Jump to content

Moto Zajednica

Most slobode 12.6.'24.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750
Pre 13 sati, GR 46 je napisao:

Negde pročitah da je momak koji je vozio auto dvadeset i nešto godina ..

 

Ne mogu sad da nadjem , izvinjavam se ako nije tako ..

Pisalo je da ima 21 godinu.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
16 minutes ago, punisa 16 said:

@zika56 imas pravo uglavnom. Mada nije moja poenta u putu za motore ,nego u tome da u Srbiji nema puta na kome mozes da uzivas u voznji. Da ih ima mozda bi i ti kompleksasi pokusali da voze te puteve, a ne samo kao izvesni T-maxovci da se debilisu po gradu.

Itekako imamo širok izbor na kojima može da se uživa u vožnji (što putevima, što van puteva).

Međutim nisu problem putevi, već ljudi kojima nije uživanje vožnja, nego publika i osećaj da su iznad ostalih oko sebe.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Verujem da ste svi pomalo upravu.

 

Čak i onima koji nisu Novosađani, pa si daju pravo da vode reč o načinu vožnje u delu Novog Sada.

 

Ja ću i dalje u večernjim satima sebi dati malo oduška uz Trandžament, preko Sr.Kamenice, dati malo gasa na obilaznici preko Paragova, okrenuti kod Sunca, pa preko Alibegovca kod Barutane posle bolnice dodati malo gasa na izlasku iz krivine prema pravcu, pa pred tunel opustiti gas i uživati spuštajući se u voljeni grad.

 

P.S. Iskustvo je čudo

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

 Ko hoce nek pusta gas, al za to treba da postoji posledica u vidu kazni ili odgovornost u slucaju loma. Za to nema opravdanja. Glupo je nalaziti opravdanje da nekog radi brzina 150, 180 ili 200. Nisam cvecka ali ne odobravam nametanje tog razmisljanja. Imam motor 1000 kubika pa cu da vozim 200 km/h, ma vazi. Na stazu, track day pa divljaj do mile volje. Sto ljudi sto cudi, ali niko nema pravo da nekog ugrozava. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
1 hour ago, joker-ns said:

Verujem da ste svi pomalo upravu.

 

Čak i onima koji nisu Novosađani, pa si daju pravo da vode reč o načinu vožnje u delu Novog Sada.

 

 

Jel te vređam kad kažem da je ovo što si napisao  težak debilizam??

 

Vi "Novosađani" imate neka posebna saobraćajna pravila i vozite na neki, nama ostalima, nedokučiv način??

 

P.S. Mani se iskustva, poštuj pravila. Zbog drugih i zbog sebe.

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

Danas je u Novom Sadu imala vožnju Kritična masa.

Promenio član joker-ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 908 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
5 hours ago, joker-ns said:

Čak i onima koji nisu Novosađani, pa si daju pravo da vode reč o načinu vožnje u delu Novog Sada.

Ja sam mislio da u Novom Sadu Novosadjana vise ni nema :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 444 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 12 sati, joker-ns je napisao:

Čak i onima koji nisu Novosađani, pa si daju pravo da vode reč o načinu vožnje u delu Novog Sada.

Ajd sad polako pročitaj ovo što si napisao, pa ako ti i dalje nije jasno nađi nekog da ti objasni. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Očekujem vozače limuzina nemačke premijum trojke da takođe traže da im se dozvoli da daju sebi oduška na pravcima u Beogradu, i da boranija mora striktno da se pridržava pravila kako bi oni bili bezbedni.

 

Vozačima SUV vozila sa klirensom većim od 18cm dozvoliti parkiranje bilo gde!

 

Vozačima japanskih brendova umesto da plate registraciju, država da da po 1,200e godišnje koje moraju da doniraju servisu po izboru (jer se ne kvare, a i majstori moraju od nečeg da žive).

 

Mi vozači francuskog smeća ćemo da se sklanjamo kad god možemo.

 

Vozači talijanskih vozila da dobiju 80% popust na sve vrste javnog prevoza.

 

 

Mislim, ono, kad je već glupo da se poštuju postojeći zakoni, daj da ih prilagodimo.

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Haha 13
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5969 postova

@zaludan a kako si mislio da se ja snadjem u tome. Japanska drlja od motora, kola wanna be svaba mada najgora vrsta tzv batinaska Skoda, kada uzmem zenin ili cerkin francuz sa povisenim klirensom kako onda da znam gde kako vozim.

 

Zapravo po tvojoj raspodeli ja pisem pravila sto i nije lose :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC

E dobro.

 

Meni bi bilo glupo da objašnjavam nekome ko živi u Beogradu kako da se ponaša na Gazeli i kako da se odvoji na Autokomandi, kada on tuda prolazi svakodnevno. Tako je i meni glupo da mi neko objasni kako da vozim po Mostu slobode, na kojem sam odrastao ili je bitno imati što više postova.

 

Svako ko po gradu razvuče 200 u gužvi je budala i neće dugo.

 

Ako na otvorenom putu ravučeš 200km/h, a retard te iseče jer je imao mobilni u ruci ili nije ni pogledao nije žrtva.

 

Nije krurčenje i lečenje kompleksa umeće vožnje. Kurčenja su kada kupiš preko 600cm3, voziš u full opremi na +40 stepeni 50 km/h po gradu, a onda turiraš i pucaš u mestu dok ne zaiskri iz topa. 

Kompleksi su kada kupiš veliki točak da ga glancaš i fotkaš za komšije i instagram i turiraš da te svi vide.

 

Nemam želju da se pravdam kategorijama u vozačkoj, stažu vozilima.... Spram vozila i uslova puta procenjujem koje su mi mogućnosti i hvala bogu u jednom sam komadu, a sva vozila sam testirao na Mostu slobode.

 

Toliko od mene.

Promenio član joker-ns
  • Haha 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U NS je kriticna masa organizovana skupina biciklista, neka vrsta hellsa na sopstveni pogon koji cesto uspore saobracaj, to treba pobacati u Dunav. 8)

 

:D

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 3 minuta, joker-ns je napisao:

Nije krurčenje i lečenje kompleksa umeće vožnje.

 

pre 4 minuta, joker-ns je napisao:

Meni bi bilo glupo da objašnjavam nekome ko živi u Beogradu kako da se ponaša na Gazeli i kako da se odvoji na Autokomandi, kada on tuda prolazi svakodnevno. Tako je i meni glupo da mi neko objasni kako da vozim po Mostu slobode, na kojem sam odrastao ili je bitno imati što više postova.

Ajde jedno konkretno pitanje, pre par godina organizovana voznja po FG, ti i kolega ste bili domacini i vodje puta, meni koji poznajem "fruskac" je bilo tesko da vas pratim a mlad decko (na Tenere ako se dobro secam) je ispravio desnu krivinu (sve je dobro proslo) jesmo mi losi vozaci bez umeca voznje? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
22 minutes ago, joker-ns said:

Ako na otvorenom putu ravučeš 200km/h, a retard te iseče jer je imao mobilni u ruci ili nije ni pogledao nije žrtva.

 

Nije krurčenje i lečenje kompleksa umeće vožnje

Ovo bas preterujes, voze i babe i dede, nemaju svi iste refleske ni vid. Mnogi ni ne mogu da ocene razliku u brzini kako treba. Mora se imati razumevanje za njih i kada grese.


Zakoni su isti za sve ali mi nismo svi isti, tesko je naci tu sredinu da su svi zadovoljni. Sa mnogim ogranicenjima se ne slazem, ne moze biti ista brzina nocu/danju/kisi/suvom, za ficu i za nov sportski auto, ali sta da se radi, mora neki standard. Svakako obracam paznju na sve znake, ogranicenja ali vozim koliko ja mislim da je bezbedno u tim uslovima, a kazna ako se desi, desi. Ni alkohol 0.02 nema nekog smisla u kolima. 

Neko vece umece pokazi na stazi slobodno, a u saobracaju rizik smanjiti. Videces posle trackday-a kao ces lepo lagano voziti :). A i videces "umece" naspram ostalih vremena na stazi.

Promenio član Blackened
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 19 minuta, bdada je napisao:

 

Ajde jedno konkretno pitanje, pre par godina organizovana voznja po FG, ti i kolega ste bili domacini i vodje puta, meni koji poznajem "fruskac" je bilo tesko da vas pratim a mlad decko (na Tenere ako se dobro secam) je ispravio desnu krivinu (sve je dobro proslo) jesmo mi losi vozaci bez umeca voznje? 

E za mene je to umeće vožnje.

Svako zna da razvuče pravac, a u krivine kao sa pomoćnim točkićima.

Istina je da je bilo malo brže u tom delu deonice, jer smo se malo zaneli, ali smo isto tako na rasrsnici stali i sačekali sve.

Kao što rekoh, svako procenjuje svoje mogućnosti.

 

Bilo je mnogo puta kada sam ja spustii gas i pustio kolege da voze, jer se nisam ocećao opuštenim.

Isto prošle godine u Rumuniji kada smo se vozili ekipno. Oni peglaju,  ja u full koferima.... nema šanse.

 

Promenio član joker-ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 11 minuta, Blackened je napisao:

Ovo bas preterujes, voze i babe i dede, nemaju svi iste refleske ni vid. Mnogi ni ne mogu da ocene razliku u brzini kako treba. Mora se imati razumevanje za njih i kada grese.


Zakoni su isti za sve ali mi nismo svi isti, tesko je naci tu sredinu da su svi zadovoljni. Sa mnogim ogranicenjima se ne slazem, ne moze biti ista brzina nocu/danju/kisi/suvom, za ficu i za nov sportski auto, ali sta da se radi, mora neki standard. Svakako obracam paznju na sve znake, ogranicenja ali vozim koliko ja mislim da je bezbedno u tim uslovima, a kazna ako se desi, desi. Ni alkohol 0.02 nema nekog smisla u kolima. 

Neko vece umece pokazi na stazi slobodno, a u saobracaju rizik smanjiti. Videces posle trackday-a kao ces lepo lagano voziti :). A i videces "umece" naspram ostalih vremena na stazi.

Tako je, zakoni su isti za sve.

Ako sam svesno prekoračio brzinu, menjam način razmišljanja i povećao sam pažnju  na sebe i sve učesnike u saobraćaju.

 

Ako sam bez gledanja nekome oduzeo prvenstvo, nema opravdanja, da je neko drugi kriv zato što je jurio 20km/h pre ograničenja.

 

Nadam se da se razumemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

U kom radijus od mog stana odredjujem pravila saobracaja ?

Izvinite ako je glupo pitanje nisam nasao u Zobsu.

Ja budala vozio isto iako sam mogao da prilagodim saobracaj moji potrebama

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
10 minutes ago, joker-ns said:

Tako je, zakoni su isti za sve.

Ako sam svesno prekoračio brzinu, menjam način razmišljanja i povećao sam pažnju  na sebe i sve učesnike u saobraćaju.

 

Ako sam bez gledanja nekome oduzeo prvenstvo, nema opravdanja, da je neko drugi kriv zato što je jurio 20km/h pre ograničenja.

 

Nadam se da se razumemo ;)

Samo mala dopuna.
Ovde je rasprava krenula jer je pokojni kolega brzinu prekoracio ne 20 nego izmedju 100 i 120 km/h. Da je on jurio 20 km/h ova tema na forumu ne bi ni postojala.
Al eto nazalost postoji 😢

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
5 minutes ago, joker-ns said:

Tako je, zakoni su isti za sve.

Ako sam svesno prekoračio brzinu, menjam način razmišljanja i povećao sam pažnju  na sebe i sve učesnike u saobraćaju.

 

Ako sam bez gledanja nekome oduzeo prvenstvo, nema opravdanja, da je neko drugi kriv zato što je jurio 20km/h pre ograničenja.

 

Nadam se da se razumemo ;)

To da, te male razlike u brzini nisu upitne. Ali voziti 100kmh+ brze od drugih i kriviti sto ti je isekao put nije bas realno.

Zato kod manje razlike u brzini, ako te neko isece, sta sada, zakocis, imas vremena da reagujes.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 8 minuta, Pirotehnicar je napisao:

Samo mala dopuna.
Ovde je rasprava krenula jer je pokojni kolega brzinu prekoracio ne 20 nego izmedju 100 i 120 km/h. Da je on jurio 20 km/h ova tema na forumu ne bi ni postojala.
Al eto nazalost postoji 😢

Tako je.

Niko ne znam pouzdano koliko je brzo vozio, ali svakako prebrzo za uslove na Mostu.

Onaj deo gde se ne razumem sa pojedinim je da je isključivo njegova greška.

 

On preterao u brzini, momak u kolima mlad vozač bez iskustva, pitanje da li je i pogledao. Epilog jedan mrtav, drugi sa traumom za čitav život.

Promenio član joker-ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 3 minuta, Blackened je napisao:

To da, te male razlike u brzini nisu upitne. Ali voziti 100kmh+ brze od drugih i kriviti sto ti je isekao put nije bas realno.

Zato kod manje razlike u brzini, ako te neko isece, sta sada, zakocis, imas vremena da reagujes.

Apsolutno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
11 minutes ago, joker-ns said:

Tako je.

Niko ne znam pouzdano koliko je brzo vozio, ali svakako prebrzo za uslove na Mostu.

Onaj deo gde se ne razumem sa pojedinim je da je isključivo njegova greška.

 

On preterao u brzini, momak u kolima mlad vozač bez iskustva, pitanje da li je i pogledao. Epilog jedan mrtav, drugi sa traumom za čitav život.

Veoma cesto je greska oba ucesnika u saobracajnoj nesreci djeljiva na odredjeni nacin. 
Ali ako je kolega isao 180-200 na putu sa ogranicenjem od 80, onda je dalja diskusija bespotrebna pogotovo s obzirom da je udarac bio u zadnju stranu vozila.
Niti jedan od ucesnika nije imao nikakvu sansu da izbjegne sudar.
Pazite se koliko zbog sebe a jos vise zbog drugih. Sebe imamo pravo i da ugrozimo ali druge nikako.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 980 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Mene samo interesuje ko kad pogleda u retrovizor i vidi tačku ( motor) na sto metara u pri tom nije sam na putu ( mora da pazi i na saobraćaj ispred) može da proceni da li se tačka približava sa 80 ili 180 kmh.?

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja