Jump to content

Moto Zajednica

Kineski skuteri

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sprint falcon- mazga, imam u naselju 4 falcona, 2t, ljudi se navozise. Moj najbolji drug ga vozi, verovali ili ne 38000 na satu, prvi vlasnik 2007.god, kais ni rolnice nije menjao, i to retko sam na njemu. I dalje ide 75km/h kao prvog dana. A veliki i udoban. Tako da nece da pogresi da li kupio starijeg ili novijeg sprint falcona, navozice se. Potrosnja 3-3.5l. I samo 2t.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Dobro,predlozicu mu, i ja sam misljenja da je na tu malu kubikazu uvek bolje uzeti 2T .. Hvala na savetu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

Drugari,nisa nikada imao skuter pa o njima neznam nista,ali bas.. Moj prijatelj ce uskoro ostati bez dozvole pa ima ideju da taj period premosti nekim jeftinim mopedom, pita mene koji da kupi,a ja rekoh nemam predstavu.. Al cu da pitam pametnije :) dakle jel poznat neki od tih kineza kao raga izdrzljiva il da jurimo Liberty (taj jedini znam,vozi ga drugarica,pala sa njega 14 puta i on siroma i dalje tera) izgled je manje bitan,bitno je da ne zeza malo,malo.. Znam i za onaj Free kazu da je dobar,pa me interesuje jel bolje juriti to ili ove kineze? Inace 50ccm nam je po papirima potrebno.. on nema A.

Free je baš malo motorče.
A ono jes' mada je i on sitan (drug) al Free bas izgleda ko komarac neki (da se ne ljute vlasnici,meni tako samo lici) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kucevo
  • Motocikl: Adly Silver Fox

Pozdrav, 

 

Imam Adly silver fox 50ccm 2T, skuter nema osvetljenje (migavci rade a sotalo ne), zna li neko mozda u cemu je problem ? i da li sa nekog drugog skutera pasu elektronski delovi (posto sam prostudirao malo vise oko njega u vezi mehanike, pogledajte moj post i videcete gde je bio problem). Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nemas delova za njega + previse para za kineza, msm da za te pare imas mnogo bolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Sprint Exactly

Pozdrav svima!

 

Nov sam ovde, ali vlasnik jednog kineza vec godinu i po dana..serje Sprint Exactly 50cc  :)

Manje vise fin je to skuter, lepo ide, do nekih 65-70km/h ali mi se pojavljuje jedan "problem". Od 0-20 ima odlicno ubrzavanje, onda rupa do 35-40 i posle toga ubrzava sasvim zadovoljavajuce. Moje pitanje je: da li ta "rupa" i to sto ne moze da mene izvuče na nekoj uzbrdici od 30-40 metara sa mojih 90kg normalno za njega ili ja ocekujem previse? Nista na njemu nije kitovano i radnjeno osim servisa.

Prošle godine u avgustu je uradjen servis, kočnice, kaiš, rolnice i mislim opruge varijatora da su promenjene. Normalno troši o ulja i goriva, 3-3,5L na 100km i pola litre ulja na 500km.

Gde nabavljate delove za Sprint uzimajući u obzir da je magacin u NS izgoreo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

imam 78kg, i terao sam moj uzbrdo bas da vidim kako ce podneti to,iii iskreno ide on, ali osecam da se muci bas, zapravo crkava..

inace ja sam ga terao bas uz veliki uspon dug oko 200m, i odustao sam pre nego sto nesto odleti u vazduh.

Mada mene i devojku je izvlacio uz neke da kazem blaze, ali ne naivne uspone, 135kg na njemu i ide, 20km/h al ide...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Sprint Exactly

Da li bi to moglo da bude povezano sa istrosenim/istegnutim oprugama na kvačilu??

 

@ZEMZEM to jeste spisak distributera ali su delovi tri puta skuplji, provereno, bar kod mene u gradu su mi trazili 2100 za kaiš a ja poručio sve iz prethodnog posta za 2500. Treba mi dosta nekih sitnica a ne bacaju mi se pare preprodavcima/distributerima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E to nisam znao za naduvane cene, izmenjao kaiš, rolnice, paknove i pločice baš kad im izgoreo magacin. Naručio kod njih i koliko se sećam plati oko 20E.

Nisam ja zapalio >:(, verujte mi ;) .

Nadam se da će krenuti sa snabdevanjem kad ponovo dođe na red zamena ovih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nikad nisam vozio skuter, vozio sam samo motocikle pa mi je palo na pamet jedno banalno pitanje.

Šta se desi ako se u vožnji naglo zakoči zadnjom kočnicom tako da točak blokira?

Hoće li se skuter ugasiti?

Pretpostavljam da neće, ali ipak da pitam.

Motocikl će se naravno ugasiti ako se ne pritisne kvačilo, a skuteri nemaju kvačilo pa zato nemam pojma. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Zvuči logično, hvala na odgovoru.

Imam jedno dodatno pitanje.

Da li kupiti NOV kineski skuter od 125 kubika za 1250 evra ili POLOVNU Yamahu Virago 250 '97. godište za 1600 evra?

Skuteri su mi bezveze, obožavam kruzere, Yamaha je kvalitet, prešla samo 25000, očuvana, ali ipak novo je novo.

Šta bi bio bolji i isplativiji izbor za po gradu i okolini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 14 sati, Midjo said:

Zvuči logično, hvala na odgovoru.

Imam jedno dodatno pitanje.

Da li kupiti NOV kineski skuter od 125 kubika za 1250 evra ili POLOVNU Yamahu Virago 250 '97. godište za 1600 evra?

Skuteri su mi bezveze, obožavam kruzere, Yamaha je kvalitet, prešla samo 25000, očuvana, ali ipak novo je novo.

Šta bi bio bolji i isplativiji izbor za po gradu i okolini?

Pitaj Mikulanca :jee:

Ako je dobro očuvana, Yamaha će ti pružiti daleko više zadovoljstva i neće te nervirati glupe sitnice, kao kod kineza.

A i ne porede se motor i skuterče. Sa dobro očuvanim Viragom ćeš se nauživati. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Nije, ja sam iz Banjaluke i ovdje je i taj Virago na prodaju. :)

I mene više vuče Virago, ali ne znam koliko je skup za održavanje i kakvi kvarovi bi se mogli dešavati.

Skuter je nov sa 2 godine garancije i ima ovlašteni servis ovdje.

Hvala vam, na drugom dijelu foruma ću, nadam se, pročitati više o samom Viragu i održavanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sumadinac, jedno srculence za tebe pa kud puklo da puklo.

Moram priznati da prvi put cujem da je neko u dilemi skuter ili kruzer. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ipak ništa od Viraga, pročitao sam da nije za ljude preko 180 cm visine (ja imam skoro 2 m).

Zbog manjka love ću za ovu sezonu kupiti kineski skuter od 50 kubika, za grad.

Zanima me jedna sitnica, kolika je maksimalna brzina za 2T, a kolika za 4T kineske skutere, ali nakon skidanja blokade?

Ne bih da jurim, ali volio bih da ide makar malo preko onih zakonskih 45 km/h. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Pogledaj kanal fu#king riders na youtubu...On vozi skuter sprint max 50cc(4t).Max brzina mu je bila 70km/h bez ikakvih budzenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja