Jump to content

Moto Zajednica

why you should not by chineese bike

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ja sam pitao za trajnost u extremnoj exploataciji. znaci zadnji-prednji, zavrtanja i voznja do crvenog. verujem da ko god je seo da se odusevio. i meni se dopada izgled ali interesuje me voznja a ne sedenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

kdx

pa to je izmisljena licnost, kao u bajkama, mozda nismo jos procitali tu bajku...

Daj malo tog tvog kdx-a ako ga uopste imas, da ga provozam "penzionerski",

ili si mozda na biciklu zalepio nalepnicu kdx pa moze da izdrzi off road, i vec se kotrlja 20 godina

i sam si u jednom postu rekao da kosta 3.5k evra

 

-------------

po voznji -> boli je od tomosa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Jes, moj motor da "teras", a svoj pickas kao po iglicama....

Po hiljaditi put kazem, taj Tomos kosta koliko i kinezi, i 10 puta je bolji motor. tvoj Kiput ne moze nikako biti bolji od njega, on je po voznim osobinama pravi kineski teretni motor - onaj na kome kinezi teraju celu porodicu i kokoske i svinje na pijacu...pogledaj slike na netu, pa ce ti biti jasno o cemu pricam...

 

A Tomos je dokazano pravi supermoto - sa njim se vozi kup u Sloveniji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

ja sam pitao za trajnost u extremnoj exploataciji. znaci zadnji-prednji, zavrtanja i voznja do crvenog. verujem da ko god je seo da se odusevio. i meni se dopada izgled ali interesuje me voznja a ne sedenje...

S razlogom su japanski motocikli u toj klasi 3-4 puta skuplji, moze on da izdrzi dosta maltretiranja, al ipak postoje neke granice, a u takvom rezimu voznje nece ti ni japanac puno duze trajat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

Po hiljaditi put kazem, taj Tomos kosta koliko i kinezi, i 10 puta je bolji motor. tvoj Kiput ne moze nikako biti bolji od njega, on je po voznim osobinama pravi kineski teretni motor - onaj na kome kinezi teraju celu porodicu i kokoske i svinje na pijacu...pogledaj slike na netu, pa ce ti biti jasno o cemu pricam...

 

Upravo si samoga sebe porekao sto se tice kvaliteta i izdrzljivosti kineza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

ja sam pitao za trajnost u extremnoj exploataciji. znaci zadnji-prednji, zavrtanja i voznja do crvenog. verujem da ko god je seo da se odusevio. i meni se dopada izgled ali interesuje me voznja a ne sedenje...

Ja ne zadnjachim jer je to muchenje njega,prednji redovno i nishta,viljuska ko nova.. Kad vozim na misheluku male krugove uvek ga teram u crveno i nikad se nije pregrejao ili slicno.. nosachi plastika malo loshiji ali sve se da srediti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

 

Po hiljaditi put kazem, taj Tomos kosta koliko i kinezi, i 10 puta je bolji motor. tvoj Kiput ne moze nikako biti bolji od njega, on je po voznim osobinama pravi kineski teretni motor - onaj na kome kinezi teraju celu porodicu i kokoske i svinje na pijacu...pogledaj slike na netu, pa ce ti biti jasno o cemu pricam...

 

Upravo si samoga sebe porekao sto se tice kvaliteta i izdrzljivosti kineza

 

Tako je,

tomos jedva i vozaca nosi, oni pucaju i kad stoje u mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

ponovicu...

 

ATX u originalu ima cilindar od jedva 2 konja...max broj obrtaja mu je jedva 5000...prenos 11/35 i max brzina je 45kmh...paljenje je platinsko 12v50w...

 

ja sam stavio junior kros cilindar od 7,5konja...karburator od T15...i max broj obrtaja je 12,000...prenos je 15/46 a max brzina 80kmh...paljenje je tiristorsko 12v90w kao na BT i E90...

ATX          (50cc)          snaga-2konja

APN4/6    (50c)            snaga -2,2konja

T-14          (50cc)          snaga -4,2konja

T-15/BT    (50cc)          snaga -6,2-6,5konja(imaju isti cilindar)

junior kros(50cc)          snaga-7,5konja

CTX          (80cc)          snaga-7,5konja

E90          (90cc)          snaga-9konja

senior kros(50cc)          snaga-11,5konja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ponovicu...

 

ATX u originalu ima cilindar od jedva 2 konja...max broj obrtaja mu je jedva 5000...prenos 11/35 i max brzina je 45kmh...paljenje je platinsko 12v50w...

 

ja sam stavio junior kros cilindar od 7,5konja...karburator od T15...i max broj obrtaja je 12,000...prenos je 15/46 a max brzina 80kmh...paljenje je tiristorsko 12v90w kao na BT i E90...

ATX           (50cc)          snaga-2konja

APN4/6     (50c)            snaga -2,2konja

T-14          (50cc)          snaga -4,2konja

T-15/BT    (50cc)           snaga -6,2-6,5konja(imaju isti cilindar)

junior kros(50cc)           snaga-7,5konja

CTX           (80cc)          snaga-7,5konja

E90           (90cc)           snaga-9konja

senior kros(50cc)          snaga-11,5konja

ipak ti proveri malo tu konjazu,mozda ti neki konj crko pa imas 5ks............ai sve jedno je,,sve ispod 25 ks nije za neku voznju i neko daljnje putovanje,moze i prst u oko al boli,,,,,al dobro,mozes ti da ga nafuljas i na 15ks,al to ce mnogo da boli,,mesecno klip,stublina i radilica na sezonu,a mozda i pre  ;D ;D ;D ;D....probo ja vise puta u mladosti,neki put su bili majstori koji su radili te stubline poliranja kubiciranja,sirenja kanala itd,,sad se to vec neradi u tolikoj meri kao nekad,...

elem opet ,novo je novo,,pa makar bio i kinez....pa nek traje za te pare 20.000km pa ga baci,prodaj staa god, :) :) :) :)

i opet ce za 3god vredeti vise od tvog at x a........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@ atx50:

 

Ako tvoj atx ima 7.5 ks ja necu nikad vise sesti na motor,ocigledno o cilindru koji imas na motoru nemas pojma,a i 12 000 ma daj probudi se!  A i e90 nema 12v struju.  

Lepo idi na tomos forum pa lupaj gluposti koliko god hoces.Trebao si bar kriti to koliko godina imas jbt.

 

 

 

E ovo je moje misljenje o kineskim motorima: Ne verujem da su bas  toliko lose masine,ali su zbog niske cene previse dostupni raznim ludacima,koji ih unistavaju,i nemaju pojma o njima,pa valjda odatle los glas...Nemam nekog veceg iskustva sa njima niti planiram da imam,ja licno nikad ne bi vozio takav motor zbog gomile plastike...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

@nesic:

Pa da, ali su to oni NJIHOVI kinezi, kvalitetni kinezi, koje nasi ne uvoze...(ako bar tako kazu da nesto postoji, a ako Lisica kaze da postoji, onda postoji).

 

Mali kad polozis voznju i kupis motor  onda se javi.Do tada ce ti biti jasno zasto tvoj prevoz ima jednog konja vise.

 

Mislim da ovo vise stvarno nema smisla...Ti si glavo jedan vrlo nervozan i neurotican tip, lako se iznerviras i vredjas druge...evo, i avatar ti je takav...udara glavom od tastaturu dok oci ne poispadaju...mislim... Ja sam mislio da ovde administratori rade svoj posao, a ono nista...mislim, bas sam bio zadovoljan kako su neke ljude banovali, i nisu dali da dodje do vredjanja...ali sad...

 

Covek nije nista tebi rekao, pricamo o motorima, otkud ti pravo da ga nazivas konjem?

 

I sto se brate toliko nerviras oko tih kineza? Imas PRAVI motor (HD -doduse, ja ih nesto ne cenim, to ti je dobar motor sve dok neces da skrenes, ubrzas ili ukocis...mislim, koja mu je namena? Ja volim motora koji se zna za sta sluzi, a to vozikanje sa imidzom ne razumem...mada to je verovatno vezano isto i za kineze - vozim da lici...) pa te i ne pogadja zasto neko o kinezima kaze nesto lose...sem ako ti taj kinez nije jedini motor i "prva ljubav" :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Evo, da ne bude da ne navodim nista primera (mada to nisam ja doziveo, ali to je i normalno, posto ja shrot nikad ne bih vozio):

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=32300.new#new

 

E, vidite sad koliki je to shrot, i sta ste to kupili!

 

A vi koji nameravate da kupite, za vas jos nije kasno, dobro razmislite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ SHROT

  Stvarno si dosadan. Pocinjes da licis na one sektase koji idu od vrata do vrata i ubedjuju ljude kako je samo njihova vera ispravna, a sve ostale su lazne. Smanji malo dozivljaj ! Sedi na to sto imas pa se vozi i pusti druge da se voze . Svakom je njegov motor najlepsi - kakav god da je.  Evo ja imam i MZ-a, i Suzukija, i sad sam pazario jednu Yamahu koju jos nisam doterao ( zato je nisam ni stavio na spisak pored avatara ) , i sva tri su mi podjednako dragi, i nikog ne smaram sa time da ga ubedjujem da je to sto imam najbolje, a ostalo da ne valja. Da imam i jednog Tomosa. Jednostavno moje motore imam da bi ih VOZIO  i uzivao u njima . Takodje imam i svoje prijatelje kojima je sasvim sve jedno sta cu ja voziti od mojih motora kad podjemo na neku voznju, bitno je da mogu da drzim putnu brzinu od 80 km/h .  I lepo nam je .  Ti si ocigledno sa svojom pricom rasterao svoje prijatelje, pa si sad dosao ovde da nas smaras na forumu. Oladi malo !

 

  Predlazem administratoru da zakljuca ovu temu, jer ovo ne vodi nikud !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pa ljudi znate li sto kdm zna da su kinezi srot, pa zato sto na kineza ako se desi da se razlabavi nesto ti dotegnes a na njegovog nema razlabljivanja, vec to odma otpadne u voznji, tako kad stane negde i vidi da nema deo pomisli: "Verovatno mi se ucinilo da sam tu nesto imao",

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

  Predlazem administratoru da zakljuca ovu temu, jer ovo ne vodi nikud !

 

Sto bre, pa bas od 18-te strane pocinju zanimljive stvari  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

U ovom "primeru" koji si naveo, "majstor" nije sastavio motor kako treba, a onda da bi se izvukao slagao je da to tako treba da bude kod kineza. Da nije to taj serviser koga ti poznajes ? :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

  da li je neko brojao koliko puta se u ovoj temi pominje SHROT?nije.predlazem da neko otvori novu temu pa da se to prebroji.

  ako se neko seca,a seca se,ATX stalno u nekim temama pokusava da nesto dokaze ili on pokusava da se dokaze a jedino sto mu uspe je da uglavnom inicira neko besmisleno prepucavanje njega i nekog njemu slicnog sa svima drugima koji ucestvuju u temi.koliko se secam jednom je cak i zamoljen da napusti temu u kojoj smo se svi trudili da pomognemo decku oko izbora izmedju cak DVA SHROTA tj kineska motocikla,i on je upao sa tim svojim neprevazidjenim i neopevanim ATXom koji sreca pa ima samo 50ccm inace da je jaci pravio bi cuda.

  a svi oni koji dodju u Glogonj na svojim kinezima,i ja medju njima,treba da budu spremi na to da ih posle okupljanja i rucka bacimo u onaj ribnjak,ili koju vec reku i da se kuci vratimo autobusima,stopom,vozom,tramvajem...a samo neko da zamoli ATXa i onog sto mu je SHROT jedina strana rec koju koristi,a uzgred kod nas je SHROT prekrupa i nema nikakve veze sa motorima,metalima ili tome slicnom,nego samo sa kukuruzom.

  lepo me nasmejase i razveselise a ujedno sam se i zabrinuo,da li da ipak u Glogonj idem busom ili sa ovima sto idu u Pancevo na pijacu.?

  izvinjavam se na SHROTU.htedoh reci,na offu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

  da li je neko brojao koliko puta se u ovoj temi pominje SHROT?

Mnogo. To ti je moj dobri Sizifov posao, jer dok ti prebrojis ovaj ce bar jos 500 puta napisat post u kome se 20-30 puta pominje Shrot, a jos ako krene da citira samog sebe kao sto zna...  ::)

P.S. Tomasa je nepotrebno komentarisat, urednici ce ocistit njegove nepotrebne postove kad budu imali vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: backa palanka

 

 

 

P.S. Tomasa je nepotrebno komentarisat, urednici ce ocistit njegove nepotrebne postove kad budu imali vremena

 

  ATX ce dobiti ideju da pocne da se krije iza nicka TOMAS pa ce pokusavati i dalje da se ubacuje u teme i da mozda sada hvali neki drugi motor od 50ccm,npr BT50,sa junior stublinom koji zbog spustenog vozaca i manjeg otpora vetra,na ustrb off road karakteristikama,moze da razvije 200 km na zatvorenoj stazi i da se ravnopravno nosi sa mozda cak i nekim Rom sa manje kubika,recimo jedno 600,a da ga mi ne provalimo.

  ko izbroji koliko puta rec SHROT,ali samo napisana sa SH i od pravog vlasnika pomenute reci,ima pice u Glogonju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja