Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650 i SV650 – Trenutno najpovoljnije iz Japana?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ima ljubitelja isključitov japanskih proizvođača. Pošto su cene svih motocikala otišle gore, nije me mrzelo da malo pretresem cene i poredim šta je trenutno najpovoljnije i najupotrebljivije iz Japana.

 

Izbor mi je pao na V-Strom 650, zbog kultnog statusa koji ima, izdržljivosti i ekonomičnosti. Moglo bi mu se zameriti mekše ogibljenje i mogao je imati bolje kočnice. Trenutno mislim da ne postoji (iz Japana) ništa povoljnije i upotrebljivije. Honda NX500X bi mogla ući u izbor, ali sa cenom od 7.950 EUR i slabijim agregatom, ipak sam se odlučio da ubacim V-Strom 650. Takođe ni Versys 650 nije daleko.

 

Od Naked motocikala sam se lomio između MT07 i SV650, ali sam i tu (možda malo subjektivno) naklonuo ka SV650, jer je lep i volim taj V2, mada je i CP2 odličan, ali MT07 košta od 8.290 EUR do 8.790 EUR (u zavisnoti da li je 2023. ili 2024. godište) dok je SV650 7.300 EUR.

 

BJBIKERS.COM

Postoji par motocikala koji još uvek nisu papreno skupi, a dolaze iz Japana - V-Strom 650 i SV650 koji decenijama odolevaju zubu vremena.

 

 

Dajte i vi vaše predloge, šta je trenutno najpovoljnije i najupotrebljivije iz Japana, ali napominjem iz Japana i ne poredimo sa proizvođačima sa drugih kontinenata.

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Zanimljivo je da mali Strom spada u "jeftinije" nove motocikle srednje klase iz Japana, a istovremeno verovatno najskuplji polovnjak u toj klasi. Prosto je budalasto koliko drzi cijenu.

*Zapazanje, bez namjere da tema ode u off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, Efendija Skalin je napisao:

Zanimljivo je da mali Strom spada u "jeftinije" nove motocikle srednje klase iz Japana, a istovremeno verovatno najskuplji polovnjak u toj klasi. Prosto je budalasto koliko drzi cijenu.

*Zapazanje, bez namjere da tema ode u off

Jeste da, par njih znam da su razmatrali polovnog stroma i na kraju uz malo kredita završili na novom, što je uvek bolja opcija. Neverovatno dobro drže cenu, kao neudata devojka od 33 godine. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
pre 5 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Jeste da, par njih znam da su razmatrali polovnog stroma i na kraju uz malo kredita završili na novom, što je uvek bolja opcija. 

Ja sam jedan od njih. Još sam dobio i popust za moju omiljenu kolor semu pa me XT verzija izašla 8290e. Neki polovni su čak i skuplji po oglasima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
18 minutes ago, Jovan Ristic said:

Dajte i vi vaše predloge, šta je trenutno najpovoljnije i najupotrebljivije iz Japana, ali napominjem iz Japana i ne poredimo sa proizvođačima sa drugih kontinenata.

Strom je uvek odgovor na svako pitanje :) (SV je na bliskom drugom mestu)

 

- Dragi da li si kupio beskvasni hleb sa cija semenkama iz one organske pekare?

- Strom!

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Nedavno je neko okačio listu sa motociklima i gdje su proizvedeni/sklopljeni.

 

WWW.BENNETTS.CO.UK

Some of these may surprise you

 

Po ovome, (lista iz 2020. godine), Kawasaki Versys 650 i Honda NX500(X) ne bi bili u konkurenciji (Thailand).

Ako ikome to šta znači. :)

Promenio član overtone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Veliki Versys u osnovnoj verziji je malo preko 13.000 eura i ako se gledaju motori vece zapremine mislim da je medju najpovoljnim. Poredjenja radi, veliki Strom je 14k eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

2020. imao dilemu šta uzeti. U užem izboru su bili Strom 650, Tracer 7, NC750, ...

Na kraju odabrao Stroma i nisam se pokajao...lepo ide, malo troši, gomila opreme je raspoloživa i u većini slučajeva na lageru..kao polovan se traži i lako proda...nije za temperamentne vozače. Sada, posle 4 godine i 22k km. opet bih uzeo isti motor ( u toj cenovnoj kategoriji )

Razlog zašto su neki polovni ( čitaj do 3 godine starosti ) skupi jeste što većina ima full opremu. Možda to nije stavka koju ljudi računaju kada kupuju nov motor ali znam da je meni trebalo oko 1500 eur da ga okitim sa svim što sam zamislio.

Kada bih ga sada prodavao, ne bi išao ispod 8K EUR

Nov je 8800eur ( XT ) oprema 1500 i kamata banke oko 1500 na kraćem roku finansiranja tako da nov izađe skoro 12k EUR   

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Versys 650 se gađa sa cenom sa Vstrom 650, mizerna razlika. Ni Yamaha Tracer 7 nije daleko. Tu je i Honda NC750X, vreba iz prikrajka. Sve su male razlike u ceni, tako da su tu negde, stvar izbora i ličnog afiniteta.

 

Nije baš za poređenje sa SV, jer je ovo neki mali R ili F, ali i Ninja 650 nije za bacanje, a skuplja je svega 500evra. Bilo bi lepo ako budeš mogao i neku recenziju za taj motor. Postoji i N varijanta koja je skuplja od SVa 200-300evra.

 

Pošto sam pisao već da mi je razlika u ceni prevelika između novih i starih modela (primer Strom 650 i 800). Mnogi su to opravdali pored inflacije i novim tehnologijama, što ima logike. Ako idemo tom logikom da su neki od navedenih Japanaca tehnološki malo ispred Stroma 650 i mnogo ispred SVa, onda jednačina ima mnogo faktora. Činjenica da su oni najjeftiniji Japanci na tržištu, ali pitanje da li su najbolja kupovina za svakoga, jer su ostali skuplji svega par stotina evra, a daju više barem na papiru. Ako gledamo odnos plaćenog i dobijenog da li je Suzuki najjeftiniji je veliko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@max80baš sutra imam sastanak sa Trio za Kawasaki, da vidimo šta će imati od demo vozila za test. Znam da ću na stazi sigurno isprobati ZX4RR, a voleo bih i Njinja 650, jer cenim da je top motorić.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Kawasaki je za ovu godinu resio da se na trzistu pojavi sa masinama od 451cm3 i da sve ponesu novo ime, tako da sada imamo Ninju 500, Z500 i Eliminatora 500. Mislim da su i njihove cene konkurentne, u rasponu od 6 do 6.5k eur.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, grafigo je napisao:

Kawasaki je za ovu godinu resio da se na trzistu pojavi sa masinama od 451cm3 i da sve ponesu novo ime, tako da sada imamo Ninju 500, Z500 i Eliminatora 500. Mislim da su i njihove cene konkurentne, u rasponu od 6 do 6.5k eur.

 

To bi sve trebalo da stigne pred sajam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Ja bi mijenjao Stroma za Stroma...salim se naravno. Kad kupujem motor ne gledam samo cijenu po meni razlika od 500e do 700e ne bi trebala biti ogranicavajuci faktor, bolje se strpiti par mjeseci nego kupiti motor koji vam se ne svidja ili jos gore da vam ne odgovara. SV mi nikad nije bio izbor, ne sto ne valja ili mi se ne svidja. Nego nisam za naked, ne ispunjava zahtijeve za duze voznje, los put, saputnik ili vjetar. Posto su mi nahvalili Hondu NC probao sam je  u vise navrata ona mi je nekako bila mala, mozda je moj osjecaj zeznuo ne znam posto imam 189cm. Tracer je ispunjavao zahtijeve ali tada nisam bio spreman dati preko odredjene sume i trazio sam polovnjaka a ne nov motor a polovnjaci su bili rijetki. Versys mi se nije svidjao na prvi pogled a ni na drugi, novi model nisam probao. Sada vidim da ljudi u ovoj klasi mahom i traze ovih par motora iz teksta. Ipak cijena igra ulogu narocito na novom motoru. Neko je vec pomenuo da se npr. Strom sa pristojnom opremom moze fino prodati i kao polovnjak sto opet nesto znaci, opravdao je ocekivanja u cijelom svijetu. Roba vrijedi dok postoji potraznja. Licno bi sada presao na nesto malo jace, sad bi mi izbor bio mozda Honda Crossrunner bez obzira na cijenu, tako da nije ni cijena ta koja u svakom slucaju ogranicava, dosta je tu faktora dok covjek odabere motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
20 hours ago, Jovan Ristic said:

 

 

BJBIKERS.COM

Postoji par motocikala koji još uvek nisu papreno skupi, a dolaze iz Japana - V-Strom 650 i SV650 koji decenijama odolevaju zubu vremena.

Dobro odolevaju još uvek, mada možda je ovo poslednja godina V agregata. Redni  dvocilindrični kuca na vrata, samo je pitanje kako će iz nazvati... P-Strom 650 (bi bilo užasno) i SP650? 

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
Pre 22 sati, easy and slow je napisao:

2020. imao dilemu šta uzeti. U užem izboru su bili Strom 650, Tracer 7, NC750, ...

Na kraju odabrao Stroma i nisam se pokajao...lepo ide, malo troši, gomila opreme je raspoloživa i u većini slučajeva na lageru..kao polovan se traži i lako proda...nije za temperamentne vozače. Sada, posle 4 godine i 22k km. opet bih uzeo isti motor ( u toj cenovnoj kategoriji )

Razlog zašto su neki polovni ( čitaj do 3 godine starosti ) skupi jeste što većina ima full opremu. Možda to nije stavka koju ljudi računaju kada kupuju nov motor ali znam da je meni trebalo oko 1500 eur da ga okitim sa svim što sam zamislio.

Kada bih ga sada prodavao, ne bi išao ispod 8K EUR

Nov je 8800eur ( XT ) oprema 1500 i kamata banke oko 1500 na kraćem roku finansiranja tako da nov izađe skoro 12k EUR   

 

I sad stavi sebe u situaciju da kupujes motor .

Da li bi kupio Stroma starog 4god , koji je presao 20 i kusur hiljada kome su lanac i lancanici , gume i kocione plocice upolovacene, na koji treba da se plati prenos koji je za tako mlad motor oko 150-200e i opet pitanje je da li je mazen i pazen.

Pod uslovom da kredit dizes i za tvoj polovan i nov i isto imas kamatu.......

Slazem se da imas opreme ali je to opet velika cena.

Po meni su cene polovnih nerealne.

Ja sam za drugara (koji je bio u tom trenutku na radu u nemackoj) kupio Stroma 2015god , sa predjenih 10000km od prvog vlasnika sa koferom, roll barom , grejacima rucica, povisenim vizirom, vazdusnom sirenom.... za 5000e, motor je tad bio star 3godine i bio je regularno u oglasima. Vozio ga 4 ili 5 godine , kilometraza se popela na 33 000km , u medjuvremenu ga redovno odrzavao , stavio auspuh i jos neke sitnice i prodao za 6000e tj 1000e vise iako je model bio stariji i izvozeniji sto nema logike...

Napominje da je tada  to bila redovna cena Stroma , Stari model je isao do 4000-4500 ali u top stanju i sa brdo opreme a model od 2011god cena je bila od 4500e pa navise.

 

Tako da su cene polovnjaka sada nerealne i prevelike po mom misljenju

Promenio član NIKOLA 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

@NIKOLA 1

Ima logike da nema logike :) ....kada su cene polovnih u pitanju. Sa druge strane ako, kao što rekoh, kupuješ na kredit ( finansiranje ili cash kredit , nije bitno ) vrednost kamate je ogromna + oprema, dođeš do pomenute cifre od 12k eur. 

U suprotnom, ...ako kupuješ polovan motor star 3-4 godine onda ga uzimaš isključivo od... Domaćina, da pojasnim. Iskusnog bajkera koji nije štedeo na održavanju i opremu. Sliku mog motora možeš videti par postova iznad pa sam proceni da li ti izgleda kao upolovačen....Domaćin ne bi vozio sa istegnutim lancem, gumama koje mogu još ovu sezonu...potrošenim kočnicama...Za svojih 30 godina na dva točka video sam svašta, dešavalo se da odem da kupim motor, vidim čoveka, dvorište...motor i ne pogledam, okrenem se i odem.

Na kraju kvalitet i posvećenost ( čitaj, razrada, održavanje, oprema, adekvatno čuvanje ,moraju da se plate ) ili uzmeš Stroma iz uvoza ( CH naravno  :) ) starog 10 godina sa 32000 km  :) :) :) kojeg je Švajcarac čuvao samo za nekog iz Srbije... :)

Ajd uzdravlje i čisti putevi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja