Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje karburatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa pazi, ja koliko sam video te igle su kao, kao u nekom obliku eksera da tako kazem ( dobro ne bas, ali lice na to ), mislim na glavu ( lici kao na glavu eksera - ovo je samo poredjenje )jer je cela igla livena-pravljena u komadu.E sad moze da se podigne podbacivanjem nekih tanjih podloska a da se spusti ne verujem, tesko - po meni nemoze.A sto se tice sinhronizacije, pa, koliko sam ja procitao na ovom celom forumu mnogi vozaci motora - bajkeri su koristili bas ovu metodu i to uspesno, neki su govorili da je ova metoda bolja cak i od vakumerta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Ajd da malo smaram... Posto meni povremeno motor proradi lepo a povremeno se malo kao gusi da li bi pomoglo neko sredstvo za ciscenje karburatora sto se sipa u benzin? Pretpostavljam da ne ali ajd da pitam pametnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ajd da malo smaram... Posto meni povremeno motor proradi lepo a povremeno se malo kao gusi da li bi pomoglo neko sredstvo za ciscenje karburatora sto se sipa u benzin? Pretpostavljam da ne ali ajd da pitam pametnije...

 

Из личног искуства могу да ти кажем да сам ја док је мотор у раду под саухом убризгавао карб клинер у оба усисника (јер су на GS 450L одвојени) и то је дало позитивне резултате. Проблем се манифестовао тако што кад пробам да дам гас мотор почне да штуца и скоро увек се угаси. Горе споменути третман 2 x 2 убризгавања и мотор је почео да прима гас. То, на жалост, није могло да отпуши канал за саух у лонцу карбуратора па су исти растурени и комлпет очишћени како треба (четкица за зубе и темпере + клинер па онда ултразвучна кадица).

 

Дакле, могу закључити да у случају да карбуратори нису претерано запрљани убризгавање карб клинера може помоћи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa i ja sam citajuci - trazeci po netu neki sprej za ciscenje karba a da ne ostecuje gumice u njemu nabasao na tu tecnost sto se sipa u gorivo, mada ne znam sam naziv te tecnosti.Mislim da je pisalo u upotrebi da se karburator manje prlja a samim tim i manje cisti.A takodje mislim da bi prvo trebao karburator da ocistis pa da onda sipas tu tecnost u gorivo i samo tako bi mozda dalo rezultate ( koliko se secam pisalo je da ide oko 2dl na 80l goriva nemoj te me drzati za rec - nisam siguran ), ovako, ne znam..Sigurno ce se neko vec javiti da objasni.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad sve razbucam do sitnih komada i povadim gumice i dihtunge,koliko dugo treba da cute karburatori potopljeni u nitro razredjivac da bi sve bilo cisto i spremno za sklapanje? Motor je kod mene 15-tak godina i nikad nisam cistio do sitnih crevaca. Na pocetku sezone ocistim loncice i piciiii... Mislim da bi prijalo jedno detaljno ciscenje dizni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako si se vec odlucio za takav vid ciscenja, mada je verovatno ul. kada zakon, ja bi ostavio 24 i otisao kod ovih vulkanizera sto imaju 15,16-20 bari pritisak i produvao sve detaljno. Tako nesto sam inace i uradio a koliko je pametno ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kad sve razbucam do sitnih komada i povadim gumice i dihtunge,koliko dugo treba da cute karburatori potopljeni u nitro razredjivac da bi sve bilo cisto i spremno za sklapanje? Motor je kod mene 15-tak godina i nikad nisam cistio do sitnih crevaca. Na pocetku sezone ocistim loncice i piciiii... Mislim da bi prijalo jedno detaljno ciscenje dizni.

 

ako radi nediraj,pola tih gumica moz se desi da vise nevratis,sva ona garez sto je dihtovala moz se desi da vise nedihtuje, pa moze da bude a nemora da ces patiti muke...:takoje:

a ako bas hoces,kolko god da ih potopis u nitro bez gumenih delova prijace mu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja sam moj karburator cistio sa nitro a jedino dizne sam drzao nesto duze u sam nitro, posle produvao i kada se osusilo ( a dosta brzo se susi ) sve nazad zavio i montirao, i sve je super.E a sto nisam znao da sklopim karb, lule i kutiju vazduha da ne vuce fals vazduh, to je drugo - covek se uci na svojim greskama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ja sam moj karburator cistio sa nitro a jedino dizne sam drzao nesto duze u sam nitro, posle produvao i kada se osusilo ( a dosta brzo se susi ) sve nazad zavio i montirao, i sve je super.E a sto nisam znao da sklopim karb, lule i kutiju vazduha da ne vuce fals vazduh, to je drugo - covek se uci na svojim greskama.

pa jel pomoglo ono sto ti objasnih da treba da odradis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad sve razbucam do sitnih komada i povadim gumice i dihtunge,koliko dugo treba da cute karburatori potopljeni u nitro razredjivac da bi sve bilo cisto i spremno za sklapanje? Motor je kod mene 15-tak godina i nikad nisam cistio do sitnih crevaca. Na pocetku sezone ocistim loncice i piciiii... Mislim da bi prijalo jedno detaljno ciscenje dizni.

 

 

ako radi nediraj,pola tih gumica moz se desi da vise nevratis,sva ona garez sto je dihtovala moz se desi da vise nedihtuje, pa moze da bude a nemora da ces patiti muke...:takoje:

a ako bas hoces,kolko god da ih potopis u nitro bez gumenih delova prijace mu :takoje:

Shvatio sam poruku... Izvuci cu sibere i ocistiti ih od naslaga ako ima sta,ocistiti loncice od djubreta i ocistiti i ispolirati karbove spolja...

Jos jedno pitanje. Zasto mi se na siberima u toku sezone nahvata crna prljavstina koja mi koci sibere u toku voznje. Znaci dok vozim,prilazim krivini,pustam gas a obrtaji se ne smajnuju. Onda odsecem gas 2-3 puta i siberi se vrate na dno karba. Ne znam da li je od benzina,ali ja to resim tako sto sibere ispoliram samo krpom,to djubre spadne i onda se vozi normalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kad sve razbucam do sitnih komada i povadim gumice i dihtunge,koliko dugo treba da cute karburatori potopljeni u nitro razredjivac da bi sve bilo cisto i spremno za sklapanje? Motor je kod mene 15-tak godina i nikad nisam cistio do sitnih crevaca. Na pocetku sezone ocistim loncice i piciiii... Mislim da bi prijalo jedno detaljno ciscenje dizni.

 

 

ako radi nediraj,pola tih gumica moz se desi da vise nevratis,sva ona garez sto je dihtovala moz se desi da vise nedihtuje, pa moze da bude a nemora da ces patiti muke...:takoje:

a ako bas hoces,kolko god da ih potopis u nitro bez gumenih delova prijace mu :takoje:

Shvatio sam poruku... Izvuci cu sibere i ocistiti ih od naslaga ako ima sta,ocistiti loncice od djubreta i ocistiti i ispolirati karbove spolja...

Jos jedno pitanje. Zasto mi se na siberima u toku sezone nahvata crna prljavstina koja mi koci sibere u toku voznje. Znaci dok vozim,prilazim krivini,pustam gas a obrtaji se ne smajnuju. Onda odsecem gas 2-3 puta i siberi se vrate na dno karba. Ne znam da li je od benzina,ali ja to resim tako sto sibere ispoliram samo krpom,to djubre spadne i onda se vozi normalno...

posna smesa..i malo stari siber,malo imaju lufta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

moze i to da bude,ali..pre ce biti ovo prvo,racuna se da mu je filter ok,da covek na to obraca paznju

Citaj - "novo"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sto se tice filtera- champion je,nije presao vise od 1000-1200 km. Dekle su originalne i filter stoji na svom mestu. To bi sve trebalo da je ok. Plastike koje vode vazduh od filtera do karba su takodje ispravne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Drugri pitnje, imaam problem sa motorom, mislim da su u pitanju karbovi. naime, pojavljuje se gusenje na nekih 6500 obrtaja i tako gura do 7500, e sad u nizim stepenima on to probije i onda vrti dalje, ali u 5. o 6. nema trika zaglavi na 7000 i to je to. Razlog zbog kojeg mislim da su karbovi je taj sto je motor satajao jedno 2 nedelje bez paljenja, i kad sam upalio i krenuo isao je bez problema, a zatim kad sam dosao u regiju gde ima rupa i kojecega po putu, poceo je ponovo da gusi. Pa zato mislim da se mulj podigao, ispravite me ako gresim. E sad , da li ja to mogu

ocistiti kao sto je ovde raspravljano ili da ipak nosim kod majstora. Pogotovo sto su 4 karburatora u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

ocistiti kao sto je ovde raspravljano ili da ipak nosim kod majstora. Pogotovo sto su 4 karburatora u pitanju.

 

Нисам знао да Kymco 125цм³ има 4 карба...?! :lol:

 

Мислим да две недеље паузе и није неко време да би се направио неки велики талог. Јер да га има правио би проблеме и раније. Могуће је и да си у праву ако резервоар није скоро чишћен. Скоро извадих из резервоара фланелску крпу димензија од прилике 20 x 40цм ?! А било је и неког ситног песка сличног кварцу... :lud:

 

Погледај пост #81 да се не понављам, можда ти може користити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

NE pravio je on problem ranije, pa je stajao oko 2 nedelje mozda jace, pa je onda isao ko blesav, tj kako treba, ppa onda opet stuca, mislim na gsx f

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja