Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tmax 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha T-Max500
On 4/19/2018 at 8:23 AM, Satelis said:

Ako je verovati tabli, skoro 37K je prešao. Između ostalog, Mitsuboshi je odličan kaiš, traje jednako fabrickom dok je dosta jeftiniji.

Koliko će se preći od zamene do zamene prvenstveno zavisi od stila vožnje, naravno da igra ulogu brend kaiša ali ne toliko koliko ručica gasa.

CVT otvarati na max 15K.

 

PS.

Dobih cenu iz Platnera za kaiš ili ti 25.500din. Mitsuboshi kaiš 13.500din.

Pozdrav,bas dosta ima da se nauci od tebe.

Da li bih mogao da izdvojis vremena i napises mi kada rastavljas varijator i komplet prenos kojim uljem sta podmazujes?

Da li podmazujes mesto gde lezu rolnice u varijatoru  ili to nije potrebno?

Kojim uljem se podmazuje bolcna?

Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha T Max 500

Koje velicine su inbus kljucevi za skidanje prednjeg, a koja za zadnji tocak (mislim na inbus kljuc uz pomoc kog se na prednjem odvrce osovina a na zadnjem sluzi za kontru da bi se odvila matica sa osovine). U pitanju je yamaha tmax 500 2001godiste. Unapred hvala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha T-Max500
On 4/2/2024 at 6:23 PM, Ljuka said:

Koje velicine su inbus kljucevi za skidanje prednjeg, a koja za zadnji tocak (mislim na inbus kljuc uz pomoc kog se na prednjem odvrce osovina a na zadnjem sluzi za kontru da bi se odvila matica sa osovine). U pitanju je yamaha tmax 500 2001godiste. Unapred hvala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

19 treba da je napred.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Svaka čast, jesi radio vodenom šmirglom, a zatim pastom ? Jedino što će kratko trajati, na asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1116 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Evo moje felne polirane 2016, kad operem motor samo obrisem felne krpom, posle osam godina izgledaju veoma dobro 

IMG_5991.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad-čenej
  • Motocikl: aprilia rs 125

Usluzno poliram felne 

kontakt telefon 0638344444 

ne moze da se lakira jer nema abrazovne povrsine za koju bi se hvatao lak 

moze jedino da se plastificira ali onda mora postupak 

peskiranje 

farbanje 

poliranje 

lakiranje plastikom 

a ovako polirano moze dugo da traze sve zavisi od vlasnika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3670 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Resio sam da konacno zamenim Burgmana i gledam neke T Max 500 2004-2007. Neka tri sto sam gledao mi nisu bas legli kako treba. Ovaj cetvrti ima potencijal. Izbledele plastike od sunca, sediste ispucalo od sunca. Masina suva nema tackicu ulja nigde. Safovi svi na svom mestu, nisu izrdjali, sve lepo izgleda. Taj motor sam uvek voleo i bas mi je ono sto trazim od skutera, ali nikad nisam ulazio u tehnicke stvari kod njih. Posedovao sam tamo 2008-9 jedan, ali tad je to bilo skoro novo, pa mu nista nije ni falilo. 
Kod ovog sam primetio nesto sto mislim da nije kako treba. Gledah brzinski neke slike, pa vidim da varijator i nije bas klasican. Desava se da kad je na nozici vrti lagano zadnji tocak, na 1000-1100 obrtaja. Isto tako se vidi i u startu da malo mrtvije krece, tacnije krece sa tih niskih obrtaja pa nema onog potezanja kako treba. Kasnije u voznji od 50 pa do recimo 100 ubrzava otprilike kako treba. Sta se tu desava i kako se to resava kod njih? Koliko sam video sa onih nekih slika po netu, nema klasicno zvono i kvacilo.
Onaj nekad sto sam vozio je imao multivar i isao je bas blesavo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

On ima mokro centrigugalno kvačilo, u principu isto kao na motocilklima ali se aktivira centrifugalnom silom. Moj je otpuštao kvačilo na cca 2.000 obrtaja ali povlačio kao lud od starta. Skuter nad skuterima, i sada mi žao što sam ga prodao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha T-Max500
On 6/12/2024 at 12:51 PM, muljaz said:

Resio sam da konacno zamenim Burgmana i gledam neke T Max 500 2004-2007. Neka tri sto sam gledao mi nisu bas legli kako treba. Ovaj cetvrti ima potencijal. Izbledele plastike od sunca, sediste ispucalo od sunca. Masina suva nema tackicu ulja nigde. Safovi svi na svom mestu, nisu izrdjali, sve lepo izgleda. Taj motor sam uvek voleo i bas mi je ono sto trazim od skutera, ali nikad nisam ulazio u tehnicke stvari kod njih. Posedovao sam tamo 2008-9 jedan, ali tad je to bilo skoro novo, pa mu nista nije ni falilo. 
Kod ovog sam primetio nesto sto mislim da nije kako treba. Gledah brzinski neke slike, pa vidim da varijator i nije bas klasican. Desava se da kad je na nozici vrti lagano zadnji tocak, na 1000-1100 obrtaja. Isto tako se vidi i u startu da malo mrtvije krece, tacnije krece sa tih niskih obrtaja pa nema onog potezanja kako treba. Kasnije u voznji od 50 pa do recimo 100 ubrzava otprilike kako treba. Sta se tu desava i kako se to resava kod njih? Koliko sam video sa onih nekih slika po netu, nema klasicno zvono i kvacilo.
Onaj nekad sto sam vozio je imao multivar i isao je bas blesavo. 

Nebi trebalo da vrti tocak na tim  obrtajima 1000-1100 jer je to "rad na leru" ...Moze da bude X stvari zasto ne povlaci.Svakako ako uzmes taj morao bi da otvoris prenos,vidis sta je ispod dekle. Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3670 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Uzeo T max, za prvih 100km zadovoljan bas. Stvarno nema veze sa skuterom sem sto se sedi tako. Treba nekih par sitnica estetske prirode da sredim i mislim da ce to biti lep motorin

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2064 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нек те лепо служи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha T-Max500

Hajde ovde da postavim.Imam TMax 2009 godiste.Sve radim sam.Ulje filteri i td.Na red je dosao CVT.Malosi varijator imam,stavio nove 16g rolnice,slajderi su ok,stavio nov kais,podmazao sve.

Zatvorim vratim plastike.Vozim se sve ok.Posle neki dan ulje iz dekle po auspuhu i ispod.Ajde ponovo rasklopim.Zamenim semening na radilici.Ocistim sve.(Semening sam cekao 15 dana).

Vratim,sklopim.Vozim,cap cuje se nesto u prenosu na leru.Ponovo raskopim prenos.Zvuk dolazi iz kvacila.Cuje se kao na linku koji cu da ostavim.Ponovo sve proverim,ocistim kais ne cuje se nista.Radi lepo prenos.Sklopim,30km predjem ponovo se cije na leru.Kais je Mitsuboshi  nov(G9004500).Tocak se sada posle voznje vrti.Ler 1100rpm.Kada skinem varijator i kais upalim motor,radi sve normalno...Nista se ne cuje sto znaci da nije do masine.U cemu je problem da li moze neko da pomogde?Ovde sam pratio @Satelis a i dosta mi je pomoglo.Zamenio sam i lagere u dekli.Ok su.Vise ne znam sta da radim.Svaka pomoc je dobrodosla.

Evo videa kako se cuje:

 

Promenio član miki9202

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9207 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To je normalno da se čuje, kad bi prsno malo vode tek onda bi video koliko se jače čuje.

Nema panike....vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha T-Max500
1 hour ago, Satelis said:

To je normalno da se čuje, kad bi prsno malo vode tek onda bi video koliko se jače čuje.

Nema panike....vozi.

Hvala puno.Unutra se cuje samo na leru.Obrtaji su dobri.Da se ne cimam sto okrece tocak kada je podignut?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3670 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Po golem je taj varijator i odatle i malo bucniji. Kao recimo kod kvadova.  Ja sam ovaj malo istrazio, propratii sta i kako finkcionise i sve super. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha T-Max500
2 hours ago, muljaz said:

Po golem je taj varijator i odatle i malo bucniji. Kao recimo kod kvadova.  Ja sam ovaj malo istrazio, propratii sta i kako finkcionise i sve super. 

Ide,povlaci super.Samo se cuje i kada se zagreje desi se da okrece tocak na centralnom stenderu.Ako verujes X puta sam otvarao i td.ne vidim problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Yamaha Tmax500

Pozdrav kolege bajkeri, po prvi put se javljam ovde zbog pomoci oko akumulatora i punjenja, nisam neki strucnjak oko toga pa bi mi svaki savet dobro dosao.

Juce posle voznje sam uvasio motor i nisam vise movao da ga upalim, dopunio sam malo akumulator da probam i proverio ga manometrom koji pokazuje 12.5v motor kad startujem naglo padne na oko 10 i opet se vrati na 12.5v cak i malo manje npr 12.3v, izgleda da ga ne puni. Zanima me jel su namotaji ili regler to sam nesto malo guglao, ili je mozda riknuo akumulator? Odakle da krenem sa istrazivanjem problema, hvala unapred...

U pitanju je yamaha Tmax 500 2004goniste

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3617 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
14 minutes ago, Marko Stanfelj said:

Pozdrav kolege bajkeri, po prvi put se javljam ovde zbog pomoci oko akumulatora i punjenja, nisam neki strucnjak oko toga pa bi mi svaki savet dobro dosao.

Juce posle voznje sam uvasio motor i nisam vise movao da ga upalim, dopunio sam malo akumulator da probam i proverio ga manometrom koji pokazuje 12.5v motor kad startujem naglo padne na oko 10 i opet se vrati na 12.5v cak i malo manje npr 12.3v, izgleda da ga ne puni. Zanima me jel su namotaji ili regler to sam nesto malo guglao, ili je mozda riknuo akumulator? Odakle da krenem sa istrazivanjem problema, hvala unapred...

U pitanju je yamaha Tmax 500 2004goniste

 

Može da bude u pitanju loš akumulator, namotaji statora, regler ili loši kontakti na nekom konektoru.

S obzirom da si "manometrom" izmerio napon akumulatora kapiram da si sa elektrotehnikom na "Vi", pa ti predlažem da odeš kod nekog ko ima nekog pojma po ovom pitanju da ti proveri i izmeri neke parametre, da bi bar okvirno mogao da lociraš kvar. Provera određenih komponenti nije ni malo komplikovana, uz osnovno poznavanje principa napajanja kod motocikla i uz znanje rukovanja unimerom.

Što se mene tiče, moj telefon 0631063937 stoji na raspolaganju za svaki savet i pomoć.

Promenio član zika56
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja