Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Iiiii zavrsio, sve sklopljeno, provereno, upalio iz treceg pokusaja, procicemo negde oko 1000km pa menjamo ulje, pala i proba po kisi od mene skoro pa do Pizona jer dalje nisam smeo pa cemo vremenom da pratimo, sledice opet provera srafova na glavi, ventili i ulje sto dalne inplicira da cemo ga opet delimicno rasturiti.

Alal vera majstori :)

U zdravlje da se vozis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da nastavim di sam stao.....

 

gotove ferode, sklopljeno kvacilo

IMG_20160929_202944.jpgfotos hochladen

 

lepljeno je na 6mm (kad se zavrsi ispada na 5.7) i zvono knap naidje

dobrano smanjen zazor u odnosu na ranije

IMG_20160929_202958.jpgbilder upload

 

IMG_20160929_203015.jpgkostenlos bilder hochladen

 

svakoko ide na obradu da bi dobili trazeno

IMG_20160930_111227.jpgkostenlos bilder hochladen

 

spakovati sve nazad

IMG_20160930_115039.jpgfoto upload

 

i podmazati O-ring gumicu

IMG_20160930_115141.jpgBilder hochladen

 

Gotovo, test voznja nakon radova......nema da drsce, skace, cima, cvili..... ki u puter, samo klizi  ;)

No tu nije kraj, glavna zajebancija tek dolazi, farovi se moraju opet otvoriti iz razloga sto je angle eye na jednom faru crklo, ne da svetli. Moze da se iskljuci da ne svetli drugi ali ruzno izgleda, odskace tj bode oci, rasturanje je neminovno.

 

bem mu misa a lepo sam rekao d aovo vise necu da radim

IMG_20160929_150206.jpgbilder kostenlos

 

drugi problem je taj d akad se skine angle, dobije se tj vidi se rupa na masci projektora

posto je morala negde instalacija proci, ruzno do zla boga

IMG_20160929_194053.jpgbild hochladen

 

sto znaci, treba sve rasklopiti i odlepiti pa prefarbati pa zalepiti, provuci instal. i sklopiti

sad se ne vidi

IMG_20160929_205139.jpgKostenlos Bilder hochladen

 

treci problem je instalacija ujedno i najlaksi, secice u ruke i samo udri  :lol:

IMG_20160929_202933.jpggratis bilder

 

na kraju, po meni mnogo bolje izgleda u ovoj kombinaciji tj bez onih svetlecih efekata nego lani  :takoje:

IMG_20161004_162411.jpgfoto hochladen

 

IMG_20161004_162554.jpgKostenloses Bilderhosting

 

IMG_20161004_162255.jpgbilder kostenlos hochladen

 

The End....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dr nema lufta ali nema ni bog zna kakvu finiš obradu.....sve u svemu, nisam zadovoljan Dr. Pulley-em, njihova priča je jedno....prksa skoro nešto drugo (bolje performanse svakako ali dugotrajnost koju propisuju e to nikako).

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Fabrika pobedi i ovog puta, presao ni 10K.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Cist marketing, promocija i prodaja. Ja ne vidim ni svrhu njihovih rolnica, izmislili toplu vodu. Aj kvacilo i ne znam, ali ovi skupi sportski varijatori, daju bolje performanse, skuteri bolje ubrzavaju, zasto, pa stavili lakse rolnice i normalno da bolje idu. Imaju manje vibracija, zasto, pa na vecem obrtaju motor radi, jedan cilindar manje trese na vecem obrtaju.  Sportski varijator od 200e isto sto i lakse rolnice od 30e. Moje misljenje, mozda gresim, ali ja se ne bih zaludjivao tim zafrkancijama, pa nije ovo skuter od 50cc pa da mora da se budzi da bi isao bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cist marketing, promocija i prodaja. Ja ne vidim ni svrhu njihovih rolnica, izmislili toplu vodu. Aj kvacilo i ne znam, ali ovi skupi sportski varijatori, daju bolje performanse, skuteri bolje ubrzavaju, zasto, pa stavili lakse rolnice i normalno da bolje idu. Imaju manje vibracija, zasto, pa na vecem obrtaju motor radi, jedan cilindar manje trese na vecem obrtaju.  Sportski varijator od 200e isto sto i lakse rolnice od 30e. Moje misljenje, mozda gresim, ali ja se ne bih zaludjivao tim zafrkancijama, pa nije ovo skuter od 50cc pa da mora da se budzi da bi isao bolje.

Nije bas tako, mada se cini. U samom startu mozda jeste, ali kasnije nije. Sportski varijatori imaju i drugacije izbacivanje rolnica u krajnju tacku. Kada bi pogledao krivu snage video bi da je drugacija kod sportskog varijatora. Po mom misljenju ima nekih maxija koji i ne moraju, ali za moj stil voznje master 500 npr. obavezno. Sve zavisi kako ko voli da vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Više ne liči na sebe,sad više liči na trkalicu. Nije da mi se ne sviđa,al nisam nešto oduševljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ne znam sta da kazem, nekako se meni ne svidjsju ovi farovi, mozda gresim ali me podsecaju na Yamahu Majesty, mali su, to je sto mi je prvo zapalo za oko, izgleda ostrije, za sada sam skeptican  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Pozdrav. Imam Burgman 400 2007 gdiste, kupio ga pre mesec ipo dana. Posto ne znam puno o njemu, koje ulje da sipam, koje je najbolje za njega, sta fabrika preporucuje? Da napomenem da ne bih alternative, da je motor kupljen od prijatelja, pravih 25k km, ne trosi ulje sigurno... Hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nastavi onda da sipas to koje je on sipao. Trebalo bi da u njega ide 10-40. Ja sam najcesce sipao Motorex, ali ponuda ulja je velika, pa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Motul....pitanje je da li je original ili fals, Eneos Max Preformance 10W40 ide za taj motor.

Prati nivo ulja do sledece zamene, ako nisi zadovoljan ti probaj gore pomenuto ulje  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Znam da je muka za Motul jel original ili nije, tesi me to sto nije taj skuter zahtevan po pitanju ulja, koliko sam cuo predlazu cak i auto ulje, navodono to sa duplo skupljim moto uljima je prevara... Praticu stanje pa cu videti kako je...

Gde se nalazi filter goriva za ovaj skuter? Gledao sam po youtube i svi moguci tutorijali postoje osim tog. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa iskreno, ne bih se složio baš sa tim da je prevara. Onako laički gledano, prosečan motocikl radi na dosta više obrtaja nego prosečan automobil pa mi je i logično da su ulja drugačija ali i servisni intervali kraći. E sad, da li ima prevara u smislu da "obična" ulja za automobile prodaju kao "specijalna" za motocikle to je već teorija zavere u koju ne verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja