Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger 1050 ABS

Recommended Posts

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Neso, ja sam zainteresovan da napravis poredjenje izmedju TDM900 i Tiger1050 kada budes malo staza nakupio na Tigeru :)

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

🤮

Evo odmah... Agregat TDM-a je nesto sto ni na poklon uzeo ne bih!!! 

Znaci, na sta god da sednem gore biti nece :D 

 

Necu se vise ponavljati, moje je misljenje poznato, vozno losije nista nisam upotrebljavao (a vozim aktivno 25 godina)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Neso, cestitke i sa moje strane, pedanterija se nastavlja tako da po ko zna koji put moj dubok naklon.

Tigar izgleda divno, lepa motorcina ali moram malo da trolujem. Ja ovu prednju masku ne mogu da svarim nikako.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 753 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 58 minuta, N.F.S. je napisao:

Alekreeee :)

triumph-tiger-1050-wheelie-breaks-frame-50177_1.jpg

Бем ти сунце, од овог само маске и шрафови…😂

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Alekreeee
triumph-tiger-1050-wheelie-breaks-frame-50177_1.thumb.jpg.fc70f13895ab525c48e20df163247920.jpg
Napravio Basozoku.

Ko ne zna šta je Basozoku neka gugla...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Gledao nocas snimke, za sada ovaj SC mi je favorit, cuje se vetar dosta ali i zvuk auspuha, radi buboko, to mi ne smeta :D 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cekam da stigne nosac kofera pa rekoh da pripremim :D , isti je u sklopu sa rukohvatima tako da ove fabricke skidam. Kompletno su od aluminijuma, lepo, robusno i lagano! Vidi se i prostor pod sedistem, ima mesta za prvu pomoc, fluoprsluk, baterijsku lampu. Tu zaticem i uticnicu za komunikaciju sa ECU, klasicni automobilski OBD2 port (porucen ELM 327 wifi obd skener, pomocu njera cu moci u realnom vremenu da na telefonu pratim parametre rada, iscitam/obrisem eventualne greske...). Port je takodje pun masti :D 

 

Sajla se samo nauljuje, agregat opran fam faminom (Ne deluje štetno na lak, boju, gumu i zaptivni materijal), ispran, sva voda kompresorom "oterana" i ceo zaliven silikonom :D (Mmmmmmmm 😊)

Fabricki pribor za sitne popravke ima svoje mesto na kosturu sedista odozdole.

 

Dok sam prao primetih srafic u gornjem desnom uglu hladnjaka (vidi se na slici), pa bravooo englezi, srafic za odzracivanje! 

Pri sipanju on je odvijen i omogucava vazduhu da ode, kada tecnost krene tuda da izlazi zavijamo.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nosac stigao i (pogadjate :D ) montiran!

Za SW Motech sam se odlucio zato sto je jedini homologovan za 12kg opterecenja, sve resto je ili 3 ili 6Kg.

 

Evo i jedna fotka bez rukohvata.

13.jpg

14.jpg

15.jpg

  • Sviđa mi se 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nekoliko me je ljudi vec pitalo koliko "izadje" sva gimnastka sa motorom (i Markone sinoc, ne neces ga dobiti odmah! :D ). Oko svakog motora vodim evidenciju, pisem u mom rokovniku sta sam na kojoj kilometrazi uradio/zamenio, vodim i evidenciju troskova, koje sam ulje sipao i gde ga kupio, koje su mi se koc. plocice svidele i tako...Ne upisujem sitnice ali volim da znam koliko me je sve kostalo i gde sam kupio.

Cifre su bez cene rada posto sve odradjujem licno, oni koji i to moraju placati jos se skuplje voze!

Spisak troskova (osnovnih) sam zavrsio ali cifre radi dodao sam ono sto me ceka tamo u martu, finalno za pred voznju (gume sigurno i registracija, lanac i lancanici deluju ok, ali ako budem osetio neku vibraciju iz tog dela zamenicu!)

33.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Onaj iz Lovcenca mi je bio prvi izbor ali sam odustao, nema rukohvat za suvozaca, skinut stender, skinut cak i deflektor sa vizira.. (Markone primetio sve! Nista mu promaklo nije, ja bih u euforiji i prevideo)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mogu da postavim i snimak rada onog sto se u Paracinu prodaje,covek korektan, motor puuuun opreme, wilbers amortizer nazad (oko 850e kosta) wilbers (kaze) ketridzi napred (jos 700e), heed barovi, slajderi svuda...

Od mana, ofarban je ceo lose, ljuspa se (mora sve ponovo), i ono sto je mene odbilo ( a poslusao sam ih 3 komada) cuje se lanac i spaner iz masine!

Ovaj koji sam kupio je tek uvezen i jedini (od ovih koje sam cuo) ne ispusta nikakve zvuke iz masine/menjaca ali je bas, bas klot! Nista nema, pa ni grejace rucica koje svi resto na oglasima imaju.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se samog modela tice (za one koji kupuju, razlika ima!),

osnovna verzija tigera 1050 u godinama od 2007-2009 dolazi fabricki bez centralnog stendera i ABS-a (opciono se dokupljuje, kao dodatna oprema).

2009 je predstavljen SE model (ovaj koji ja imam) koji u standardnom paketu donosi ABS, centralni stender i drugacije mapiranje a model od 2010 dobija i gel sediste kao standard.

Model za 2012 vec ima vise kozmetickih/upotrebnih izmena,

guvernal, sada crni je za 20mm nizi, tockovi, nosac lancanika, kljesta dobijaju crnu boju a stapovi napred "tvrdje" opruge. Agregat/mapiranje bez izmena.

Osnovni model i ovaj "SE" prestaju se proizvoditi 2014 godine kada im kao zamena dolazi Tiger 1050 sport, sa mono viljuskum, izmenjenim vesanjem, nizeg/uzeg sedista.. I tako :D 

Interesantno :takoje:

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Niti sam vozio niti rasturao :stabre:

Cim krenem do Sokobanje javljam se Zare, uz put si mi... Vreme me zeza a i nista za servis nije stiglo, cekam paljevinu da se javi sa lepim vestma.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7129 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, gebee&co said:

Da pitam,šta proizvodi onaj zvižduk agregata?Meni se sviđa.

Zupčanici. Konkretno kod tog agregata (1050) ima još jedno vratilo za balans koje je povezano sa radilicom preko dva zupčanika sa ravnim zubima pa se oni čuju. Tako se i VFR čuje, na Stromu se isto čuju zupčanici na bregastama. TDM isto zviždi ali tiše isto zbog balansera na radilici.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Mnogo mi nešto cena lanca i lančanika (250 evra). Ja kupio prošle godine, doduše nisam ih još montirao za 160 evra.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

18050 lanac, 4000 zadnj lancanik, 2000 prednji, 1000din osigurac platna u moto lendu.

Jesam prognozirao vecu cenu iznad ali to je sredina, im i skupljih i jeftinijih. Svake godine kupujem komplete.

I kako je tebi mnogo ako ja placam ? 
Vidim vozis engleza, daj savet neki, sta, kako, gde... Hvala.
 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ivan(viziri) se javio, kaze radi za ovaj model vizire ali iskljucivo ako je motor (ili maska na koju se vizir stafi) kod njega. Kalup nema pa da mi izradi ovako na daljinu.

Takodje kaze da prema potrebama i visini vozaca predlozi oblik/dimenziju.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja