Jump to content

Moto Zajednica

KTM Super Duke 1290 GT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Pajlevina jel to kao od mog brata isti?

Njega su prosle nedelje u svabiji zvali da dodje u servis, imao je neko apdejtovanje vezano za exup ventil. Ako sam ga dobro razumeo. Tvoj mi izgleda noviji.

IMG-20230804-WA0001.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Stigle danas kutije s fabrickim delovima, pune svega i svacega, kao da je nova godina - a ja dete ispod jelke 😂... a u njima pored fabrickih... KTM PowerParts sedista za vozaca i suvozaca sa grejacima, kompletan set xenon kontrolera i sijalica, i nova - u celofanu - rucica za davanje gasa, ali ne obicna, vec ona s elektronikom za grejace... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
15 hours ago, plumber.ns said:

Pajlevina jel to kao od mog brata isti?

Slican, isti je motor u pitanju, samo druga verzija, njegov je R, moj je GT, vise za putovanja orijentisan, ali isti djavo, sam' malo udobniji. 😂

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Да ли је ГТ, Р, ХУ, Т, В…све што је од КТМ-а да да му ознака мотора тј кубукаже пичиње на 3.. ти су у проблему🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Drugari, potrebna mi je pomoc. 

 

Hteo bi povremeno i zenu da bacim pozadi na KTMa, ali imam utisak da je motor previse nasilan, pa ce da mi skace napred nazad na zadnjem sedistu. 

 

Zbog toga bi stavio zadnji kofer sa sve naslonom... 

 

Da li neko ima neku semu, ili zna gde mogu da nabavim nosac kofera, plate i kofer po nekoj... razumnoj ceni? 😅

 

Ovo sto sam ja nasao je u sustini sta meni treba, ali mi je cena nenormalna malo, sve ukupno ima da izadje 700 eura, plus carina, odrace mi kozu s ledja...

 

Nosac:

https://ktm-versand.de/en/powerparts/luggage/44690/top-case-carrier


Top case:

https://www.ktm-shop.nl/products/63712927044

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Motoric je poprilično izbalansiran na gasu kako je to divlje nekada bilo na prethodnim 990. Do te mere da kada sam ga ja kupovao mislio sam da je nešto pokvareno. Nema tu oštrinu što ovde zapravo ne smeta, zapravo je poboljšanje za lakoću vožnje. Torq dolazi svakako ali ima neku kontrolu gasa.
Vidi da li ima neko aftermarket rešenje za nosač kofera, kod Ktm kao Power part je to skupo. Mene to nije zanimalo pa ne mogu da ti prospem info.

Imaju SW motech i Hepco Becker luggage rack, oko dve glave novo.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

ABLVV85ZfA3AZt2awZf-rUxUdM1TK1Mia3Wbb_SMVWHOWbwe7f8F1W-LuHvRMSfq9_PnBS1TAmk5WBZI0v1QHlZ_ir59t__afXg9MZ1Rip_PZs2v3upH95L8Zbx4YwGzbTLh5Lm9nZhKy0bhrIIie9iot4TblCaRfzT-CVvNdWe74Tqo7izhQubriyy2xCV-9DIpa4Ue-TZFsWuCW4w2OB1mQOfKOyeZ1ik6bGBxp9W-p08jS4WYHU4ad3Y1ThIOEfhSeOelJ-BVWyUw7ROHGXJv505-KDDX9R4kbHzuELum4zZHeAAcsttUqVGLxC6JrDF6ixxCCp2IUDftZ4-J2mpz8VzXoe2lKc_dcMc9-GsM_r2iembORDpA7SADFjZQgUDG13q5TCczj_MrBzZ9I0NbTgBXmOfKVDrU0hPqYoE2EapjbDQXZWCuvC6JWRC18Y2ifc7tDljHaNnh4o7tJUgLjA1Bl34dXXdS_WlBrACiJkpZ1jUFs6VRm73RPoFns8_TnYuVdet0Rtep5W47K-1Ic8DoD7k7XPsS_v5yQzVL4i42jpsGS0cS-vAVB9kgm0briH2FJ3bZ-i891N_v0QeBM8Dub_2xsbm-EKKKPo92gCaIMhX0PayKRS9l3ypo1c8UrJdV2uyDU1iNeLzJ2Yo5GJ8E5PwUke6u1D0MOBK41lb1kMRY5mIj-C4W32nvRPFYjUj85-q8mYhpucXefYqJcMqF9oCmlof2mMuFHvLUMP5-Jiv6nrL54_PWzW17o6fpd_NVKbpAV0WGIAZ_GXTO5v-3yrtfKMLs6rxMDdtr7kJSTepobvfoYonNws3Xv5fQ0Xv_GPprB3SZz2HPWzs8D89Q58YK4mhoVXUzRvIt7wSQjZEU-QhF_GZMNrzyV813TmLbiHxFRhXVkL8MrGCxYXW8ApKS_xyzHyFr4jFfNDSY2bTm7rlIuKcHMx40IgU=w1225-h919-s-no-gm?authuser=0

 

Pala i prva test voznjica (oprezno i kratko, van domasaja zakona, jer jos nemamo registraciju 😅)...

 

Ima snage kao teretni voz, povlaci linearno iz svake brzine. Drzi put solidno, s obzirom na to da je 23 Februar a napolju 9 C. Polozaj sedenja je meni taman, spakujem se i imam osecaj da bi mogao duze da ga vozim bez problema. Jedina zamerka, ali to je i ocekivano - tvrdji je poprilicno, iako je u Comfort modu, osecaju se rupe i izbocine na putu, oseca se da vise tezi ka sport nego ka touring. 

 

Za sad sve je ++++++. AMSS gotov, sutra idem po njega, nadam se da i faktura stize pa pravac na registraciju.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
1 minute ago, RankoBg87 said:

Koje ovo god da znam sta da pitam 

2018, ali bi trebalo da pasuje isti i od 2016+...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Presao danas nesto malo vise od 150km (kasno sam se setio da resetujem sat, pa na slici pise 120km)...

 

ABLVV87dRQ4L6Rgs9espteNw2zLRuI1VxnAFAa0GD8_YpLlHmONJ7hkGZYOeThpo9jwZO1xNwM0bnkz9FzlYpx0WYBAf2Ib93CSL5qa4-dqQtbjyJDHgXQjyvrugq9ArlTkdZPzsVlry8ThqyruYgGSZH9YyfWRlc4cbIKhP1Qk3Pop038PecWp_6QGkUGNtrqnCL-X6ycPFroALRa6uEuK2VPnmFN-DEBbpK2D2oUI5yN_t_MswEPTvZYM_8YcsEOp5KHM73J3yQ2JGAcytXVmwFE1d_5iTxHic1zEuvd6uGNcsRDjn63fmMA_PmOaWe929f3IOd7C64u5qhJOt5xYTk0BwxIot4qksCG3NoOiRLeCBSHxADUYhuJLPcJkEtfWJ2SIPsD2vjArB2arLZzxXeusrIB4N5Ze58Np0xvCfxrTPh4n3Tf36675_YxLDMAQvDw33hAeab7BZ8nfKjk7n-TQV02_iv36sizTZEGKLuvNkkUXgLzLmfP0chKjqm-tDKWGfcI2ClztNtBBE0keZJ2NX1FZATxLsaDF_O2uHYDXs8ieEb6bsIETGI5PbF3UtDIe6yD2EE79cCfZzSE94wJhj84PAFMOhmuh_xAVhBGKbvqyCzTBS70CCK5jct9lZzwbzau3N2sNjCyGz4quaRIA8opdWfGfjwi3dNGRCTIiDrITPH3OKtrgOow1FSmDMoGrCo-Y0YUMtHNwRcy0qW_Y-UOUaV6Z_g0g5ntrm-HhUqnUrggnVqKl9kP93NMdetUCaQtWoJl5Dd2FmfsJfTmq4fLb1vfuqFM40HhhppoWw7LZwRJK9Ns-bax1oOYSMz_YUxwkVVnSs5Uc-xoxQ9bit1jEfkq3l_PB7t2tA2ltDdChAH-pC9QU1MF8LI9nbYidyttVa7oXBU9JMlU7eYdUtWoRqmic5NJT4lJicyq_SZ73XPfN8ebUw0b5vBA=w725-h967-s-no-gm?authuser=0

 

Potrosnja je kombinovana, grad plus seoski putevi, znaci brzine od 60 - 100 km/h.

 

Prvo sto mogu da kazem, i odmah da se pozalim je... sediste! Iako je trenutno na motoru PowerParts sediste (pored fabrickog koje sam takodje dobio uz motor), koje bi trebalo da bude udobnije, bas naprotiv, i ono je uzasno kao i fabricko, tvrdo kao kamen! Definitivno prvo ulaganje ide u preradu sundjera unutar sedista... A do tad... hvala @N.F.S. na ovom privremenom resenju!

 

ABLVV87FSs8dvt06ySdMcnL9S35w9cC2pG7zbkh4xACZD6fKDahvXcqjAu9DOMMwYI-1ZUWC2RuV2JHJtphSOnXHMWBetUeu_u4GtvWEKjvxBpxPc25RlENikYAL7DKZhjx9ADBES0nZwkOmwcm2T_SiVeDqLqcFkt8lDzSpa6dLwzzQwlqDcKafDQcfKZQE10FfxwnnfSuh7L9QupJ6M2jF2JThFA-WBpvgwQlb5VGwmSb7yN8bGIo2y4YLb0LtqKzY7acLeSUzbfLO1Zt3O6wen3HLEAJ7A88663dsdaUnM4diNsTYvHxGVYJJ2RCnRI7pGojVgxOXqrdwco2JTcWyy_T2XJaD19WtEewfmKDebgBdcS2PGQMWXgXeC4HaSNDzJC_Mr_mI2_oZeNNE0Hzyi7c8gjVfHOjvBFXS954CgZx5CoWeGXlyu3aac8LcTLHxb-aubbZE1DUEULb-5G6dLv3OtpYqrXoD2xz8XY4fiyLfsm9yh7J2q7H7TlJg5Jthfc58IZ3vjP2Pbzd2XhKRa6_02SLGZO7wINI1dHzzdIFTMlVuYu3g8R1Mvwt7A2z5DPjfMx0Lg2-gI-PP9-eFX_rKeV0SyWYSTNW0F0vKr_2uLrbNW5-BTYLyDQLJxVZwuttCKzPsw3RI6hPsuEgQSbpkEE6yXMHR11BUi1qYqr_6y7TbyFIxMqfwl95ljGULZdL__yCtlKkoRmmVSnipGMjpJZ50iIrPxG5L_u0stBDc9cAOqsaEnmwDoitleAhpm23Rvc7eAbPjvJZ0tiKHrzh52ea-C38UZprYOq8zDEKLswlzMG2_KITE2PpPME2JZKjfHZQI-0kTQc_HdE2ZnLopTIC84Azzy2vocQbKCi84wYRW33zw6nKI7aRLB2C8fh0-b1YDw0zAyUD-DtYXpQUqnHXHJh2A-6Bg4MSby8xXNi6JNVGKTLcxkt8r0oY=w1289-h967-s-no-gm?authuser=0

 

Sto se tice same voznje... 

 

KTM je... ponovicu opet... nesto nalik teretnom vozu, vozio sam i pre motore sa 2 klipa i V konfiguracijom, ali ovo je nesto sasvim drugacije. Dok je i Aprilia Tuono V2 takodje perverzno jak motor, u nekom mid-range ima najvise snage, dok kasnije sve to izgubi i bude poprilicno mlohav agregat. Kod KTM-a se to ne dogadja, bas kad krene da se vrti i pocnu nasilne vibracije, tada krece i bezobrazni nalet snage koga ni odlican TCS, ABS i Anti-Wheelie ne sprecavaju da malo odvoji prednji tocak od zemlje. 

 

ABLVV85xr5ST1vtYvIw2Qq3eKEzDsEqlvcyN-KrQzKAGts8-2LaW1rMzCOP4aPgwdWS3lX745QnJfa_B4fTuu7nkqLQjOfNei8SnSAUJfgakMye5GKXpBkL8ZeeUbznyAaj8xZUC551gIc71YeCqB3T5rDhtxBUBzHgP5Ch6LRWIEh_cPo1HGiN0DLAS3n0RvBSxUUDDWZ-g4OOrodRA_tvxcYNfY5oubhiuQ-3TQ26W5bFexQOUltfOBMlulsNsB6jdOqwamMfiDrGcLf9rGEXW3zXmoO7jrED9L-4tP2RErswGmXdi7SsP2nJRQJbinfMs2uioD-tOcU2HMezr_oPymw_gA9QVQSb-7JNNJAfIFCpbXem70xzLv7juJ0tPr9JgLbhwb3SbAS6PT-byuxMJxXqQ-C9s0AJ61mtM_Y0N_cnCBvfnpwcgOpN-UUgCLYQ9zgqw7lM5iwxcQOiT912fKTYf5OmokIs-yvkggBEUEARjs4yvKuRna4--WtnkOmtsr6f1Da6adRqnD9QQw7gEuMCfLP2xa1dK1Ht-BCNghh2EEghQ1vgd_c2wIotueq_UXT6HJKAmIUb9PtsynTEGEKgnlbrE97qNioVzzqS4sfBlC-9PlsukBdhFbevPDKI6SlqRtcd_AwF6WDgXur2_5sQezmMmEOmGrZr6hZBsD_V-VanGDtR0Jy_fF5wk2yNHI80svwFJFLbk7YqHouT23VkHRciwNoScY9jf76T6cvYQ2jZmSTlQEHojAOLusqdH4n_kLhSBD7fhe9qtZBuKA3lJ_keJyHlUmQHt2rpFisKR3egJ6BxQszMxIDfkCW-yaQwQTSuN5At-fK3Cuea3WzpGBdMan4VvRU7fUU6pf1mn0ZaHrHEAnKYTU-dL1SFvSpqaPZ8Pa8MYrvzHzVuPd-IGpp-o1SVlfpsI2fGzQecAwS5iFXsqZglGBSiUHcs=w1289-h967-s-no-gm?authuser=0

 

Ovaj motor je klasican primer vuka u jagnjecoj kozi... Iako nosi GT u imenu, i dolazi sa bisagama i ostalim pogodnostima orijentisanim ka putovanjima, to je samo maska za njegovu pravu prirodu ispod koje se zapravo krije sport agregat, sasija i vesanje. 

 

Ciklistika je fenomenalna, bas ono sto se i moze ocekivati od jednog sport motora, krivine upija kao sundjer, a snaga ga izvlaci iz istih bez jednog problema, dok aktivno vesanje cini svoju magiju i stvara utisak da ste zalepljeni za podlogu po kojoj vozite. 

 

Dok to sluzi svojoj svrsi, nastaje problem jer je motor "predvidjen" za putovanja a pretvrdo sediste i vesanje to malo kvare. S moje strane, smatram da je to kompromis izmedju sport i touring sveta, i da bolje - sigurno nije moglo biti. 

 

ABLVV86Vda5muN5flKUX8S5K5rgbNbf3ydKTXde1oAGsWdnj8EhURrWeF-Qkz6n1n528O6iaAE58RqkCpJC8BSbDUq3xUOsiSoWDTbLLNUQc27gn-ZgUpod59y5hT-aDZry55zNcKkNbf_NslbUO9QuWJwoJMX7Q6WpVfWXa3foOf2ufhemHcl_Yy8RasRpoNR8gagq9fujQFiyoKJOgo78CNCSuOXjw_3ICqiU4B5GThx7zpiUEfN49D_1Wjiw_Zsvvvj1RZXifEaE7My9UHL8ceTeF3tVirX-VP_6SajE9dT1ROm_CXUSeBvjJSlHTfzSfJmC5C_dcGzDAowR7WMdGxQus-UxtW_KayQWxlU202gL3yrfibxW2GCdCRpRmTwsfVsG7FW3SEoQifrGH1uMVpo1sMoy9mHU9zitCETfbvtyJkTjE0LzO9l4Qk1kbLfuZnyi1ENXosE6NySO69tZ09dCptAZrQeBqIAjcbDc_jRgtechpAYBRK2VSQZnJuhENvOd1xdIpUTysko_R-BuR-yoozu9c_1-OjEw574FVIaG9EJiTIZkf_qWUlppZMGcWIPXyj0lFUL5Cfm6sBMizjxmLamLCarHU85nlGTuDrtfv8x1MXVA8DBt47vjoOrD56Nc9A-m988zAZBNexGxxxHxPz_OvYEYxStfL5vLTxa0d13tF0GkSCNdanKS5lAuC-Z0tbKTJcT6xvfsjF3GPxx2EDMf4mn5SvpTYF2PxSvK7zZTB8lUAjADbsQimbY5YMdoXB6dtJc50XKoDHNyKvQrwYKRRYnoMwuZDaWhTX8qotW2g3tWQSygfaTxMAj2nmuKr7BTB5gG9HSGT4EN93xqtz04cXCJTtvdOEhDUJpjDu5gUSuxrXujBnsTeCwVWKFCkOE7yY9rvll9jC2nbBj-QrwUAkcW64J51fBNuWviHe9bmbo4vEDp_E1mtXw=w1289-h967-s-no-gm?authuser=0

 

Voznja je fluidna i bez stresa. Vozi se normalno i na 30 km/h kao i na 160 km/h, nema iznenadjenja. Brembo kocnice ostvaruju vase zelje, kako zamislite, tako i zakocite. Iako kocnice odlicno rade svoj posao, u vecini slucajeva, njih ni ne koristite, jer kroz krivine je dovoljno ili samo pustiti gas, ili prebaciti u nizi stepen prenosa... mocni V2 agregat i njegovo motorno kocenje rade ostalo. 

 

Quickshifter mi se ne svidja, osecaj je slican kao ZX-10R Gen4, nekako mi je previse "tvrd", neugodan mi je osecaj kad ga koristim, pa ga nisam ni koristio nesto mnogo, osim kad mi je bas mnogo lakse tako da promenim brzinu. 

 

Naveo bih to da se na ovom motoru osecam izuzetno sigurno prilikom voznje... zadnji put sam ovaj osecaj imao na Ninji ZX-10R Gen4, i jednostavno sam se osecao kako ne postoji mogucnost da ostanem bez snage, nedovoljno jako zakocim, dovoljno se namestim kroz krivinu, motor je tako napravljen da se ekstremno lako vozi i daje dosta povratnih informacija vozacu. Za razliku od recimo Multistrade, i Yamahe R1 (navodim dva zadnja motora koja sam imao), gde su oba umela da me navedu da pogresno napravim neki potez i potencijalno ugrozim sebe.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

"jer kroz krivine je dovoljno ili samo pustiti gas, ili prebaciti u nizi stepen prenosa... mocni V2 agregat i njegovo motorno kocenje rade ostalo. "

 

Ovako sam ja na dva klipa, posle mi je to nedostajalo na VFR-u. Motorno kocenje je bilo skoro pa neprimetno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sav je coskast, samo cekam da se transformise u nesto! I vizir se steluje, to si zaboravio (ili sam prevideo).

Danas sam te prvo cuo pa video iza sebe, zvuk taman, nit mnogo, niti malo!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Da, hvala @N.F.S., zaboravio sam na to... vizir se steluje u nekoliko pozicija, ali danas mi to nije bilo toliko bitno jer sam imao ovaj mini-vizir namontiran, zastita od vetra - nula. 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

😀 Čitam utiske, zavisi kakva su ti očekivanja i što se kaže odakle dolaziš (čitaj sa kog motora)

Spomenuo si top case i žena pozadi pa putovanja, to treba više da te brine, video si zadnje sedište

Moja žena kaže najbolji motor koji si ikada imao je ovaj plavi :) (GS) i samo na njemu hoće da se vozi

Neki put ne zna koji ću ja da izvadim iz garaže ali posle vožnje uvek gunđa, kaže plavi najkilaviji ali na njemu uživam

Tvoji utisci su utisci većine, sve to lepo već piše i opšte je poznato da je za većinu tako

Menjaj ulje na 7-8 do 10k km, kvalitetno full syntetic ako može i ester MA2 10W50 i biće to dobra priča ako si iz CH nasledio očuvan primerak

 

Promenio član GixxerK6
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Probali smo danas mali djir po gradu, doduse vozio sam na vr' gasa, bez da izazovem cimanje gospodji pozadi - svidelo joj se, kaze nije strasno. S tim sto ako pitas moju zenu, njoj je najvise leglo sediste od CBR1000RR SC59, kaze najudobnije. Kako... ne znam ni ja. Opicena nacisto, valjda je zato i sa mnom. 😅

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Čestitke za motor, super izgleda.. Tebaš ga poterati na stazi malo... Mislim da bi se dobro snašao, viđam često ljude da dolaze na stazu sa njim ili najked verzijom.. 

Promenio član Gajo Sevojno
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Hvala @Gajo Sevojno... Uh... znam da bi trebao biti dobar za stazu, ali mi se nesto ne vozi tamo, previse je dobro ocuvan da bi ga potencijalno sjebao 😅 Stazu sam probao dva puta, nije mi vise nesto interesatno, sad vise gledam da si uzmem nekog enduro malog, 250-300cc, i pravac u sumu. To ili quad, volim to istrazivanje po prirodi vise... I motor kad vozim, vozim uglavnom gde ljudi nema, a gde prirode ima, uglavnom po selima... 😊

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ni ja ih ne vidim, samo neke linkove od mnogo "karaktera". Paljevino ko ti je dopremio lepu KATU? Pisao sam ti poruku ali je izgleda ne vide...

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 13 sati, Paljevina je napisao:

Hvala @Gajo Sevojno... Uh... znam da bi trebao biti dobar za stazu, ali mi se nesto ne vozi tamo, previse je dobro ocuvan da bi ga potencijalno sjebao 😅 Stazu sam probao dva puta, nije mi vise nesto interesatno, sad vise gledam da si uzmem nekog enduro malog, 250-300cc, i pravac u sumu. To ili quad, volim to istrazivanje po prirodi vise... I motor kad vozim, vozim uglavnom gde ljudi nema, a gde prirode ima, uglavnom po selima... 😊

Enduro je zakon. Slažem se u potpunosti.  Ja vozim stazu oko 10x godišnje ali je ne bih nikad menjao za enduro, vožnja po brdima, selima.. avantura prava.. Od kad sam otkrio ofroad zapostavio sam i vožnju po asfaltu 😆, čuvaj se, zaraza teška.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

@MaxiS, @plumber.ns, izvinjavam se, kacio sam slike sa mog Google Photosa, izgleda da samo privremeno ostaju prikacene pa nestanu... A ne mogu da modifikujem postove iznad pa eto, sad stoji ovaj haos gore... ko je video slike - video je. 😂

 

U to ime... 

 

Danas sam ubio djir od 391 km.

 

image.thumb.jpeg.2c92d6eed56c1aa9f59a1288c673dd61.jpeg

 

Kragujevac > Rekovac > Krusevac > Blace > Prokuplje > Nis > Svrljig > Knjazevac > Boljevac > Paracin > Cuprija > Jagodina > Kragujevac

 

image.thumb.jpeg.06868848e6b7f57f88a42767ad4f65e3.jpeg

 

I imam samo jedan komentar.... BOLI ME DUUUUUPE. 😅😂😂😂😂
 

Iako mi je Nesa dao na privremeno koriscenje navlaku za sediste, i dalje je poprilicno tvrdo za zadnjicu, moracu hitno da resavam pre nego sto krene "sezona".

 

Inace... smrz'o sam se kao p***a, do Prokuplja je bilo odlicno, nekih 20 C, ne znam koji me je djavo terao da nastavljam za Svrljig, cim sam se popeo gore temperatura je pala na 10 C i ostala takva do Paracina... 😒

 

Sto se tice ostalih utiska o motoru, odlican 5, lezi mi bas dobro, super se vozi, super ide, nemam nista da dopunim. 

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Jedno veliko hvala @N.F.S., sto me je jos jednom (od bezbroj puta) spasio muke i pomogao mi s problemom u vezi motora!

 

Danasnja misija je bilo vadjenje Db killera iz auspuha, malo da dam motoru da prodise!

 

image.thumb.jpeg.dce48b26302b10ae60f6eef3e4c3f163.jpeg

 

Ova slika je rezultat mukotrpnog vadjenja Db killera koji nikad pre nije bio skinut s auspuha! 

 

Inace, naucio sam nesto novo od @N.F.S., a to je da Akrapovic dolazi fabricki sa prigusivacem (Db killer), ali iz legalnih razloga ne postoji nacin da se on skine direkt iz fabrike, pa onda Akrapovic pruza instrukcije gde se zabusi rupa na auspuhu koja pokaze inbus sraf cijim skidanjem dobijamo mogucnost da izvadimo i prigusivac ---- ispravi me @N.F.S. ako sam pogresno razumeo!

 

Kad skinemo prigusivac, da ne bi rupa ostajala, Akrapovic prodaje gumu za 20 eura, ako hocete da sve bude oridjidji, s kojom to izgleda pristojnije. 

Evo kako izgleda zapusena rupa sa gumom.

 

image.thumb.jpeg.86978f28fa6fdd72605819028b16519d.jpeg

 

Inace, Db killer smo jedva izvadili jer nikad pre danasnjeg dana nije bio skidan! Auspuh je morao da se skine s motora, a onda sa dugackom cevkom i gedorom 36 (mozda je i veca, nisam bas video) smo cukali auspuh iz unutrasnje strane ka spoljasnjoj ne bi li izbili Db killer napolje. Jeeeeedva smo uspeli, toliko je Nesa cukao i cukao, da se cevka sve nastavkala... 😂

 

Db killer je posle operacije izgledao otprilike ovako...

 

image.thumb.jpeg.c2a79b960f412c0e9e622d78b5e484d2.jpegimage.thumb.jpeg.4133ebc5e515a1196156c3e950e47195.jpeg

 

Zvuk je za nijansu bolji, nemam vise osecaj da je preterano prigusen, sad je taman. 😊

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.... sa ovako zguzvanim prigusivacem je kod mene dosao! Da pojasnimo cisto :D 

 

Daaa, street legal akrapi dolaze sa trajno namestenim prigusivacem, skida se bas kako si opisao, busenje kape u odredjenom delu, odvijanje i cepic :D = Muzikaaaa 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja