Jump to content

Moto Zajednica

Stabilizator za benzin

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da li ste koristili stabilizator za benzin? Poslednjih sezona rano se parkiram a kasnije počinjem da vozim u sezoni pa mi motor stoji u garaži pokriven duže nego inače pa bih sipao stabilizator. Interesuju me iskustva, da li ostavlja neki talog ili ima nekih nus pojava kasnije?

 

Tražio sam da ga kupim svuda po Smederevu. Gledaju me belo, ljudi po pumpama i auto prodavnicima ne znaju šta je to. Kao da sam im tražio nuklearno gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zuckerwasser!

Gorivo nam je toliko loše da ga je teško ispraviti zablesuljcima....i da, gorivo ima rok trajanja. Tačnije...ako si ga kupio "kršteno"...vodom, alkoholom, nekim drugim hemikalijama....džaba. 

Gledam jednog ludog amera, koji je pravio eksperimente, na mašinama koje su u zimskom mirovanju....i baš je ovo radio, jer su mali motori, zbog količine goriva (ima ga malo) podložniji tim fenomenima u mirovanju. 

Lično smatram, da je pun rezervoar svakako poželjan zbog očuvanja njega samog....a gorivo nakon pauze treba prosuti, tačnije naknadno potrošiti tako što se u manjoj količini meša sa novim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svaka čast.

Na taj način drastično smanjuješ mogućnost kontakta goriva sa vazduhom (i vlagom u njemu)....i to je ključna stvar. Međutim to se ipak odvija, u manjoj meri naravno, jer rezervoar nije hermetički zatvoren. Gorivo samo po sebi i isparava, ostavljajući suvi ostatak u vidu raznih aditiva, boja i sl. Logično, što ga je više sve će se ove stvari odvijati u manjoj meri (procentualno ipak isto)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Što reče Pronto....samo do čepa suni i mirna bačka.

Pored navedenog, niska količina goriva vrlo loš uticaj ima na pumpu goriva, tačnije plovak.

Od isparenja goriva i vlage unutar rezervoara (kad je čorba na minimumu) hoće da strada pista plovka.

Rezultat toga je da prikazan nivo nije realan ili stalno stoji zakucan na min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Posle svake vožnje leti i zimi, tankujem ga do čepa pre ulaska u garažu. 

Ne sipaj nista, radi i dalje kao sto si napisao (kad ja 50g nisam imao problema,neces ni ti).:cirka2:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja isto ništa ne sipam u rezervoar preko zime.

Samo pun do čepa, gume da ne diraju beton i aku u kuću.

Promena ulja i filtera pre zime i ćao :kafa:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ima negde u raznim temama.Rok trajanja benzina za koji garantuje rafinerija je 2 ili 3 godine nisam siguran.Ako će ti vući vlagu sipaj čistog 98% alkohola od 3-5% na količinu goriva da skupi eventualnu vodu.Danas moderni benzini imaju 5 ili 10 % alkohola zbog ekologije i mislim da ne mora ništa ni da se dodatno sipa.Ranije kad je bilo bez alkohola onda je bilo poželjno

Ima detaljnije objažnjeno kod expandeble na valda CBC forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Motor godinama unazad parkiram 31.10. a prvo paljenje nikada ne bude pre 01.03. iduće godine, znači najmanje 4 meseca zimskog sna, a često i duže obzirom na kišna proleća. 

 

Rezervoar uvek nalijem do vrha i sipam, kad god sam u mogućnosti, na Molu 95 oktana. Nikada nisam primetio slabije performanse niti bilo kakve druge anomalije dok teram na staro gorivo. Iako vozim bandit iz 2001. rezervoar je dobar, nema šljama niti korozije, tako da je i to bitna stavka. 

 

Ja te stvarčice ne bih sipao u rezervoar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: GSXR turbo

Ja početak marta krećem za DE i u novembru se vraćam....motor podignut na "štendere" u rezervoaru 2-3 litre prošlogodišnjeg goriva i dodajem svežeg 2-3 litre. Akumulator 7-8 meseci na pametnom punjaču i Suzuki turbo pali iz 3-4 put kao i svake jeseni 5 godina u nazad. Poz od skoro bivšeg 65 god. bajkera. E sad zašto vi ovde pametujete ne mogu da objasnim. Ove godine je akumulatoru starom 6 godina pomogao akumulator iz kombija pošto stari aku nije celog leta bio na punjaču 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja