Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Stigli originalni dihtunzi glave i cilindra, takodje stigli i glava i cilindar sa obrade, sve ispeskareno oprano i zamenjene gumice ventila. Malo se u medjuvremenu peru i pregledaju po neki delovi, menjaju se gumice na usisu, caure nosaca agregata je bio prepun prasine i blata tako da je i to oprano i podmazano, cekaju se lezajevi osovine radilice da stignu pa i to da se menja.

 

post-21163-14722422818419.jpgpost-21163-14722422916827.jpgpost-21163-14722423001273.jpgpost-21163-14722423079041.jpgpost-21163-14722423251376.jpgpost-21163-14722423361114.jpgpost-21163-14722423455244.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Pozdrav,

Jedno traljavo pitanje, valjda sam barem potrefio temu :-)

 

Probao dva Burgmana 650 danas, jedan sa 11000km i koriscenim gumama, a drugi sa 32000 km i novim gumama. Primetio sam i kod jednog i kod drugog blago vrludanje zadnjeg tocka kad se doda gas. Kad ide slobodno bez gasa toga nema, a kad se drzi gas (vozi) kao da se prebacuje sa noge na nogu, klacka se levo desno (klik - klak). Sa koriscenim gumama manje, sa novim gumama izrazeniji osecaj. Da li je to stvar guma ili prenosa ili lezaja...?

Nista ne lupa, ne bruji, ne cangrlja, samo to cudno ponasanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav,

Jedno traljavo pitanje, valjda sam barem potrefio temu :-)

 

Probao dva Burgmana 650 danas, jedan sa 11000km i koriscenim gumama, a drugi sa 32000 km i novim gumama. Primetio sam i kod jednog i kod drugog blago vrludanje zadnjeg tocka kad se doda gas. Kad ide slobodno bez gasa toga nema, a kad se drzi gas (vozi) kao da se prebacuje sa noge na nogu, klacka se levo desno (klik - klak). Sa koriscenim gumama manje, sa novim gumama izrazeniji osecaj. Da li je to stvar guma ili prenosa ili lezaja...?

Nista ne lupa, ne bruji, ne cangrlja, samo to cudno ponasanje.

Najpre ce biti da su krive felge na oba modela + neki lezajcic.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Agregat rastavljen, radilica poslata na demontazu, menjanje lezaja radilice, centriranje i montazu, a u medju vremenu cekaju se lezajevi agregata. Kako je sraf za ispustanje ulja bio van funkcije pa sam ulje menjao na razlicite nacine tako je doslo i na red da se taj sraf sredi, odnet deo agregaga kod strugara koji je sraf izvukao iz lezista gde je ustanovljeno zasto je taj sraf ustvari lepljen, polomnjeno je parce gde sraf ulazi u agregat, to je naliveno aluminijumom, napravljen reducir za sraf i vraceno u polozaj koji i treba da bude, nakon toga deo agregata odnesen na obradu za slucaj da je negde povukao, gotov produkt leve strane agregata na zalost sam zaboravio da slikam.

post-21163-14731819981312.jpgpost-21163-14731820139708.jpgpost-21163-14731820298876.jpgpost-21163-14731820477198.jpgpost-21163-14731820589148.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako neko zeli odraditi nosac za navigaciju, ima pogodno mesto ispod plastike kormana.

Losmijevog bugisu odradio je Seba pa vidte kako je ispalo.....

 

94e5eab40db1f6cf48c4694cbf8bf1f6.jpg

 

37ef9855f6bc5508907d0f06723d844d.jpg

 

aab6f0352c505888bac3841cee4f0df5.jpg

 

1e68291c019efc9c336d9c3fcc6f6be6.jpg

 

Najpogodnije mesto za nosac je korman iz razloga sto najmanje prenosi vibracije. Moj ex at je imao na plastici iznad inst. table i pokazalo se kao lose resenje, drmusalo se samo tako.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vrhunski urađeno (kod Sebe nema greške) ali sam pristalica višlje postavljene navigacije iz dva razloga:

 

1. ne mora se spuštati pogled sa druma

2. ne zaklanja instrumente (ne mislim da ova zaklanja ali često je slučaj)

 

Idealno je ako postoje neki nosači vizira da se iskoriste za montažu šine za nosač navigacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Rekao bi da ova zaklanja :) 

 

Ja sam ove godine skinuo mapu na telefon, slusalice u usima i lepo se ukljucuje kad se treba skrenuti i speed limit pisti . Eto jedna od ideja da se ne mucimo sa nosacima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ja iskreno nikad nebi busio plastike, zbog nosača.dobro rešenje po meni je sa originalnim nosačima za produženi givi vizir ili ono što sam ja radio,na posudi za at ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jest Sale upravu si, pozicija iznad table je najbolja, pod uslovom da je nosac "vezan" za sašiju zbog vibracija.

Pantino resenje na koc. posudi je takodjer dobro ali sam malo skeptik po pitanju srafica tj navoja same posude + ako dodje do nezgodnog pada, posuda sigurno puca tj ostaje se bez kocnice.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A avanturisticki duh nista? Koja bre navigacija na motoru, ides pa ako zalutas jebi ga

Resio sam i paljenje. Svecica je bila losa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

A avanturisticki duh nista? Koja bre navigacija na motoru, ides pa ako zalutas jebi ga

 

Resio sam i paljenje. Svecica je bila losa.

Ides tako do Spanije... zalutas pa pitas :-D

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo ti je slika  sa jedne voznje sankama zimus na Goliji. Koja navigacija, koga da pitas, misli ne vidis :D

 

PS Da, slika je bela :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovo ti je slika  sa jedne voznje sankama zimus na Goliji. Koja navigacija, koga da pitas, misli ne vidis :D

 

PS Da, slika je bela :na_glavi:

post-1765-0-95809400-1473406787.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Trazi se

Pozdrav drustvo... Procitao sam skoro celu prepisku i drago mi je sto vas ima dosta... Pre godinu dana sam video burgmana 400 na ulici i zaljubio se (nikad nisam vozio jaci motor od 125cc). Krenuo da skupljam kes i konacno dosao do neke cifre (sporo ide u posledenje vreme), pa sam hteo da vas zamolim da mi kazete ako znate nesto o motorima koji se trenutno prodaju na polovnim automobilima( link ispod). mozda nije tema ali mozda je neko od vas vozio neki sa oglasa ili zna neku da kazem manu motora... Motor planiram za duza putovanja (prva destinacija je Manastir Ostorg) a posto nisam u mogucnosti da gledam novije i skuplje motore bitno mi je da ne kupim masinu u koju cu morati mnogo da ulozim... Ako nije post za ovde, izbriste nema ljutis :D 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/pretraga?submit_1=&brand=2099&modeltxt=burgman&price_from=&price_to=1300&year_from=&year_to=&engine_volume_from=250&engine_volume_to=500&without_price=1&date_limit=&showOldNew=all&power_from=&power_to=&mileage_from=&mileage_to=&cylinder=&gearbox=&country=&registration=&city=&engineCooling=&page=&isDetailed=1&sort=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Mogu malo da pomognem.Ja sam sa ovog spiska tri vozio.

 

Da krenemo od najnovijeg k3 modela

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6508218/suzuki-burgman

 

Tesko sranje, prolupala bila radilica, pa tu nesto menjali zbucili i to sada lupa i grebe.  Plastike se raspadaju, na najmanju rupu cela maska napred mrda lupa i vibrira. Prenos takodje los, trese pri polasku.

Kad sam ja bio kod njega nije hteo da ga da ispod 1300e, kaze pre ce da ga baci na otpad, vidimo da je promenio misljenje. S obzirom da mu u opisu oglasa stoji da je u ekstra stanju, mogu samo da nagadjam koliko je ljudi samo bilo da ga gleda i koliko je samo vremena izdvojio sa svakim. meni bi se zgadilo.   Sve moze da se dovede u dobro stanje, ali ovde treba dosta para i zivaca. Verujem da vredi oko 800e.

 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/6686285/suzuki-burgman-400

 

Moj drug je ovaj motor kupio pre 4/5 godina, vozio jednu godinu i prodao tu decku iz banje. Koliko ja znam, poznajem vlasnika, nece da laze ok je, ulje mu trosi i redovno doliva, gume nema nista, moraju da se menjaju, stavio je nov kais ovog leta. Koliko znam menjao je nesto oko anasera. Sluzi ga dobro i nije los motor. Po meni vredi oko 800e. Nije registrovan i vizualno nije nesto.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8569005/suzuki-burgman-400cm

 

Pre 5/6 meseci sam imao budzet 1200/1300e, ovaj sam probao pre nego sto mi se zgadili krsevi i tada sam kupio kineskog princa i slatko izvozio sezonu.

Vizualno sasvim ok, lepo pali, ne trese, ali ovo nije 400cc heheeh, pise i sa strane 400 ali nije. Ukapirao sam kad sam ga probao. Izbegavaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Nisam nesto imao vremena u poslednje vreme, zato nista nisam ni postavljao pa danas rekoh da uhvatim da spremim da od sutra krene pakovanje i sklapanje, stize agregat sa pranja i spajanja a ja da pripremim delove koje treba upakovati u celinu, ubacen klip u cilindar, i sve pripremnjeno za rad.

post-21163-14742172788733.jpgpost-21163-14742172948589.jpgpost-21163-14742173024116.jpgpost-21163-14742173689684.jpgpost-21163-14742173805366.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Nisam nesto imao vremena u poslednje vreme, zato nista nisam ni postavljao pa danas rekoh da uhvatim da spremim da od sutra krene pakovanje i sklapanje, stize agregat sa pranja i spajanja a ja da pripremim delove koje treba upakovati u celinu, ubacen klip u cilindar, i sve pripremnjeno za rad.

attachicon.gifIMG_20160918_175614.jpgattachicon.gifIMG_20160918_181451.jpgattachicon.gifIMG_20160918_182453.jpgattachicon.gifIMG_20160918_182349.jpgattachicon.gifIMG_20160918_184033.jpg

post-21163-14742184715944.jpgpost-21163-1474218483097.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Burgman je vrlo pouzdan i da nije tako mnogi bi ga izbegavali, a proizvodnja i interesovanje bi mu opali. Japanci bi ga odavno izbacili. Nisam se nacito vise generalnih nego za Burgmana. To me podseca na vreme Tomos Automatika. Skines glavu, odes kod Mileta on ti obradi, doneses mu novi klip i karike, prepravis varijator i leti ko lud (a moze i zimi).

Taj isti Suzuki proizvodi i Hajabusu i niz drugih opakih masina. Meni ovu sluti na nemar raznih vlasnika i zanemarivanje odrzavanja.

- Pranje i ciscenje hladnjaka? Reli Pariz-Dakar mozda? Ko sipa antifriz prema specifikacija, samo dolivanje. Samo obicna voda unisti kamencem i antifriz daj sta das.

- Ulje u vilama? Opet reli Pariz-Dakar? Ili je to Audi sistem sa magnetnim opiljcima, uticu na tvrdocu ogibljenja po potrebi?

- Ciscenje rezervoara? Ili je vizen na rezervi ili se nije menjao filter ili je sipana rakija? Za dizel cisto sumnjam.

Pogresan izbor motora za pogresne namere, a ulaganje je diskutabilno.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koji si ti meni car  :)  bivsi vlasnik ovog motora je bugiman, druzili su se ni sam ne znam koliko km.....javice se vec kad vidi post  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

To jeste i u pravu si da je sve stvar do vlasnika nekog vozila sto se odrzavanja tice, konkretno vezano za moj primer ja sam ga mojom nepaznjom pokvario sto ovaj decacic i njegov gornji post moze potvrditi (Satelis), jedna zicica me je naterala da radim kompletno motor, iskreno nisam ni morao nego sam zeleo, to mu nekako dodje kao iz one teme gde IgorVa kupi neku nezamislivu raspadnutu Vespu i polako joj vraca zivot, ustvari to je po meni i najlepsi deo celog posla, nije moranje nego jednostavno zelja i volja, To sto je navedeno kao pranje hladnjaka i ulje u vilama, mislim da je to sasvim logicno da neko proverava, menja, pere . . . obraca paznju, jednostavno kako je fabrika rekla, dala manual za tekuca odrzavanja, pa zasto se ne bi vodili ka tome. Bugiman je sa njim presao mnogo i svuda, cak ga je i on kupio na primer sa losim frajlaufom sto je mana kod ovog modela, lupalo je pri paljenju ili gasenju al islo je i nigde nije bio ostavljen.Istina je da bas ova tema ima najvise postova al to moze i da znaci da ljudi koji su postavljali te iste postove vode racuna o svom skuteru pa sve dokumentuju da bi nekom ko poseduje takav ili slican primerak bilo lakse da se snadje ili cak da podigne svest o tome da i treba da ga rastura i sastavlja, jednostavno odrzava. I na kraju kad smo vec kod Paris - Dakar bez odrzavanja i priprema ni jedan motor ili skuter ne bi otisao dalllleeeeeekooooo, sto kaze Panta Burgman se sam popravlja, samo malo treba da ga podstaknes

lg74R.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Burgman tih godišta ima problem sa potrošnjom ulja koja je postepeno povećava i na oko 40000-50000 hiljada ga treba osvežiti. Cilindar mu je tvrd kao sam djavo a karike mekse(valjda su računali da kada krenw da troši bolje zameniti samo karike).kada je on to radio verovatno su imali neki propust tipa(nisu dobro odmastili srafove pri stezanju glave) i mislim da otud svi ovi problemi.

A ovo ostalo,greota ne zamniti kada je rasturen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Vidim ja de ce ovde u velikoj kolicini da se izliva ordenje za hrabrost i to na kilo. Kupis dobrog Burgmana i menjas samo suvozaca tj. -icu, a u kukuruz nikako. Zato i propadaju tako. Nemaju Nemci i ostali toliko kukuruza, nego kod nas gde-kud... skreci u polje.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja