Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje vezano za kazne

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: St. Gallen
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
pre 1 minut, DjoleLO je napisao:

Ovde za polaganje sa A2 na A ti treba polaganje teorije (testovi), posle vadis lekarski i 10 casova voznje i izlazis na prakticni deo polaganja.

Stavi auto na prikolicu, kombi, kamion, dovezi ovde i vozi mirne glave.

Jeftinije ce te izaci, nego sranje koje moze da te snadje, ako…

 

 

Al ja ne mogu da polazem tu,jer ja nemam uopste srpsku,nego svajcarsku dozvolu brate. A da dajem nekom da mi doveze i posle vrati motor,treba mi 500-600 chf... Kad mi isteknu dve godine,isti moj motor vozim,samo ga otvaram na originalnih 84kw,radim prakticni deo polaganja,i to je to. A do tada,moram da vozim slabije motore. Kazem ti,ne planiram ja da radim tour de serbia... nego nekad da se provozam do grada,do drugara,i to je to. Ne lozi mene besnilo jakih motora i slicne stvari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
11 minutes ago, Kicko said:

Al ja ne mogu da polazem tu,jer ja nemam uopste srpsku,nego svajcarsku dozvolu brate. A da dajem nekom da mi doveze i posle vrati motor,treba mi 500-600 chf... Kad mi isteknu dve godine,isti moj motor vozim,samo ga otvaram na originalnih 84kw,radim prakticni deo polaganja,i to je to. A do tada,moram da vozim slabije motore. Kazem ti,ne planiram ja da radim tour de serbia... nego nekad da se provozam do grada,do drugara,i to je to. Ne lozi mene besnilo jakih motora i slicne stvari. 

U problem ide i taj sto ti dao da upravljas, a nemas kategoriju. Nadam se da imas i SRB papire, jer u protivnom je sve jos komplikovanije (skraceni postupak i sl).

I ni to nije nista strasno, ako se desi samo to da nemas kategoriju. 
Ono drugo i teze “ako” je mnoooogo zajebanije.

 

Znam da nije niko lud da sam sebe ili nekog drugog povredi, nacini stetu ili ne daj Boze ono najgore, ali uvek treba razmisljati i o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: St. Gallen
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
Upravo sada, DjoleLO je napisao:

U problem ide i taj sto ti dao da upravljas, a nemas kategoriju. Nadam se da imas i SRB papire, jer u protivnom je sve jos komplikovanije (skraceni postupak i sl).

I ni to nije nista strasno, ako se desi samo to da nemas kategoriju. 
Ono drugo i teze “ako” je mnoooogo zajebanije.

 

Znam da nije niko lud da sam sebe ili nekog drugog povredi, nacini stetu ili ne daj Boze ono najgore, ali uvek treba razmisljati i o tome.

Imam Srpske papire,samo nemam Srpsku dozvolu. 

Znam na sta mislis,ali ako cemo da gledamo tako,sta sve moze da se desi,onda ne bi ni iz kuce izlazili,jer moze u liftu da pukne sajla,da mi na autu otkazu kocnice,itd. Jbg,ja vodim racuna o sebi,i mogu da odgovaram za svoje postupke. Za druge ne mogu. A realno,bar za 80% nesreca s motorima,krivi su sami motorciklisti. Preticu u krivinama,provlace se izmedju auta. Voze 3x brže od dozvoljenog,pa pljuju jer je auto ispred njih promenio traku. A taj kad je pogledao 3 sekunde pre menjanja trake,u retrovizoru nije imao nikoga. 

Ono,bukvalno planiram da vozim taj motor,kao da idem s biciklom,samo da se ne zajebavam da motam pedale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Pare ti nisu problem, platices kaznu.

 

Al' ako napravis neko sranje, bio kriv ili ne, najebao si, osiguranje ce da te naguzi, platices + motor koji si sjebao + stetu koju si naneo na drugom vozilu. 

 

Napravio moj drugar takvo sranje prosle godine, dobar je bio 10.000 eura. 😉😅👍

 

Sve zato sto je mamlaz koji nije hteo da polozi za punu A.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1899 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jesi li razmišljao da kupiš neki maksi skuter, da imaš da se voziš ? Ili ako ima negde da rentiraš, ne znam koliko ostaješ u Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Mene zanima kolika je kazna u Svajcarskoj za to sto "planiras", tj. da vozis bez odgovarajuce kategorije. Jer u CH to ne radis, pretpostavljam zbog visine kazne i zbog nekih vecih problema kasnije (mozda dobijas zabranu polaganja za punu A?).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Do 3 godine zabrana upravljanja vozilom i do 3000 CHF kazna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: St. Gallen
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
Pre 4 sati, grafigo je napisao:

Mene zanima kolika je kazna u Svajcarskoj za to sto "planiras", tj. da vozis bez odgovarajuce kategorije. Jer u CH to ne radis, pretpostavljam zbog visine kazne i zbog nekih vecih problema kasnije (mozda dobijas zabranu polaganja za punu A?).

Lose pretpostavljas. U CH to ne radim,jer ovde imam svoj motor,koji je do 35kw. Da u Srbiji imam 2 motora,jedan do 35kw a drugi 55kw,naravno da bih uzeo slabiji. Ali posto brat ima samo taj jedan,zbog toga sam i pitao. Realna cinjenica je,i da sa motorom do 35kw ili jacim,ako je budala za volanom,moze da napravi ozbiljno sranje. Ne vezano za to,da li mogu da kupim jos jedan motor ili ne,zdrav razum mi je dozvoljava,da dam novac za stvar,koju cu koristiti 3-4-5 puta godisnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Izvini, pretpostavka je majka svih zajeba.

 

Pocela je tema tako da je izgledalo kao da pitas "ako je kazna pristupacna, necu imati problem da napravim prekrsaj".  Evo, sad sam se vratio i nasao tvoj odgovor koji glasi: "Ako je kazna,lupam, 50-100€,onda cu da vozim,boli me uvo.".  To je zaparalo usi.

 

Nije prica o tome koje snage treba da bude motor da bi neko napravio glupost/sranje. Realno, verovatno te niko nece ni zaustaviti, ako vide da si pod opremom. To je moje iskustvo u poslednjih 5-6 godina. Jos realnije, tesko da ce se neko smarati sa time da pise kaznu za stranu dozvolu. Ne znam, iskreno, ni da li se vidi da je probna, da li je nasa policija obucena da to primeti...

 

Ono sto je stvarno realno je da ce se u "ne daj boze" slucaju to pretvoriti u takvu papazjaniju i probleme po tebe da ti nece pasti vise na pamet da sednes na motor.  Iz tog razloga je bolje kupiti neki skuter npr. za neke sitne pare, koristiti ga par puta i prodati kada budes imao punu dozvolu. Izgubices na njemu manje nego sto bi te kazna izasla.

 

Vidim da kazes da ti zdrav razum ne dozvoljava da das novac za stvar koju ces koristiti samo par puta, ali bolje da ti kaze da je pametnije ne praviti sam probleme ako se ne mora.

 

Shvati ovo kao iskren savet, a ne kao pokusaj provokacije jer stvarno to nije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: St. Gallen
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
pre 5 minuta, grafigo je napisao:

Izvini, pretpostavka je majka svih zajeba.

 

Pocela je tema tako da je izgledalo kao da pitas "ako je kazna pristupacna, necu imati problem da napravim prekrsaj".  Evo, sad sam se vratio i nasao tvoj odgovor koji glasi: "Ako je kazna,lupam, 50-100€,onda cu da vozim,boli me uvo.".  To je zaparalo usi.

 

Nije prica o tome koje snage treba da bude motor da bi neko napravio glupost/sranje. Realno, verovatno te niko nece ni zaustaviti, ako vide da si pod opremom. To je moje iskustvo u poslednjih 5-6 godina. Jos realnije, tesko da ce se neko smarati sa time da pise kaznu za stranu dozvolu. Ne znam, iskreno, ni da li se vidi da je probna, da li je nasa policija obucena da to primeti...

 

Ono sto je stvarno realno je da ce se u "ne daj boze" slucaju to pretvoriti u takvu papazjaniju i probleme po tebe da ti nece pasti vise na pamet da sednes na motor.  Iz tog razloga je bolje kupiti neki skuter npr. za neke sitne pare, koristiti ga par puta i prodati kada budes imao punu dozvolu. Izgubices na njemu manje nego sto bi te kazna izasla.

 

Vidim da kazes da ti zdrav razum ne dozvoljava da das novac za stvar koju ces koristiti samo par puta, ali bolje da ti kaze da je pametnije ne praviti sam probleme ako se ne mora.

 

Shvati ovo kao iskren savet, a ne kao pokusaj provokacije jer stvarno to nije.

Kad sam rekao,da je kazna pristupacna,mislio sam to vise u smislu,da se ne zajebavam da idem taksijem,i da tako bacam pare. Jer svojim kolima slabo se vozam, jer je parking uzasan,moram da se parkiram na drugi kraj grada,ako nesto moram da zavrsavam. Svaki dan dam,po otprilike 20€ na taksi. Zato sam rekao, ako je kazna 50-100 evra,da cu platiti. Jer cu na kraju biti na istom,a opet cu se malo provozati za svoj merak. 

A u CH,ovo nije probna dozvola. Obična je dozvola kao i svaka,samo sto sa strane pored kategorije, bukvalno pise 35kw. Tako da ce i nasa policija sigurno da skapira koliko ima sati. 

Da burazer nema taj motor, ne bih ja ni povukao ovu temu, da tako kazem. Vozao bih se taksijem,kao i do sada sto sam radio. Al jbg,ako je lepo vreme,bice mi veci merak da sednem na motor 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

A jel bi ti pala na pamet takva ideja da kojim slucajem zivis u Srbiji imas A2 kategoriju i ides kod brata u Svajcarsku koji ima motor pa bi malo da se provozas tamo?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
Pre 11 sati, Kicko je napisao:

Al jbg,ako je lepo vreme,bice mi veci merak da sednem na motor 😄

A hoće li ti biti i opterećenje? Mislim, po ovoj temi već jeste, samo si probao da ga umanjiš time što ćeš da se informišeš i ukloniš bar deo neizvesnosti.

 

Rizik je. Ne zbog kazne ili iznosa iste, već zbog drugih stvari. Sumnjam da ti to ne kvari taj merak, a i kako je ionako u pitanju vozikanje po gradu, verujem da ti je jasno šta ti je bolji izbor - strpljenje ili neobavezna vožnja gde si stalno pod nekim stresom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, bbocko je napisao:

A jel bi ti pala na pamet takva ideja da kojim slucajem zivis u Srbiji imas A2 kategoriju i ides kod brata u Svajcarsku koji ima motor pa bi malo da se provozas tamo?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Nemoj da postavljaš takva pitanja, preko grane smo mi svi fini i kulturni.

I pošto je OP odlučio da malo oplete po domaćim patriotama, uglavnom smo i veći romantičari (ljubav raste samo preko grane) i patriote kad dignemo dupe odavde i onda gore plaćamo poreze. Ko šljivi državu, ona može da živi i od parola i zastava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Hajde da pokušam da pomognem kolegi.

Razumem da posmatraš stvari iz krajnje jednostavnog ugla, sešću u Srbiji na motor više kategorije, realno je da me niko neće zaustaviti, a u najgorem slučaju i da me zaustave, platiću kaznu i teram dalje. E, to što deluje tako jednostavno, baš i nije, jer ne možeš samo tek tako da platiš i odeš, barem ne u slučaju ovog prekršaja. 

 

Propisana kazna za navedeni prekršaj jeste od 20k do 40k, ali ovde je u pitanju prekršajni postupak, a ne prekršajni nalog. Šta to znači, ukoliko te uhvate za neko manje delo, pojas, malo prekoračenje brzine, telefon, i tako neke "jednostavne" prekršaje, izdaje se prekršajni nalog (u drugim postupcima može se posmatrati kao platni nalog) po kom si u obavezi da izvršiš plaćanje u roku od 8 dana, ili da pred nadležnim sudom istakneš prigovor radi odlučivanja o prekršaju u toku postupka, dok u slučaju prekršaja koji bi ti eventualno napravio direktno se pokreće prekršajni postupak, ne možeš samo platiti kaznu već sudija u toku postupka određuje težinu učinjenog prekršaja i u skladu sa tim donosi propisanu kaznenu meru (zato i postoji raspon od 20k do 40k, ako se nekada neko pitao zašto je to tako :)).

 

E sada, kako bi protiv tebe bio pokrenut prekršajni postupak, prvo bi morao da sačekaš da ti stigne poziv od strane prekršajnog suda (od mesec do 3, zavisi od ažurnosti suda, i sudije), kom pozivu bi morao da se odazoveš. Ukoliko si sprečen da se odazoveš, a verujem da bi bio, jer živiš u inostranstvu, poziv bi ti bio prosleđen nekoliko puta, pa kasnije doneta odluka u tvom odsustvu. Nakon donošenja odluke u tvom odsustvu išlo bi se na izvršenje te odluke, ako se odluka izvršava u tvom odsustvu to bi podrazumevalo da bi dostava rešenja kojim se izvršava odluka bila pokušana nekoliko puta, pa bi dostava bila pokušana od strane službenih lica (policija), isto nekoliko puta, pa bi na kraju bio izdat nalog za tvoje dovođenje. Tu takođe rizikuješ i da te službena lica, po službenoj dužnosti, odjave sa adrese i da ti kroz sistem evidentiraju fiktivnu adresu što bi ti kasnije proizvelo niz drugih problema, pri prvom pokušaju da izvadiš novi dokument, ili bilo šta slično, ništa ne možeš da uradiš ukoliko je evidentirana fiktivna adresa, a da se ponovo prijaviš treba ti dokaz da zaista živiš na toj adresi (ako se prijavljuješ na istu adresu koja ti je proglašena kao fiktivna, tu imaš dodatne otežavajuće okolnosti i morao bi da objašnjavaš). Dalje, u slučaju da ti je izdat nalog za dovođenje, kao poslednja mera, možeš da zamisliš koliko bi se prijatno osetio da te izdvoje sa strane na granici pri ulasku u Srbiju. Zamisli tek to da na granici ostavljaš porodicu samu, a za koju navodiš da zavise od tebe. Policijski službenici ne vide po kom osnovu ti je izdat nalog za dovođenje tako da te tretiraju isto kao i lica za mnogo gora dela i moraju te izvesti pred sudiju ili te moraju zadržati, i opet zaključujemo da ne možeš samo tek tako da platiš.
 

U slučaju da napraviš takvu vrstu prekršaja najkraći način da se "rešiš" tog prekršaja, a da izbegneš sve gore pomenute radnje koje bi bile preduzete protiv tebe u slučaju odsustva, jeste da se odazoveš na prvi poziv prekršajnom sudu i da priznaš prekršaj, ili da po primljenom pozivu odeš u nadležni MUP i zaključiš sporazumem na osnovu priznanja (ukoliko u prethodna 24 meseca nisi već zaključivao takvu vrstu sporazuma). U oba slučaja ponovo moraš da sačekaš da ti stigne sudska odluka, tj. presuda (to znači opet čekanje od nekoliko meseci) i da po njoj platiš. U slučaju da je ne preuzmeš, samim tim i ne platiš, jer si odsutan, ona će ići na oglasnu tablu i opet imaš gore opisan postupak, tj. protiv tebe se pokreće novi postupak, izvršni, u kom slučaju te  čeka uručenje, dostava od strane službenog lica, odjava sa adrese, nalog za dovođenje. Rezime, morao bi nekoliko puta da dolaziš u Srbiju da bi se "rešio" kazne i da bi mogao bezbrižno da ulaziš u državu, ili eventualno da angažuješ advokata da obavlja radnje umesto tebe, ali opet i u tom slučaju moraš da dođeš da mu barem potpišeš punomoćje, i izložen si advokatskim troškovima.

Ako misliš da bi postupak zastario, ne bi, to je davna prošlost. Da bi zastario, pričamo o periodu od minimum 10 godina, a verujem da ti ne bi odgovaralo da ne uđeš u državu 10 godina.

 

Dalje, ovde pričamo samo o konkretnom prekršaju, a postoje i okolnosti koje su ostale kolege navele, šta ako učestvuješ u saobraćajnoj nesreći, ili učiniš udvojeni prekršaj. Defakto da osiguranje neće pokriti štetu, a plus opet imamo okolnost da ćeš biti odsutan iz države.
 

Zaista je velika lista zašto ne treba da voziš vozilo za koju nemaš odgovarajuću kategoriju. Nadam se da ću ovim tekstom uspeti da te odgovorim, jer definitivno to nije samo "platiću" i "rešeno". Ta zabava može jako mnogo vremena da te košta, ako već novac nije problem.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, Luka9905 said:

Ako misliš da bi postupak zastario, ne bi, to je davna prošlost. Da bi zastario, pričamo o periodu od minimum 10 godina, a verujem da ti ne bi odgovaralo da ne uđeš u državu 10 godina.

Nevezano od ovog slučaja, da li možeš da razjasniš šta se tačno i kada promenilo po pitanju zastarevanja. Samo retki slučajevi (teže povrede zakona) nisu zastarevali nakon 2 godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Napadoste coveka kao da zivimo u nekoj skandinavskoj zemlji.

U Srbiji je svaki 3. motor/skuer u prekrsaju - ili je ne registrovan ili vozac nema kategoriju.

Da li podrzavam to, naravno da ne, ali zivimo u takvoj drzavi gde je to potpuno normalno

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: St. Gallen
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
pre 2 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Napadoste coveka kao da zivimo u nekoj skandinavskoj zemlji.

U Srbiji je svaki 3. motor/skuer u prekrsaju - ili je ne registrovan ili vozac nema kategoriju.

Da li podrzavam to, naravno da ne, ali zivimo u takvoj drzavi gde je to potpuno normalno

E to i mene najvise cudi od svega ovoga napisanog do sada.

Ispade da u Srbiji,nikad niko ne krsi zakon. Samo sam izgleda ja bio jedan jedini koji je hteo to da uradi 🤣

Podseca me na doba korone,kad su Srbi pljuvali po nama sto smo u Švajcarskoj. Jer je,bas iz CH,jedna zena donela koronu u Srbiju. Ispada,kao da,da nije ona to donela,da se nikad niko u Srbiji zarazio ne bi 🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Napali, nego sta. On ce nama da urusava red, mir i poredak...   😁

 

Napisala mu vecina da tesko da ce da ga neko kazni, ali moze da se desi. Napisao mu ja da su vrlo male sanse za tim, ali i da moze iz toga papazjanija teska da nastane. Luka precizno napisao sta i kako moze da se desi.

 

Nismo mi skandinavci, ali ako se vec zna da je to prekrsaj, kako mi da ti damo odgovor da je to skroz OK i da li je to "isplativo". Meni nijedan prekrsaj nije isplativ, za svaki sam lupio sebe po tintari i rekao "sta ti je to trebalo". A znao sam sta moze da me snadje, naravno.

 

Neko kome je u krvi da cini prekrsaje se ne bi ni pitao koliko to kosta i sta moze da se desi vec bi samo to ucinio. Kicko, ti si pitao, tako da ne verujem da ti je u krvi da pravis prekrsaje i levo i desno. Jednostavno, zakon (propisi) i vaganje da li je to isplativo nekako mi ne ide zajedno.

 

Stvarno mislim da je vecina ovde iz najbolje namere rekla da to ne radis. Neko grublje, neko mekse, ali to je to.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: St. Gallen
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900
pre 1 minut, grafigo je napisao:

Napali, nego sta. On ce nama da urusava red, mir i poredak...   😁

 

Napisala mu vecina da tesko da ce da ga neko kazni, ali moze da se desi. Napisao mu ja da su vrlo male sanse za tim, ali i da moze iz toga papazjanija teska da nastane. Luka precizno napisao sta i kako moze da se desi.

 

Nismo mi skandinavci, ali ako se vec zna da je to prekrsaj, kako mi da ti damo odgovor da je to skroz OK i da li je to "isplativo". Meni nijedan prekrsaj nije isplativ, za svaki sam lupio sebe po tintari i rekao "sta ti je to trebalo". A znao sam sta moze da me snadje, naravno.

 

Neko kome je u krvi da cini prekrsaje se ne bi ni pitao koliko to kosta i sta moze da se desi vec bi samo to ucinio. Kicko, ti si pitao, tako da ne verujem da ti je u krvi da pravis prekrsaje i levo i desno. Jednostavno, zakon (propisi) i vaganje da li je to isplativo nekako mi ne ide zajedno.

 

Stvarno mislim da je vecina ovde iz najbolje namere rekla da to ne radis. Neko grublje, neko mekse, ali to je to.

Prvo da kazem,da si slatko nasmejao sa prvom recenicom 🤣🤣🤣

 

Pa vidi brate, da budem iskren,gde god da sam,u Srbiji ili preko,postujem pravila u 95% slucajeva. Onih 5% prekrsim,svesno ili nekad i nesvesno. A verujem i gomila drugih ljudi. Samo dok prodjem kroz Beograd,vidim 50 prekrsaja,i to sto ne zagledam puno. Po selima po Srbiji je jos gora situacija. Ako me razumes na sta mislim. A sad,nisam debil,pa da pravim svesno neke velike greske,bilo da je to u Srbiji ili van nje. Samo,sto da budemo realni,Srbija je meka za to,a i bar sa nasim pandurima se lako izadje na kraj...if you know what I mean 😅 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N
1 hour ago, doktor said:

Nevezano od ovog slučaja, da li možeš da razjasniš šta se tačno i kada promenilo po pitanju zastarevanja. Samo retki slučajevi (teže povrede zakona) nisu zastarevali nakon 2 godine.

Nije se ništa promenilo po pitanju rokova zastarevanja, ali se promenilo to da su se sudovi značajno rasteretili prekršajnim postupcima od momenta kada se izdaju prekršajni nalozi tako da su samim tim poprilično ažurni i preduzimaju konkretne radnje. U slučaju kada je činilac prekršaja van države, mislim da nema nikakvih elemenata za zastaru i da bi odluka bila veoma brzo doneta.

 

Moja namera je bila da se ideja o zastari odbaci, barem u ovom slučaju i pod navedenim okolnostima. :)

EDIT: malo sam preterao sa 10. godina zastare, nemojte zameriti

Promenio član Luka9905
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Zapravo je problem svega što bratov motor ima samo 55kw, ne može ni valjano da se pobegne.

 

Gledaj da pozajmiš neki R, hiljadarku, i samo (što bi svaka današnja pesma rekla) GAS, GAS, KOKA, KOKA, LOVA, LOVA, SKUPO, LUX, ZLATNA ČUKA, KAJLA 🤣

 

Rešiš sebe kazne i nas muka da ti pojasnimo zašto to nije dobro 🤣

 

Malo šale, nemoj zameriti. Ako se odlučiš da voziš bez odgovarajuće kategorije, barem neka oprema bude u fulu

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Jbg, Srbijaaaaaaaa..Vecina sto trtomude polagala na 14, 15, 125 ccm i dobili ful dozvolu( ja medju njima) a sad drvlje i kamenje na ovo pitanje🤔. Meni vise bode oci tema o kazni sa radarom i masu korisnih saveta kako je izbeci. Platio masu kazni( i platicu) jbg sam pao sam se i ubio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja