Jump to content

Moto Zajednica

why you should not by chineese bike

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kao primer bih naveo to da mi je dekla zadnjeg točka koja nosi paknove pri kočenju pukla na dva dela i zablokirala zadnji točak i to u dvorištu i pri brzini koju brzinomer nije ni registrovao.

Jel to na skuteru? Prvi put čujem za takvo nešto.

Jednom sam doduše vidio skuter sa odvaljnom deklom, točak ostao samo na amortizerima, mislim da je bio Pežo SpeedFight ili nešto slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Na motoru. Nemam malu sliku da postavim. Izgleda isto kao princ samo što je mašina drugačija i ima hladnjak. Ni ja nisam čuo pre toga za isti slučaj niti se meni to dešavalo sa drugim motorima. Žao mi je što nisam slikao, mnogi mi ne veruju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dešavaju se i na skupljim motorima i mnogo gore stvari, jedina ti je sreća što nije bilo pri velikoj brzini.

Ajde navedi šta ti se dešavalo baš me interesuje, inače su u ovoj temi bila samo prazna naklapanja.

Ako imaš kači i slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo nađoh sličnu stvar, isto Pežo i to iste boje ko ovaj što sam ja vidio prije 6-7 godina

http://cdn.bjbikers.com/images/imported/98/SkqKN_22oo3.jpg

Otkad sam ovo vidio vjerujem da se sve može slomit, samo je pitanje na koji način.

Zamor materijala valjda, šta li, ima tu svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Zadnji amortizeri prosvirali i zamenjeni u garantnom roku, novi otisli posle manje od 3000 km, nosač reglera i sirene otpali posle 5-6000. toliko su od prilike trajala i creva za rashladni sistem. prednji desni štap propišao ulje posle 10-ak hiljada i to u roku od 15 minuta sve što je bilo u njemu. ventile nikada i nisam mogao da naštelujem da drže više od 500 km, o luftu u bregastoj od početka neću ni da pričam. Fabrički far bolje da se nisu mučili da stavljaju kad ničemu ne služi. Lanac sam zatezao sigurno 10-ak puta u prvoj sezoni. Ukupno sam prešao sa njim oko 13000 km, imao sam garanciju 2 godine bez obzira na kilometražu i samo su imali sreću što mi je servis bio daleko jer sam ga kupio u Valjevu, ko zna šta bi bilo. Priča je klasična, obezbeđen servis, rezervni delovi, sve jeftino a kad treba nema ih nigde. Deklu i zadnje amortizere sam čekao 4 meseca. Da moj drug nije kupio isti model (samo vazdušar) od istog prodavca mislio bih da sam maler kakvog nema, doduše njemu nije pucala dekla ali je sve ostalo slično kao kod mene što mi je samo dokaz da nisam slučajno naleteo na loš komad već je za neke delove pravilo da su loši. Jebi ga ali to je surova realnost. Ne znam da li da spominjem plastiku i auspuhe koji su očajni. plastika puca od oštrijeg pogleda a auspuhe smo menjali i drug i ja a on je prešao sa svojim motorom jedva 5000 km. Samo bih napomenuo da se nisam vozikao po gradu od kafića do kafića već su to bile ture od po 200-300 km u cugu što bi takav motor trebao da izdrži. Možda sam očekivao previše i platio cenu svoje naivnosti ali neko je morao da bude prvi. Lepo poslovica kaže: Na greškama se uči, pametan na tuđim, budala na svojim. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kod koga ste kupili motore, moguće da je cjela tura bila 3 klasa, dešava se svašta svako je danas uvoznik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kod koga ste kupili motore, moguće da je cjela tura bila 3 klasa, dešava se svašta svako je danas uvoznik.

Garant neko hteo da zgrne lovu na brzaka.

 

 

@jbojan

Jesu li ti motori jos uvek u prodaji, i ko je prodavac/distributer od koga si kupio motor i postoji li on jos uvek?

 

Pre par godina bilo je mnogo vise nezvanicnih uvoza i nizih klasa kvaliteta, ali se trziste vremenom iskristalisalo i sada je uglavnom je poznato sta valja kupiti, a sta valja izbegavati.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

E ovako, moram i ja da iznesem svoje iskustvo, pogotovo sto su prodavci i serviseri sam olos.

 

Prosle godine sam malo po pocetku sezone kupio kineski skuter, konkretno model RS50 firme Yamasaki (valjda hibrid Yamahe i Kawasakija :D )

Kad se kupovalo bilo je med i mleko. Inace motor je kupljen u firmi kojoj sam zaboravio ime, a inace nalazila se u Savskoj, prodavala je PEDA motore, ne znam da li se i dalje nalazi tamo. Servis im je do skora bio blizu botanicke baste, cuo sam da su se preselili.

 

Servis morate da radite na 300 pa 500 pa 1000 pa posle na svakih 2000 km da bi vam motor bio u garanciji. Inace servis kosta 2000 din. Sta spada u servis? Zamena svecice i promena ulja u menjacu. Inace posto mi motor nije bio spreman za dan koji su mi rekli, obecali su da ce ga oni isporuciti. I jesu, i svaka cast, ispali su krajnje korektni sto se toga tice. Medjutim kad su ga dovezli imao sam sta da vidim....kilometar sat ne radi, ne pokazuje koliko ide na sat, lampica od ulja se ne pali, sav izgreban. Opruga na sedistu ne postoji, pa kad okrenem kljuc u sedistu moram rucno da ga otvaram. Inace kljuc glavi pa se vrti u bravi skoro 360 stepeni. Krenem da se vozim, osetim miris benzina. Stanem, pogledam, a crevce koje ide od karburatora pa do neke kao mini pumpe (ne znam sta je ovo ali na to mi lici) preseceno i gorivo samo pisa. Ukapirao sam da se ocigledno nagnjecilo od zadnjeg blatobrana koje je uspelo da ga presece. Zovem ih ja, kazu nista ne dirajte, dobijate sutra novi. Mislim se cool. Dolazi sutra novi, isti takav, sem sto mu radi kilometar sat i ima opruge na sedistu. Kljuc isto glavi al ajd sad, koliko para toliko muzike.

 

E sad krecu moje muke. U servis sam isao 10000 puta, koliko god ostavljao motor, oni kao popravili, ja uzmem probam i nista. Prodje malte ne cela sezona ja se nista nisam vozio. Kad sam kocio prednjom kocnicom, motor je cimao, predpostavljam zbog krivog diska, ali oni to nisu hteli da uvaze vec kao blago cimanje zbog plocica, nestace vremenom. Naravno da nije nestalo, a ja kad kocim na semaforu se cimam napred nazad, kako kocnica koci. O zadnjoj necu nista ni da pricam posto nije ni radila. Pokazivac novoa ulja nije isto radio, to nisu ni probali da nameste, kao ne radi. Sat na tabli uvek pokazivao 12:00, i to ne radi. Lampica za dugo svetlo isto ne radi, tako treba kazu! :) Sajla od gasa pukla posle 500 km, kazu ajd da priznaju garanciju, mala kilometraza, inace nije u garanciji. Plastika bukvalno svugde po srafovima pukla, jel nije ni bila dobro usrafljena, ja licno video kako srafovi skroz krivo stoje. Kad sam uzimao motor, bilo je potpisi , ja cu sve da ti promenim sto treba,a sad kad sam im rekao za plastike, bilo je oces da kupujes novu ili da ti lepimo lemilicom?  ??? Dalje, u voznji otpao deo na auspuhu, onaj hromirani kao sitnik, jednim delom gde su bili zavareni nosaci za auspuh otkinuo je i deo auspuha. Nisam mogao da verujem. Onda dalje zalomio se sraf na glavi gde se srafi auspuh, nosio kod strugara da izvadi, pa ja ubacio prohromskli. Plastika oko guvernale se raspala. Guma koja ide od filtera za vazduh do karburatora bila sva busna, pa imao fals vazduh, jedva sam provalio sta je. Inace kutija od filtera nije uopste bila dobro prisafljena pa je viisla. Akumulator crkao posle par meseci, naravno ni na ovo nema garancije! Trosio oko 4 litre, kad sam u servisu pomenuo nekakvo stelovanje samo su me pogledali! Kais pukao na oko 1000 kilometara. Ulje curilo iz one cantre za ulje i to na crevu koje ide na sisicu od cantre, sve su resavali tako sto su stavljali one bele plasticne zatezace, sprocne ili kako se vec zovu. Naravno to propisa posle kratkog vremena. Posto je imao automatski saug, neka zica nije bila uopste povezana pa je imao problema dok se ne zagreje, slicajno sam to provalio, nisam ni znao da je to saug, ja povezao i ono proradilo. A najgluplja fora mi je bila to sto je imao neki metalnu pregradu na rezervoaru, pa nisam mogao da stavim pistolj u rezervoar nego sam morao iz "vazduha" da sipam. A, da, umalo da zaboravim. Najveci kvar koji mi se desio, a umalo nisam pao je da mi se na zadnjoj osovini, izvukao osigurac koji drzi tu tockove na toj osovini i motor se skroz iskrivio. Ne znam kako da objasnim, ali recimo da je ceo agregat setao levo desno u odnosu na ram. Znaci za tako kratko vreme sam imao 1000 problema. Uzas jedan. Ovo pricam sve iz licnog iskustva, ne bih ovo pozeleo ni najgorem neprijatelju. Onda sam se lepo iznervirao, stavio motor u oglase i prodao ga za 500 eura. Znaci motor koji sam samo pre par meseci kupio za 1050 nov, prodao sam za 500 eura, jel skuplje niko nije hteo ni da ga pogledao. Motor koji ima 1500 kilomtara. Dodao oko 3000 somica i kupio kawasaki. E sad uzivam i bas me briga. Jeste da kosta, jeste da je odrzacvanje skupo, ali ne razmisljam mnogo. Ko nema para i ima znanja i volje da se maltretira oko kineza, da ga sebi sredi, mozda i nije los izbor, ko se ne razume mnogo, nema volje i zivaca da majstorise kao ja, dublje ruku u dzep i nekoh japanca.

 

Toliko od mene! Izvinjavam se na opsirnijem postu, ali morao sam da iznesem sve sto mi se desavalo sa mojim kinezom. Ja na kineza nikad vise!

 

Pozdrav!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

pa sta da se kaze,kao sto napisah u opisu moga motora,ja sam imao sitnih problema u startu, i to dok se motor nije  razradio,i to mislim da su problemi koji su nastali meni a i mnpgima krivica ljudi koji to sastavljaju na nasim prostorima,ja ih zovem "kosiličari". jerjedino to i znaju popravljati i sastavljati!!! meni je motor startovao cim je navukao gorivo u karb. poslije citave zime ne paljenja!! mada ne krivim ljude koji fino kazu da sa kinezima ne zele da vise da imaju posla,njihovo pravo,ali pljuvati po svemu i to neukusno i vulgarno.... nema smisla!!! keeway pravi 2 000 000 motora godisnje... koliko ih tomos pravi!!!???  to je zaklucak ovoga moga sitnog izlaganja!! neki nisu imali srece a neki su se siti navozali svojih kineza i jos ih voze!!! a kinezi jos ni zamah nisu zapoceli,njihovo tek dolazi!!! a ko ima love za japance i ostale.... samo udrite!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

kolko ja znam keeway je mnogo ozbiljniji...slabo ko se zalio na njih koliko na princa i kinroad...

naravno...problem su i oni koji sastavljaju ali opet su mi svi "majstori" za kineze,koje poznajem,rekli da se neretko desava da im ne stignu svi delovi u kutijama...pa krpe kako znaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

kolko ja znam keeway je mnogo ozbiljniji...slabo ko se zalio na njih koliko na princa i kinroad...

naravno...problem su i oni koji sastavljaju ali opet su mi svi "majstori" za kineze,koje poznajem,rekli da se neretko desava da im ne stignu svi delovi u kutijama...pa krpe kako znaju

ima i toga vjerovatno!! kod nas ovdje u b.luci i okolini i nema puno kingroada,keewaya i lifana najvise ima!! nesto qin-qija ili kako se vec pise i nesto sprint princea!! vidim da lifana kod vas u matici nesto i nema puno cini mi se!! a mozda igrijesim!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Nema, ja sam jedini na forumu sa Lifanom cini mi se, a vidis odakle sam ;D

Mozda si me i vidjao po B. Luci, idem dole u skolu, saobracajnu, pa se vozem ponekad. Moj dobar drug vozi lifanov skuter, uopste ga nije vozio na servis, prvi put ulje zamjenuo na 2500km, a trebalo na 500. Nije silazio sa njega, na 10000 mu pukla sajla i nije je mjenjao. A eno ga jos se voze, sta je radio sve od njega cudi me da je citav. To je jedan dokaz izdrzljivosti, evo cim grane malo sunca idemo se nas dvojica malo vozati, pa cu ga morati malo probati da vidim kakav je trenutno. A ima i losih iskustava, ne sporim. Da nema ovakvih slucajeva i ja bih mislio da su kinezi "shrot", ali smo shvatili da je sve do uvoznika. Ovlasteni servis za Lifana ima u Prnjavoru, a u Banja Luci su neki neozbiljni, narucio sam zmigavce i cekao pola godine na kraju sam i odustao, nisam ih vise ni zvao. Sto se tice moje azdaje da kucnem u drvo, jos je odlican, malo ga zeza sto mi ga je stari slupao, ali sve je na svom mjestu, a ide kao simplon ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

ali pljuvati po svemu i to neukusno i vulgarno.... nema smisla!!!

 

Apsolutno se slazem!

 

keeway pravi 2 000 000 motora godisnje... koliko ih tomos pravi!!!??? 

 

Stavljati Keeway, Kymco i npr SYM sa Yamasaki i slicnim u isti kos nikako ne ide. Ovi prvi su dosta ozbiljniji i kvalitetniji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Do sada nije poznato da se na  bilo kom drugom kineskom motoru,ovako nesto i desilo. Meni lici na izolovan slucaj.

 

 

Desilo se itekako,drugaru se isto to desilo na nekom govnu,zxm cini mi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Ne sporim da ima boljih i gorih marki ali bih naveo da sam imao motor marke Jinlun a ako bolje zagledate bilo koji od kvalitetnijih kineza videćete bar na jednom delu utisnuto Jinlun. Keeway izbaci 2 miliona motora godišnje a niko se nije pitao kako i kada su uspeli da postignu tu proizvodnju. I Jinlun ima par desetina hiljada zaposlenih radnika i nekoliko pogona širom Kine pa izgleda da to ništa ne znači, bar u mom slučaju. Neću ni da ih hvalim ni da ih pljujem a sigurno ne bih bilo koga ubeđivao u nešto. Nije u pitanju to koliko vrede i da li se isplate za uloženi novac već to koliko su uopšte sigurni za vožnju. Ja mislim da nisu ali to je samo moje mišljenje. Inače, motor sam kupio u Totramotors-u iz Valjeva za 2000 evra van sezone, regularna cena mu je bila 2200. O navedenoj firmi ne bih ništa komentarisao, bilo bi suvišno. Ako baš nekoga zanima mogu da iznesem svoja iskustva sa njima,  ali ih se nerado sećam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Evo odmah kao bivši vlasnik kineskog proizvoda da ti potvrdim da ne vrjedi tih para, neko te žešće zajebao, tim motorima se cjena kreće oko 1000-1500e i to im je realna vrjednost, pod uslovom da kao što je već navedeno nisu 3 klasa. Toga koji ti je to uvalio si trebao da tužiš al sad prođe voz, bogatitji si za jedno iskustvo.

Nabavna cjena tih motora u Kini je dobro ispod 1000e, a kad su polu proizvod i ispod 500e. Ako je neko to prodavao za 2000-2200 očigledno je vaćario na brzinu, još priča kad ga dovezete u servis da "to tako treba kod kineza", a nije montirao pola djelova. Zbog takvih postoji tržišna inspekcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

izvini arny...ispravka...kad sam ja kupio kinroad 250 nabavna cena je bila 680 ...ne evra...DOLARA!!!to je tad bilo jedva 500e...licno video na onom papiru...dal je to carinski list il sta je 'bem li ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind 650

izvini arny...ispravka...kad sam ja kupio kinroad 250 nabavna cena je bila 680 ...ne evra...DOLARA!!!to je tad bilo jedva 500e...licno video na onom papiru...dal je to carinski list il sta je 'bem li ga

 

 

i sada je 680 $, ja ga kesirao 1100e  u topshopu sa 12 m garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Nabavna cena mog je bila 600 dolara, tako je pisalo na carinskoj deklaraciji a i čini mi se da 2006. kada sam ga ja kupio nije bilo ovih prinčeva koji su baš jeftiniji. Uzeo sam ga zbog vodenog hlašenja. Idu preko Slovenije i ko zna koja su ruka. Znam dobro koliko vrede a  moj je sada najbolji zato što je prodat  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

jbt...samo kad se setim...ccc...2 i nesto soma dadoh...da bih jedva presao 5 000km...krpio,budzio,izmenjao sve zivo i na kraju,posle malo vise od 6 meseci prodao za 1500...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: bg

ja bogami ne...vec sam hteo da prodajem i da uzimam r1...sad kad vidim kolko su pale cene...

al da ne idemo u off...naravoucenije...ukoliko ne morate,ne uzimajte kineze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja