Jump to content

Moto Zajednica

Benzin... šta je to?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW F650, ex KLE 500, ex Honda Trans

Prešao sam 330 km, još mi se nije upalila rezerva, i kada sam ponovo sipao, ostalo mi je još 6 litara... pa se pitam: da li je moguće da moj Milenko troši ispod 5 l ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 555 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pa moguce je. Ja sam slusao ljude da im motori trose i po 3L, cak i manje. A tek za auta kako malo trose, daleko ispod fabrickog minimuma... tako da i tvoj moze da trosi ispod 5😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3907 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb

Ajmo ovako. 

Ko je milenko? Bmw 650? 

Edit:

Ja koristim aplikaciju Fuelly već 10 godina.. Pratim i pišem svako sipanje, sve troškove, kad sam šta menjao... 

Meni je versys 650 na otvorenom putu, lokalni putevi, kad je brzina 70-90 trošio i 4. 

Evo ti statiska svih sipanja.

 

Screenshot_20260627_080734.thumb.jpg.7a262470285cb95612149a9342326244.jpg

 

E sad. Efikasnost samih agregata je skoro ista, najveću razliku u potrošnji prave razlike u radu, tj. pritisak u gumama pravi ogromnu razliku, masa i otpor vetra, stil vožnje, dal si konstantan ili imaš puno gas/kočnica. 

Ne vidim zašto bi gs650 imao problem da bude ispod 5L. 

Grad i gradska vožnja su uvek značajno veća potrošnja, rad u mestu i konstantno stani kreni. 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp, Aprilia Pegaso 650 Supermoto, Honda NT700V, Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Honda VF500 Africa Four, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Ko još vozi 70-90? Možda ti radi na jednom klipu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8647 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa vozim ja na primer. Uglavnom se držim tu negde oko ograničenja. Najviše što sam uspeo da ga uštinem je bilo 3.8 litara što je ludilo za 900 kubika. Mada ta potrošnja nije realna. Obično to bude kod mene bude oko 4.7, 4,8, retko kad preko 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja