Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje rđe elektrolizom

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Da ogovorim bajkeru Q moze i u plasticnom ali tada umesto metelne serpe mora da postavis anodu od prohromskog lima i ne moras da pazis da li ce predmet dodirnuti telo posude i izazvati kratki spoj vec samo da ne dodirne anodu reakcija mora da bute takva da se blago izdvaja vodonik po koji mehuric a ne burna u protivnom moze zbog jake struje da se osteti deo poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

poz mouseO nije u pitanju reklama vec sam zeleo da ukazem na greske sa profesionalne strane kada se opisuju ovakvi postupci izgledaju previse lako i prosto same recepture nisu tacne vec ponekad su i trvijalne zbog malo neznanja moze da se delovi trajno ostete a covek koji se prvi put nesto uradi nadje se u lavirintu npr. korozij se skida sonom kiselinom da to nje tacno ali niko ne objasnjavas da deo mora da se odmasti i da u kiselini mora da se doda inhibitor tj. sredstvo koje ce omoguciti zastitu metala da se samo skine korozija a ne i metal .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Da se nadovezem na ono od malo pre jer sam ispustio da napisem i kada se skine korozija mora da se izvrsi neutralizacija kiseline vrucom vodom a nakon toga nauljiti deo dok se ne ispolkira i zastiti jer povrsina metala je dale aktivna to vazi posle bilokog postupka kiselog ili baznog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ja imam sve vrste zastite hrom , nikal bruniranje , pozlatu , bakarisanje i crni hrom isto to mogu naneti i na aluminijumu ako imate bilo kakvu nedoumicu radocu vam pomoci ili ako vam trba neki savet 064 29 29 806 ili o63 753 8176'poz.

 

Поздрав колега. "Заборавио" си да на профилу наведеш одакле си? Ако није тајна...

Понека слика твојих радова на тим површинама које си набројао је више него добродошла. Поготово ме занима хромирање алуминијума (делова мотора) које није нимало једноставно због разноразних разлога али верујем да ти то већ знаш.

 

Разумех да се овиме бавиш професионално. Имаш ли неку интернет-презентацију? Хоће ли бити нека твоја екстра тема о овоме?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ja imam sve vrste zastite hrom , nikal bruniranje , pozlatu , bakarisanje i crni hrom isto to mogu naneti i na aluminijumu ako imate bilo kakvu nedoumicu radocu vam pomoci ili ako vam trba neki savet 064 29 29 806 ili o63 753 8176'poz.

 

Поздрав колега. "Заборавио" си да на профилу наведеш одакле си? Ако није тајна...

Понека слика твојих радова на тим површинама које си набројао је више него добродошла. Поготово ме занима хромирање алуминијума (делова мотора) које није нимало једноставно због разноразних разлога али верујем да ти то већ знаш.

 

Разумех да се овиме бавиш професионално. Имаш ли неку интернет-презентацију? Хоће ли бити нека твоја екстра тема о овоме?

 

PA!?

 

Nema odgovora?! Hvala, vrlo kolegijalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Izvini Sr3cko par dana sam bio zauzet poslom po ceo dan pa ne stigoh ni kompjuter da vidim . Ja sam iz Nisa a sa komjuterima slabo stojim sto se tice slika jedino ako podmitim decu da postave. Ja to ne znam , imam masu slika sta sam radio sto se tice zastite aluminijuma , prohrona pa zatim ZAMAK -5 poznatiji kao spijalter bez nekih vecih problema u pitanju je aktiviranje povrsine postupak je u glavnom isti . Kod motora postoji cela lepeza vrste aluminijuma koji su kao legure ugradjeni svaka legura se radi na neki nacin malo drugacije nista komplikovano sta god te interesuje ili zanima odgovoricu nisam rekao da je postupak jednostavan niti lak vec mi je muka od pojedinih koji od toga prave nauku a sebe prestavljaju kao nesto nedodirljivo . sto se tice teme slobodno predlozi rado cu o tome da podelim svoje iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: CB500 '98.

Видим да на ову постоје две сличне теме па да ставиим неке корисне линкове и овде. Немачки производ;

 

 

http://www.fertan.co...g-cleaning-kit/

 

post-21885-0-46494100-1387031456_thumb.png

 

 

Произвођачко упутство:

 

post-21885-0-24304500-1387031476_thumb.jpg

 

 

post-21885-0-43559900-1387031499_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Izvini Sr3cko par dana sam bio zauzet poslom po ceo dan pa ne stigoh ni kompjuter da vidim . Ja sam iz Nisa a sa komjuterima slabo stojim sto se tice slika jedino ako podmitim decu da postave. Ja to ne znam , imam masu slika sta sam radio sto se tice zastite aluminijuma , prohrona pa zatim ZAMAK -5 poznatiji kao spijalter bez nekih vecih problema u pitanju je aktiviranje povrsine postupak je u glavnom isti . Kod motora postoji cela lepeza vrste aluminijuma koji su kao legure ugradjeni svaka legura se radi na neki nacin malo drugacije nista komplikovano sta god te interesuje ili zanima odgovoricu nisam rekao da je postupak jednostavan niti lak vec mi je muka od pojedinih koji od toga prave nauku a sebe prestavljaju kao nesto nedodirljivo . sto se tice teme slobodno predlozi rado cu o tome da podelim svoje iskustvo.

 

Извињавам се што сам био помало груб...

 

Поставити слике није неки баук. Ево ти детаљно упутство. Само испрати све кораке и не брини. Саветујем ти да се региструјеш на тај сајт да би могао да правиш различите албуме (типа: "Хромирање алуминијума", "Брунирање", "Бакаризација",... итд...), пребациш га на српски језик и уживаш.

 

Што се теме тиче, могао би у подфоруму "Сам свој мајстор" (или можда неки други ако се уредници не слажу па преместе) да отвориш тему о томе што радиш. Да у тој теми испричаш шта радиш и како и то поткрепиш сликама. Не терам те да откријеш професионалне тајне ако не желиш или ниси спреман на то или од тога живиш.

 

Доста мотораша би што-шта хромирало или на неки други начин (ако је то код тебе могуће) улепшало своје моторе или неке друге ствари али им фали особа за то која не мистификује свој посао као да је алхемија...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

sta radite sa rezervoaom koji ima elektricnu pumpu u njemu da li sve ostaje isto -ona ostaje u rezervoaru i da li joj steti struja od punjaca pa mora da se vadi .I da li je isplativo raditi ako u rezervoaru ima tek pokoja mala tackica rdje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

sta radite sa rezervoaom koji ima elektricnu pumpu u njemu da li sve ostaje isto -ona ostaje u rezervoaru i da li joj steti struja od punjaca pa mora da se vadi .I da li je isplativo raditi ako u rezervoaru ima tek pokoja mala tackica rdje

da si samo malo procitao predhodne postove ili ukljucio zdravu logiku...........pa podrazumeva se da se SVE skine sa rezervoara i iz njega........pa i tvoja pumpa da se izvadi :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

U vezi sode:

 

Natrijum-karbonat se prodaje kao soda za pranje buradi (u poljoprivrednim apotekama, 1kg oko 100-120 dinara). U nedostatku te sode može se koristiti i prašak za mašinu za pranje sudova ali je on mnogo skuplji. Neki koriste i kaustičnu (kamenu) sodu ali je ona jako opasna i agresivna. Neki koriste i sodu-bikarbonu.

 

Hemijska oznaka za natrijum karbonat je Na2CO3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

strasno gresite sa prevelikom kolicinom sode u vodi kao rastvorom,,,,,,,,,,,zasto ......

 

 

 

 

jer na rezervoar od 20 do 25L je dovoljno svega 150 grama .......iz razloga sto se prezasicena tecnost daje veliki otpor i ponasa se kao da je kratak spoj.....samim time ispravljac se sve vreme trudi da isporuci potrebnu amperazu a nemoze i dolazi do pregrejavanja ispravljaca akumulatora....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@ Srbenda Prejak rastvor=premali otpor

Što je otpor veći struja je manja i obrnuto, što je otpor manji, struja je veća. Ukoliko je otpor premalen ili ga nema struja nekontrolisano raste i dolazi do kratkog spoja...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1179 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

Hvala na ispravci.

 

Sa vikipedije:

 

Natrijum hidroksid NaOH:

Rizik po zdravlje - Veoma opasno! Samo pod punom zaštitnom opremom.

Zapaljivost - Nema opasnosti od paljenja pod normalnim uslovima.

Reaktivnost - Postaje nestabilan kada se zagreva. Upotrebiti zaštitne mere.

 

Natrijum karbonat Na2CO3:

Rizik po zdravlje - Mali rizik. Maska za disanje se preporučuje.

Zapaljivost - Nema opasnosti od paljenja pod normalnim uslovima.

Reaktivnost - Postaje nestabilan kada se zagreva. Upotrebiti zaštitne mere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

nema potrebe filozofirati ru mnogo kao i u mnogim drugim stvarima u zivotu..........prosto kao pasulj.............uzmite i sipajte kao sto su predhodne kolege pisale na predhodnim stranicama ove teme i sipajte tih 400gr sode pa probajte tako sto cete pratiti voltazu ..zatim i amperazu na punjacu ali i grejanje istoga..

 

Zatim smanjite u sledecoj promeni vode u rezervaru sa manjom kolicinom sode kao sto sam i ja do sada radio i videcete da je razlika kao nebo i zemlja

 

Elektroliza pocinje da radi istog trenutka i dosta burnije nego sa predhodnom kolicinom ,,,,,,,,,,ispravljac mlak.....itd :Mina:

 

ko mi ne veruje neka sam proba nece da skodi :zvizduk::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ovaj deo nije bio nesto katastrofalno rdjav, ali je svakako odlicno ispao posle elektrolize! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Velika prednost je to sto bi rdja ostala u rupicama odnosno neravninama na povrsini ili recimu u slovima konkretno na ovim klestima bilo kakvim smirglanjem itd i vrlo brzo bi se javila ponovo ispod farbe, mozda bi eventualno peskarenje sitnim prahom dalo dobar rezultat ali evo i elektroliza to radi dobro i jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 1100

Pregledao sam sve,ali nisam primetio da je to neko napisao...imam punjac za akumulator,bez ikakvih podesavanja,na njemu pise 20A. Da li je to prejaka struja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da nije, moj je bio preslab i posle 15 min poceo da se topi, stavio sam ventilator iznad njega i preziveo je, pretpostavljam da nema smetnji ako je vise A, trebalo bi da bude jos bolji ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ima li neko informaciju gde naci Zorkin epoksi osnovni? Jos kad bi neka radnja koja ga ima slala kurirskim sluzbama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Zorkin epoxi kupujem redovno u farabrama "Roma".Trebalo bi da ih ima u celom lancu tih farbara.Na drugim mestima skoro nikad nisam nalazio....... A da li salju, to vec ne znam........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja