Jump to content

Moto Zajednica

Nemanja Veselinovic (1992), poginuo na parkingu VERO-a na NBGD (16.04.2009)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Saucesce porodici i prijateljima !

  Procitao sam sve postove, pogledao dobro slike, a imam i neko svoje misljenje, pa cu ga izneti:

  Vozim motorvec vise od 30 godina, polozio sam za A jos 1979 godine.  Od tada pa do sad se puno toga izmenilo u saobracaju kod nas.  Sam broj vozila u saobracaju se enormno povecao, pogotovu zadnjih nekoliko godina od kako je odobren uvoz.  Nekad si morao juriti nekog povratnika iz inostranstva, il nekog invalida , pa da na njegovo ime uvezes motor il auto, i to se dobro placalo, a sad svega toga nema. Danas su firme privatizovane, radnici dobili novac od prodaje, pa sad i neko ko nikad nije imao kola il motor - sad ga ima. Roditelji kupuju deci kola i motore, i to vozila nesrazmerno jaka spram njihovog vozackog iskustva i njihove svesti uopste.  Ta ista deca sa jakim kolima i motorima se kasnije na putu ponasaju ko da su ti isti putevi i ulice samo za njih pravljeni, a sve to stvara veliku psiholosku tenziju kod svih ostalih vozaca, pa i oni koji su do sad normalno vozili polako pocinju da lude pa ne voze kako su vozili.  Sve u svemu saobracaj nam je jako haotican, i pri voznji treba otvoriti cetvore oci. Mora se gledati daleko ispred sebe, obratiti paznja na svako vozilo i truditi se da procitas namere drugih vozaca - oce levo, il oce desno, ako primetis nekog kolebljivog bolje sacekaj, nego da se slupas.  Do neserece dodje za sekund, a posledice mogu da traju ceo zivot, il da ceo zivot nestane za sekundu. Bolje sacekati malo, pa ziveti duze .

  Ne znam , sta reci sem - vozite malo sporije, i obracajte paznju na sve oko sebe.

  Da li neko zna od koliko je kubika ova Huskvarna sto je nesretni decko vozio, i sta je vozio pre nje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 300ie

Apsolutno se slazem da je saobracaj u haosu...

 

Ja sam relatiwno mlad... Wozim skute rpo Bg-u 3 godine, presao sam oko 15 000km... znaci swaki dan zujim po owim guzwama... Imao sam milion rizickin situacija.... Pao sam jednom, i to zato sto je bila lokwa ulja na putu... Kacigu uwek nosim, tad kad sam pao mi je spasla pola lica....

 

Bas uwek imam kacigu na glawi, ni do kioska ne idem bez nje.... Posto sam do skoro wozio skutercic od 50cc nawikao sam da wozim kao da nikad nemam prednost, jer sam najslabiji u saobracaju.. Uwek pazim sta bi neka budala mogla da uradi... lagano... polako... narawno prowlacim se, al nikad kad se kolona krece....

 

Skoro sam kupio Caigvu od 125cc... i mogu da primetim da imam mnogo manje rizicnih situacija... ljudi se sklanjuju... DOk sam wozio skuter, ko da me mrze wozace i namerno oce da me zeznu, a na motoru kao da se plase.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad sam bio u Veru i prošao pored mesta gde je nesrećno dete poginulo...skupili se njih desetak - petnaest drugara i drugarica, svi zagrljeni oko venca i gomile svežeg cveća, plaču...

 

Šta reći, tuga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Bajkeri molim vas da se za trenutak osvestite. Dete je mrtvo i glupo je pljuvati po njemu sto nije nosio kacigu, a ni to ne znate sigurno. Poginuo je na parkingu zato sto mu je oduzeta prednost. To sto je nekada jurio oko fontane  je nebitan podatak. Ima situacija kada smo krivi, ali od tolikog posipanja pepelom me pripala muka. Nekada sam se najvise plasio sesirdzija, ali seljak jeste neuk u saobracaju, ali je i preplasen, u defanzivi. Izludele samobitne zenetine sa cigarom u ustima i mobilnim na uvu su sve, samo ne defanzivne. Takvu dozu agresivnosti nemaju ni celavi u dzipovima. Gde su sve te skamure skupile potrebnu dozu samopouzdanja, iako bi trebalo da su iskompleksirane lujke, za mene je tajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Bas uwek imam kacigu na glawi, ni do kioska ne idem bez nje.... Posto sam do skoro wozio skutercic od 50cc nawikao sam da wozim kao da nikad nemam prednost, jer sam najslabiji u saobracaju.. Uwek pazim sta bi neka budala mogla da uradi... lagano... polako

 

Dakle, ovo je jaaako bitan detalj. Na motoru uvek nosiš kacigu i nikad nemaš prednost. Mislim da te ta 2 pravila pre svih ostalih drže u životu. Voziš pažljivo i polako i ne razmišljaš o tome da li će neki moron da ispoštuje tvoju prednost ili ne.

 

Bajkeri molim vas da se za trenutak osvestite. Dete je mrtvo i glupo je pljuvati po njemu sto nije nosio kacigu, a ni to ne znate sigurno. Poginuo je na parkingu zato sto mu je oduzeta prednostIzludele samobitne zenetine sa cigarom u ustima i mobilnim na uvu su sve, samo ne defanzivne. Takvu dozu agresivnosti nemaju ni celavi u dzipovima. Gde su sve te skamure skupile potrebnu dozu samopouzdanja, iako bi trebalo da su iskompleksirane lujke, za mene je tajna.

 

Potpuno se slažem. Neverovatno je koliko primećujem u poslednje vreme nafuranih i napucanih ribetina u besnim kolima sa neverovatno agresivnim ponašanjem. Da li to manjak muškaraca u njihovim životima kod njih luči višak muških hormona ili emancipacija pokazuje svoju tamnu stranu, ne znam.

Ali znam da sam krenuo, svaki put kad sednem na motor, sa malom molitvom i nakon toga malim predavanjem samom sebi kojim si skrećem pažnju na oprez i šta me sve može snaći...Ubrzano se, drugari moji, približavamo momentu kada će napetost, stres i briga da li ćemo iz vožnje izaći zdravi i čitavi nadjačati sva zadovoljstva u njoj.

 

Saučešće jadnim roditeljima ovog deteta, a mislim da će i ovu ženu ta nesmotrenost od sekunde pratiti dok je živa bez obzira na zakonske konsekvence. Vidim, mnogi je ovde napadaju zbog nepažnje za volanom što je uzrokovalo smrt deteta. To je OK, ali imam pitanje za sve nas ovde...Ima li bar jedan među nama koji bi za sebe mogao da kaže da je apsolutno pribran i koncentrisan za sve vreme vožnje od A do B, a da mu misli bar ponekad ma i za sekund ne odu negde na drugu stranu? Eto, ovoj ženi se, na njenu i nesreću ovog momka, to desilo baš tog, kobnog trenutka. A taj trenutak potpuno je promenio tok oba života. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Kepo mi rece, pre nedelju dana, ja da sam u beogradu, ne bih po gradu vozio motor... Ajde, reko, nije tesko bre uopste, kazem mu ja...  Pod udarom sve jezivije i surovije statistike, Kepo sve vise uvidjam da si u pravu...  :( :(

 

Iskreno saucesce decakovoj porodici, ovo je stvarno tragedija da se roknes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Jao Boze, decko moje godiste a zavrsio zivot, stvarno tuga  :'(

Meni nije jasno kako vozaci SVESNO mogu da nas ugrozavaju, idem SREDINOM ulice i drzim brzinu od 50 km/h kao i kola ispred mene a neki magarac (citaj tatin sin) pretice mene a ispred mene ima auto i onda kad me obidje "pukne" na kocnice i tako stalno. Biciklisti idu skroz levom stranom i onda odjednom skrenu desno bez gledanja. A za kacigu, ko nosi kacigu na laktu veca kazna od ne nosenja a kacige moraju da imaju atest pa da vidim oce li opet da voze u nosama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Tragedija je da se jedan mkadi zivot ugasio. U vecini slucajeva su krivi automobilisti, ali moram da primetim da je malo ko na forumu bio samokritican. Pa pogledajte sta vecina motociklista radi po gradu...  Provlacenje, makazice, tockarenje. Pa pogledajte sta rade u Novom Sadu na Miseluku u spicu saobracaja. Hocete li mi reci da je to normalno i propisno. Hajde da mi sebe malo edukujemo i smirimo a tek onda predjemo na automobiliste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Tragedija je da se jedan mkadi zivot ugasio. U vecini slucajeva su krivi automobilisti, ali moram da primetim da je malo ko na forumu bio samokritican. Pa pogledajte sta vecina motociklista radi po gradu...  Provlacenje, makazice, tockarenje. Pa pogledajte sta rade u Novom Sadu na Miseluku u spicu saobracaja. Hocete li mi reci da je to normalno i propisno. Hajde da mi sebe malo edukujemo i smirimo a tek onda predjemo na automobiliste...

 

Citam, citam pa se pitam. ??? Je`l ovaj Djecko izazvao udes ili doticna gospodja. ??? Kada motorista ubije ili ozljedi nekoga svojom krivicom onda cemo o nam i samokritici. >:( Ja iz postova zadnje dvije sedmice vidim da samo nas motoriste obaraju i ubijaju ( ima izuzetaka ) i to ne nasom krivicom. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Pogledajte ovo, mislim da moramo nesto da preduzmemo:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34428.0;topicseen

 

Nemanja,pocivaj u miru.

Vidim da se dosta ljudi zamislilo citajuci o tvojoj smrti.

Siguran sam da ce tvoje stradanje spasiti bar jedan mladi zivot.

Iskreno saucesce porodici. :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo stvarno jeste tragedija, ali treba mirne glave sagledati uzrok ove nesreće i sve okolnosti koje su do nje dovele,posledice su nam nažalost poznate .

Ovde će veštaci utvrditi tačno činjenično stanje, ali ljudi očigledno je da je dečko išao mnogo brže nego što je uopšte normalno za parking i vozio je suviše jak motor za koji i nije ni imao dozvlolu, Hiskvarana nema motore od 50 kubika...

Isto vidim da su se u ovoj temi javili njegovi vršnjaci koji (ispravite me molim vas ako grešim) još nisu punoletni a imaju motore koje zakonski ne smeju da voze, a još uvek su ipak previše mladi i prave neke ishitrene postupke a moćna mašina naprosto uliva previše samopouzdanja.

 

Ovim ne želim da oblatim nikoga, ali naprosto ne smemo bacati ni na koga drvlje i kamenje ako naprosto znamo tako malo činjenica ili nismo sagledali sutuaciju i iz drugog ugla. Žena je očigledno kriva ali to je sad najmanje bitno,pogotovo njegovim roditeljima i najbližima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

hiskvarna je pretpostavjam husqvarna.Motor od 125ccm, vozi se sa vozačkom dozvolom A kategorije (sa mogućnošću polaganja sa 16 godina starosti).

prosvetli nas pa nam objasni koliko pazara u Veru je dovoljno da neko ima prednost.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja neću da se prepirem ni sa kim, Hiskvarana se tako piše na srpskom jeziku i ja poštujem ako ti govoriš neki drugi nije nikakav problem da objasnim i da se lakše razumemo, ali budući da ti živiš u Srbiji, taj tvoj komentar je krajnje zlonameran i napisan sa ciljem da pokaze moje tobožnje neznanje pravopisa, ali svako jo je išao u školu je upoznat kako se pišu strane vlastite imenice na srpskom, potpuneo je druga stvar što je ogroman upliv stranih reči koje ljudi sve više koriste jer mnogi imaju izuzetno trulu osnovu svog jezika što je u najmanju ruku tužno.

 

Ali pošto to nije tema, nebitno je da li je i ko je u pravu, dečko je malo više dao gas, ona se našla na pogrešnom mestu svojom nepažnjom i jedino je ishod bitan, ja sam samo hteo da kažem da je nezahvalno komentarisati bilo šta, pogotovo pljuvati po nekom, ako nismo u potpunosti upoznati sa svim činjenicama,a ako neko to ne može da shvati, to je već njegov problem.Većina će videti ovu temu i reći jadan dečko......mnogo nas gine.... ili nešto poput toga i živaot ide dalje,nedugo zatim to se i zaboravi,a  samo oni  koji su videli nešto slično ili nedaj bože doživeli, znaju da to nije još samo jedna vest ili tema na forumu.Ili možete da pitate Gremlina(izvini stvarno što te spominjem) da li je on osećao neku razliku dok je pisao post u ovoj temi ili u bilo kojioj drugoj gde je vozač poginuo a da mesto nesreće nije neposredno video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Spustite loptu drugari, nezahvalno je suditi ko je kriv, poenta je da je decko premlad, izgubio zivot, treba da skontamo sta se desava i d anadjemo nacina da se takve stvari ne desavaju, edukacijom i vozaca kola i motorista, nosenjem opreme, pazljivoim voznjom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Farbach, molim  te prestani da off-ujes u temi koja je u crnoj hronici. Nebitno je da li je Huskvarna ili Hiskvarna, na zalost tema je dovoljno tuzna i bez pravopisnih korekcija - dete od 17 godina je poginulo.

 

Nemoj da zbog tebe moram da zakljucavam.

 

Hvala na razumevanju,

 

EDIT: Smajliji sem onog poslednjeg desno nisu prikladni u ovoj temi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Farbach, molim  te prestani da off-ujes u temi koja je u crnoj hronici. Nebitno je da li je Huskvarna ili Hiskvarna, na zalost tema je dovoljno tuzna i bez pravopisnih korekcija - dete od 17 godina je poginulo.

 

Nemoj da zbog tebe moram da zakljucavam.

 

Hvala na razumevanju,

 

EDIT: Smajliji sem onog poslednjeg desno nisu prikladni u ovoj temi.

 

 

 

Istina... AJ stvarno, imamo druge teme za bezbednost, ostavimo se rasprave u crnoj hronici... Decku nek je laka crna zemlja i pokoj, a nama nek je Bog u pomoci obzirom na usl;ove saobracaja u kom ucestvujemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja