Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje karburatora

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zima je period kada se radi servis nasih ljubimaca. To bi trebalo da obuhvati i servis karburatora. Evo par korisnih filmova o tome kako servisirati karburator.

 

 

 

 

Zatim od drugog autora:

 

 

Pa od treceg (na ovaj link morate dvokliknuti da bi ga gledali bas na Youtube-u):

 

 

I jos zaista odlican jedan na tu temu:

 

 

Kako izgleda ultrazvucno ciscenje karburatora:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I malo teorije.

 

Sematski prikaz sistema za napajanje gorivom:

 

http://www.youtube.com/watch?v=noOMaIHNknY

 

Kako funkcionise karburatorm sta je ler dizna, kako radi saug i ostalo:

 

http://www.youtube.com/watch?v=p95ZNM24A5w

 

http://www.youtube.com/watch?v=J6HTwMNQnyU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: jamaha xj600

Super sto mozes jednostavno upoznati masinu kako dise i raducka ali za to ti treba malo mehanicarskog znanja

da ne bi doslo do viska delova kad se sklapa karburator . ;D    Svaka cast na video izdanju jer su takvi karburatori na mojoj yamahi xj 600. :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Odlican Topic.

Mada ja licno vishe volim da odnesem karburator kod majstora.Ne zato sto ne znam ocistiti, nego zato sto kod majstora se ipak bolje ocisti u onoj kadici sa kiselinom i ultrazvucnim talasima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nešto slično i ja razmišljam, kad bih rasturio karbove sigurno bi trebalo nešto da se menja, pa trči i traži delove...

Ovako, ako je pravi majstor mora da ima te "potrošne" stvarčice za najčešće karbove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nešto slično i ja razmišljam, kad bih rasturio karbove sigurno bi trebalo nešto da se menja, pa trči i traži delove...

Ovako, ako je pravi majstor mora da ima te "potrošne" stvarčice za najčešće karbove.

 

Nema sta da se menja sem dizni, a one su 99% ispravne. Nitro razredjivac ocisti karburator da ne verujes. Ja sam svoje karburatore sam ocistio i prezadovoljan sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pre 15 - tak godina sam kupio nekog trabanta za smesne pare ( samo zbog reglera od 6 volti ) . U gepeku sam nasao neki sprej za ciscenje karburatora ( istocno nemacki ) .  Ljudi da ne poverujete kako je taj sprej odradio posao na mom karburatoru . I dan danas mi zao sto nisam zapisao ime i firmu spreja, pa da potrazim dal ima negde.  Jednostavno ispricas karburator i spolja i iznutra, sacekas 15 min i isperes . Posle toga karburator ko da je sad izasao iz fabrike. Sprej je imao i onu cevcicu sa kojom su se mogli izduvati i oni mali kanali za vazduh. Cudo jedno .  Jos da dodam da je taj Trabant stajao nekih 10 - 15 godina sto znaci da je sprej verovatno bio kupljen negde oko 1980 god ako ne i pre toga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam kupio Valvolinov sprej za ciscenje karburatora, jer sam bio skeptican prema nitro razredjivacu. Pokusao sam sa njim da cistim, ali nesto nije islo. Ali kad sam video sta radi nitro... :)

 

Postavicu slike uskoro.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja sam koristio Motulov, Arbo i oba su radila odlicno, sa tim sto je Arbo daleko jeftiniji, pa sam njega koristio uvek. Jednom mi je ponestalo spreja na pola posla, pa sam skocio do prve prodavnice i kubio neki carb cleaner, bese italijanski, i on je odlicno odradio posao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Veoma dugo sam koristio nitro, i on odlicno zavrsava posao kod relativno novih, odrzavanih karburatora.

Ali kod visedecenijskih, zapustenih karburatora nista ne moze da zameni ultrazvucno ciscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Ja sam kupio Valvolinov sprej za ciscenje karburatora, jer sam bio skeptican prema nitro razredjivacu. Pokusao sam sa njim da cistim, ali nesto nije islo. Ali kad sam video sta radi nitro... :)

 

Postavicu slike uskoro.

 

 

bio sam skeptican za nitro kad sam cuo...ipak one membranice i gumice oko dizni...ali ljudi....

nitro ke zakooon!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Odlicna tema,dosta ce mi pomoci za ubuduce posto imam bas isti takav karb na motoru.Jel moze neko da postavi temu kako se vrsi sinhronizacija karburatora?Jos nisam imao posla sa duplim karbom pa me to bas kopka,mislim ako je nesto komplikovano da znam nediram onda nista.Mada opet me zanima kako se to radi.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Zna li neko koliko vati imaju kade za ciscenje karburatora odnosno koliko je minimum dovoljno? Jel koristio neko kineske kade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Da li se moze ocistiti karburator od skuter 18mm na isti nacin koji je lalajko postavio ili su po konstrukciji razliciti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ali je mnogo bitnije i da stelovanja nivoa,kalibrisanje dizni,itd odradis kako treba...

nije ni kada svemoguca, neretko se desava da moraju da idu u kadu,ali..moze i bez nje ,ali je veci problem u stelovanju itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja sam danas po prvi put uspeo da upalim keeway speed koji je stojao vise od godinu dana rasturen,jedva je upalio prvi put,a i kad je upalio lose je radio,onda sam ga ostavio da odstoji malo,i posle toga nije hteo vise uopste da upali,kolko kod da vergla svecica je uvek suva.

Otvarao sam karburator nekoliko puta,dizne ocistio zicicom,izduvao kompresorom,ali isto,i izgleda da je sve puno kamenca,po diznama se uhvatilo nesto belo(pretpostavljam kamenac),i verovatno je to zapusilo neke kanale u njemu.

Pa sam razmisljao dal bi bilo delotvorno da se rasturi skroz i da se iskuva u sodi bikarboni,moze da se doda i malo praska za ves itd...da skodi mislim da ne moze,ali ne znam dal je uopste delotvorno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Вероватно ти је најлакша и најјефтинија варијанта чишћење дизни у ултразвучној кадици. Сама кадица је смешно јефтина, а пошто ти је ово сада потребно и ко зна кад, нађи у огласима некога ко то услужно ради. Успут, испери резервоар и замени филтер горива и ваздуха и све ће ти бити ок, има да пали к'о мина. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Danas sam rasturio karb,poskidao sve sto se skinuti moze,iskuvao ga u soda bikarboni,isprao pod mlazom vode lepo,izduvao kompresorom,sklopio opet sve i radi motor ko singerica :)

 

Hvala svima na savetima,

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

opet ide zima...gledam ovo, al` nekako mi čudan ovaj aktuator-šlajferica; nisam znao da radi na ultrazvuk :lol:, `аjd, možda neki harmonik upadne slučajno. jel prob`o neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

I malo teorije.

 

Sematski prikaz sistema za napajanje gorivom:

 

http://www.youtube.c...h?v=noOMaIHNknY

 

Kako funkcionise karburatorm sta je ler dizna, kako radi saug i ostalo:

 

http://www.youtube.c...h?v=p95ZNM24A5w

 

http://www.youtube.c...h?v=J6HTwMNQnyU

 

Imao sam problem ali sam proucio, resio i usput napravio mali podsetnik.

Kako popraviti Karburator.pdf

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja