Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Pozdrav drugari, imam neke probleme sa mojim burgmanom pa reko možda neko može da mi reši misteriju.

 

Prvi problem: pri prelazu preko neravnina ili manjih rupa čuje se neko lupanje u prednjoj viljušci, pre par godina sam servisirao vile, ali taj problem nije prestao. Imam neki osećaj da su u pitanju lageri u glavi upravljača, ali me majstor ubeđuje da nije tu problem. Takođe se na ručicama oseća nesigurnost ili kako da bolje napišem da guvernal ne prenosi ono što se dešava na putu ispod točka. Valjda ste me razumeli.

 

Drugi problem je za mene malo ozbiljniji, naime kad ulazim u kružni tok ili prelazim preko zebre na pešačkom imam osećaj kao da mi motor priklizava kao da je gumen, prosto se uvija. Takođe na brzinama preko 100km/h javljaju se vibracije u prednjem delu odprilike gde stoje noge, a tokom ubrzanja se u sedištu osećaju vibracije. Na većim brzinama ceo motor drhti kao šlogiran. Da napomene da su mi obe gume nove Michelin power-pure i da su balansirane.

 

E sad da vam napišem šta sam mu sve radio, ali vibracije i "proklizavanje" ne prestaju. Pred početak ove sezone sam mu zamenio kaiš, sredio paknove i zamenio kaiš. Proveren je lager zadnjeg točka i majstor mi je reko da imam luft u diferencijalu. Zamenio sam lagere na mestu gde se zadnji amortizer spaja sa motorom i šasijom i proverio selen blokove (držače motora valjda) tako majstor kaže i po njegovom mišljenju su u redu. A i da napomenem je ulje iz diferencijala bilo puno opiljaka metala. 

 

Pomagajte ako znate šta da radim. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav drugari, imam neke probleme sa mojim burgmanom pa reko možda neko može da mi reši misteriju.

 

Prvi problem:

pri prelazu preko neravnina ili manjih rupa čuje se neko lupanje u prednjoj viljušci....

 

Drugi problem:

- je za mene malo ozbiljniji, naime kad ulazim u kružni tok ili prelazim preko zebre na pešačkom imam osećaj kao da mi motor priklizava kao da je gumen, prosto se uvija. -- Takođe na brzinama preko 100km/h javljaju se vibracije u prednjem delu odprilike gde stoje noge, a tokom ubrzanja se u sedištu osećaju vibracije.

 

Treci problem:

Proveren je lager zadnjeg točka i majstor mi je reko da imam luft u diferencijalu.

A i da napomenem je ulje iz diferencijala bilo puno opiljaka metala. 

 

Pomagajte ako znate šta da radim. Hvala unapred.

 

Moja predpostavka, moze biti al ne mora da znaci....

 

Prvi problem:

skini prednji blatobran pa probaj motor, vidi da li ce se i dalje cuti lupkanje

 

Drugi problem:

- tu ti igra uloga vise delova: lezajevi prednjeg tocka, mogucnost krive felne, nosac motora, izlazak iz oce prednjeg-zadnjeg tocka, kriva zadnja felna, lezaj...

- vibracije mogu biti od samog agregata, zavisno od obrtaja i brzine kretanja, pojave se pa nestanu i tako u krug

 

Treci problem:

opiljci u reduktoru = ispusti ulje,otvori CVT, skini poklopac reduktora, odmasti sve, zameni lezajeve, zameni semeringe, proveri zupcanike, sipaj novo ulje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Prvi problem,odnosno taj osećaj na rucicama i meni lici na ležaj volana.

A drugi problem po meni silen blokovi između rama i motora koji se nalaze kod kutije sedišta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: suzuki burgman 400 i yamaha majesty 125

Pozdrav skuterasi,nedavno sam postao vlasnik suzuki burgmana 400 2004g .imam jedno pitanje a to je da li skuter uvek pali i radi sa upaljenim svetlima i dal to mora tako ili se mogu nekako ugasiti npr. za startovanje samo da ne vuku struju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Pozdrav skuterasi,nedavno sam postao vlasnik suzuki burgmana 400 2004g .imam jedno pitanje a to je da li skuter uvek pali i radi sa upaljenim svetlima i dal to mora tako ili se mogu nekako ugasiti npr. za startovanje samo da ne vuku struju ?

Uvek se pale svetla prilikom davanja kontakta i startovanja motora, moze eventualno da se ugradi prekidac za paljenje i gasenje svetla.. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bas kao sto kolega Mario rece, moze se ugraditi prekidac tj pametno je ugraditi.

Fabricko resenje je prakticna stvar ali skroz glupo i pogubno po el. sklop.....akumulator trpi najvece opterecenje, regler pa namotaj i tako redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: suzuki burgman 400 i yamaha majesty 125

hvala na odgovorima,znaci da prionemo na poso postavljanje prekidaca?nisam nasao ovde po forumima nigde nista slicno ako je nekome to poznato kako se radi moze neko objasnjenje,hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Darkova iskustva sa njima nisu bila dobra, gde ih je jako brzo zamenio, sto mi je bilo cudno, jer se na tim stranim forumima niko nije zalio na dugutrajnost tih rolnica (jedino im se desavalo da se jedna-dve rolnice okrenu u varijatoru) gde su ljudi prelazili sa njima 25000-30000km. Takodje u upustvu pise da nije neuobicajeno da predju izmedju 30000-70000km, takodje pise da se ubacuju u variator bez ikakve masti tj na suvo... I tu sam vodio malu polemiku sa Daretom gde on kaze da je trebalo zamastiti (  moguce da su njegove rolnice zato tako kratko trajale jer ih je on zamastio), takodje sam kontaktirao Pulley sajt, gde su mi izricito rekli da se instaliraju na suvo bez ikakvog zamascivanja, jer ih mast unistava zato sto su pravljene od nekog specijalnog materijala ( necu reci sta su mi rekli za majstora , zna Alex :lol: ).. Tako da smo ih mi instalirali po uputstvu.

 
 

 

Zbog tog problema sa okretanjem rolnica - "slajdera" ja nisam hteo da ih stavljam jer ako se okrenu a negde si daleko bices zaglavljen na visokim obrtajima i verovatno negine slep... Druga stvar u vezi podmazivanja rolnica , problem je sto se tu skuplja jako puno prasine i da je to zamasceno sve bi se zalepilo i rolnice bi bile zaglavljene u nekom polozaju ili bi se ove gotovo sigurno prevrnule... 

I jos jedan savet jer kazes da ne volis da kreces "agresivnije" sa gasom... Vidis u tome je problem kada sporije kreces kvacilo-paknovi klize i nehvataju to izaziva vibracije, vise djubreta se skuplja i sve je gore pa dovodi do brzeg propadanja kvacila. Fora je u tome da naucis da na startu mu dajes jaci gas da kvacilo uhvati brze a onda regulises po potrebi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Burgman 400

Pozdrav kolegama na tockovima.  Ne javljam se bas nesto cesto ali me jedan problem koji se ponavlja unazad dva tri meseca naterao da to danas uradim, naime imam problem sa mojim S 400 iz 2000 god. kad ga startujem tesko pokrece onaj prvi krug bilo da je vruc mada manje nego ladan a desava se i da ga zablokira pa kad ga ponovim on prihvati, Probao sa novim akumulatorom isto ! Kupio novi alnaser posto se stari pregrejavao ali ist napominjem da kad upali radi normalno vuce odlicno . da li je neko imao isti problem i kakva bi  terapija trebala da se primeni. poz.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

 

Darkova iskustva sa njima nisu bila dobra, gde ih je jako brzo zamenio, sto mi je bilo cudno, jer se na tim stranim forumima niko nije zalio na dugutrajnost tih rolnica takodje pise da se ubacuju u variator bez ikakve masti tj na suvo... I tu sam vodio malu polemiku sa Daretom gde on kaze da je trebalo zamastiti (  moguce da su njegove rolnice zato tako kratko trajale jer ih je on zamastio)

 

 

Zbog tog problema sa okretanjem rolnica - "slajdera" ja nisam hteo da ih stavljam jer ako se okrenu a negde si daleko bices zaglavljen na visokim obrtajima i verovatno negine slep... Druga stvar u vezi podmazivanja rolnica , problem je sto se tu skuplja jako puno prasine i da je to zamasceno sve bi se zalepilo i rolnice bi bile zaglavljene u nekom polozaju ili bi se ove gotovo sigurno prevrnule... 

 

Milos sto napisa, malo se zaneo da ne kazem zeznuo.....lose iskustvo jeste ali na manjim kubikazama (moj slucaj), do duse ni na vecoj kubikazi (500cc) nisu nesto dugo trajale Dr. rolnice (Alexanto) tj upola ako ne i triput krace od Malossijevih rolnica ( Multivar2000 Alex ) ali svakako duze nego na 250cc.

 

Kad je rec o podmazivanju, ajd da i to pojasnim...... ne trpa se mast ne znam ti ni ja koliko, vec se samo ovlas ili ti tanak sloj menj. ulja (80W90) nanese tj protrlja prstom gde naleze rolnica i to je to, kada se nakon 1,2,3Kkm predjenih otvori, nemoze biti zamasceno i zalepljeno kao sto kazes....sve zavisi sta i koliko se stavlja.

 

Posto se Dr. rolnice ne okrecu, vec rade po sistemu poluge sto dovodi do konstantnog trenja jednog dela rolnice (donji zaobljeni deo), logicno je da ce duze trajati ako se malko podmaze.

 

 

Pozdrav kolegama na tockovima.  Ne javljam se bas nesto cesto ali me jedan problem koji se ponavlja unazad dva tri meseca naterao da to danas uradim, naime imam problem sa mojim S 400 iz 2000 god. kad ga startujem tesko pokrece onaj prvi krug bilo da je vruc mada manje nego ladan a desava se i da ga zablokira pa kad ga ponovim on prihvati, Probao sa novim akumulatorom isto ! Kupio novi alnaser posto se stari pregrejavao ali ist napominjem da kad upali radi normalno vuce odlicno . da li je neko imao isti problem i kakva bi  terapija trebala da se primeni. poz.....

 

Msm da ti je problem u frajlaufu, anlaser ti se pregreva zbok prevelikog otpora koji stavra frajlauf. Moras ispustiti mot. ulje, skini desnu deklu motora i videces frajlauf, zameni ga pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sabac

Pre par dana prilikom pokusaja da * na kablove* upalim Burgmana onako u zurbi pomesam polove na kablovima . Malo je zavarnicilo sto je i normalno ali od tada nema strije nigde na motoru.

    Od cega prvo da krenem ?? Ili mozda ima neki skriveni osigurac?? Svi osiguraci ,oni kod fara su ispravni.    Pomoc....... hvala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Meni je tako stao motor pre par nedelja. I čika Arakis mi dao savet. ja pogledao, a ono stvarno crk'o.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400 K4

Narode, sta stavljate izmedju vizira i plastike kad se montira vizir, da ublazi vibracije. Da evo nesto razmisljam, ova stara traka je otrcana, ima neko neko zgodno resenje, da bi podelio :D ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Bas sam danas montirao vizir, ja sam uzeo obicnu izolir traku, razvucem duzno dvadesetak centimetara pa izuvijam par krugova , i fino to srafovi posle pritisnu, dodatno se prilepi i nema da susne.... Mada moze sta ti drago, najbolje bi bilo, nzm sad kako se to tacno zove, ali ima one sundjeraste samolepljive trakice, odlepis sa obe strane, jedna prilepi plastiku a druga vizir, prilicno je tanka i lako se uklanja ako dodje vreme za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Drustvo, da li je puno km za Burgmana 650, 2007god 74 000km? Redovno je odrzavan u Suzukijevom servisu, generalno dobro izgleda, lepo ide, nove gume..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja