Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje rđe elektrolizom

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

imam dojam da što je hrapavije u rezervoaru i šta ima više ruzine,to smola bolje zalipi i bolje drži,a kako je hermetički sada zarobljena ruzina više se nemože širiti

i to tako ostaje vječno....(he,he bar 10 godina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Sta ces vise od 10 godina :takoje:

 

Samo mi malo verovatno zvuci da se smola uhvatila za to... nemam iskustva sa tim stvarima za camce :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Nađi neki stari rezervar,pa provaj(u svakom slučaju neće ti bit skupo)

Samo još da napomenem triba cilo vrime vrtit rezervar dok ne počme sušit(stvrdnjavat smola)

tako da svda bude jednak sloj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Kod nas u Dalmaciji ima u svakom dućanu boje i lakova,tako bi moralo bit i u srbiji,samo pitaš smolu za brodove,čamce

sada ti se rade i kade za kupanje,tobogani za dicu i svašta nešto od stakloplastike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

vidim da je dosta ljudi skidalo rdju strujom ali niko ne pise kako zatvoriti rezervoar na mestu gde je slavina,da li moze da se ostavi slavina na rezervoaru i da li tom prilikom od struje,hemije ili grejanja stradaju gume i plastike koje se nalaze u slavini

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Odrežeš pločicu od bar 2mm lima poturiš parče unutrasnje gume i zavrneš. Tako i za plovak ako ga ima. Možeš i nešto drugo da smisliš, čokov namazan silikonom :) jebiga budi malo kreativan ne može se sve naći na netu sažvakano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

vidim da je dosta ljudi skidalo rdju strujom ali niko ne pise kako zatvoriti rezervoar na mestu gde je slavina,da li moze da se ostavi slavina na rezervoaru i da li tom prilikom od struje,hemije ili grejanja stradaju gume i plastike koje se nalaze u slavini

 

Dok sam radio elektrolizu, slavina je bila na rezervoaru.

Tu nema neke hemije koja bi nagrizla gumice i plastike (ako ih ima), a i rezervoar se ne greje bog zna sta.

 

Kad budes farbao, moraces da smislis neko drugo resenje za zatvaranje, tako da do 'tunela', tj. 'grla' kroz koji se gorivo sliva u slavinu takodje moze da dopre farba.

 

Srecno i ne zaboravi da kacis slike! :):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sona kiselina?! :stabre::D

 

Nema potrebe za sonom kiselinom. Samo isprati moj post, opisao sam tacno kako sam ja uradio (a istom metodom su uradjena jos 2 rezervoara mojih drugara) i nije bilo nikakvih problema ;)

 

Dakle... @sasa ns 1: slobodno stavi slavinu, tj. procitaj ono sto sam ja pisao u ovoj temi, isprati proceduru, gledaj slike i nema brige ;):takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

skidam rdju strujom ves oko 30 sati ,i to samo danju i na svaka 2 sata cistim elektrodu jer se nakupi svasta i amperaza padne sa 4a na 0,5 ampera,Drugi dan sam promenuo flah-elektrodu i sad mnogo duze drzi 4 ampera,ali stalno imam gomilu sranja na elektrodi-kao neka pena puna rdje.Ja to skinem i kad se to osusi ostane samo rdja,ali to traje vec dosta dugo, iako je moj rezarvoar od 5 litara -kinez bio veoma zardjao.Sad neznam dokle to da radim sve dok ima te stroke ili da prekidam.Da li se ona javlja i kad nema nikakve rdje u rezervoaru-da li se razlaze gvozdena elektroda.Ako je neko upuceniji nek napise neki savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ocigledno nisi citao temu od pocetka.

 

Najbolji materijal za anodu je PROHROM, bas zato sto se skoro uopste ne trosi prilikom ove 'operacije'. Gvozdje se trosi.

 

Radi elektrolizu sve dok se rdja sakuplja na anodi, onog trenutka kad rdje ne bude vise bilo na anodi, a rezervoar bude zadovoljavajuceg izgleda, pristupi detaljnom ispiranju, tretiranju antirostom (antikorozinom) itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

gledajuci slike od katoda,ja nisam siguran da li su to slike na kraju elektrolize a bez ciscenja katode ili su je u toku rada cistili jer ja imam neke pene otprilike supenu kasiku na 2 sata a kad se osusi ostane trecina ciste rdje,pa sad neznam da li je to normalno da ja imam tolku kolicinu rdje ili mozda zazlazem svoju katodu i kad treba stati sa radom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ocigledno nisi citao temu od pocetka.

 

Najbolji materijal za anodu je PROHROM, bas zato sto se skoro uopste ne trosi prilikom ove 'operacije'. Gvozdje se trosi.

 

Radi elektrolizu sve dok se rdja sakuplja na anodi, onog trenutka kad rdje ne bude vise bilo na anodi, a rezervoar bude zadovoljavajuceg izgleda, pristupi detaljnom ispiranju, tretiranju antirostom (antikorozinom) itd...

 

Lepo napisah... radi dokle god ima rdje.

Peki sa foruma je skoro radio rezervoar i morao je da radi elektrolizu danima, sve dok je bilo tragova na anodi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

prvo sam radio jedno 3 sata sa rosfrajem-varim rosfraj i imam ga kojko hoces,ali za prva 3 sata mi je tek oko 50% posto rosfraja blago pozutelo-jako tanak sloj od rdje i9 skoro sve vreme mi je drzao 4 ampera,pa sam ga izbacio i presao na gvozdje i sad imam kilo rdje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Da, zato sto se gvozdje trosi u toku procesa.... ta pena je verovatno hemijska reakcija ::)

 

Da li ti uopste citas ono sto pisem? :)

 

Prohrom je najbolji zato sto ne privlaci na sebe toliko rdje, a i ne trosi se kao gvozdje.

 

Ono sto prohrom ocisti, ostaje da 'pluta' u rastovru, a to ces videti kad budes ispirao rezervoar, izaci ce gomila sr*nja.

 

 

Redovno sipaj svez elektrolit (rastvor sode bikarbone i vode) i redovno cisti anodu.

Radi to dokle god ime traga rdje na anodi, a povremeno proveri unutrasnjost rezervoara i 'odokativnom' metodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Imam jedan motocikl na odrzavanju kome je rezervoar poceo da rdja unutra.

Inace je u pitanju Suzuki K5.

Posto motor ima u rezervoaru potapajucu pumpu da li bi smeo da uradim ovako nesto a pritom da se pumpa ne osteti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ljudi, ako je jos neko pokusavao da se bavi ovime, neka slobodno podeli sa nama iskustva, ideje, sugestije, slike (mnogo slika!), necemo da se ljutimo uopste! :):P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

Decaci, pozdrav svima. Procitao sam post i danas se spremam da krenem sa predvidjenim operacijama. Idem kod brata po foto aparat da islikam sto se islikati moze. Nadam se da cu uspeti da napravim dobre slike mog djubreta, koje je toliko zardjalo da filter od goriva zacepljava na svakih sto kilometara. Iskreno, samo se plasim da usled elektroloze ne krene rdja da se odvaljuje i da mi se ne prosuplji negde rezervoar:))) Nego jedno pitanje. zasto je bolja kausticna ( ziva ) soda od sode bikarbone?

Kapiram da je ova agresivnija, ali je i jako zeznuta za rad. Ako neko moze da mi kaze, bio bi mu jako zahvalan. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Decaci, pozdrav svima. Procitao sam post i danas se spremam da krenem sa predvidjenim operacijama. Idem kod brata po foto aparat da islikam sto se islikati moze. Nadam se da cu uspeti da napravim dobre slike mog djubreta, koje je toliko zardjalo da filter od goriva zacepljava na svakih sto kilometara. Iskreno, samo se plasim da usled elektroloze ne krene rdja da se odvaljuje i da mi se ne prosuplji negde rezervoar:))) Nego jedno pitanje. zasto je bolja kausticna ( ziva ) soda od sode bikarbone?

Kapiram da je ova agresivnija, ali je i jako zeznuta za rad. Ako neko moze da mi kaze, bio bi mu jako zahvalan. Pozzz

 

Ako ce da se pojave rupe na rezervoaru, bolje da se pojave sad dok to radis nego negde u voznji ;) Ako se pojave, taman ces sve to da zakrpis i miran si.

 

Ziva soda jesta agresivnija i zajebanija za rad.

Uzmi obicnu sodu bikarbonu, mozes da napravis malko jaci rastvor.

U pocetku menjaj rastvor posle 24h i cisti anodu (prohromski flah ili sta vec koristis).

Kad primetis da se ridja skida, mozes da menjas rastvor malo redje, na 2 dana na primer.

 

Radi elektrolizu dok rezervoar ne bude cist iznutra, a posle lepo antirost, pa detaljno ispiranje, dobro susenje i zastitna farba... Sve po redu ;):aha:

 

 

Obavezno sve slikaj, pa kaci ovde.

 

Srecno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki KLR 650 Tengai, BMW R80RT, BMW R1150GSA

Imam problem, crkava mi punjac za akumulator. Sve sam lepo odradio i nasao prohromski lim od dva milimetra, ali kako ukljucim, samo osigurac cvrkne. Probao sam na suvo da ne umacem u rezervoar i radi. a kako ga zabodem unutra, radi minut najvise i samo zvizne. Stavio sam i izolaciju da se negde ne dodiruje sa minusom, ali ne vrredi. Ne znam, ima li kakve veze koncentracija rastvora? Sipao sam skoro 700 grama zive sode na pun rezervoar od 22 litre... Ostadosmo cika Veljo i ja skoro do pola cetiri i sad jos ne mogu spavati dok ne izmozgam gde sam zajebao stvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

U tom slučaju smanji koncentraciju sode bkarbone ili probaj da smanjiš napon punjenja na punjaču

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

U tom slučaju smanji koncentraciju sode bkarbone ili probaj da smanjiš napon punjenja na punjaču

 

Upravo tako. Ja sam imao isti problem i resio sam ga smanjenjem napona.

Kakav punjac imas? Na mom postoji podesavanje 12v/6v. Kad sam poceo, prekidac je bio na 12v i punjac se gasio i trokirao, kad sam ga prebacio na 6v sve je bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja