Jump to content

Moto Zajednica

KTM Super Duke 1290 GT

Recommended Posts

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

E pa... doslo je vreme da stanem i na ovaj ludi kamen.

 

Iako se s Multistradom nisam nesto proslavio, opet sam resio da dam sansu necemu sto nije proizvedeno u Japanu, ovog puta sam se odlucio ni manje ni vise - nego za KTM Super Duke 1290 GT. Vec sam ranije probao obican Super Duke, i svideo mi se obrtni momenat, polozaj sedenja, delovao je kao zgodan za voznju.

 

GT bi trebao da bude jos udobniji i ugladjeniji za neka putovanja, sto meni u sustini i treba, neka kombinacija putnog motora sa elementima zabave prilikom voznje. 😊

 

U ponedeljak se pakuje i krece iz Svice. 

image.thumb.png.48e028d7ba653f1ac49b939ebc8f71c1.png

 

Pisacu u ovoj temi malo vise o ovom motoru kako ga budem istrazivao, verujem da ima svakakvih razlika i interesatnih cinjenica koje cu sresti usput.

 

Inace... ima li neko nekih iskustva, i kakva su vasa misljenja generalno za ovaj model?

  • Sviđa mi se 28
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Hvala i daj boze da izdrzim do proleca, ali svakako si dobrodosao - sta god tog trenutka bude u garazi. 😁

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Imam ovo sokocalo 6god. Skroz ok motoric. Nije udoban kao drugi tourer motori ali on je kompromis jer nudi nešto i mogućnosti za agresivniju vožnju jer motor poteže dobro a vrhunski koči sa Brembo M50. 

@Paljevina dolazi sa OEM koferima ili ne? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Hvala na informacijama @GixxerK6! Aham, idu i koferi uz njega, i jos svasta nesto kako sa slike ove gore, tako i sa strane sto nije montirano...

 

Nisi imao nekih ozbiljnih problema s njim, vidim spominju po internetu neki MTC Failure, kao generalni kod za gresku kad nesto zabrljavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ne prelazim mnogo da bih mogao da dam neki komentar, moj motor mislim da ima 18000km na satu. Treba ti uvek dobra i zdrava baterija sa cca 230A. Nisam imao MTC failure. Jednom je bila greška oko elektronskog preloada, ostao zaglavljen na preload sa saputnikom i neće da izađe odatle. Morao sam da uradim Update SW i to sam rešio a pričalo se da se menja zadnji amortizer koji je skup. Javi ako uspeš nešto da ucackas oko pristupa ECU za modes. Tuneecu radi samo diag i info, možeš da pročitaš ver SW npr. Dole moj dvojac od 2.6 litre 😉

20231013_124359.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

👍Ко није “пробао” свашта није онда ништа🤣 али у сваком случају да те лепо служи

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

@GixxerK6

 

Pretpostavio sam da treba dobar akumulator, i planiram odmah cim stigne da mu uzmem isti kao na Multistradi sto sam imao, Li-Ion, pokazao se kao najbolji.

 

Sto se tice ECU-a, imam mogucnost njega da citam/pisem, i naravno dijagnostika putem TuneECU, ali to nije toliko bitno, jer su njemu na ECU samo mape, a one stvarno zanimljive stvari se nalaze u EEPROM-u od kilometar-sata (otkljucavanje QS/Blip i itd), ali otom potom, kad stigne motor kod mene pa cu da vidim. 

 

Imas dva komada?? 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Paljevina

To kažem kada bude kod tebe biće ti interesantno da vidiš šta može da se otvori. QS loše radi barem iz moje perspektive ako poredim sa Ducati ili Suzuki QS, BMW npr. Mislim da je trik u senzoru koji naravno nije spolja, zahteva kalibraciju kroz Diag SW. 

Druga stvar za QS mislim da ima uticaj sve mehaničke veze od izlazne osovine do poluge menjača, Racetorx prodaje dobre gear support proizvode. 

 

Svideo mi se motor/mašina tj njegov obrtni moment pa sam zato uzeo i SuperDuke R. Dugo vozim te Austrijance pored drugih i meni je to ok priča, sve je počelo davno sa SM i sada smo ovde trenutno 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Oh što je lepo kada vidiš da imaš kolegu po motoru :D
Uzivaj i javljaj utiske, moj je kod mene 2 godine, prešao sam nekih 15k sa njim i za sada jedino od kvarova-zamene je bio termostat ulja.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ne znam zasto, ali uvek sam nekako mislio da KTM pravi - ne tako pouzdane motore, a sad sto vise se interesujem i citam, vidim da ovi modeli, tacnije agregati 1290, i nemaju bas nekih specijalnih problema... 

 

Za pocetak, pored litijum jonskog akumulatora, na spisku se nalazi i gedora 60mm, potrebna za skidanje zadnjeg tocka. 😊

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ovog leta, zadese se neki hrvati iz Splita kod nas u Kragujevcu, jednom od njih na Super Duku GT se izbusi zadnja guma a nadju preko Google Maps drugara koji je vulkanizer... Jedva smo nasli gedoru 60mm da mu skinemo zadnji tocak, morao sam da idem da se uzajmim od drugara, mehanicara za kamione!

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Ja sam iskreno prezadovoljan motorom, videces, zaista je kombo motor, ja ga vozim u 80% po gradu, 20% ture, za obe stvar mi je veoma lepo legao. 
Planiram da ga prodajem sada jedino zbog pripreme i kupovine RC modela koji planiraju da izbace, pa da uzmem novi i malo probaj taj pravac, da imam mogućnost ovaj i 690 bi ostali u garaži :)
Mislim da ćeš se oduševiti sigurno kada vidiš kako se lepo i lako vozi, pritom ide kada treba veoma lepo na sport modu :)
Ništa, makar si spreman i iskusan što se tiče gedore! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Gedora 60 samo kućna varijanta tj može sa se kupi i lagani prenosni nasadni ključ ali kako ćeš to da skidaš, sila pritezanja 250Nm...

Ja sam za tu namenu kupio klasičan Unior nasadni ključ za 3/4 pa takva i poluga od pola metra sa kojom možeš samo sa plačeš, kupio cev 5/4 za grejanje 2m bio komad i sa njom se skida lagano. Ništa od toga nije prenosno. Za put samo prva pomoć sa uvlačenjem one lepljive pertle ili neko drugo rešenje. Ista stvar za Ducati samo je ključ 48.

@Paljevina

Kad smo vec kod točka kad dodje motor skini zadnji točak i proveri stanje zadnje osovine. Ako su prali motor puškom i nalivali vodu na flansnu moguće da siđe dole do osovine i tu se vrti u srcu felne, nema tehničke rupe da izađe. Voda i čelik dva smrtna neprijatelja. Krene osovina da korodira. 

Stvar se štiti sa bakarnom mašću na flansni gde se oslanja felna i naravno bez nalivanja vode gde ne treba. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 626 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Vec dugo merkam ovaj model, tj onaj restajling, ali msm da je to manje vise isto.

Menjao bih XR za njega, cisto da me mine zelja.

Uporedi ga sa Multistradom i ostalim iz tog segmenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sretno 

Ima drugara koji drzi servis za ktm u bg-u na hipodromu, zna ga i Proka, ako sta zatreba cr da ga jurimo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Baš si prava paljevina
Sritno se navoza na njemu.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 47 minuta, GixxerK6 je napisao:

pritezanja 250Nm

Kako da pritegnem na 25kg?

Cev metar duzine i pritezes dok ti zglob ne klikne :D 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

Kako da pritegnem na 25kg?

S moje R1 je neko izgleda pao na desnu stranu - na crash pad, logicno. Nikakav problem, desava se naravno.

 

Ali problem nastaje kad meni dodje da pokusam da skinem sraf koji je nosac motora, a koji se uvio unutra od pada... A joj muke li... jedva smo Vlada i ja skinuli, kod njega na pistolj onaj pneumatski, crni, podesen na najjace (za kamione). Jedva ga je pistolj odvio, a on i ja smo cupkali u mestu i samo cekali da odvalimo deo rama sa srafom. 😂

 

S tim istim pistoljem je meni i odvijao/zavijao tocak Multistrade, kao i onom hrvatu KTM, obezbedjeni smo! 👍😊

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja sam prvo kupio nasadni ključ 60 i polugu za njega 50cm. Ćorak. Kupim cev za grejanje 5/4 od 2m i navučem na onih pola metra poluge i onda je mala šala. Ne idem nigde sve u garaži. Moraš da skineš top da bi skinuo točak, 2min posla a možda i jedan trouglasti deo na fuzasteru koji nosi kofer. Točak se izvlači bočno sa osovine i to smeta. Ako ukosis točak oderes felnu na kociona klješta, jako male tolerancije

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja