Jump to content

Moto Zajednica

why you should not by chineese bike

Recommended Posts

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja  sam imao tomosa verovatno bržeg nego što ti voziž i teško da tvoj sa time što nas ubedjuješ da si stavio može da preživi sezonu...to ti ja kažem iz iskustva sa maloooo više godina od tebe a po tvojim postovima mi se čini (bez vredjanja) da ti iskustvo ne doseže dalje od jedne sezone.I to što ti kažem da to ne može da preživi jednu sezonu,a ekstremnu vožnju nemože ni pola sezone,to nije samo moje iskustvo nego iskustvo svakoga ko je kroz to prošao,a čini mi se da su se i ovde par njih javili...tako da bolje nemoj lupati ovde ko "maxim" po diviziji nego se malo raspitaj pre nego još nešto lupiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

pa evo vozim vec godinu dana...tj kad sam ga kupio posle dve nedelje crkla radilica,pa sam stavio novu i nove lagere...eto..vec god dana vozim bez problema..a svi koji me poznaju,znaju da ja ne milujem masinu...vozim i na  -15c...ne perem motor...redovno menjam ulje u menjacu,i redovno podmazujem lanac...NIKAD ali NIKAD me masina nije izneverila na putu,a idem relacije do 270-300km u jednom danu..doduse ne cesto....i jos nesto...naravno da ocu i ja veliki motor,ali jbg,nema se para,ali sa ovim sto imam,idem sasvim ok...najbitnije mi je sto ne placam registraciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8433 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@lisica -svaka ti je na mestu...

 

@atx -na forum sam se prijavio radi sticanja prijatelja a ne neprijatelja tako da ovo sto su napisati je prilicno ublazena verzija onog sto mislim,

glupo je velicati motorce koje vozis a ponizavati motocikle koji su tehnoloski 300god. ispred atx-a,koliko shvatam tvoje vozacko iskustvo zasnovano je samo na voznji atx-a,sto govori da nisi kompetentan da pricas cak ni o njegovim performansama jer ih nemas sa cime porediti.Da se razumemo,nemam nista protiv tomosa kog vozis i ja sam poceo na bt-u(ne racunam automatika ipak je moped)koji je za mene bio kralj brzine i krivina(tada sam imao 15god.) ali onda probah mz-a125 i videh koliko je spor bt.Kako budes evoluirao kao vozac samo ce ti se kasti...

 

@kdx -ne ponavljaj vise "onu"rec molim te.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

aj kad si me povukao za jezik....najbrzi 49cc je tomos GP78 204kmh sa menjacem sa 9 brzina...ali napravljeno svega 5 tih cilindara... ;)

E ljudi mi svi pod hitno treba da se izvinemo alexu_r6 sto smo ga zezali, ovome nije ni do koljena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

xexeexexexxeexxexexeex,

pa decku nije jasno da smo svi  drndali tomose u pocetku a posle presli na ovo sto imamo,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Mislim nije uredu da zezate covu zbog "prevoznog sredstva" (ne motor) koji vozi,

ali brale ti si ga malcice  vise preterao.. mislim stvarno aman vishe..

ti si znaci PREVAZISO "svemirsku tehnologiju" kojom se kinezi sluze..

ti imash atx koga je TOMOS specijalno za tebe konstruisao..

ti si MAXIMALNO nabudzio tvoje "prevozno sredstvo"..

ti imsh najboljeg ATX-a na prostorma bivse SFRJ..

 

mislim da nisam pogresio ni u jednoj stavci  >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  ja mislim da je on i njemu slicni namerno ubacen na forum da nas prosvetli.ovo je ipak demokratija pa svako ima pravo na svoje stavove i svoje misljenje.e sad posto smo mi takvi kakvi smo i verujemo samo u ono sto nam kazu priznati i poznati clanovi ovog foruma,to je vec nas problem.

  one suve,proverene cinjenice koje su iznete su toliko suvoparne da takvi postovi prosto dosade.ovako bar imamo cemu da se veselimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Natripovana budala.I sef servisa jedne svetske marke u Beogradu vozi kinesku enduru.A taj sigurno ima razloga zasto vozi kineza i  ne treba mu niko da mu soli pamet.Kao ni vama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Ne zelim da se mesam u raspravu.Licno znam ljude koji imaju izuzetno dobra iskustva a znam i one koji imaju izuzetno losa iskustva.Situacija u zemlji je takva kakva je i ljudima su doticni motori prvi izbor a i najpristupacniji jer jednostavno za neku bolju marku nemaju da daju.Smatram da je bolje da se jave vlasnici kineskih modela i da stave svoja iskustva sa njima probleme koje su imali ili nisu imali i time pomogli mnogima u izboru.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako nekoga stvarno interesuje da kupi kineski motor ima temu za vlasnike kineza, tamo slobodno moze da pita za model koji ga interesuje, dobice informacije iz prve ruke, u slucaju da je neki los model bice mu preporuceno nesto drugo, ako ima problema ponudice mu resenje. A ova tema sluzi da se cuje druga strana koja je protiv kupovine po svaku cenu, mada je na 20 strana dat samo jedan primer loseg iskustva u voznji i to nemamo cak ni podatak koji je model, kako je odrzavan, jeli udaran i sl. Znaci ako imate ozbiljna pitanja imate ovu temu http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15771.3780

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

mada je na 20 strana dat samo jedan primer loseg iskustva u voznji i to nemamo cak ni podatak koji je model, kako je odrzavan, jeli udaran i sl.

 

ako se odnosi na mene, ovaj motor koji sam ja votio je u fabričkom stanju. nije lupan. čak mu dečko nije skinuo ni one uređaje na izduvu (valjda nešto za smanjenje zagađenja, ne znam). a što se tiče modela kad sretnem vlasnika pitaću ga.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Evo sad sam zvao da proverim tu priču o tomosu sm. Cena je oko 190 000 dinara za supermoto 125. Mislim da taj nema akrapovič izduv nego da se doplaćuje. Kakve je izrade ne znam, možda odem da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

aj kad si me povukao za jezik....najbrzi 49cc je tomos GP78 204kmh sa menjacem sa 9 brzina...ali napravljeno svega 5 tih cilindara... ;)

 

Kao prvo to je bio d6 sa 6 brzina.A kao drugo jbt ko te je uopste pitao o tome,i kakve to veze ima sa icim ovde

 

idi leci se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

aj kad si me povukao za jezik....najbrzi 49cc je tomos GP78 204kmh sa menjacem sa 9 brzina...ali napravljeno svega 5 tih cilindara... ;)

 

Kao prvo to je bio d6 sa 6 brzina.A kao drugo jbt ko te je uopste pitao o tome,i kakve to veze ima sa icim ovde

 

idi leci se

 

Nije tacno. D6 je isao oko 150-160km/h, a Tomos GP zvani GP Matllja je ima 18-21KS i na ravnici isao 180km/h, a na Grobniku uz povoljne uslove je Zdravko Matulja navukao 204km/h!  Sry za Off bilo je jace od mene! :)

 

coperu (ATX) ne jedi vise govna...smorio si ljude sa tvojim ATX-om...dodji to pa pricaj nama na tomos forumu koji znamo od cega se sastoji ta tvoja budzotina koja se jedva krece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

aj kad si me povukao za jezik....najbrzi 49cc je tomos GP78 204kmh sa menjacem sa 9 brzina...ali napravljeno svega 5 tih cilindara... ;)

 

Kao prvo to je bio d6 sa 6 brzina.A kao drugo jbt ko te je uopste pitao o tome,i kakve to veze ima sa icim ovde

 

idi leci se

 

Nije tacno. D6 je isao oko 150-160km/h, a Tomos GP zvani GP Matllja je ima 18-21KS i na ravnici isao 180km/h, a na Grobniku uz povoljne uslove je Zdravko Matulja navukao 204km/h!  Sry za Off bilo je jace od mene! :)

 

coperu (ATX) ne jedi vise govna...smorio si ljude sa tvojim ATX-om...dodji to pa pricaj nama na tomos forumu koji znamo od cega se sastoji ta tvoja budzotina koja se jedva krece

:D :D :D nasmeja me kralju  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Bio sam danas do firme čiji sam kontakt ostavio gore. Nemaju SM 125 nego samo SE 125 (190 000 din). Ima yamaha motor, čak je samo prelepljena tomos nalepnica preko, osećaja se reljef drugih slova ispod :) Sveukupni kvalitet izrade je blizak qingqi-ju, nalepnice preko plastika su dosta jadne, plastika ispod još jadnija, mat i ružnjikave bledo crne boje (da ne kažem sive). Prekidači i sve ostalo plastično deluje kilavo. Prostor oko motora standardan, ne vide se neki tragovi aljkavog sklapanja ili izrade, izgleda ok. Prednja maska i blatobran izgledaju jeftino, uprkos agresivnom izgledu maske i farova. Jedino sam zaboravio da pogledam gume čije su. Sve u svemu, mislim da ne vredi toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja