Jump to content

Moto Zajednica

1. Moto GP Qatar, Losail

Recommended Posts

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Pronto

Da ne idemo mnogo u off u ovom trenutku se ne bih složio sa tobom jer jačina događaja kada moto virtuoz Vale Rossi, kralj svih vremena odustaje od potere za XY vozačem do sada nisi mogao da gledaš i mnogo je snažniji događaj od toga što je npr. povređenog Pedrosu obišao De Angelis

Rossi je imao samo 20 krugova za 2 sec zaostatka da isecka Stonera u komade što je olako činio ko god da stane ispred njega poslednjih 5 godina.

Zato ja ovo vidim kao dobru poruku svima koji prate trke a pogotovo Yamaha Fiat timu da ove sezone može da bude mnogo tvrdo i da jedna dominacija može da krene da bledi.

Sve u svemu radujem se dobrim trkama i duelima jer to pravi trke zanimljivima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@Pronto

Da ne idemo mnogo u off u ovom trenutku se ne bih složio sa tobom jer jačina događaja kada moto virtuoz Vale Rossi, kralj svih vremena odustaje od potere za XY vozačem do sada nisi mogao da gledaš i mnogo je snažniji događaj od toga što je npr. povređenog Pedrosu obišao De Angelis

Rossi je imao samo 20 krugova za 2 sec zaostatka da isecka Stonera u komade što je olako činio ko god da stane ispred njega poslednjih 5 godina.

Zato ja ovo vidim kao dobru poruku svima koji prate trke a pogotovo Yamaha Fiat timu da ove sezone može da bude mnogo tvrdo i da jedna dominacija može da krene da bledi.

Sve u svemu radujem se dobrim trkama i duelima jer to pravi trke zanimljivima

Da malo razradim svoj prethodni post.Necu dugo.Losail je takva pista da izuzetno odgovara Ducatiju.Ali naj brzi Ducati u Qataru (na pravcu) nije bio Stonerov,nego onaj Mike Kalia (338 km/h).Da sad ne nabrajam sve detalje,jednostavno me interesuje sta rade i drugi.Za razliku od Rossija koji je na vreme shvatio da od jurcanja nema nista,Capirossi se ispruzio kao kakav rookie,a da ce da mu poprave magare u to ne sumnjam uopste.Za konacan uspeh su bitni bodovi (biti konstantan),a "ko igra za raju i zanemaruje taktiku....."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Slazem se za Laguna Secu 2008, trka je fantasticna, a da je Stoner takav kakvog ga servirate ovde sigurno bi osvojio i titulu 2008e. Slazem se i sa onima koji misle da vrtenje brzih krugova dok si sam na pisti je totalno bezveze, pa nije to trka to je test voznja. Ne kazem da je stoner kriv sto je tako, ali nije ni neki superb vozac za kakvog ga smatrate zbog toga sto ima jaci motor. Za vreme izmedju doktora i casey-ja naravno opet preterujete, pa sta ako je odustao od potere?? tek je prva trka, i jeste imao je 20 krugova da ga isecka na komadice i da je hteo verovatno bi i uspeo, jer za 3-4 kruga smanjio je razmak sa 3.33 na 1.88, i sad se na kraju vatate tih 8sec razlike, ma dajte...

 

Sve u svemu radujem se dobrim trkama i duelima jer to pravi trke zanimljivima

 

Lično ne bih voleo da gledam scenario Laguna Seca jer je to malo prljavo kada neko igra na to da ti promeni ritam, da ti uđe u liniju i uštopa te u pola krivine.

 

Mislim da je ipak laguna seca scenario duel, a ne stonerove ''test voznje''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Odmah da se zna ovo mi je prvi put gledam Moto GP trke ;D ;D ;D ;D ;D.Imam dva pitanja.1.Da li je Stoner trebao da uspori da bi ga Rossi stigao pa da trka onda bude zanimljiva?2.Da li da prodam sve sto imam i kupim  Ducati da bih bio brz kao Stoner jer cim ga on vozi sigurno nije do vozaca?

Jedno je cinjenica da su Rossi i njegov drug Uccio,Dolce & Gebana motociklizma  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Izgubljena bitka ali ne i "rat"!

Samo mirno i dostojanstveno! Nek pobedi naj bolji a to je Dr.

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Aj' da se zapljunem i ja.  ;D Laguna Seka 2008. je jedna od najboljih trka koje sam gledao u životu. A moto trke pratim (manje- više) od vremena, Rejnija, Švanca, Losona i Duana. Stoner je sjajan vozač i tu nema nikakvog zbora, međutim, šta su brzi krugovi prema stvarnom duelu dva čoveka na sjajnim mašinama? Tu se  vidi koliko si "jak" u duelu i stabilan da funkcionišeš kada ti neko (ko zna koliko krugova) "duva" za vratom i vozi ti "na točku" čekajući tvoj najmanji kiks. Mislim da ova trka ne rešava ništa, jer sezonu dobija konstantnost a Rosi je to pokazao mnogo puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ajd, otkrivam toplu vodu i ja :D.

 

Stoner je stvarno baz premca kad nema nikog ispred i dosta iza sebe. U duelima nije mentalno cvrst kao Vale. Odlican je vozac, sto je toliko puta dokazao, ali po meni, nije pravi trkac. U duelima pretezno pukne, za razliku od Rosija. Zato je Rosi, opet po meni, sampion nad sampionima, a Stoner moze da uzme i koju titulu, ali nikada nece biti taj "kalibar" kao Rosi.

 

A u trkama, naravno da je dozvoljeno da se protivnik izbaci iz ritma. To je umece, jer prvo neko treba da sustigne tog protivnika, da izbaci i sebe i njega iz ritma, pa da se vrati u svoj ritam. To, ocigledno, ne moze svako. Jer, da je ritam sustina, onda bi moglo da se vozi na stopericu, da ni ne izlaze na stazu svi zajedno /trening varijanta/.

 

Dobrog trkaca, takmicara, mora da krasi pored perfektne tehnike /obojica/, savrsen sklop sa masinom /Stoner malo vise od Rosija/ i prilagodljivost, umece, citanje protivnika i ta "psiholoska" borba /Rosi, bez premca/.

 

A to sto je odustao od potere... Pa, nije mu frka da bi reskirao. Isao je na noz i smanjio na ispod 2 sec, preko toga masina /mozda ni on/ ne bi izdrzali. To je jos jedna odlika dobrog trkaca, da ima osecaj sta se moze, sta je preterano /za njega ili masinu/.

 

Mislim, nemo se ljutite, ali ako niste primetili, navijam za Rosija ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Stole je daleko od Valeta al je počeo da ga krca lagano

Čekam samo Stoleta da krene da ulazi u njega i da ga gura napolje to Vale još nije probao e tu će biti problem jer broju jedan to niko ne sme da radi.

Setite se velikih vozača kao Sienne ili Schumachera ko im je prišao odmah je popio krilo

Sladak je tron a nikako ne valja kada neko krene da ga krca odozdo

Vrlo moguće da je Role mnogo iskusniji za vožnju u grupi što mi i deluje logično prema iskustvu koje on ima ali Stole im daje vremena koje oni mogu da sanjaju

Ja sam odavno predvideo Roleta koji se kiselkasto smeška a u kojoj će to meri biti videćemo, ima vremena do Oktobra

Voleo bih da vidim još ovakvih fotki  ;D

Drž se Role !!

post-760-1287902899276_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ja se odjavljujem do druge trke, drago mi je da ima mnogo mojih istomisljenika i necu da ponavljam 2-3 ocigledne recenice po 100x. zz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Koji vozaci su bili prava konkurencija Rossi-ju  u kraljevskoj klasi?Biaggi nije jer je njega 98' isprasio Quick Mick (zna se za koga je Mick vozio) i to 52 boda razlike.Sledece godine sampion Criville (opet Repsol Honda) slicnim scenariom kao Mick (Biaggi zavrsava tek 4-ti).2000-te sampion Kenny Roberts JR Suzuki) (ubedljivo),drugi Rossi,treci Mad Max.E sada idemo 01' Rossi (najaca ekipa Repsol Honda) ubedljivo prvi ,drugi Biaggi,ne treba zaboraviti da je i Mick tada bio u fabrickoj Hondi kao konsultant i da je mnogo pomogao Rossi-ju,prvenstveno da sazri.02' ponavlja se prosla godina Rossi dere!Max drugi.03'-ce Rossi prvi Sete drugi.04-te Rossi (od te u Yamaha-i) prvi,ponovo Sete drugi.Dok je Rossi-ju 05' u kojoj je bio sampion glavni konkurent bio Melandri koga je Rossi pokidao.Zadnjih par godina se zna sta je bilo.

Poenta moje price je da je Rossi (mada ga ne gotivim) koji je po meni najveci sampion (veci i od Agostinija,to su bila druga vremena)uvek bio u najacoj ekipi i da nije imao pravog konkurenta,bar ne do sada!Priznajem,to mi je strasno drago!Ovo Stoner-u ostaje zauvek kao vozacu koji muci najveceg,i koji donosi nesto novo!Te test voznje za koje se misli (barem sam to citao ovde na forumu) nije ni malo lako voziti!Da je Rossi trenutno u formi mislite li da bi on nekoga cekao??????Prodao bi roditelje samo da bi pobedio i to je normalno,sampioni su svi takvi!

Obozavam i price tipa (posle pobede Stoner-a) ima dobar(pardon najbolji)motor koji se jednostavno sam vozi...To su gluposti i Rossi je bio takav kao i Mick i Ago i toj prici nema kraja...Kamenom treba malo vremena da sazri,ali to radi poprilicno brzo,sto je pre svega odlicno za ovaj sport!!!

Znaci cim se pojavio neko ko moze da pobedi Doctor-a st mi radimo?Mi ga masovno ne volimo zato sto svi volimo Rossi-a i svi smo kao klonirani!

Ono sto 23-snji,ponavljam 23-snji Stoner radi je podvig,i da ne osvoji nista vise pobedio je 07'-me Velikog Rossi-a i vise mu u karijeri nista ne treba(ja da sam on tako bih mislio ali na srecu nisam).

Za mene je jedan jedini Quick Mick (koji nikada nije bio incidentan i po meni sampion starog kova) i oduvek navijam za Repsol Hondu od svoje 16-te,a sada sam u 29-toj.Moram priznati da ni Mick nije imao konkurenciju,ali on se drugacije ponasao od Rossi-ja i nije mu trebao psiholoski pritisak da bi nekoga pobedio.

Pozdrav.  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moram priznati da ni Mick nije imao konkurenciju,ali on se drugacije ponasao od Rossi-ja i nije mu trebao psiholoski pritisak da bi nekoga pobedio.

 

...a i placao je porez :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Moram priznati da ni Mick nije imao konkurenciju,ali on se drugacije ponasao od Rossi-ja i nije mu trebao psiholoski pritisak da bi nekoga pobedio.

 

...a i placao je porez :)

 

Plaćao je porez ali se i napio i pokazao golo dupe konobaru a posle ga i prebio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Plaćao je porez ali se i napio i pokazao golo dupe konobaru a posle ga i prebio

 

Nije ga prebio, samo mu je poremetio ritam, to se sad tako kaze. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 889 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Plaćao je porez ali se i napio i pokazao golo dupe konobaru a posle ga i prebio

 

Nije ga prebio, samo mu je poremetio ritam, to se sad tako kaze. :)

  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Stoner gubi duele?

Da li je neko gledao sezonu07'?

Te godine je Rossi bio vise van staze nego na njoj i da Stoner ga je dobio u 90% duela(secate se Kine gde je Rossi promasio brzinu i izleteo sa staze dok je jurio Stoner-a,a da ne pricamo o ostalim trkama te godine gde ga je Stoner dobijao u duelima,ali ni to se ne racuna jer su hteli da ga ukebaju zbog poreza pa Doctor uopste nije mislio na trke,pretpostavaljam)!Ali to se ne vazi jer Role  nije imao dobar motor a i Stonera je sralo!

Sledece godine Stoner je je jos uvek vozio GP7 doduse doradjen da ne ispadne da je Ducati masina,a tek od pola GP8 (secate se sigurno te smesne masine,mislim karbonski ram,hajde molim te)i tada dolaze rezultati za mladog kengura koji pocinje da stize D&G(mislim na Rossi-jai njegovog najboljeg druga na celom svetu)E.Sve do famozne Lagune dok mu D&G nije pokazao kako se vozi Corcscrew!Posle idu padovi,tri sampionska za redom(ukljucujuci i Lagunu) cini mi se gde Stoner pada kada Rossi vrsi pritisak na njega dok je ovaj bio non-stop brzi od njega i imao prednost od par sekundi,neverovatno zar ne?Mora da je i Milan Tarot tih dana navijao za Rossi-ja sve dok nije saznao da se ovaj druzi sa Ucciom i da za njega tu nema mesta.Jer po Desetom Tarot Zakonu to ne moze biti tako!

Licno mislim da ce se Rossi-ju ponoviti Schumacher situacija gde je neprikosnovenog drao tada mladi Alonso i uzeo najvecem dve lepe i mnogo velike titule i da ce se Rossi uskoro povuci da mu se ne bi desila Rocky situacija (mislim da je Rocky I predivan a ostali su sranje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista
Licno mislim da ce se Rossi-ju ponoviti Schumacher situacija gde je neprikosnovenog drao tada mladi Alonso i uzeo najvecem dve lepe i mnogo velike titule i da ce se Rossi uskoro povuci da mu se ne bi desila Rocky situacija (mislim da je Rocky I predivan a ostali su sranje).

 

Zivi bili pa videli... da nece (tacka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kao sto rekoh D&G nije  bas  imao neku konkurenciju,bar ne do sada!

U svakom slucaju D&G nije svakim danom sve mladji i bilo bi lepo da se kolje  sa Stoner-om oko titile zarad svih nas koji to pratimo!

Molio bih samo da se pojedini informisu jer nije dovoljno samo gotiviti Rossi-ja(pogledajte koju je konkurenciju imao,za koga je vozio,itd.) da bih se mislilo da pratite trke(cast izuzecima i ovim ciljam mladje poklonike Doctor-a koji o doticnom nemaju pojma vec ga gotive zato sto misle da Doctor zvuci "cool".) u ovom slucaju Moto GP!

Opet ponavljam "cast izuzecima"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Da si razumeo sta sam napisao ne bi nista rekao. ;D

Ako umes da citas, napisao sam da i sam smatram da je D&G najveci i to ti i sada pisem. ;) ; ;D

E da i ono detinjasto,pazi sad (i tacka)> ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja