Jump to content

Moto Zajednica

Ugao Palmotićeve i Cara Dušana

Recommended Posts

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Slično je prošle godine mene lik isekao - idemo u istom pravcu, 4 trake - 2 po smeru, T raskrsnica, krećem se bulevarom, dakle imam prvenstvo prolaza. Čovek uredno daje desni migavac da skrene u sporednu sa bulevara, al' ne ode desno, nego je samo uhvatio luk i isekao sve 4 trake bez da se uveri da može bezbedno da izvede radnju. I to nije uspeo iz prve, nego se vratio u rikverc jer se precenio...

Ne može više čovek da pretpostavi šta sve budalama može da padne na pamet. Čuvajte se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
8 hours ago, živke said:

Koliko vidim kolega se kretao ulicom Džordža Vašingtona, udes se desio ispred semafora kod ukrštanja sa Palmotićevom.
Svakako je vozač Fabije imao punu liniju i obavezan smer kretanja, nije dozovljeno raditi polukružno tu. Ali ništa to ne menja, tuga velika :(

Promenilo bi kada bi svi ti bahati kreteni popili koju godinu zatvora! Ali ovako... jos cemo nazalost vidjati ovakve teme i naravno, nisu oni krivi, nego svi na motorima... Neka pociva covek u miru, po meni je ovo ubistvo, nista drugo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
3 minutes ago, Abi said:

Promenilo bi kada bi svi ti bahati kreteni popili koju godinu zatvora

Dobice neki zatvor sigurno ovaj iz auta... mislim da je uvek sudska praksa izricanja zatvorske kazne - kad izazoves saobracajku gde je neko preminuo, a ne ide mu u korist ni to sto je bio nadrogiran i pijan...

 

Svakako, to ne menja nista, jos jedan mladi zivot manje, sigurno daleko kvalitetniji i bolji covek nego ovaj sto ga je ubio. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Plašim se da ne bude da je motociklista vozio neprilagođenom brzinom...bla bla bla....jer motor ne baš uništen što će neki advokat da iskoristi 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 676 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 15. 3. 2024. at 7:07, BaneVuk58 je napisao:

Uvek me zaprepaste tolika oštećenja i postavljam pitanje koja brzina potrebna da se toliko ošteti motor. Nikad nisu radjeni testovi kao kod automobila kad ih udaraju o zid 

Ima Bane po youtubu, moto crah testova. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Aleksandar Karalić će biti sahranjen u Subotu, 23.03. na Centralnom groblju u Beogradu. Skup isped kapele je u 11.30


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS
On 3/20/2024 at 7:52 PM, BaneVuk58 said:

Plašim se da ne bude da je motociklista vozio neprilagođenom brzinom...bla bla bla....jer motor ne baš uništen što će neki advokat da iskoristi 

Prvo, bas mi je zao, sok u odnosu na ono “nije u zivotnoj opasnosti, polomio to i to”. Bas zalosna vest. 
 

Vezano za odgovornost, taj ce, ukoliko je imao u krvi nedozvoljenih supstanci, placati nenormalnu sumu novca osiguravajucem drustvu po regresnom zahtevu (verovatno tu i do 50.000e) a morace i lezati. 
 

Advokat ce pokusati ici na podeljenu odgovornost odnosno preuvelicati doprinos pokojnog ovom nesrecnom dogadjaju. Tipa bila je guzva, ovaj jurio ko zna koliko, vestak saobracajne struke moze svasta da naprica i napiskara o tome itd itd itd. 
 

Ovoga ce ojaditi osiguranje jer ce rodbina ojaditi osiguranje. 
 

Laka ti zemlja, kolega. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan 500
On 20.3.2024. at 10:47, Punktmann je napisao:

Au brate tuga. Znam tu ulicu kao svoj dzep. Mogu da se kladim da je beli punto znao da je policija nize, pa je okrenuo. Ljudi cuvajmo se - beli punto, beli pezo 206, beli saxo, kad ih vidite usporite. To cesto vozi problematicna grupa ljudi. Ali mora i da se uspori i da se ne pretiče u suprotnoj traci pod punim gasom u gradu. Kako mi je krivo za kolegu. Nadam se zatvoru za vozaca punta, i da se vrti na tv nekoliko dana da je ubijen motociklista, i da se za to ide u zatvor. I posle kao 'drukate ljude muriji'. A sad neciji sin lezi pod zemljom. emoji22.png Saucesce porodici.

 

 

Kakve to predrasude imaš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Boze, ti stvarno mislis da su predrasude... policija me zaustavila 3 puta za 10 dana kad sam vozio drugarov pezo 206 beli, od toga jedno komplet pretresanje. Kada sam pitao sto me maltretiraju 3ci put rekli su da je to sumnjiv auto. Ja sam dodao, saxo i punto, racunam da je ista kategorija. Pogledaj po BG ko sve i kako vozi ta auta. Ako ti vozis takav auto, ne znaci da spadas u tu kategoriju. Ali statistika ne uzima u obzir osecanja.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Najtužnije od svega je što se iz ovakve tragedije neće izvući pouke. I dalje će uvek biti kriv vozač automobila, i apsolutno nikada nije kriv vozač motora. 

 

Vozač motora je obilazio kolonu automobila, preko pune linije, kretajući se suprotnim smerom. Na žalost, naišao je na jednakog idiota koji je pokušao da uradi polukružno tako što se uverio da iz suprotnog smera ne nailazi niko (ne očekujući ovoga što je preticao kolonu). Sve dok realno ne počnemo da sagledavamo ovakve nesreće, i učimo na tuđim greškama, nastavićemo da redovno lupamo RIP-ove ovde po temama dok ne dođe na nas red...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja