Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje rđe elektrolizom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ne znam sta da ti kazem a da bude 100 posto tacno.Trebala je po meni jos da se razredi farba,sad ce joj trebati dosta vremena da se osusi. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sergio,

ja sam po tvom uputstvu sipao pola farba (tačnije 400g A i 70g B) u rezervoar i čini mi se da je to baš po prilično puno farbe....

Iscureo mi je jedan deo, al i dalje mi se čini da imam poprilično viškova u rezervoaru koji su i posle 40 sati još uvek vlažni...

 

Da li ste sigurni da mora 2 sloja farbe da ide?Nije meni žao farbe, nego se bojim da ne bude predebelo pa da se ljušti ili sl.... 0stabre.gif

Deluje već sad da je nanos poprilično debeo.

Ovako sad izgleda.

Moguće da sam stavio premalo razređivača pa se nanosilo debelo, mada bilo je poprilično žitko...

 

 

img20130215102647.jpg

 

img20130215102640.jpg

 

img20130215102635.jpg

 

img20130215102629.jpg

 

img20130215102622.jpg

 

img20130215102614.jpg

 

 

 

Pomagajte, jel imate neki savet?

 

I kako da sušim farbu unutra?

Meni stoji u stanu u maloj sobi već 2 dana, na sobnoj temperaturi, doduše, prozor je otvoren na kip zbog isparenja, i to dosta sporo ide...

 

Ako mora drugi sloj, ok, ali mislim da ću morati da čekam još sigurno par dana da bi prvi bio suv.

 

Ne moras u dva sloja,bitno je da si lepo razlio tj sve presao sa bojom a susenje ce ici sporije malo.

Moja preporuka ostavi min. 20 dana da se susi zbog vlaznijeg vremena bez obzira sto je u sobi

i to sto se nije lepo razlilo stvrdnuce se kada se osusi,zimus sam radio i bilo je isto tako.

I ja sam tripovao da se nesusi ali samo tako izgleda jer smo navikli na drugacije boje koje

se brze suse pa ovo izgleda kao da se nece ni osusiti.

Evo ti i slika kako je ispalo kod mene,sada to sto se slivalo je tvrdo kao kamen,

probao zagrebati srafcigerom i nista. :takoje:

I jos nesto,nemoj farbati deo gde ide čep,meni je tu flisovalo gorivo pa sam jedva smirglom

poravnao farbu da gumica lepo nalegne.

post-24684-0-52011100-1360926190_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne moras u dva sloja,bitno je da si lepo razlio tj sve presao sa bojom a susenje ce ici sporije malo.

Moja preporuka ostavi min. 20 dana da se susi zbog vlaznijeg vremena bez obzira sto je u sobi

i to sto se nije lepo razlilo stvrdnuce se kada se osusi,zimus sam radio i bilo je isto tako.

I ja sam tripovao da se nesusi ali samo tako izgleda jer smo navikli na drugacije boje koje

se brze suse pa ovo izgleda kao da se nece ni osusiti.

Evo ti i slika kako je ispalo kod mene,sada to sto se slivalo je tvrdo kao kamen,

probao zagrebati srafcigerom i nista. :takoje:

I jos nesto,nemoj farbati deo gde ide čep,meni je tu flisovalo gorivo pa sam jedva smirglom

poravnao farbu da gumica lepo nalegne.

 

Hvala nadimak-imenjače! 0takoje.gif (mene zovu Dada)

 

Sad mi je pao kamen sa srca...

I meni deluje da će to kad se se osuši biti tvrdo i da će držati.... sad sam kidao farbu sa najlona gde mi je iscurela to je kao guma, jaka i elastična...

A u rezervoaru neće biti nekih mehaničkih napora, samo hemijskih.

Sad će da stoji u sobi do prvih lepih dana, a to će biti i više od 20...

Što duže to bolje. 1zdravo.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

E da jos nesto,neznam kako si zacepio rupe gde ide slavina tj navoj,kada malo stegne farba prodji sarafom da je ocistis

i to ponovi svakih par dana,meni ostalo farbe pa sam istripovao da sam zajebao navoj. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kod mene se slavina ne ušrafljuje nego našrafljuje na pipak koji viri, tako da nema bojazni, ali sam za svaki slučaj zaštitio navoj...

Rupu s vremena na vreme pročistim štrafom 12 na koji sam namotao izolirku... 0takoje.gif

Hvala!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Ne znam odakle vam ideja da sipate 0,5 l boje u rezervoar?Da je iz dva puta pa možda bi valjalo ovako one debele naslage će se teško osušiti i naj verovatnije će se vremenom odvojiti od lima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Te debele naslage su se preko noci slile sa gornjeg dela,ako i otpadnu nece ostati go lim jer je vec bila razlivena farba.

A i probao sam srafcigerom ostetiti naslagu racunajuci bolje sad dok je rez. dole pa ako treba ponovo,medjutim nisam

je mogao ni zagrebati,mislim da je naj bitnije dobro pomesati A i B komponente,mesao sam ih busilicom nekih 15tak min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Pa morao je da sipa vise da bi mogao da razlije, posto ne sprica kompresorom, ali greska je sto visak nije prosuo.

Ne znam,ja sipah 0,333 l na dosta veći rezervoar i to je postojano 10 godina već.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ljudi prva stvar Doooobro pomesati A i B komponente a zatim Dooobro osusiti i :takoje:

Nije to spoljasnja boja ili lak na limu pa da je kamencici ili sl. osteti.

Da i da je rezervoar prethodno dobro odmascen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...sad sam se kratko nervirao, i stegao mi se želudac, al sam rešio da više ne brinem, što bi rek'o naš narod "posle je'anja nema kajanja"...

 

Ja ne znam kolko je to bilo u litrama, al mislim da je oko 2-3dl, jer ja sam merio gramažu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

...sad sam se kratko nervirao, i stegao mi se želudac, al sam rešio da više ne brinem, što bi rek'o naš narod "posle je'anja nema kajanja"...

 

Ja ne znam kolko je to bilo u litrama, al mislim da je oko 2-3dl, jer ja sam merio gramažu...

 

Jbg,možda da si malo razredio boju i više mućkao ali bez sekiracije i to je bolje nego što je bilo.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja posle elektrolize nisam ni presao antirostom ni farbao.Prosle godine je u rezervoar naliveno oko pola litra motornog ulja i dobro promuckano po celom rezervoaru(to je po fabrickom uputstvu za skladistenje motora vise od 3 meseca),a sada je rezervoar pun goriva.Videcu kad otopli kakvo je stanje u rezervoaru :zvizduk: Kod mene nisam mogao da nadjem farbu nigde da kupim,zato nisam farbao rezervoar,pa nek bude sta bude! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sergio,

ja sam po tvom uputstvu sipao pola farba (tačnije 400g A i 70g B) u rezervoar i čini mi se da je to baš po prilično puno farbe....

Iscureo mi je jedan deo, al i dalje mi se čini da imam poprilično viškova u rezervoaru koji su i posle 40 sati još uvek vlažni...

 

Da li ste sigurni da mora 2 sloja farbe da ide?Nije meni žao farbe, nego se bojim da ne bude predebelo pa da se ljušti ili sl.... 0stabre.gif

Deluje već sad da je nanos poprilično debeo.

Ovako sad izgleda.

Moguće da sam stavio premalo razređivača pa se nanosilo debelo, mada bilo je poprilično žitko...

 

Pomagajte, jel imate neki savet?

 

I kako da sušim farbu unutra?

Meni stoji u stanu u maloj sobi već 2 dana, na sobnoj temperaturi, doduše, prozor je otvoren na kip zbog isparenja, i to dosta sporo ide...

 

Ako mora drugi sloj, ok, ali mislim da ću morati da čekam još sigurno par dana da bi prvi bio suv.

 

Komponenta A i B se mesaju u odnosu A:B = 85:15.

A razredjuju se posebnim razredjivacem koji ima oznaku 5610.

Ne izgleda mi bas da si lepo pripremio farbu pre farbanja, a definitivno ne deluje da je bila dovoljno razredjena pre nego sto si je sipao u rezervoar...

 

Mislim da se komponente A dobije 850ml, a komponente B 150ml (nekako je logicno, ne?)

Vazno je da si ih lepo pomesao pre razredjivanja, a izgleda da si razredjivanje preskocio?

 

Na ambalazi pise da se nanosi u 2 sloja. Ako je ovaj sloj koji si ti naneo bas debeo (a deluje da jeste), onda 2. sloj verovatno nije potreban :neznam:

 

I ja imam kao grlic sa navojem gde se srafi slavina. Kleao sam 2 sata sa rezervoarom i ljuljuskao ga da izadje sto vise farbe - viska.

 

Sta znam.. dok se jos sliva farba, okreci rezervoar sto cesce, da se taj visak lepo razlije svuda, da ne napravi bas debeli sloj u jednom delu rezervoara... Normalno je da se sporo susi, jer u rezervoaru nema neke cirkulacije vazduha koji bi pomogao brze susenje...

 

Mislim da je susenje posle farbanja krucijalno i da treba ispostovati taj vremenski period od 15 dana minimum. Arsa (sa foruma) je isto radio rezervoar na ovaj nacin, ali nije cekao 15 dana, vec je benzin sipao posle dan-dva od nanosenja drugog sloja i farba je posle 4 godine pukla u jednom delu rezervoara... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Komponenta A i B se mesaju u odnosu A:B = 85:15.

A razredjuju se posebnim razredjivacem koji ima oznaku 5610.

Ne izgleda mi bas da si lepo pripremio farbu pre farbanja, a definitivno ne deluje da je bila dovoljno razredjena pre nego sto si je sipao u rezervoar...

 

Mislim da se komponente A dobije 850ml, a komponente B 150ml (nekako je logicno, ne?)

Vazno je da si ih lepo pomesao pre razredjivanja, a izgleda da si razredjivanje preskocio?

 

Na ambalazi pise da se nanosi u 2 sloja. Ako je ovaj sloj koji si ti naneo bas debeo (a deluje da jeste), onda 2. sloj verovatno nije potreban :neznam:

 

I ja imam kao grlic sa navojem gde se srafi slavina. Kleao sam 2 sata sa rezervoarom i ljuljuskao ga da izadje sto vise farbe - viska.

 

Sta znam.. dok se jos sliva farba, okreci rezervoar sto cesce, da se taj visak lepo razlije svuda, da ne napravi bas debeli sloj u jednom delu rezervoara... Normalno je da se sporo susi, jer u rezervoaru nema neke cirkulacije vazduha koji bi pomogao brze susenje...

 

Mislim da je susenje posle farbanja krucijalno i da treba ispostovati taj vremenski period od 15 dana minimum. Arsa (sa foruma) je isto radio rezervoar na ovaj nacin, ali nije cekao 15 dana, vec je benzin sipao posle dan-dva od nanosenja drugog sloja i farba je posle 4 godine pukla u jednom delu rezervoara... :)

 

Merio sam digitalnom vagom u gram. I mešao sam zajedno sa razređivačem jedno 10ak min.... Tako da tu greške ne verujem da ima.

I okretao sam rezervoar i sve jedino što nisam otočio sav višak, bojao sam se da ne bude da nešto nije prekriveno 1lud.gif

Sad ću ga pustiti da se suši u sobi, do početka sezone...

Biće i više od 20 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Stigla napokon farba i razredjivac.

 

Sad se dvoumim,da li sipati 1/4 A + 1/4 B komponente i tako odraditi prvi sloj,pa isto tako i drugi nakon 24h...ili nasuti odmah 1/2 A + 1/2 B i odraditi jedan deblji sloj kao sto je Andrej odradio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

OK :)

Znaci bice i prvi i drugi sloj po 1/4 A + 1/4 B,valjda ce biti dovoljno da prekrije sve uz puno muckanja...rezervar se osusio za 1 sat pored jake vatre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ako imaš kuhinjsku vagu, izmeri vagom u gram odnos A i B (85:15), i onda to dobro izmešaj, mešaj 15ak min, pa razredi...

I najbitnije, NE ZABORAVI da posle jedno pola sata - sat vremena okretanja rezervoara izbaciš što više viška farbe (ono što ja nisam uradio kako je trebalo) 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Imam kuhinjsku vagu i izmericu tacno u gram i podeliti tezine na 4 jednaka dela.

 

A posto cu ja sipati samo 1/4 A i 1/4 B,mislim da nece ni biti puno viska,ali svakako cu istresti ono sto bude ostalo nakon mesanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja