Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pozdrav ekipo

 

Davno sam nesto pisao  u ovoj temi dok sam vozio burdzera,pa je sad videh.

 

Imam pitanje

 

Da li je neko od vas video ovaj motor uzivo,mozda probao ili zna nesto vise o njemu od ovoga sto pise na oglasu.Mozda je neko iz Bora,pa poznaje prodavca,a mozda je i prodavac u ovoj temi pa ce licno napisati nesto o motoru.

 

Zainteresovan sam,nisu neke pare,za moj ukus pristojno izgleda,jedino sto mi daleko da idem samo da pogledam,ako nije sve ok,da se vracam bez motora.

 

Pucajte sa  komentarima,hvala http://www.polovniautomobili.com/motori/7230385/suzuki-burgman-400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: suzuki burgman 400 i yamaha majesty 125

pozdrav kolege burgman-mani imam jedno pitanje ,kad se skine poklopac gde je bravica za paljenje ima plasticna posuda sa cepom to je posuda za vodu tj antifriz ,a cemu sluzi drugi metalni poklopac ?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

pozdrav kolege burgman-mani imam jedno pitanje ,kad se skine poklopac gde je bravica za paljenje ima plasticna posuda sa cepom to je posuda za vodu tj antifriz ,a cemu sluzi drugi metalni poklopac ?? 

 

Ta plasticna mu dodje kao backup (rezerva), a metalni sluzi prilikom sipanja antifriza to je glavni poklopac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol

Zdravo svima, ja sam Milos iz BG-a, vozim kao sto vidite Burgmana 400 2007 godiste, kupljen sredinom aprila ove godine.

Neki me od vas vec poznaju sa maxi voznji, pozdravljam ovom prilikom Alexa i Ivanu, ZemZema-a, Gagija, Pantu, Funky-a, Lucky George-a, Bracu i ostalu ekipu.. Izvinjavam se ako sam nekog zaboravio.

 

Cestitke nasem pre svega dobrom coveku a zatim i majstoru Daretu na opsirnom objasnjenju i slikama (steta sto su to poslednje slike koje je taj fotoaparat uslikao :( ) oko ugradnje kvacila, rolnica i ostalih delova u CVT. Svaka cast majstore...

 

 

Kao sto vidite odlucio sam se za ugradnju DR. Pulley proizvoda, i ako Dare nije bio nesto previse odusevljen sa tom idejom kad sam mu prvi put spomenuo, prvenstveno zbog loseg iskustva koje je imao sa njihovim rolnicama (o tome cemo nesto kasnije). Glavni razlog je taj zato sto je fabricko kvacilo i zvono bilo u losem stanju, sa svakog kretanja je hucalo, cijukalo, desavalo mi se cesto da jedva krene kao da je zadnja guma probusena, takodje je znao da trese pri niskim obrtajima, a to je narocito bilo izrazeno u gradskim guzvama. U ovih 6 meseci koliko je motor kod mene, 3X sam dolazio do Darka da sredjujemo kvacilo, 2X je odmascivao zvono i smirglao ferode , a jednom su se stavljale nove, i nista nije pomoglo. Zvuk nestane posle obrade, ali se vrati ponovo za nekih 200-300km, gde se prvo pomalo cuje, a kako se KM povecava zvuk se u potpunosti vrati kao da nista nije radjeno na njemu.

 

U medjuvremenu sam malo istrazivao po internetu gde sam nabasao na jedan strani forum, gde se isto masa ljudi zalila na kvacilo, narocito na ovo iz prve godine novog modela sa 3 ferode (ono sa 5 feroda od 2008+ je kazu malo bolje, ali nije kao sto bi trebalo da bude) gde su im simptomi isti ili slicni kao kod mene. Tu sam i prvi put video za Pulley-evo kvacilo, gde je dobar deo njih ugradilo i ljudi su bili prezadovoljni s' njime. Na kraju sam odlucio da ne rizikujem sa novim fabrickim kvacilom (jer je bilo slucajeva da ga ljudi promene sa novim i da krene opet da im huci i trese posle 3000-4000km) i kao sto vidite porucio sam Pulley kvacilo, zvono, rolnice i slajdere.

Sto se rolnica tice, kao sto vecina vas zna fabrika predlaze da budu lakse od orignalnih za nekih 10-15%, ja sam uzeo od 18g.

Darkova iskustva sa njima nisu bila dobra, gde ih je jako brzo zamenio, sto mi je bilo cudno, jer se na tim stranim forumima niko nije zalio na dugutrajnost tih rolnica (jedino im se desavalo da se jedna-dve rolnice okrenu u varijatoru) gde su ljudi prelazili sa njima 25000-30000km. Takodje u upustvu pise da nije neuobicajeno da predju izmedju 30000-70000km, takodje pise da se ubacuju u variator bez ikakve masti tj na suvo... I tu sam vodio malu polemiku sa Daretom gde on kaze da je trebalo zamastiti ( moguce da su njegove rolnice zato tako kratko trajale jer ih je on zamastio), takodje sam kontaktirao Pulley sajt, gde su mi izricito rekli da se instaliraju na suvo bez ikakvog zamascivanja, jer ih mast unistava zato sto su pravljene od nekog specijalnog materijala ( necu reci sta su mi rekli za majstora , zna Alex ).. Tako da smo ih mi instalirali po uputstvu.

 

 

Utisci u voznji su sjajni :moto3: , svi zvukovi koji su se culi su kao rukom odneseni, nema vise tresenja i podrhtavanja na niskim obrtajima, sam start se nije mnogo promenio, (a i to moze da se nasteluje sa onim oprugicama koje sam dobio, ja generalno ne volim da krecem pod jakim gasom), ali od nekih 50-60km pa na vise jasno se oseti razlika, gde je medjubrzanje slicno kao da je ugradjen Malossi 2000. Mnogo lepse i linearnije ubrzava, sve u svemu utisci su za sad jako dobri. Videcemo kako ce se pokazati u narednom periodu.. Sve sto vas jos zanima pitajte, tu sam da pomognem koliko mogu.

 

 

 

I za kraj ovo su merenja obrtaja pre i posle ugradnje

 

 

PRE:

 

40 kmh- oko 3600 rpm

50 kmh- oko 3850 rpm

60 kmh- oko 4150 rpm

70 kmh- oko 4500 rpm

80 kmh- oko 4850 rpm

90 kmh- oko 5300 rpm

100 kmh- oko 5950 rpm

110 kmh- oko 6600 rpm

120 kmh- oko 7150 rpm

130 kmh- oko 7900 rpm

 

POSLE:

 

40 kmh- oko 3800 rpm

50 kmh- oko 4100 rpm

60 kmh- oko 4300 rpm

70 kmh- oko 4600 rpm

80 kmh- oko 4800 rpm

90 kmh- oko 5000 rpm

100 kmh- oko 5300 rpm

110 kmh- oko 5650 rpm

120 kmh- oko 5900 rpm

130 kmh- oko 6150 rpm

 

@ Scarface037

 

Poslao sam ti na PP gde je sta kupljeno i kolike su cene.

 

 

Jos jedanput pozdrav svima i izvinite ako sam malo oduzio post... vidimo se na nekoj od voznji...

Pozdrav ja imam K8 400cc i mene to nervira sto huce kada se da gas i zatrese a menjao sam zvono i kvacilo a i dalje se to desavama(polovno sam stavio ali je bilo u extra stanju jer kada sam uzimao motor fabricko je bilo uzasno i motor je jedva vukao)...inace kada ga upalim malo dok se ne zagreje malo zvekece mada su mi neki ljudi rekli da nije nista zveketanje se cuje iz agregata..inace prosao je ovu sezonu samnom oko 2000km i mogu reci samo da je fotelja na tockovima

Da inace je presao 18000km ja sam 3 vlasnik motora...

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
@copears

 

Fabricki ima tu manu, zamenom kvacila i zvona problem je neko vreme odlozen dok kod polovnog dela je tek prisutan, skoro pa momentalno.

Po mom misljenju, glavni problem je prevelik zazor (prostor) izmedju feroda i zvona kvacila, tako da motor krece na nesto vecim obrtajima. 

 

Ferode kvacila ne trpe prevelike obrtaje, bilo da je 2 il 4 tocka, sve preko 3krpm dovodi do njihovog pregrevanja, promene strukture (postanu tvrdje) i eto pojave hucanja pri polasku kao i tresenje. Fabricka debljina feroda je na 4mm, treba ici na 6mm pa obradom dovesti na zeljeno 5,5.5mm tj smanjiti zazor, odnosno omoguciti start na manjim obrtajima i tako ne dozvoliti pregrevanje feroda.

 

Sa druge strane, treba znati i krenuti, jest da kazu ma to je skuter, nema razmisljanja vec samo das gas....nije bas tako.

Ne treba kretati kao po jajima jer ce doci do proklizavanja dok se dovoljno ne otvore lamele ali isto tako ne treba ni naglo davati gas jer tad sigurno dovodi do veceg opterecenja.....treb naci neku sredinu, uhvatiti momenat kad lamele "uhvate" zvono, malo olabaviti rucicu pa zatim odvrnuti gas tj dati mogucnost da lamele sto bolje nalegnu na zvono bez snage koje ce radilica kasnije preneti. 

Pojedini cak misle da je skuter "prebacio u drugu" brzinu, to je u stvari momenat kad su lamele u celosti "uhvatile zvono kvacila i radilica nastavlja da odradjuje dalje.

 

Zveketanje iz agregata na 18K tesko da ce da moze, racunaj da je presao bar x3 ako ne i vise. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol

Hvala na odgovoru, motor je presao 18000km to znam jer oba vlasnika poznajem, kupljen je ovde i bas slabo vozen. A agregat ne zvekece u radu jedino prilikom paljenja na pocetku na leru...malo mi je zvuk cudan???

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol

Nemam pojma, znam da nesto zvekece nisam siguran... Sada je u garazi u zimskom snu pa kad se probudi idem na redovan servis pa cu da vidim sta i kako...ako ima neko preporuku za dobrog majstora neka preporuci

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Sto kaze Alex mozda ti zvekece iz CVT-a, zna da zvecka na primer onaj lim na kvacilu, dotraju osiguraci koji drze lim i on slobodno radi i zvekce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

IMG_20151120_164053.jpg

 

 

IMG_20151120_164142.jpg

 

IMG_20151120_173242.jpg

 

Stigla creva vazduha, stara bila hand made i ispucala. Hvala Milosu na usluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

...ako ima neko preporuku za dobrog majstora neka preporuci

 

 

Od Dareta - Satelisa ne'š boljeg i poštenijeg naći ni teleskopom  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol

Sto kaze Alex mozda ti zvekece iz CVT-a, zna da zvecka na primer onaj lim na kvacilu, dotraju osiguraci koji drze lim i on slobodno radi i zvekce

I ja pretpostavljam ne verujem da u motoru nesto zvekece, ne bi trebalo...mada nisam majstor tako da pred sezonu pogledacu sta je...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Verovatno je i najbolje resenje da odvezes japanca kod Dareta u garazu i on ce ti tacno reci sta valja sta ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

I ja sam imao zveckanje pri prelasku na ler,menjao sam i klizace i ploču varijatora i nisam se baš usrecio rezultatom,ali kada sam zamenio kais sve to je prestalo.

Teško,bar ja nisam naišao kod Burgmana da se rasklima ta ploca jer ima gumuce ispod...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2003, "Mercedes"

Pozdrav kolege, skoro sam postao vlasnik Burgmana 400/2000 god. Odmah u klub, pa cim dodje bolje vreme eto me na skup ili voznju!

Moze neki info za plastiku i ne znam koji je moj motor K?

Pozdrav za sad!

Ps Ime mi je Igor/Bg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pozdrav kolega Aikidoka . . .I dobrodošao :)

Vozićemo sledeće sezone zajedno ... a u nekoj od pauza možemo im prikazati neki embukai ili jiuwaz-u :)

 

...mada bi bilo poželjno prvo da se predstaviš u http://forum.bjbikers.com/index.php?/forum/15-predstavljanje-članova/

pa onda piši do mile volje :) . .. takav je red ovde :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Stigao i disk, namontirano i ceka se prva prilika da se isproba

post-21163-14503792082148.jpgpost-21163-14503792388019.jpgpost-21163-14503792607522.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Morimoto Bi-xenon..... alaoridjinale :hej:

 

Ista meta, isto odstojanje, s'tim sto ovoga puta Milosev Bugi dobija novu dimenziju pogleda na nocni svet.

Prve promene su usledile zamonem halogenih sijalica sa xenon setom da bi veoma brzo umesto xenona dosao Led set, no i to ne ispunjava trazeno ( Led svetli ocajno ) te se odlucuje za finis, finis sa Morimoto Bi-xenon projektorima + kojekakve djakonije, prepravke i dorade.

 

zamorce je spremno

DSC_9218.jpg
image hosting free

 

desna strana

DSC_9222.jpg
host image

 

leva strana

DSC_9221.jpg
post images

 

nekad svetlese ovako

DSC_9220.jpg
image sharing

 

U planu je da se dosta toga uradi tj prepravi, za pocetak treba demontirati farove, pre toga skinuti - klemu.....

Y maska, vizir, instr. tabla (2 dela), izkopcati instalaciju, koplet prednja maska napolje

DSC_9235.jpg
image ru

 

DSC_9236.jpg
image hosting over 5mb

 

DSC_9237.jpg
print screen windows xp

 

jos ima odvijati

DSC_9238.jpg
gifs upload

 

nekadasnje Led sijalice

DSC_9239.jpg
image posting

 

i farovi su tu, mogu ici na otvaranje kod Zeljka (ne bi da ga reklamiram, ako nekom zatreba..PP )

DSC_9243.jpg
image upload no size limit

 

DSC_9244.jpg
free upload image

 

desni far H4 leziste

DSC_9245.jpg
windows screen capture

 

levi far H7 leziste

DSC_9246.jpg
take a screenshot

 

demontirane rozetne

DSC_9247.jpg
screenshot

 

kao i ref. socivo

DSC_9249.jpg
screen shot windows

 

Kao sto se vidi na slikama, stari lepak treba skinuti tj izvaditi iz kanala i sa poklopca fara, metodom grejanja kako bi popustio pa ravnim srafcigerom skupljati polako. Iziskuje vreme, far je golem, ne treba preterivati sa grejanjem jer moze doci do ostecenja plastike fara/kanala, naoruzati se strpljenjem i lagano.

 

Nastavak sledi............

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E sad, to i nije tako strasno, strasno je sta sve treba staviti tj ugraditi u farove i nacin na koji to sve treba da radi.

ono sto me ceka je slede........

DSC_9197.jpg
screenshot tool

 

maska projektora

DSC_9198.jpg
free upload image

 

na masci ide Angle Eyes (svetli bolesno dobro + ima opciju migavca koju necu kaciti)

DSC_9214.jpg
images hosting

 

angle kako bi radio, povezuje se sa

DSC_9213.jpg
hosting images

 

u kutiji pored angle

DSC_9212.jpg
image hosting 15mb

 

nalaze se stripsi, koji ce biti kao dnevno svetlo (odlicno svetle, takodje imaju opciju migavca)

DSC_9215.jpg
upload pic

 

oridjidji projektor sa pratecim elementima

DSC_9199.jpg
upload img

 

izgleda ovako

DSC_9200.jpg
image hosting 10mb limit

 

u koji se umece H1 Morimoto xenon sijalicka

DSC_9201.jpg
click image upload

 

drugacijeg izgleda, iste namene

DSC_9203.jpg
upload a gif

 

svoje instalacije

DSC_9204.jpg
upload images free

 

i svoje elektronke

DSC_9205.jpg
how to print screen on pc

 

kako bi dosla do svog balasta

DSC_9206.jpg
image hosting free no registration

 

DSC_9207.jpg
image hosting over 2mb

 

izgleda kvalitetno

DSC_9208.jpg
click image upload

 

instalacija za povezati kako bi sve to radilo

DSC_9211.jpg
image upload

 

jos malo ledica nije na odmet

DSC_9216.jpg
free picture hosting

 

plan je da dodju umesto poz. sijalica

DSC_9217.jpg
how to screenshot on windows 7

 

sve pocinje od prekidaca, okidaca.....

DSC_9219.jpg
image hosting without account

 

Pored svega ovoga, rozetne, ref. socivo i maske projektora idu u mat crno......kad bi poceo pisati do kakvih ce prepravki doci u odnosu na fabriku, ne verujem da bi ni sam sebe razumeo a kamoli neko drugi :stabre::lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja