručili od havarije,nisu kratki taman su nego mi je na slici volan malo okrenut u levo pa izgleda tako, danas sam vozio sa njima i super je osećaj ne duva po rukama sasvim su ok ako si hteo da pazariš.

@Tamanitu Šta si uradio sa apollom, mislim  šta je kvar jel se zna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Evo zvao sam Bosketa u servis, kaze ovako:

- premerio je kompresiju, motor bukvalno ko nov  ;D sto znaci da nije mehanika neka teska...

- izmenjao je SVE od elektro delova- svecice, kablove, bobine, komutatore, CDIe...i simptom isti.

- sredjivali karb

Trokira i dalje i ne ide. Na leru radi skoro pa normalno.

- cuo se sa Mastehnikom u NS, s obzirom da idu na teren u BG sled.ned. doci cetamo njihov majstor da proba da nadje kvar.

I tako, da za danom, pred kockastim ekranom...(umesto kroz vizir kacige  :( )...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Evo zvao sam Bosketa u servis, kaze ovako:

- premerio je kompresiju, motor bukvalno ko nov  ;D sto znaci da nije mehanika neka teska...

- izmenjao je SVE od elektro delova- svecice, kablove, bobine, komutatore, CDIe...i simptom isti.

- sredjivali karb

Trokira i dalje i ne ide. Na leru radi skoro pa normalno.

- cuo se sa Mastehnikom u NS, s obzirom da idu na teren u BG sled.ned. doci cetamo njihov majstor da proba da nadje kvar.

I tako, da za danom, pred kockastim ekranom...(umesto kroz vizir kacige  :( )...

 

Probaj da mu pomeranjem nivoa goriva u karburatoru (loncicu) dodas vise goriva, mozda mu je mali nivo  pa na visoke oobrtaje 6000-6500 nema dovoljno corbe do cilindra da ga napoji  pa zato trza. PUNO USPEHA!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Tamantu

 

Postoji li u karbu siber/igla. Ona je zaduzena za veci deo opsega obrtaja, i na karburatorima cesto moze da ide gore/dole. Kazes da si sredjivao, ali mozda je resenje u podizanju ili spustanju igle za zub. Ona je u najvecoj meri zaduzena izmedju 1/4 i 3/4 gasa gde se najcesce i vozi. Tj. ne znam koliko se "sredjivanje" odnosilo na samo stelovanje. :)

 

Ako ste stelovali samo na srafu za smesu, dobili ste najvise na leru i malom gasu, a kako se gas povecava, tako je uticaj manji, dok se za pun gas "stelovanje" izvodi zamenom "main jet" dizne, ali to najcesce nije potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja