Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4660 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 9 minuta, JunioR. je napisao:

Ja sam :D nisam te prepoznao u pokretu, stao bih da se javim.

 

Nema nas tako puno u Žablju, pa se lako prepozna ko je "stranac", a uglavnom se staje kad je neki problem :lol:

 

Prošli put na kružnom toku na ulazu stao Poljak sa puknutom sajlom kvačila pa smo ga dopelali do Moto Bikea :) tako da uvek pitam za svaki slučaj

Ništa, često prolazim kroz Žabalj pa se javim sledeći put da odemo na kafu negde

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT
4 hours ago, kaichi.xo said:

Mali servis u ovlascenom servisu “Prokom” u Podgorici je 90e , mozda vam posluzi ta informacija.

Inače, Fića točak isto naplaćuje 150€ kao Gevara, ali nema izgovor "k0riStIm0 fEn$i Am€riČk0 uLJe" nego sipa burazer motul iz bureta...

 

 

Viđao sam još negde da su krenuli po prvim servisima da rade odma remap za ljude koji nemaju T-Box (kao niko od nas ja mislim?).

 

Zvao sam danas Gevara servis, Aleksandar mi se isčudio o kakvom trzanju pričam.

Kaže bukvalno prvi put čuje za to, niko im se nikada nije žalio.

Džaba sam probao da mu objasnim, nije mi verovao ništa da je problem sa modelom, nego je ubeđen da je do mene ili mog motora...

Kaže zvanično apdejta nema, niti su ikada dobili za bilo koji model.

To šta je u Australiji, to je drugo tržište i nema veze sa nama.

 

Urgiram javno na sve vlasnike 450MT (koji imaju ovaj problem, naravno) da okrenu Aleksandra iz servisa na 0648281194 i požale se na trzanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4660 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mapa za tržište Australije i za Evropu se prilično razlikuju, jer u Autraliji nema EURO5 norma. Tako da je moguće da za Evropu još nije stigla mapa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 312 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, Skittles je napisao:

Inače, Fića točak isto naplaćuje 150€ kao Gevara, ali nema izgovor "k0riStIm0 fEn$i Am€riČk0 uLJe" nego sipa burazer motul iz bureta...

 

 

Viđao sam još negde da su krenuli po prvim servisima da rade odma remap za ljude koji nemaju T-Box (kao niko od nas ja mislim?).

 

Zvao sam danas Gevara servis, Aleksandar mi se isčudio o kakvom trzanju pričam.

Kaže bukvalno prvi put čuje za to, niko im se nikada nije žalio.

Džaba sam probao da mu objasnim, nije mi verovao ništa da je problem sa modelom, nego je ubeđen da je do mene ili mog motora...

Kaže zvanično apdejta nema, niti su ikada dobili za bilo koji model.

To šta je u Australiji, to je drugo tržište i nema veze sa nama.

 

Urgiram javno na sve vlasnike 450MT (koji imaju ovaj problem, naravno) da okrenu Aleksandra iz servisa na 0648281194 i požale se na trzanje.

Isto je bilo i kad sam im ja rekao za 800 MT. I za DIY fix. Gledaju me blago telećim pogledom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Ma oni kao da su slučajno tu, bave se servisom i prodajom motora jer moraju.

Za podešavanje visine 450mt, tamo dole na amortizeru, kažu da misle da je to da se podigne motor još, preporučuju da se samostalno odradi. Toliko neko da nije upoznat sa motorima koje prodaje, strašno.

 

 

Australija je dobila OTA apdejt, ali tamo su svi motori sa T-BOXom, ovi naši bi se pre ubili, nego sada kad još nema ni carine ponude t-box u cenu motora.

Svakako treba čekati da se pojavi negde u Evropi prvo, pa onda smarati ove da odrade, ako znaju kako..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5885 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Juče u 5:30 krenuli za H. Novi. Pauza u Ovčar Banji za doručak, tankali gorivo i popili kafu iza granice sa Bosnom, pokisli između Goražda i Gackog, (stani obuci kišnjake, stani da ih skineš) i stigli u H. Novi u 15:30. MT je mogu slobodno reći, kralj magistrale. Nas dvoje, natovareni do balčaka, ide kao metak, snage dovoljno za sve, upravljivost i tako natovaren, extra. Menjač precizan, mašina prede... Na auto putu sam ga držao na 6K rpm uglavnom sa ubrzanjima kad treba da preteknem nekog, to je oko 110 kmh. Za sada utisci jako pozitivni. 

IMG_20240717_052652_012.jpg

IMG_20240717_075437_224.jpg

IMG_20240717_081408_334.jpg

  • Sviđa mi se 20
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 16. 7. 2024. at 16:02, Skittles je napisao:

Inače, Fića točak isto naplaćuje 150€ kao Gevara, ali nema izgovor "k0riStIm0 fEn$i Am€riČk0 uLJe" nego sipa burazer motul iz bureta...

 

Jbt gde si na tog dunđera naleteo!!! Pa njemu se ni žbica od točka ne daje!!!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ako ti kažem da mi je ''uradio'' servis na CF-u tako da je uzeo keš u evrima bez izdavanja računa i da nije NIŠTA uradio što sam rekao da proveri i zameni ako treba. A da sam pri tome išao na put od skoro 2000km a kasnije se ispostavilo da sam taj put prošao sa polomljenim komplet ležajevima u vratu volana...kako bi ti to video :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

Pa ako ti nisi primetio da nesto fali lezaju na svom motoru pre puta, kako će on ? Da preventivno rastura da proveri ?

Naravno da sam primetio... Takođe sam primetio da je u motoru kočiono ulje starije od 2 godine kao i rashladna tečnost. Nešto što redovno kod svakog svog motora menjam. Uz motorno ulje sve sam to pripremio i kupio jer me je dotični vozao sa pričom da on ne servisira motocikle a kad pozovem Gevaru i zatražim servis oni me upute na dunđera i tako par dana. Lepo sam rekao čoveku da osetim i čujem da preko sitnih prepreka nešto udari po volanu...

 

Na kraju priče...kaže meni čovek ništa ti nije trebalo od ovoga, motor ti je puška! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Bez namere da branim Fiću, ali možda se tebi zalomilo. Neki njegov zaposleni,ili nešto drugo pa se kola slomila na tebi.

Kapiram da bi gorelo i ovde i po internetu da čovek fušeri, a on i dalje posla ima da ne zna gde će pre.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Ja sam se vodio logikom ulje i filter... nije ne znam šta.

Još sam bio sve vreme u radionici sa njima.
I uradili su ga isto kao što bi bilo ko drugi rekao bih, samo eto nisam dobio fensi ulje, nego motul iz bureta.

Al ne patim mnogo zbog toga, ionako se

menja za 4k km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Meni kod 450MT-a  je najgori taj servisni interval na 5.000km. Znaci na 1.000 pa na 5.000 samo 300eur ode na ulje i filter. Bzvz...

 

Tacnije nije servisni interval problem, vec cena, deru brate.

Kod Atile u Suzukiju je servis 80eur... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

I za 80e dobijes HiFlo filter i ko zna koje ulje :) (a ne original Suzuki)
U garanciji sam radio servise kod njega i da napomenem da nemam lose iskutvo.

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1233 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Zato se tempira morska tura da si na oko 5k km negde oko Podgorice kao @kaichi.xo, gde je servis 89,41€... :) 

 

Ovaj motor je toliko dobar da je jedini problem kod nas zapravo uvoznik, ja mogu da živim sa time.

 

Nisu jedini na svetu.

 

Inače, u GR je uvoznik Muvus, koji su mi dali cenu za prednji blatobran 70€...

Ali mora da se čeka dve nedelje da ga poruče i da stigne, jer ga nemaju na stanju.

Tako da mi to malo zvuči kao pesma koju pevaju i ovde, al videćemo.

 

Nisam pitao za ostale dodatke jer ih imam već.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Nathanthepostman je rekao u videu da su podigli interval zamene ulja sa 3000 na 4500 milja u Engleskoj. Pa sad vidite.

Btw, u Rumuniji je ovaj motor 5600e. Sad necu uzinat duznem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
Pre sat vremena, maxx je napisao:

I za 80e dobijes HiFlo filter i ko zna koje ulje :) (a ne original Suzuki)
U garanciji sam radio servise kod njega i da napomenem da nemam lose iskutvo.

A koje je to original Suzuki ulje? Ili recimo original Honda ulje? 

Imas garanciju 3 god, da ikakav problem postoji sa uljem i brendom filtera koji se stavlja davno bi se problemi pojavili.

 

Trenutno sam u fazi prodaje svog i kupovine novog mopeda. Nesto manje snage i kubikaze jer sebe na litri nisam pronasao, nije to ipak za mene. Nemam gde da upregnem tu snagu, sve je glisiranje na vrh gasa i jako retko prelazim 5.5k rpm. 

 

450mt sam pikirao i svidja mi se ali me odbija stanje sa serviserima i cekanje na isporuku, delove itd... U svoj prici problem je logistika i dileri. 

Druga stvar koja me odbija sto mu je touring strana malo slabija tacka. Zbog kraceg prenosa je skoro uvek u visokim obrtajima a zamenom lancanika se gubi vec ionako mali obrtni momenat. Moram ga probati da bih se uverio. 

 

Sa QJ i ostalima ne bih eksprerimentisao 7k za QJ i sl. i nije tako mala cifra. CF je ipak klasa iznad.

 

Gledam nesto univerzalno, ni u cemu odlicno ali u svemu ok. Jedino sto mi od toga deluje kao okej izbor je provereni V Strom 650. No videcemo jos sta i kako...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, ironhorse je napisao:

Bez namere da branim Fiću, ali možda se tebi zalomilo. Neki njegov zaposleni,ili nešto drugo pa se kola slomila na tebi.

Kapiram da bi gorelo i ovde i po internetu da čovek fušeri, a on i dalje posla ima da ne zna gde će pre.

 

Ne....lično sam razgovarao sa čovekom i lično sam mu sve rekao i zamolio da proveri. Pored njega su bila dvojica kolega...sva trojica su mi pojašnjavala kako je u stvari skupa edukacija za sve to i da košta.

 

Na kraju svega..ko je meni kriv što sam se školovao godinama, što sam pored toga još dodatno učio da bi došao na sadašnju poziciju sa znanjem...mogao sam da budem serviser motocikala i da lapam pare nehajući za bilo šta. On colne 50e za 20 minuta posla koji ni ne uradi a ja ljuštim MR za 750 kinti po danu....pa znaš šta, ako ga nije sramota ni mene nije da kažem da je dunđer.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
4 hours ago, Rider000 said:

A koje je to original Suzuki ulje? Ili recimo original Honda ulje? 

Mislio sam na tipa: https://www.globalsuzuki.com/after_sales/ecstar/index.html

I Honda ima svoje koje u ovlascenom (tipa Stojanov) sipaju.

 

Svakako moj komentar se nije odnosio na kvalitet ulja, vec na cinjenicu da ako vozilo odvodim u ovlasceni servis, taj servis bi trebao za naplacenu cenu koja je veca nego kod neovlascenih, da koristi originalne delove i tecnosti. U prevodu, ako mi se naplati 16e za filter, nemoj jednom da mi stavis Suzukijev filter, a drugi put HiFlo (koji je tad kostao 6e). Slazem se da i jedan i drugi rade isti posao (99,999% su i istih performansi), te da nece napraviti neki problem. Samo, ako je vec nesto napisano u specifikaciji radova i naplaceno, onda neka stvarno bude to 🙂

 

Elem, izvinjavam se za off 😁

 

 

Promenio član maxx
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6322 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
2 hours ago, mick said:

On colne 50e za 20 minuta posla koji ni ne uradi a ja ljuštim MR za 750 kinti po danu....

Pa ti se prekvalifikuj u mehaničara :) Svaka ti čast na sposobnosti da sa dnevnicom od 750 din kupiš nov motor, možda da se prijaviš za Ginisa ? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Verovatno misli 750 sat.

Nema veze sa temom ali ima sa dranjem, sada sam bio kod ljudi popravljao kablove za net kad dodjose dva momka servis klime sa magicnom krpom i prskalicom za stakla opajali 10 minuta i naplatili 5000.

Moram da se prekvalifikujem, vec sam postao  poluelektricar ( uticnice i sitnice grejaci tako to ) jos da varim cevi za vodu ,malo keramiku i na konju sam😀

Promenio član zlatkojov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2692 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
6 hours ago, Rider000 said:

 

 

Gledam nesto univerzalno, ni u cemu odlicno ali u svemu ok. Jedino sto mi od toga deluje kao okej izbor je provereni V Strom 650. No videcemo jos sta i kako...

 

Ko o čemu baba o uštipcima, e tako i ja. 🤣

Molim te, probaj i versysa, mnooogo bolji paket od stroma. Lakši, potentniji agregat, vešanje i ciklistika za stroma izmislili motor... Javi utiske. 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja