Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 ABS

Evo kako sam na Burgmanu 400 riješio problem montiranja navigacije.

Kupio sam ovu torbicu za bicikle.

post-39604-0-08899600-1463602948.jpg

Maknuo naljepnicu Burgman sa sredine volana.

post-39604-0-66753900-1463603033.jpg

Zasarafio kroz pravokutni komad plastike dva šarafa.

post-39604-0-84674900-1463603119.jpg

I sad to ovako izgleda, nosač mobitela (do 5.5' veličine ekrana) i ispod mjesto za novčanik, naočale i cigarete.

post-39604-0-26843900-1463603241.jpg

Reagira na dodir bez ikakvih problema. Isprobano na kiši i funkcionira.

post-39604-0-77462300-1463603287.jpg

 

Ako sam na krivo mjesto postao molim admina da prebaci gdje misli da treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

E ovako drugari ,Nadam se da ce nekome biti od pomoci moj problem.Posedujem suzukija burgmana 400 2004god.Prvo mi je crko anlaser (izgoreli namotaji na rotoru) kupim ja nov anlaser i bogami pozamasna cifra ali sta cu mora da se vozi.upali uredno vozio se dva tri dana i onda nastaje pakao!! >:(Upali deset puta i ona zabaguje jedva okrece,pomislim ja akumulator izvadim ga napolje izmerim napone opteretim instrumentom sve dobro vratim ga nazad pali kao mina dva dana.Kad opet isto skinem ponovo izmerim dobro sve i onda pocinje zabava.Rasturim komplet plastike pa od pocetka ciscenje instalacije konektora itd itd.Proverim namotaje Stavim drugi regler vratim sve dopunim akumulator ponovo pali kao mina.I tako dva dana mislim ja resio sam problem.Kad oces prc ponovo ista prica ali ovaj put upalim ga ja preko kablova i motor nece da prima gas pali lampicu F1.Izmerim ponovo punjenje kad ono varaira od 4 v do 8 V. Skinem regler  stavim drugi isto . I onda sam popi..deo skroz. Izvadim ponovo akumulator misleci da da me je i ovaj regler zajebo Stavim akumulator na punjenje kad ima sta da vidim akumulator ne prima struju upste.Davao mu struju od 300 mili ampera ili 2 ampera nista. Mrtav konj!! :stabre: Uzmen jedan mali cekic i pocne kuckanje i posle par slabih udaraca iznerviran drmnem ga dobro po tintari :tras2: gle cuda poce da se puni :sampion: .Sve vreme me je zezao akumulator imao je neki prekid u celijama !!! >:( Kako sam ga lupio  o beton :lol3: .Odem u prodavnicu i kupim nov Yuasa akumulator formiram ga stavim i motor puni normalno normalno pali evo ima 5-6 dana :care: .Pozdrav svima Nadam se da cu nekome pomoci!!! :jee1: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Auuu kakve muke, skidaj...meri, vracaj...menjaj...skidaj...vracaj, sad kad si resio problem (valjda) uzivaj za sve pare.

Gde si nasao Yuasa akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Prvo da ti kazem ja sam ga kupio kod jednog mog dragara u prodavnici autodelova a odakle ga je on nabavio nemam pojma .Mogu da ti se raspitam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Raspitaj se posto je to valjana marka koja mnogo duze traje od ostalih....trebace nekom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Znam da su to jedni od najkvalitetnij akumulatora a i cena im to govori mada su vartini i skuplji moj drugar je imao yuasun 5 sezona i prodao je motor a akumulator je jos uvek radio. Evo gde ga je nabavio po istoj ceni  http://www.akumulatori.rs/products/YUASA-YTX12-BS-12V-10Ah/pid/783406#.Vz2gpyFtIdU .    Ja sam imao unibat ali ga vise nikad ne bih kupio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2003, "Mercedes"

Poštovane kolege bajkeri,

imam malo veći problem. Vozim Burgmana 400cc  mercedesa ! Nešto mi sa elektrikom nije u redu, daj te mi par telefona i servisa u Beogradu da ih zovem i posetim da otklonim kvar i da se mogu ponovo viziti na mom Bugiju!

Čuo sam za nekog Taleta i Mileta, ali nemam brojeve pa ako ih imate prosledite da zavrsim agoniju!

POZDRAV I UNAPRED HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Kazi kakav problem imas oko elektronike a za majstora oko iste idi kod Darka u mokri lug mada ce on da se javi uskoro kad bude video post

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2003, "Mercedes"

E ovako, vozio sam ga neko vreme posle kupovine i odjednom jedno jutro dam kontakt a na displeju nista ne pokazuje. Prikačim ga na kablove i upalim. Vozim neko vreme i onda mi se desilo da kod Arene na kružnom toku odjednom poče da štuca i onda eksplozija iz auspuha! Pokušam posle par minuta da ga upalim ali ništa od toga opet nema ništa na displeju! Gurao sam ga do kuće tri sata! Kući ga opet na kablove i upalim, ali pošto akumulato nije kataloški nego je prošli vlasnik stavio samo da ima neki, odem i kupin nov i upalim ali pri davanju kontakta ispod sedišta poče da pucketa nešto par puta i stane. Upalim ga i odvezem par krugova i sutradan na posao i bam! Opet isto, štuca par puta, izgubi gas i ugasi se i nema ništa na displeju! Nema nikakav znak kad hoću da ga upalim ni da zavergla a kamoli da upali!

Eto cele muke moje, ali ne predajem se imam prijatelje na BJ Bikers pa će mo valjda zajedno rešiti problem i voziti ponovo!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Imaš prekid na nekom spoju.ao ti se čuje pucketanje oko sedišta sgini ga i pogledaj buksne,dzekove...

Ja sam imao identican problem i isto se manifestovalo. Bio je kontakt na releju startera.skinuo dzek i promenio ga i nema stucanja i gubitka struje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ne,relej startera,stoji ispod v plastike na prednjoj masci. Ima.na sebi dve debele žice i između ubodni osigurac i jedan dzek sa tri žice.ali skini i pogledaj. Ali ako ti se čije ispod sedišta,verovatno je dole neki kontakt. Podji od releja da tražiš problem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rele sa slike sluzi samo za verglanje, kod tebe je problem sto nemas kontakt tako da ti nije problem u tom releu/automatu.

Tebe zeza brava, rele kontakta, instalacija, mozda punjenje....tu treba traziti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2003, "Mercedes"

Znači po vama instalacije su u .......

Ozbiljan zahvat, danas mi dolazi kuci Mile sa Karaburme da pogleda motor! nadam se da ce moci odstraniti problem, javljam šta je bilo. Pozdrav i hvala na savetima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2003, "Mercedes"

Agonija bi trebala da je gotova. Sinoc bio Mile Struja sa Karaburme. Prvo rasturili pola motora, posle toga Mile pregledao bike i rekao "dooobro" ajde sad da vidimo sta mu ne radi! Ocistili prvo dzekove i pregledali alnaser, sve ok. Dosli do reglera sve ok ali cim se zagrejao cvrc. Nema nista od njega, ne puni akomulator i ne radi. Promenimo regler i eto resenja! Spojio sto se spojiti moze, ostalo par srafova viska ali sta ces, nego spajaj i vozi krug da vidis kako ide i puni.  Za sada je ok ali ostaje par dana ispitivanja i onda brrrm odosmo na prvu ozbiljniju voznju. 

Hvala svim forumasima koji su dali bilo kakav komentar i savet!  Pozdrav  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Riknuo mi amortizer sjedišta ima li ko informaciju ili iskustvo od čega bi moglo da se "ugrunfuje" (od nekog auta ili sl) ili mora original. U CG to je pojam naći. Hvala unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nadji Mio amortizere na netu, biras duzinu kao I jacinu istog, vidi samo da li salju za CG, pa ako salju tesen ti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ако не шаљу,ја пролазим за 15 дана кроз Подгорицу,па могу да ти понесем

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja sam kod mene stavio od nekog BMW-a, skinut sa petih vrata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja