Jump to content

Moto Zajednica

Gdje ima dima, ima i vatre.

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Dosta sam slusao i citao komentare o motoristima pozerima, sminkerima, tockasima itd. i nikada nisam ulazio u polemiku oko toga vodeci se onom narodnom "Sto ljudi, sto cudi" ili`ti razloga zasto ko vozi motocikl,ali sve ima svoje.Juce sam poslom bio u Beogradu  i vidio dosta motorista bez kaciga na glavi.

E sada ono konkretno, najveci broj tih koji ne misle na svoju bezbjednost su vozaci najjacih i najbrzih motocikala, znaci R-ova koji zele da se vidi ko vozi kakav motocikl, tako da pocetak ovoga posta dobija svoj smisao.Volio bih da i mene ne obuzme tako razmisljanje i klasifikovanje motorista u nadi da ce svatiti na vrijeme da je kaciga na glavi vaznija od toga da budu "vidjeni", a u principu se u svakom drustvu i okruzenju zna ko sta vozi.

Motoriste koje spominjem nisam htio slikati iz razloga njihove privatnosti i reakcije prilikom prepoznavanja, moguce je da je i neko od njih clan ovoga Sajta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Posle sinocne nesrece kod Centrala u Zemunu, shvatio sam da brzina cesto u opste ne igra ulogu kod gubljenja zivota. U stvari znao sam to i ranije, a sada sam se nazalost neposredno i na najgori nacin u to i uverio. Svaki udarac glavom o tlo moze da bude koban, pa cak i pad sa bicikla.

Znaci NIKAD I NIGDE bez kacige (full face) 100 metara ili 100 km, svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

Znaci NIKAD I NIGDE bez kacige (full face) 100 metara ili 100 km, svejedno.

 

Za nesrecu je dovoljna deonica i od 20 m, nekad je dovoljno i 2 m (kolko je potrebno da se ukljucis u saobracaj). A da li si ti pre tih 20m presao 5m ili 500km sasvim je nebitno. Tako da se slazem sa tobom u potpunosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ja se ne secam da je ovakva uzasna statistika bila i prosle godine! vidjam nove motore po gradu, vecina su 'stranci' i naravno NIKO od njih ne nosi nikakvu zastitnu opremu! od 20 motora koje sam video za 2 dana, njih mozda 5 je imalo kacige! prosto se zgrozim kada vidim ljude koji su proslih godina uredno nosili kacige, a sada furaju samo sa naocarama za sunce! ne mogu da shvatim te ljude, al' ne mogu ja tu nista uciniti. mozda ako se slupaju i prezive, shvate koliko znaci ta kaciga  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Zasto se svi "toliko" uzasavate?

 

Da me ne svhati neko pogresno, ali ko ne stavi kacigu (ili ne veze pojas) ugrozava samo sebe i nikoga drugog. Jel hoce da voze bez kacige? Neka voze... mislim da je glupo sto uopste i kazne za kacige i pojas postoje. Ne vozi dete od 8 godina motor od 600-1100ccm, vec ljudi koji imaju (ili bi trebali da imaju) mozak. Ko sende pijan i slicno, njega bi trebalo na 10 goidna u zatvor i dozivotno oduzimanej dozvole, jer zbog takvog moze poginuti neko ni kriv ni duzan, a kaciga.. (ili pojas)... licni izbor.

 

Nazalost, kompleksi su zajebana stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

ja se ne secam da je ovakva uzasna statistika bila i prosle godine! vidjam nove motore po gradu, vecina su 'stranci' i naravno NIKO od njih ne nosi nikakvu zastitnu opremu!

 

 

Slazem se...

Danas sam se malo vozikao po mestu..i cesto sam sretao razne motore..zanimljivo..chopperasi su imali kacige,endurovci isto..R-ovi..pa 3 od 10 jeste..npr.prolazim semafor i sa leve strane vidim 3-4 momka na r-u,farke,jakna i cvike..svi do jednog..a ja na skuteru od 1000e i max brzinom od 60kmh,sa sve jaknom,kacigom (i rukavicama u dzepu)...

Mada,iskreno,ko ih **be,njihov zivot njihova stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Ovde je za sada dobro, svi nose kacige, samo poneki skuter prodje bez kacige ili sa malom. Do danas su svi koje sam video nosili kacigu ali danas, tata vozi klinca na novoj R6, bez kacige obojica a on ga opalio po gasu, e takve treba biti  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Zasto se svi "toliko" uzasavate?

 

Da me ne svhati neko pogresno, ali ko ne stavi kacigu (ili ne veze pojas) ugrozava samo sebe i nikoga drugog. Jel hoce da voze bez kacige? Neka voze... mislim da je glupo sto uopste i kazne za kacige i pojas postoje. Ne vozi dete od 8 godina motor od 600-1100ccm, vec ljudi koji imaju (ili bi trebali da imaju) mozak. Ko sende pijan i slicno, njega bi trebalo na 10 goidna u zatvor i dozivotno oduzimanej dozvole, jer zbog takvog moze poginuti neko ni kriv ni duzan, a kaciga.. (ili pojas)... licni izbor.

 

Nazalost, kompleksi su zajebana stvar...

 

Na zalost taj koji ugrozava samo sebe i svoj zivot ne stavljajuci kacigu ili ne vezujuci pojas, na taj nacin se stavlja na neciju savest svojom ne savesnoscu.

Nadam se da me razumete, ako neko ne stavi kacigu, pa jos kroz centar grada u papucama prodje na R-u na zadnjem tocku i uz sve to se zakuca u zadnji deo necijih kola koja stoje na semaforu i pogine sam je sebi kriv, ali vlasniku kola ostaje trauma do kraja zivota i saznanje da je ucestvovao u saobracajci gde je nepovratno nestao jedan obicno mlad zivot...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Posle sinocne nesrece kod Centrala u Zemunu, shvatio sam da brzina cesto u opste ne igra ulogu kod gubljenja zivota. U stvari znao sam to i ranije, a sada sam se nazalost neposredno i na najgori nacin u to i uverio. Svaki udarac glavom o tlo moze da bude koban, pa cak i pad sa bicikla.

Znaci NIKAD I NIGDE bez kacige (full face) 100 metara ili 100 km, svejedno.

 

Bas tako za kacigu i opremu, ali je brzina i dalje najveci neprijatelj, iako svi volimo brzinu. Puno ljudi je poginulo u ful opremi, zato sto su prebrzo udarili u nesto. Sto kaze Najzli, postoji tacka posle koje ni jedna zastitna oprema nema smisla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zasto se svi "toliko" uzasavate?

 

Da me ne svhati neko pogresno, ali ko ne stavi kacigu (ili ne veze pojas) ugrozava samo sebe i nikoga drugog. Jel hoce da voze bez kacige? Neka voze... mislim da je glupo sto uopste i kazne za kacige i pojas postoje. Ne vozi dete od 8 godina motor od 600-1100ccm, vec ljudi koji imaju (ili bi trebali da imaju) mozak. Ko sende pijan i slicno, njega bi trebalo na 10 goidna u zatvor i dozivotno oduzimanej dozvole, jer zbog takvog moze poginuti neko ni kriv ni duzan, a kaciga.. (ili pojas)... licni izbor.

 

Nazalost, kompleksi su zajebana stvar...

 

  Ne slazem se sa ovim - bar dok je kod nas zakon ovakav kakav je .  Ovi sto voze bez kaciga, i bez pojasa ugrozavaju sve nas. Evo i zasto - odgovor je prost - kad se polupaju - ako ostanu zivi idu u bolnicu. Njihovo lecenje placamo svi mi .

  Zbog takvih nam je manjak para u kasi socialnog, pa trenutno skupljamo novac da platimo Boletu operaciju bubrega .

  Kad kod nas bude u zakonu pisalo da svako ko ne koristi zastitnu opremu mora sam da snosi troskove svog lecenja - e onda sto se mene tice moze da se vozi i samo u gacama !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nekome je džabe pričati, pa makar to bilo i svaki dan tri puta. Znate kako babe kažu - ko se na vruće opekao, taj od tada i na 'ladno piri... Očigledno je da svi ti "ljudi" funkcionišu po principu "vidiš da može i ovako bez kacige", dok se ne ogule (u najboljem slučaju)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kaciga bi trebala da bude licni izbor,znam da u americi u nekim drzavama nije obavezna kaciga ako nosis naocare jer njima je bitno da tebi nesto ne uleti u oko i tako zaslepljen ne pregazis nekog a da li ces da cuvas svoju glavu to je tvoj problem. Da se ne razumemo pogresno,ja nosim kacigu i nisam protivnik iste ali treba to staviti kao slobodan izbor.A mi placamo poreze te placamo ,ja se ne secam da nam je neko naplatio veci porez zato sto je neko pao bez kacige niti ga smanjio sto je nosio kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ja ne razumem cemu onda ove slike u temi?

kao dokaz da si bio u beogradu?  :)

 

U pravu si, nisu ni potrebene kada je u pitanju vjecita "dilema":Nositi kacigu radi sebe ili ne nositi kacigu radi drugih. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

kaciga bi trebala da bude licni izbor,znam da u americi u nekim drzavama nije obavezna kaciga ako nosis naocare jer njima je bitno da tebi nesto ne uleti u oko i tako zaslepljen ne pregazis nekog a da li ces da cuvas svoju glavu to je tvoj problem. Da se ne razumemo pogresno,ja nosim kacigu i nisam protivnik iste ali treba to staviti kao slobodan izbor.A mi placamo poreze te placamo ,ja se ne secam da nam je neko naplatio veci porez zato sto je neko pao bez kacige niti ga smanjio sto je nosio kacigu.

Ne slazem se bas sa tobom, po toj logici kacige ne bi trebalo ni da postoje. Postoji zakon o bezbednosti saobracaja  koji propisuje neka pravila igre kojih bi mi trebalo da se pridrzavamo. A posebna je prica sto mi nismo navikli da postujemo zakone, sto imamo kuma na poziciji u vlasti, sto smo dali neku kintu policajcu da nam ne naplati kaznu, sto neki ljudi nisu zakonski odgovarali a napravili su teska krivicna dela u saobracaju i drugde. Sve vise ima istine u cini mi se Zlajinoj izreci: U Srbiji sam rodjen i od toga cu da umrem!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Tu i tamo

Kao sto je vec neko naveo razloge za sve sudare sa motociklima su vsuda iste. Znaci neprilagodjenje voznje uslovima, alkohol.

I u bilo koju zemlju sveta odes isto je.

 

Ja bih jos dodao u te razloge jednu stvar: da mnogo vozaca ne ma maste (imagination). Znaci kad ne razmisljaju o time sta rade.

Najcesce mislim radi se tu o decacima od 16-17 godina na motorima od po 1000ccm3. Pa sta oni rade sa tim masinama?

 

U Polskoj je sad krenula velika obavestajna akcija policije. Bice na stotine velikih bilborda postavljenih uz puteve. Evo linka gde se moze videti koje ce biti slike i tekstovi koriscene. Cilj je da se utice na razmisljanje vozaca o tome 'sta i zasto moze da se desi'. Tekstovi su vrlo jednostavni pa cete sigurno rozumeti.

 

http://uzyjwyobrazni.pl/

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Auuuu , pa vi kao da ne živite u Srbiji ! Ako voziš motor od desetak hiljada evrića ili više , a pri tom nosiš kacigu , onda si papak ... Ko će da te vidi 'nako lepog , baju na zveri od 1000 ccm ? Jednostavno nisi džek ako nosiš kacigu !

Jednog dana ... Jednog dana će te oplakati i sahraniti kao i svakog džeka ...

 

Više volim da budem papan , ali živ ! Vozim motor zbog sebe , a ne zbog drugih (riba) ! Imam puno papana za prijatelje i već godinama uživamo u životu i vožnji na dva točka ...

 

Pozdravlja vas vaš PAPAN !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ja takodje prvo stavljam kacigu,pa dizem motor sa copave...

nego drugo sam hteo da kazem,da me je vrlo pozitivno

iznenadila situacija da vecina motociklista u mom gradu pa

i momaka na R-ovima nose kacige ove godine...

bravo ljudi!

p.s.izgleda nam je u glavnom gradu i zivot na akciji :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Ne zavaravaj se ! Češće su kontrole motociklista , a bez kacige odmah upadaš u oči policiji , kažnjavaju za sve ... Kada bi samo video koliko je oduzetih i ne regularnih motora parkirano iza zgrade MUP-a u 29. novembra , sve bi ti bilo jasnije ... Eto razloga za nošenje opreme !

 

Mislim da bi bilo mnogo pametnije , kada bi sve ovo što pišemo i pričamo ovde pokazali ljudima koji vozr bez zaštitne opreme (fenserima) , odneosno edukovali ! Kako motocikliste , tako i ostale učesnike u saobraćaju ! Smatram da ovu zajednicu predstavljaju poprilično dobri ljudi koji imaju potencijal da zaista nešto promene na našim putevima . Težak posao , ali uz našu pomoć i angažovanje , postoji mogućnost !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Da se pridruzim temi "KACIGA" i ostala zastitna oprema.

 

Kaciga i ostala oprema upravo postoje kako bi nam umanjili posledice eventualnog pada.

 

Na nama je da :

1) brinemo o sebi ...........zbog sebe.

2) postujemo vazeci zakon

 

Istina je da u nekim drzavam USA, zakon kaze da nije obaveza da se nosi kaciga u saobracaju. Istina je isto tako da zakon u nekim drzavama USA i u nekim drzavama zap. Evrope ..............kada se desi pad, OSIGURANJE reaguje na dva nacina, pokriva stetu i troskove oporavka u celosti AKO je morociklista imao KACIGU...............i druga varijanta = osiguranje NE pokriva troskove oporavka motocikliste i to samo medicinsku negu koja je prouzrokovana NENOSENJEM KACIGE.

Da rezimiramo............ako prilikom pada motociklista slomi ruku.............OK...........100% osiguranje pokriva sa i bez kacige, MEDJUTIM......ako ima povredu glave ...............osiguranje pokriva 0 % ako je vozac bio bez kacige.

 

Sve ovo sto sam napisao ....................pada u vodu u neku ruku........................jer NOSENJE KACIGE............UVEK je pre svega potreba radi nase LICNE sigurnosti i kao takvu treba da je dozivljavamo.

 

Zao mi je svih momaka koji na tako glup nacin gube zivote........zbog jedne pisljive kacige!

 

Pamet u glavu i kaciga na glavu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Ne znam... to je sve vec napisano milion puta i bice jos milion ali ni to nekima nece biti dovoljno. Saobracajna situacija je sve problematicnija, saobracajna kultura sve manje postojeca, putevi sve losiji. To su cinjenice. Koliko ljudi toliko cudi. Nekima sto se vise brani to ce manje efekta imati.

 

Poenta je da kacigu treba nositi uvek.

 

I to na glavi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova

kacigu treba nositi zbog sebe naravno, a kazna za ne nosenje je glupost po meni kao i za pojas jer se niko ne ugrozava drugi (nego ne znaju kako ce vise da uzmu pare narodu) , drugo svako od nas placa pojednacno zdravstveno osiguranje sto mu se odbija od plate, dakle ne placamo svi za svakoga kao sto neko rece, neka ova ili bilo koja vlast zakrpi rupe na putevima ,obelezi pune linije , postavi znakove itd , jer za to placamo porez putraine registracije itd...i tako ce postici vecu bezbednost sto je i logicno, a mangupi koji misle da su bezbedni bez kacige sto se mene tice ne moraju i dalje da je nose..  ne mozes nikom zabraniti da skoci s mosta (mozda malo grubo poredjenje)a ovi nasi ce izmisliti kaznu i za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

ja na skuteru od 1000e i max brzinom od 60kmh,sa sve jaknom,kacigom (i rukavicama u dzepu)...

 

 

 

 

Ovako i ja, osim sto su mi rukavice na rukama, ne u dzepu.

 

I kad cujem komentare tipa - sta ce ti sva ta oprema kad vozis skuter, lepo dobijem napad preuranjenog histericnog PMS-a.  ::)

 

Imam drugara koji je imao saobracajku na sred raskrsnice - on je cekao da skrene, a lik u kolima koja su ga udarila ga naravno "nije video"...

 

Kao da je razlika da li je bio na Hayabusi (da stvar bude gora - pozajmljenoj od drugara) ili skuteru...  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Bas tako za kacigu i opremu, ali je brzina i dalje najveci neprijatelj, iako svi volimo brzinu. Puno ljudi je poginulo u ful opremi, zato sto su prebrzo udarili u nesto. Sto kaze Najzli, postoji tacka posle koje ni jedna zastitna oprema nema smisla!

 

tačno....zato mi nikad nije bilo jasno, zašto su japanske kamikaze nosile kacige?........ ;)

 

možda bi morali promeniti zakon....kao u Italiji....kazna za nenošenje kacige je trajno oduzimanje motornog vozila, pa ti vidi, dali se isplati zajebancija....nekome možda to izgleda prerigorozno, ali ko reče da je život fer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja