Jump to content

Moto Zajednica

Panini e gomme tour – SARDINIJA 2023

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Ma kad je ovako dobra tura izvozana u Aprilu, gde ste još preko leta bili?

Ajde dajte nam još malko energije u januaru, i koliko je ukupno km izvozano?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Što je najgore, ništa značajno. Bilo je tu nekih vožnji, kampovanje sa klubom u Bihaću pored Une, Crna Gora u septembru sa ženom, par vikenda kojekude...U suštini, ovu godinu sam podbacio jer sam bio okupiran renoviranjem vikendice, pa sam ukupno napravio nekih 10-11000km, obično bude malo više.

Inače, već godinama unazad glavne ture vozimo u proleće i to na jug, tada su temperature prijatne, nema turističkih gužvi i sve je jeftinije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT
On 4. 1. 2024. at 17:35, doktor je napisao:

  Sardinija nas je čekala i dočekala. Bila je u planu još pre neku godinu, baš na samom početku korone, malo je i nedostajalo da krenemo, ali ipak okolnosti nisu dozvolile. Konačno, ove godine ukazala se prilika. 
   Ekipa koja kreće na turu je poznata, što se kaže, mnogo smo hleba pojeli zajedno, što na turama, što na drugim zajedničkim druženjima. Za razliku od mnogih prethodnih tura, ovoga puta nekoliko žena je odustalo, što i nije bilo loše, uzevši u obzir suštinu ture na Sardiniji.
   Učesnici ture:
Hoze i Tića, BMW F800GS
Boban i Mina, Yamaha Tracer 900
Čamo i Sanja, Kawasaki Versys 1000
Aleksa i Nata, BMW R1250GS
Vlado, BMW R1200GS
Mrške, Suzuki Burgman 650
Dumbe, Ducati Multistrada 1200S
Nikola, Yamaha XT1200ZE
doktor, Yamaha XT1200Z
   Ovoga puta na turu krećemo 8. aprila. U našim krajevima loše vreme nije prolazilo, uključujući i sneg nekoliko dana pred put. Prognoze su se pratile pojačano. Iako vreme nije bilo naklonjeno, rešenosti nije nedostajalo.
   Pokret je bio u subotu, a trajekt iz Splita smo imali u nedelju veče. To nam je omgućavalo da put do Splita podelimo na dva dana i time izbegnemo velike dnevne kilometraže i rane polaske zbog hladnog vremena. Prvobitna ideja da noćimo u Sarajevu je otpala jer je po prognozi trebalo da bude 2 stepena i da pada sneg. To je bio razlog da prvi dan krenemo prema Crnoj Gori, pa bi noćili ili u Podgorici ili u Budvi, u zavisnosti od toga dokle dobacimo. 
   Karte za trajekt su kupljene nekih dve nedelje pred put. Gledali smo da se rezervišu četvorokrevetne kabine jer su pristojno jeftinije od dvokrevetnih, a trebalo je rezervisati 3 trajekta. Smeštaj na Sardiniji je rezervisala Nata, tako što je pregovarala sa nekoliko hotela koji su dolazili u obzir, i ispregovarala odličnu cenu od nekih, u proseku, 30-ak € za noćenje sa doručkom. Trekove za Sardiniju smo sašili Nikola i ja.

 

IMG-a98dd4bb1f98fc201c805565fc3c0315-V.j

Jao doktore, šta ti radiš Petru, meni i našoj ekipi...

Na kakve propasti i troškove nas ovim tvojim turama bacaš...😅

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT

Doktore,

putopis je vrhunski.

Dao si nam sve bitne informacije, sem jedne - najbitnije.

 

Okači lokacije vulkanizera i radnji gde ste kupovali i menjali gume.😅

 

Ovo sa gumama je stvarno neverovatno. Mi smo na turi Sicilija presli oko 4000km.

Videla se kod mene velika razlika u potrošnji guma, ali sam tu i prokinuo što se tiče gasa, ispaljivanja iz krivine itd... ali te gume su mi još na motoru. Zadnja malo ispod pola, a prednja skoro gotova, ali ovo što si pisao i slikao je nezamislivo jer sam mislio da je ovo što smo mi potrošili, neki maksimum... 🤕

Meni danas stižu nove gume, ali ne menjam živ do pred turu 😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@zeljko.petkovic

Ova potrošnja guma nije za poređenje sa bilo kojom turom koju sam/smo vozili.

Ovo je vulkanizer u Cagliari-ju:

 

WWW.GOOGLE.COM

★★★★★ · Reifengeschäft

 

Ovo je vulkanizer u Olbiji:

WWW.GOOGLE.COM

★★★★★ · Reifengeschäft

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250RT

Verujem i vidim na slikama...

Stvarno interesantna i veoma važna informacija jer bi se sigurno dosta nas prevarilo i krenulo na taj put sa načetim gumama, računajući normalno ili malo pojačano trošenje za 4000km...

Veliko hvala Doktore :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Hvala na putopisu kao jedan od najboljih putopisaca iz stare grade opravdao si sva ocekivanja i zadrzao visok nivo putopisa .Odlicne slike puno korisnih informacija citko gledljivo zabavno milina za citanje u ova hladna vremena.Hvala jos jednom za putopis pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Bravo za putopis. Odlican kao i svaki put.  Nego kada i kako ste kupovali karte za trajekt? Ja nesto gledah preko ovih sajtova ali ne mogu bas da pohvatam sve konce... I mi bi u aprilu trebali da krenemo malo do juga Italije, a trajekt nam je najuze grlo cini mi se. Sve ostalo moze da bude fleksibilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, Gile said:

Bravo za putopis. Odlican kao i svaki put.  Nego kada i kako ste kupovali karte za trajekt? Ja nesto gledah preko ovih sajtova ali ne mogu bas da pohvatam sve konce... I mi bi u aprilu trebali da krenemo malo do juga Italije, a trajekt nam je najuze grlo cini mi se. Sve ostalo moze da bude fleksibilno.

Obično kupujem direktno na sajtu kompanije koja prevozi, mada se ranije par puta desilo i da sam kupio preko sajtova za kupovinu.

Uglavnom:

 odaberš destinaciju i da li je jedan pravac ili povratna, osobe, vrstu smeštaja, vozilo i dobiješ cenu.

Karte je dovoljno da kupiš 15-ak dana pred put, izuzev u špicu sezone.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

      Hvala doktore na prelepom putopisu ! :)

 

Podsetio si se me na moju turu po Sardiniji iz 2015-e, a ja ovako lenj nikako da ispisem neki putopis( a i nemam bas iskustva).

Neka zapazanja, kao da si mi citao misli: putevi kao smirgla, krivine-nema im kraja, dobra klopa, gostoprimljivi ljudi , plaze kao sa razglednica, lokalno pivo Ichnusa od 0,66L (ne znam da li ste probali?)  a tako malo vremena da se posete sva interesantna mesta. Ono sto me je odusevilo u tvom putopisu su fotografije , sve bre lepo i  zeleno, ja kad sam bio u Avgustu pa sve bilo zuto, pregorelo od sunca :)

Steta sto niste odvozali rutu Alghero -Bosa , magistrala na obali , fantazija! Mada, na zapadnoj obali cestu zna da duva Maestral pa su plaze cesto zatvorene zbog velikih talasa a ni voznja nije prijatna.

Ako bude para ja odoh opet :) 

Uzdravlje :) 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer

Savršeno putovanje po Sardiniji . Sve lepo opisano i slike uz to . Bravo za tekst. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja