Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem fixator prednjeg tocka

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Potrebno 2 komada .Znam za kolegu sa foruma koji ih pravi .Meni je potrebno ako neko ima koristeni a ne treba mu ,a iskreno i za neku manju cenu .Ako imate takvo nesto ,a ne koristite,rado cu odkupiti za neku razumnu cenu .Moj tel . 063 177 05 08

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Nekada su se te pravljene stvari prodavale za prilično manje novce, pa onda i počastiš majstora, odneseš mu poklon. Danas sve umetnik do umetnika kao da od zlata prave. Odma dve kuće mora da napravi od toga.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Ne kupujem za dalju prodaju,nego za sopstvene potrebe,kad odlozim motore u zimsku garazu da imam vise mesta ,kada stoje na copavoj zauzimaju vise mesta ,a garaza uvek mala :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 4 sati, Nenadbg88 je napisao:

Nekada su se te pravljene stvari prodavale za prilično manje novce, pa onda i počastiš majstora, odneseš mu poklon. Danas sve umetnik do umetnika kao da od zlata prave. Odma dve kuće mora da napravi od toga.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Interesantno viđenje situacije, znači ti očekuješ da majstor napravi za sitne pare, a ti da ga počastiš i daš poklon. 

Pošto smatraš da se to danas puno naplaćuje, eto ti prilike za odličnu zaradu. Napravi dva komada, pa prodaj kolegi, to je prosto i napravi se za čas a lepo naplati jel tako ?

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Postoje jeftiniji i skuplji fiksatori, naravno koliko para toliko muzike.

Jeftiniji se prave od 1-2mm lima i farbaju.

Kolega sa foruma koji pravi fiksatore mi je igrom slucaja i prijatelj pa sam dobro upoznat sa njegovim fiksatorima.

Podnozje je od lima 4mm a klackalica gde ulazi tocak je 5mm, sve je plastificirano, a bolcna koja spaja je od inoxa.

Kupis jedan i mogu i praunuci da ga koriste.

 

Ustedeti 20-30€ na fiksatoru i rizikovati da motor padne, ode ta usteda a mozda i vise.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 9. 12. 2023. at 14:40, gixxer je napisao:

Ne kupujem za dalju prodaju,nego za sopstvene potrebe,kad odlozim motore u zimsku garazu da imam vise mesta ,kada stoje na copavoj zauzimaju vise mesta ,a garaza uvek mala :neznam:

Imao sam jednom taj fiksator, kupio ga bas iz razloga da motor zauzima manje prostora jer nema centralni. Međutim on je toliko zuljao prednju gumu da sam se pitao na šta bi ličila ako bi motor prezimio u tome. Po meni to sluzi da se motor u njemu drži kraće vremenske periode, prilikom servisiranja ili prevoza na prikolici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Interesantno viđenje situacije, znači ti očekuješ da majstor napravi za sitne pare, a ti da ga počastiš i daš poklon. 
Pošto smatraš da se to danas puno naplaćuje, eto ti prilike za odličnu zaradu. Napravi dva komada, pa prodaj kolegi, to je prosto i napravi se za čas a lepo naplati jel tako ?
Poenta je da treba imati meru. Slučajno si izvalio da umeš nešto da napraviš. Odlično. Napravi sebi zaradu ali nemoj da budeš alav.
Ne može priučeni majstor koji nema ni firmu prijavljenu da sašije cenu konkuretnu jednom gigantu u prodaji moto opreme, koji za razliku od njega ima troškove prema državi, zaposlenima, marketingu, komercijali, distribuciji itd... Koji je uložio vreme i novac za testiranje, patentiranje, atestiranje... Nije realno da batko dođe, uzme metar, i kaže "sad ću ti ja ovo napravim isto bajo moj" i naplati punu cenu...

Verovatno i ti nešto praviš kolega, čim si mi se ovoliko pecnuo...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tržište je otvoreno za sve, pa kako se ko snadje, svako može svoj rad da vrednuje koliko misli da treba, a tržište će ga demantovali ako je preterao, kupci sami biraju od koga kupuju.

Ne pravim ja ništa za prodaju (nekad davno jesam), samo mi je upalo u oči što očekuješ da ti odredjujes tudju cenu rada, a to ne biva.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 8.12.2023. at 22:19, gixxer je napisao:

Meni je potrebno ako neko ima koristeni a ne treba mu, a iskreno i za neku manju cenu. Ako imate takvo nesto, a ne koristite, rado cu odkupiti za neku razumnu cenu. Moj tel . 063 177 05 08

Teško da ćeš naći polovan ispod 40-50€. Ja sam moj prodao za 4.000,00 RSD i to ranije. Novi mogu da se nađu za oko 70€ kod nas (ne od kolege sa foruma). Ako ti ni jedan bike nema centralni, možda ovde da vidiš da li bi ti se isplatilo

https://www.fc-moto.de/en/Bihr-BASIC-motorcycle-stand-with-3-fold-wheel-rocker

ili ova opcija, u slučaju da bar jedan ima https://www.louis-moto.com/en/rothewald-bike-mover-10003235?filter_article_number=10003235

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Koji god sistem da kupujete, dobro obratite pažnju na kvalitet poda po kom mislite da šetate motor i veličinu točkića. A i na debljinu ploča. Ne pitajte kako znam :D :D:D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Drugar i ja skorije sklepali za nas par komada, odlicno su ispali, ali ne bi ih pravio nikom za 50 evra u to sam siguran. Ko hoce da se igra moze da dobije slike i dimenzije. Odvezli dva motora do Budve i nazad na prikolici, nista nigde nije mrdnulo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo da ideju podelim, ovo je napravljeno bukvalno za 15 minuta od materijala za bacanje :D Tako i izgleda ali motor stoji kao zavaren.

Koristim prihvat centralnog stendera na ramu, protnem sraf, nagazim i povucem motor u nazad :D 

9.jpg

10.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja