Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje karburatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Svaka cast za uputstvo prva liga,nego zamima me zasto na KLX -u imam dosta garezi u auspuhu a kada odvrcem ili zavrcem onaj sraf na dnu karburatora za stelovanje smese nista se ne dogadja u koji god poozaj da zavrnem sraf ne dolazi ni do skoka ni do pada broja obrtaja motora,kompresija je losa i planiram otvaranje masine da li moze i ovo uticati na navedenu pojavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Da li pre ciscenja karburatora ( pomocu spreja ) se moraju izvaditi sve gumice iz njega kao i prilikom ciscenja sa nitro ili mogu i ostati u njemu .Ako neki sprej ne nagriza gumene delove u karburatoru voleo bih da znam koji je ( koji su ). Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ako ga čistiš, onda ga čistiš. Cilj nije da uštediš nego da ga kvalitetno očistiš. Predlog je da povadiš sve, očistiš sve i vratiš gde treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Gledao sam na prethodnoj strani kako onaj tip cisti dizne i ceo karburator ali nisam video kako vraca diznu koju je izbio sa stapicem i cekicom pa vas molim da mi to malo pojasnite. Dakle, kada ju je izbio videlo se veoma malo kroz nju a posle ciscenja se videlo i da ima rupice sa strane na toj dizni.Interesuje me kada vratim tu diznu kako treba da stoje te rupice sa strane ( u kom pravcu da se nalaze ).Dali da stoje ( gledaju ) levo-desno ili napred-nazad?I jos nesto, dali se one dizne za stelovanje lera ( na karburatoru odozdo ) isto skidaju-odvijaju?Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Gledao sam na prethodnoj strani kako onaj tip cisti dizne i ceo karburator ali nisam video kako vraca diznu koju je izbio sa stapicem i cekicom pa vas molim da mi to malo pojasnite. Dakle, kada ju je izbio videlo se veoma malo kroz nju a posle ciscenja se videlo i da ima rupice sa strane na toj dizni.Interesuje me kada vratim tu diznu kako treba da stoje te rupice sa strane ( u kom pravcu da se nalaze ).Dali da stoje ( gledaju ) levo-desno ili napred-nazad?I jos nesto, dali se one dizne za stelovanje lera ( na karburatoru odozdo ) isto skidaju-odvijaju?Hvala.

 

При монтажи тела главне дизне пазите да се поклопе канал и клин у карбуратору:

 

IMG_4313.jpg

 

IMG_4314.jpg

 

Да ли си на ово мислио?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Ni 1 od 3 vise nisu dostupni-vidi da li to moze da se skine sa stranice da se ucesnici ne zbunjuju

 

I malo teorije.

 

Sematski prikaz sistema za napajanje gorivom:

 

http://www.youtube.c...h?v=noOMaIHNknY

 

Kako funkcionise karburatorm sta je ler dizna, kako radi saug i ostalo:

 

http://www.youtube.c...h?v=p95ZNM24A5w

 

http://www.youtube.c...h?v=J6HTwMNQnyU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E evo ovako.Posto mi niko tamo gore ne zna reci resio sam da i ovde pitam Sve sto me je interesovalo u vezi karburatora sam procitao u temama za princa i kinrouda ( da ne kazem da su cak i isti ),dosta sam procitao i u ovim temama za ciscenje i stelovanje .Dakle sve povadim i fino ocistim, plovkove postavim da gorivo zatvara kada je vodoravan-jednak-paralelan sa karubratorom, dizne zavio, membranu i da sam hteo nisam mogao da je postavim pogresno.E sad, ler srafove-dizne sam odvio za 2 kruga,svecice su bele tj. te elektrode ( ili kako se vec zovu one gde se steluje razmak na 0,6-0,7 ), cak i pod saugom ( pri prvom paljenju ) se ne gusi, tada je malo veci ler ali moze tako ceo dan.U voznji kad sam ga juce probao do 80 km/h jos lepo vuce a posle toga trza i nece dalje od nekih 90 km/h.Difuzore ( da kazem gume sto spajaju karburator sa cilindrom i kutijom za vazdusni filter )sam pazio da ih ne ostetim Sve sam lepo odradio samo me muce ovi ler srafovi pa vas molim da mi odgovorite: Koliko krugova trebaju ler srafovi ( dizne ) da su odvijeni???Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

E da kazem jos i da prilikom dodavanja gasa i pustanjem same rucice ( malog turiranja motora ) teze se vraca u normalan rad tj. na ler,sajle ne zapinju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Da, ako je paljenje u redu onda je siromasna smesa, fali goriva, previse vazduha. Kada nastelujes plovak da je nivo goriva u loncetu na propisanom nivou preostaje ti podesavanje srafa za ler gas. Uvrtanjem obogacujes, a odvrtanjem osiromasujes smesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Cekaj, uvrtanjem ( zavijanjem ) ta dva srafa za ler smesu ( karburator keihin za qm250 , znaci motor je paralel twin tako da je i kraburator , da kazem prosto, dupli ) smanjujem vazduh ili gorivo .?.A i mogu da kazem da sam sad bio odvio CAK i tri kruga motor i dalje nece, svecice su i dalje bele ali to je puno tri kruga, bar ja mislim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Da, ako je paljenje u redu onda je siromasna smesa, fali goriva, previse vazduha. Kada nastelujes plovak da je nivo goriva u loncetu na propisanom nivou preostaje ti podesavanje srafa za ler gas. Uvrtanjem obogacujes, a odvrtanjem osiromasujes smesu.

pazi da nebude obrnuto....odvrtanjem obogacujes smesu a uvrtanjem osiromasujes..ajd malo logike..bar to radim svaki dan..

ako ona igla na vrhu tog srafa kad ga zavijas i ulazi u onu malu rupiccu,sta se desava...zavijas dotok goriva...a kad odvijas..povecava se precnik rupice i dodajes gorivo..

nasuprot misljenjima tude ne prolazi vazduh vec gorivo...

 

to so ti nevraca gas,jel to dva karba,ako su dva moras da ih sinhronizujes, smesa se nesteluje na krug ili dva ili tri,nego onako kako to pasuje motoru otvorenoscu leptira na leru stanju ler dizni itd,znaci moras da je trazis gde ce najbolje raditi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pazi ovako: Znaci nema sta da se zezne ( bar ja tako mislim ), ili moze .?Kada sam cistio sve u karbu sam morao da povadim jer sam cistio sa nitro karb i sve mesingane delove ( gumene sam samo povadio i ostavio sa strane ).Sklopio sve kako treba i ler dizne odvio prvo prvu za 1.75 kruga a drugu za 1,5 kruga ( tu mi je auspuh secen tako i kupljen ) tako sam mislio da treba.Rezultat toga: svecice bele,tesko vraca u ler. U voznji pri naglom navlacenju posle 85km/h pocinje da trza i tesko do 90km/h, dalje od ove brzine nema sanse.Stanem i ler srafove odvijem od 2 kruga ( obe ), rezultat, pa isto.Onda reko slabo ima goriva pa odvijem da budu 3 kruga odvijene te dizne ( ler srafovi ), rezultat, pa po meni jos uvek isto mozda ima neka razlika ali ja je nevidim.Tako dodjem kuci i razmisljam, i, odem i zavijem ler srafove na 1,5 kruga sve je isto samo sto motor nece preko 80km/h.Vratim se i skinem karb sve rasturim, ponovo dizne u nitro ocistim i zavijem.Pazi citao sam da plovkovi zatvaraju u horizontalnom-vodoravnom polozaju, tako je i bilo i prosli put jer sam tako postavio, sad sam okrenuo karb da plovkovi sami od sebe zatvaraju dovod goriva, navucem drugo crevo za dovod goriva i duvam u karb i pri tom dizem jedan pa drugi plovak, oba zatvaraju bas u tom polozaju.Ajde reko moze to i malo bolje,gledam preko plovka i onih cevcica gde se uvrcu dizne da se bas poklapaju neke cetiri tacke ( dva dela plovka i dve rupe za dizne ) i sastavim ponovo.Membrana vidim da lako prolazi skroz i odize iglu veoma fino.Da napomenem da gas lako vraca samo obrtaje ne spusta onako kako ja hocu, ali danas sam i to resio i vraca obrtaje bas fino ali i dalje su svecice jako bele i nece preko 85-90km/h.Pre nego sam uopste dirao karb, pri prvom paljenju radio je samo na jedan klip i to dosta dugo, pa sam po ko zna koliko puta menjao mesta svecicama sve dok mi ne proradi i drugi a svecice su bile jako masne.Kada sam otvorio karburator u tom loncetu je bilo veoma malo goriva, skoro pa nista, a sad ima i u jednom i drugom mozda 1cm ispod one prelivne cevke.Znaci bez obzira koliko krugova da odvijem te ler dizne ( mogu i 1,5 kruga obe a mogu i 4kruga ) svecice su sivo bele a motor nece-nemoze preko 85-90km/h.Sutra cu ga ponovo montirati pa cu videti sta ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Pre čišćenja si imao višak goriva a sad manje,znači da si čišćenjem zatvorio kanal za smešu pošto kažeš ne reaguje na odvijanje(bogata smeša).Odvi šraš za smešu(pazi da ne pogubiš o ring gumice)i kompresorom produvaj te kanale :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa sad kada ste spomenuli i te gumice recite mi kako ide redosled na taj sraf tj na tu diznu ( ima znaci i ta gumica, feder i mala platna ) .?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ma nema provereno bar tri puta. Medjutim ispod jedne dizne nije ni bila a ispod druge bila ali sva ispucana tako da kao i da nije bila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Dali moze neka inprovizacija, a i od koje gume???

[/quot

Ja sam na hondi stavljao gumicu od dizne upaljača.Kod mene je to ispalo dobro,probaj i ti ako su mere iste :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ajde jos i ovo da pitam: Na karburatoru ima crevo za gorivo, creva za preliv i ima jedno crevo koje je ubodeno izmedju ta dva karba u gornjem delu.To crevo je debljine negde oko 1,5cm i dugacko oko 22-25cm.A ubodeno je izmedju dva zvona ( tu se ispod nalazi membrana ) i samo tako visi.E sad cemu to crevo jer kada dunem u njega kao da je povezano sa slavinom a kraj tog creva, mislim ulaz u to crevo je slobodno.Dali to crevo treba da je zapuseno ili ( ja sam stavio parce neke tkanine i selnom malo stegao da ne ulazi prljavstina ) da ga ostavim samo tako.??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ajde jos i ovo da pitam: Na karburatoru ima crevo za gorivo, creva za preliv i ima jedno crevo koje je ubodeno izmedju ta dva karba u gornjem delu.To crevo je debljine negde oko 1,5cm i dugacko oko 22-25cm.A ubodeno je izmedju dva zvona ( tu se ispod nalazi membrana ) i samo tako visi.E sad cemu to crevo jer kada dunem u njega kao da je povezano sa slavinom a kraj tog creva, mislim ulaz u to crevo je slobodno.Dali to crevo treba da je zapuseno ili ( ja sam stavio parce neke tkanine i selnom malo stegao da ne ulazi prljavstina ) da ga ostavim samo tako.??

to crevo je odusak i netreba da bude zapuseno,skini i tu tkaninu,stavila bi fabrika da je to potrebno..

i kako si kazes resio da vraca obrtaje kako ti hoces.bas me zanima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pitanja, pitanja i samo pitanja.Dakle, posto mi je karburator keihin sa fiksnom iglicom, da li bi trebalo da ima neka kao podloska-platna ispod te iglice.?Posto su mi loncici puni goriva, ler gas ne reaguje na stel srfa za ler, motor trza pri vecim ubrzanjima.A kroz membranu ide iglica pa neka narandzasta plastika koja ima kao neke tri kukice ( verovatno se sa njima pridrzava ) i na kraju ide feder koji prilikom zatvaranja karba sa te strane pritiska plastiku i iglu, mislim da ako bi podbacio neku podlosku ispod glave iglice da bi bilo bolje ( time bi podigao iglu i dobio veci protok goriva pri ubrzanju ).Mozda bi trebalo da ima jos nesto tu sa iglom, ILI, druga opcija je da mi negde vuce visak vazduha. Vise ne znam ni sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

..., mislim da ako bi podbacio neku podlosku ispod glave iglice da bi bilo bolje ( time bi podigao iglu i dobio veci protok goriva pri ubrzanju ).Mozda bi trebalo da ima jos nesto tu sa iglom, ILI, druga opcija je da mi negde vuce visak vazduha. Vise ne znam ni sam.

 

Вероватно би уз то добио и повећану потрошњу горива.

 

Што се тиче фалш ваздуха, повуци чок и напрскај старт-спрејем једну по једну гуму која веже карбуратор са главом мотора и са аирбоксом (и то са обе стране сваку гуму). Ако подигне број обртаја онда ти не ваљају гуме и ту вуче фалш ваздух.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja