Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500 1992god

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav ljudi novi sam u grupi pre vozio motor oa sam se sad odlucio opet da kupim kupio sam Kawasaki kle 500  92 godište 27 konja 30 000 km kma na satu. Da li možete da mi kazete na sta bi trebao da pripazim  kod ovog motora ? Nešto sam citao na forumima da lanac bregaste zna da pukne kod ovog motora? A da se posle 95 rešio problem. I da li svaki kawasaki je 48 -50 konja

i nešto treba da se izvadi kod gasne sajle ili motora i on će isto biti 48 -50 konja 

 

pozdrav 👍👍👍

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4401 postova
Pozdrav ljudi novi sam u grupi pre vozio motor oa sam se sad odlucio opet da kupim kupio sam Kawasaki kle 500  92 godište 27 konja 30 000 km kma na satu. Da li možete da mi kazete na sta bi trebao da pripazim  kod ovog motora ? Nešto sam citao na forumima da lanac bregaste zna da pukne kod ovog motora? A da se posle 95 rešio problem. I da li svaki kawasaki je 48 -50 konja
i nešto treba da se izvadi kod gasne sajle ili motora i on će isto biti 48 -50 konja 
 
pozdrav
Кад мењаш ланац брегасте ставиш ланац за Хонду и има да траје дупло него Каваскиев. Додуше и цена је дупла али исплати се.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ne pukne lanac bregaste nego se raspadne magnet na kilometrazi oko 70-80000 km, od 95 su stavili okovani magnet i to resili, sto se agregata tice izuzetno je pouzdan i jeftin za odrzavanje ako je u dobrom stanju, postoje modeli od cini mi se 25kW i 37kW sto se tice KLE-a i osetna je razlika u snazi (vozio sam er-5 nekad pa sam u procesu kupovine imao priliku da probam oba). Delova ima solidno jer se agregat ugradjivao u kle500, en500, er-5, i najjaca verzija od 44kw u gpz500.

Pripazis na sve sto i kod bilo kog motora, dimi li i koje boje je dim ako da, cuju li se ventili, cuje li se korpa kvacila, itd. :neznam:

Promenio član velimirjevtic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav, i dobrodošao !

Malo je nelogično da motor star 30 godina prešao samo 30.000 km. Ali, ako je to prava km, nema šta da brineš o lancu bregaste.

Za skidanje blokada će se već neko javiti, ko se razume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam tu par slika o motoru kupio od švabe tu u austriji sad u subotu idem po njega ali stanje je stavrno dobro u vezi kilometraže neverujem da su oni bilo šta čačkali oko toga. Ali sve u svemu i meni je to malo. Ali ispala neka dobra cena pa sam ga kupio  Pozzz

2948e7c1-4c48-4669-ae43-fab0314e0f06.jpeg

7bc2112b-7beb-466a-9fb4-2c95084b830d.jpeg

1cca9659-80cc-45c5-b5fd-672608fe0c8f.jpeg

bd2f7374-b4dd-4d3d-a9e4-493bd0a5281e.jpeg

ae484c03-ef73-4941-866c-6ed01d93edb0.jpeg

d7210120-6175-4e01-8726-82711638d53f.jpeg

66d699e3-ae18-49ca-84f9-1ff21aaafe7e.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Čaša...

SVI da pogledaju i zapamte, kako izgleda motocikl sa 30000km!!!

Ovo što ovde prolazi i šta jedni drugima uvaljujemo ja naša velika sramota. Odraz i nekih drugih stvari, ali što volemo tako...to je čudo jedno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Moj je 91. prva serija, uvežen iz Nemačke sa 40k na satu što sam siguran da je po drugi put, minimum. 35kw.Tom tvom je urađena blokada ili samo kroz papire smanjena snaga mada je to karakteristično najviše za Švajcarsku. Nisam siguran da ćeš moći tako da ga registruješ, bez obzira šta piše u saobraćajnoj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
pre 12 minuta, pronto je napisao:

Čaša...

SVI da pogledaju i zapamte, kako izgleda motocikl sa 30000km!!!

Ovo što ovde prolazi i šta jedni drugima uvaljujemo ja naša velika sramota. Odraz i nekih drugih stvari, ali što volemo tako...to je čudo jedno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Slučajno ubacio tekst .. od prethodnog odgovora ne mogu da brišem svejedno…

 

a zašto ne mogu da ga registrujem ? Bio je registrovan već sad ga čovek odjavio pa cu sada kad da dodje lepo vreme da prijavim na sebe. Tu u austriji želim da ga registrujem jedino ovo u vezi blokade ne znam kako ide i da li može da se izvadi jel šteti to nešto motoru ? 
pa posle da li to trebam da zaveden h saobraćajnu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Aaaa, tamo se registruje. Onda može, mislio sam da ga uvoziš. Naravno da ne šteti. Skidanjem blokade motor će da prodiše svojom punom snagom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 1 sat, Aiwa700 je napisao:

Slučajno ubacio tekst .. od prethodnog odgovora ne mogu da brišem svejedno…

 

a zašto ne mogu da ga registrujem ? Bio je registrovan već sad ga čovek odjavio pa cu sada kad da dodje lepo vreme da prijavim na sebe. Tu u austriji želim da ga registrujem jedino ovo u vezi blokade ne znam kako ide i da li može da se izvadi jel šteti to nešto motoru ? 
pa posle da li to trebam da zaveden h saobraćajnu 

Blokada ae skida za 26 min i dobiješ 50 konja. Lako se skida, ostaviš ga jedan dan koš mene i sutra ga teras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow
1 hour ago, bokilic said:

Blokada ae skida za 26 min i dobiješ 50 konja. Lako se skida, ostaviš ga jedan dan koš mene i sutra ga teras

Dodjes iz Austrije za vikend i resis problem, u povratku si duplo brzi  😁

Promenio član velimirjevtic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav koje ulje koristiti za kle 500 92god  Čito na netu da je bolje uzeti polusintetičko ulje za starije motore …koja ulja preporučujete?najkvaletetnije…

koje sipate itd..🙂 hvala na odgovorima😇✌️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja