Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje rđe elektrolizom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

E to nisam ni znao,ja naspem vode do vrha,a ono se bukvalno stalno podize nivo,pa sam morao malo po malo da izvlacim vodu,inace bi mi prelio rezervar.

 

Sad cu mu dosuti vode i lupkacu po njemu...najveci problem mi je sto voda nije stigla skroz do vrha i tu oko cepa i malo ispod cepa je prazno bez vode...pa cu to sad da sredim.

 

Hvala na savetu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Bolje da preliva i da si siguran da ima dovoljno vode, nego da je ispod nivoa cepa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Sad sam nasuo da preliva,malo lupkao po njemu i nivo opao drasticno,pa sam dosuo jos jedno pola litre,kao sto si rekao :)

 

Sad ce elektroliza lepo da zahvati taman i taj kriticni deo ispod cepa koji je bio najprljaviji sa onim crnim razvlivenim kapljicama.

 

A prohromsku sipku cu probati sutra da nabavim,da ne moram cistiti ovu stalno...jer cistim je na svakih 2 sata otprilike koliko se puno sakupi rdje.

 

Jel se moze nekako istopiti lim rezervara ako se radi suvise dugo (nedelju dana npr)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Evo situacije nakon 2 dana elektrolize:

27022008790.jpg27022008789.jpg27022008787.jpg27022008786.jpg27022008785.jpg27022008783.jpg

 

Vecina rezervara je veoma cista sad,ali ovaj deo oko cepa je katastrofa.

Tu je ostalo rdje u obliku kruga...moja pretpostavka: nagomilalo se puno vazduha koji nije mogao da izadje.

 

Lupao sam sinoc sat vremena po rezervaru,nivo opadne do donjeg dela cepa i nece dalje...ja lepo naspem vode do vrha cepa,onda kipi voda i preliva (verovatno se siri vazduh,pa isteruje vodu napolje)

 

Danas cu ga okrenuti naopacke i radicu ovaj kritican deo.

 

Glavno pitanje: Hoce li ostatak rezervara koji ne bude prekriven vodom krenuti da rdja za 2-3 dana,jer rezervar nije svugde iste visine kad je okrenuti naopacke,na jednom mestu je nizi,na drugom visi,pa negde ne moze da dodje voda...hoce li taj deo koji ne bude pod vodom krenuti opet da rdja u medjuvremenu...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Uh brate,sad sam pregledao slike i mislim da ćeš imati velikih problema.Sve ove crne tačke su znak da je tu lima skoro nema,šta sad ne znam :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ja mislim da su to ostaci onih crnih kapljica,evo ti slika od pre 2 dana pre nego sto sam poceo elektrolizu da vidis kakvo je bilo sa tim crnim kapljicama:

24022008767.jpg

 

Verujem da je elektroliza koliko toliko uprkos vazduhu uspela da zahvati taj deo i da skloni dobar deo.

 

Ajde i ostali,kazite sta mislite i odgovorite mi na pitanje iz mog prethodnog posta,da znam sta mi je ciniti

 

Ovo je moja pretpostavka,eno slike rezervara iz profila u atacmentu.

plavo je voda,crveno je gornji nivo vode,a sivo je vazduh koji je ostao...ako sipam do cepa,preliva stalno i zasere mi radionicu i curi po stolu gde je punjac i struja i sve...ako naspem ovako kao sa slike,onda radi kako treba,nivo se ne povecava,ali ne zahvata sve...sad da li sam u pravu ili ne,pojma nemam :neznam:

post-1780-0-90816200-1360400515_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Odnesi rezervoar kod nekog auto limara da vidi to i on će ti reći šta je u pitanju.Ovo je slika mog rezervoara ,urađen je pre 10 godina nekom nemačkom bojom koja ide u jednom sloju,1l tri rezervoara.:zdravo:

post-16993-0-92768100-1360401321_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ni nakon 10 godina nema rdje,a boja i dalje tu :takoje:

 

Ma okrenucu ja njega naopacke i radicu,pa kako bude nek bude :)

Mislim da cu 99% da skinem tu rdju oko cepa,jer kad je u normalnom polozaju,voda nije mogla da dohvati :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pazi, na tom grlu koji se nalazi na otvoru za sipanje goriva ima jedna rupica, negde sasvim pri vrhu, odmah ispod ruba. Njena funkcija je da propusti vazduh koji je zarobljen u rezervoaru.

 

Sto se tice sipanja i lupkanja, nije dovoljno da to uradis samo jednom. Kad smo radili ortakovog bandita, taj deo je trajao 15tak minuta. Sipas, lupkas, sipas, lupkas... i tako dokle god vidis baloncice da izlaze i dokle god nivo opada... eh sad, jos jedna stvar...

 

Gledaj da ti je nivo elektrolita bas do vrha rezerovara (vidi sliku). Zapusis necim one 2 rupice oko otvora koje visak odvode kroz cevcice ispod rezervoara i gledas da je tu stalno do vrha (uz prethodno lupkanja i naginjanje rezervoara u cilju oslobadjanja vazduha)...

 

rezervar.png

 

 

Nije da hvalim, ali kod Honde se taj vazdusni dzep ne pravi. Honda je lepo napravila 2 rupice na otvoru u rezervoar.. jednu vecu i jednu manju.. Kad sam radio sebi, nije bilo potrebe za lupkanjem, dolivanjem, cimanjem... A na Suzukiju sizifove muke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

ja sam to radio sat vremena,dosipao i lupao po njemu,ne vredi. :neznam:

nivo opadne taman do donjeg cepa tamo gde sam oznacio crvenom linijom i nece dalje,a istovremeno sam i dosipao.

 

mehurici izlaze napolje samo kad je do vrha napunjen,ali cim opadne do dela gde je oznaceno crvenom,nema vise mehurica.

 

okrenuo sam ga naopacke i tako cu raditi,samo jos da napravim neki poklopac i stavim 2 gume ispod njega i to je to.

 

nego,onaj deo rezervara koji ne bude potopljen u vodu,hoce li on krenuti da rdja opet...nije svugde ista visinska razlika kad ga okrenem naopacke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ovako je to kod mene izgledalo, kad sa cistio Jaworkin rezervoar

rez-pre.jpg

 

posle I puta

rez-posle.jpg

 

a ovo u kantici je bio karburator, verovali il ne

karb.jpg

 

sipka.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Evo novih slika nakon 1 dana elektrolize sa naopacke okrenutim rezervarom:

28022008796.jpg

28022008795.jpg

28022008793.jpg

 

Sad je oko cepa mnogo bolja situacija s obzirom kakva je bila,ali mi je dno rezervara pordjalo jer nije bilo prekriveno vodom >:( zbog razlicite visinske razlike.

 

Nemam pojma vise sta da radim,a da mi voda zahvati istovremeno svaki deo rezervara.

 

Jedino da ga stavim u normalan polozaj,naspem vode do samog vrha dok ne pocne da preliva,da lupam po njemu,da ga okrecem na sve moguce strane da bih isterao vazduh koji se zavuce pod sam vrh ispod cepa

 

Sergio,jel imas neki savet...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Jedino da ga stavim u normalan polozaj,naspem vode do samog vrha dok ne pocne da preliva,da lupam po njemu,da ga okrecem na sve moguce strane da bih isterao vazduh koji se zavuce pod sam vrh ispod cepa

 

Sergio,jel imas neki savet...?

 

Bas ovo sto si rekao! ;)

 

I nemoj da se brines ako ponegde ima malo povrsinske rdje posle elektrolize. Vazno je da skines, tj. ocistis ona mesta koja su vise 'obolela' od korozije, ono sitno i povrsinsko sto ostane ce da pojede antirost ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

A da li antirost moze da pojede tu povrsinsku rdju sto mi je ostala na dnu od stojanja bez vode 1 dan ?

 

Ako moze,onda da se ne zezam sa elektrolizom na nepristupacnim mestima,nego da odradim ono glavno sto mogu,a ostatak da pojede antirost,tj tu povrsinsku rdju sto se stvori od stajanja bez vode... :zbunjen::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Au bre sinko, od mrava si napravio slona. Toliko je sve jednostavno, toliko je vec objasnjeno sve na prethodnih 13 strana... Opusti se, ne opterecuj se toliko time... Samo isprati uputstva koje smo napisali ovde i odradi to... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ma,gledam da ga odradim perfektno...sipao sam do vrha,pusticu ga da radi do sutra i onda sipati antirost,pa cemo videti na sta lici... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Odradjena jos jedna tura elektrolize,sad je opet pordjao deo ispod cepa rezervara (zavuklo se vazduha koji nisam mogao isterati)

 

To je sve povrsinska rdja i nadam se da ce je Antirost ukloniti.

 

Tamo u uputstvu na 4 strani pise da treba odmastiti povrsinu od Antirosta i dobro isprati,pa osusiti i onda farbanje.

 

Evo ja sad istresao vodu kad sam radio elektrolizu i rezervar je poceo ceo da rdja iznutra nakon samo sat vremena.

 

Ne znam samo kako cu ga osusiti nakon Antirosta,a da mi ne pordja dok se bude susio >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Nista se ti ne sekiraj... Lepo ga isperi vodom, sipaj antirost i uzivaj u caroliji...

Mozes da sipas pola litra.. pa ga muckaj lepo da pokrije sve.. istresi visak antirosta i pusti da se osusi (njegova reakcija, tj. ciscenje pocinje kad se susi). Onda mozes da ponovis jos jednom to sa jos pola litra antirosta... Onda dobrooo odmasti i isperi da izadje sve trunje.

 

Onda gledaj da ga osusis u sto kracem roku, sto brze i kreni sa farbanjem.

 

Cak i ako ima malo rdje kad pocnes da farbas, nije strasno, farba ce se samo bolje uhvatiti, ali vazno je da nema trunke vlage... :takoje:

 

Cekamo slike posle prvog sloja farbe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

OK druze :takoje:

 

Sipao sam 2 litre antirosta i muckam ga u svim pravcima svakih 15-30 minuta,ako bude bilo jos povrsinske rdje,sipacu opet 1-2 litre antirosta,dok ne dobijem onu sivu boju podloge.

 

Veoma je zeznut rezervar za raditi elektrolizu,uvek mi se negde zavuce vazduh i tesko ga je 100% isterati.

 

Zato sam ja radio elektrolizu malo na jednu stranu,pa malo na drugu,dok nisam uklonio onu glavnu tvrdokornu rdju.

 

Ova nova rdja koja se pojavila na ociscenom limu,to je samo povrsinska i trebalo bi antirost to lepo da ukloni.

 

Ostaje da cekam i da vidim :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Nema potrebe da drzis antirost u rezervoaru. On deluje kad pocne da se susi... ako ga stalno muckas, neces nista pametno uraditi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Nema potrebe da drzis antirost u rezervoaru. On deluje kad pocne da se susi... ako ga stalno muckas, neces nista pametno uraditi...

 

Aaaaa,dobro je da si mi rekao :D

 

Evo sad sam zavirio u rezervar i cist je :D

 

Uklonjena je ta povrsinska rdja :)

 

Jedino mi je ostalo malo rdje tu ispod cepa,izgleda da sam trebao drzati elektrolizu jos...ili da se ne brinem oko toga malo sto je ostalo,valjda nece krenuti da radi ispod farbe :moto3:

 

Uslikacu slike jos malo,pa da vidis kakva je unutrasnjost,da mi kazes tvoju strucnu procenu :takoje::)

 

EDIT:

Evo i slike unutrasnjosti nakon Antirosta:

29022008805.jpg29022008803z.jpg29022008801.jpg29022008800.jpg29022008798.jpg

 

Sta mislis Sergio,jel sam dobro odradio...malo su mi cudni ovi razliciti slojevi sive boje,tu oko cepa gde je bilo najvise rdje,tu je sad najsvetlija nijansa sive,a na ostalim mestima tamnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sergio,

ja sam po tvom uputstvu sipao pola farba (tačnije 400g A i 70g B) u rezervoar i čini mi se da je to baš po prilično puno farbe....

Iscureo mi je jedan deo, al i dalje mi se čini da imam poprilično viškova u rezervoaru koji su i posle 40 sati još uvek vlažni...

 

Da li ste sigurni da mora 2 sloja farbe da ide?Nije meni žao farbe, nego se bojim da ne bude predebelo pa da se ljušti ili sl.... 0stabre.gif

Deluje već sad da je nanos poprilično debeo.

Ovako sad izgleda.

Moguće da sam stavio premalo razređivača pa se nanosilo debelo, mada bilo je poprilično žitko...

 

 

img20130215102647.jpg

 

img20130215102640.jpg

 

img20130215102635.jpg

 

img20130215102629.jpg

 

img20130215102622.jpg

 

img20130215102614.jpg

 

 

 

Pomagajte, jel imate neki savet?

 

I kako da sušim farbu unutra?

Meni stoji u stanu u maloj sobi već 2 dana, na sobnoj temperaturi, doduše, prozor je otvoren na kip zbog isparenja, i to dosta sporo ide...

 

Ako mora drugi sloj, ok, ali mislim da ću morati da čekam još sigurno par dana da bi prvi bio suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja