Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • 8-bit, 1830 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

A ovo je verujem sve što je CRFu falilu, 55% više snage, twin za konstante vožnje, 3x veći rezervoar, zaštita od vetra. 

I 40 kila više :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Momci, juče sam na kratko oteo 450MT da probam jednu stvar u vezi putne brzine oko koje ste pričali.

 

U 6. stepenu prenosa na oko 6.000 obrtaja, 450MT ide 100 km/h.

 

Tako da ako treba da se drži brzina od 130 kmh na auto putu, cenim da će motor već biti pred blokadom. Što se ovako agregata tiče, deluje mi baš živahno. Sledeće nedelje ga uzimam na test, mada je ovom već neko došao glave, jer je padano sa njega, izgreban je rezervoar sa leve i desne strane gde se drže kolena, itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
Pre 1 sat, Andrej_Hotstepper je napisao:

@Skittles video je fenomenalan!!!

 

Sunce ti, "Otpisani"!!! 

 

Očekivao sam diverziju na vodovod, mrske Nemce, šorku... a on na kraju vrati motor! 

 

;)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2057 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, admiki je napisao:

Nemoj tako, na kraju je ipak bacio mrske ojre na pult!

Nije to...već je priča ''back to roots!!!'' :lol3:Sistem dva pa jedan! Kinez-Japanac...KINEZ!!! :D A lepo sam mu govorio!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 383 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Jel zvao neko da vidi jel su spremni za preuzimanje ili treba opet da zovemo mi što nismo ni poručili već smo drugo koleno? :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

@Skittles video je fenomenalan!!!

 

Edit:

CRF300l je imao 27ks (i mene pride ), putna mu je bila 80-85,  najveći problem mu je bilo što oseti brdo, iz Trebinja ka Igalu, ja ko na Kilimandžaro da se penjem. I to je nebitno. Retko koji motor mi je pružio više uživanja, opuštenosti, preko 16.000km za godinu i koji mesec.. A ovo je verujem sve što je CRFu falilu, 55% više snage, twin za konstante vožnje, 3x veći rezervoar, zaštita od vetra. 

 

Sve me strah da odem za BG da probam - a znam da hoću. 

Vrlo verovatno da ću ga uzimati. 

Hvala!

Ja sam 450MT terao i od bubanj potoka uzbrdo nije mu bio problem da održi tih nekih 115-120 koliko sam vozio.

Razmatrao sam i CRF, ali upravo ta putna brzina me odvratila. I ovaj MT je na granici dal da se izlazi na AP njime a da je bezbedno.

A kao što rekoh, više je sposoban na offu od mene, a CRF je još više od toga, tako da lagano.

Kao i svaki, pitanje je čega bi koliko na motoru :) 

 

9 hours ago, Rider000 said:

Visoki blatobran vam i ne treba sem ako necete 90% voziti ozbiljan off sa puno blata... 

Na vecim brzinama taj blatobran ume da ucini prednji deo motora manje stabilnim.

Nek je sa srecom!

 

Ja sam i na "neozbiljnom" offu uspeo da sjebem prednju gumu na TRK-u jer se zaglavilo blato, nisam skontao i posle blata pravo na autoput, 130... i kanal na gumi.

 

A definiši "veće" brzine, za 450 😂...

 

 

2 minutes ago, Jovan Ristic said:

Momci, juče sam na kratko oteo 450MT da probam jednu stvar u vezi putne brzine oko koje ste pričali.

 

U 6. stepenu prenosa na oko 6.000 obrtaja, 450MT ide 100 km/h.

 

Tako da ako treba da se drži brzina od 130 kmh na auto putu, cenim da će motor već biti pred blokadom. Što se ovako agregata tiče, deluje mi baš živahno. Sledeće nedelje ga uzimam na test, mada je ovom već neko došao glave, jer je padano sa njega, izgreban je rezervoar sa leve i desne strane gde se drže kolena, itd

 

Tako je, ali i na 110-120 stvarno nema osećaja kada nastaviš da zavrćeš da posustaje, niti da mu je to neki problem.

Da je za turing, nije, al može neku deonicu da preživi na ap, što kažeš, živahan...

 

Pričali smo o tim padovima (meni nije 😂), i dobro je on izdržao bez kreš barova, nije uopšte neka drama, ja nisam ni primetio na prvu.

 

4 minutes ago, admiki said:

Nemoj tako, na kraju je ipak bacio mrske ojre na pult!

Nije on odgledao do kraja, ceo minut traje video...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
pre 33 minuta, severian je napisao:

Sunce ti, "Otpisani"!!! 

 

Očekivao sam diverziju na vodovod, mrske Nemce, šorku... a on na kraju vrati motor! 

 

;)

Rekoh ja, ovo je jedini video u istoriji gde lik silazi sa motora, ulazi u prodavnicu sa kacigom na glavi i DAJE pare 😆

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
pre 37 minuta, Skittles je napisao:

Nije on odgledao do kraja, ceo minut traje video...

E, da znaš da sam odgledao i odjavnu špicu!! 😛😛

 

Moram, jebg, ovlastio me Peđa da te podj* dok je preko okeana... neki balans u svemiru mora da postoji, ne mogu mladi sa deficitom podj* ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 32 minuta, severian je napisao:

E, da znaš da sam odgledao i odjavnu špicu!! 😛😛

 

Moram, jebg, ovlastio me Peđa da te podj* dok je preko okeana... neki balans u svemiru mora da postoji, ne mogu mladi sa deficitom podj* ;)

 

 

E nek si mu reko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 465 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
3 hours ago, Jovan Ristic said:

U 6. stepenu prenosa na oko 6.000 obrtaja, 450MT ide 100 km/h.

 

Tako da ako treba da se drži brzina od 130 kmh na auto putu, cenim da će motor već biti pred blokadom.

Znaci odnosi brzina su kao na nekom dual sport-u 🤔 (u ovom slucaju poredim sa crf300l)
Ovo sve vise lici na veoma dobru TET masinu

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4643 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne bih da unosim paniku, ali sam bio u postprodaji kod Laste i video nekoliko spremnih i formiranih 450MT. Hteo sam da fotkam, ali reko nagrnućete na CF :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Evo predlog za produženi vikend vožnju - 1000km tura za razradu motora.

 

Mora da se vrti po svim obrtajima, znači nema konstantne brzine, i ne sme preko 5k rpm (znači do 80 na sat 😂).

 

Taman vam svima odgovara isti tempo, isti cilj.

Ne znam koliko često se dešava da ovolika količina ljudi dobije novi motor odjednom.

 

Smislite, organizujte se pa u ponedeljak svi na prvi servis!

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
pre 45 minuta, Skittles je napisao:

Smislite, organizujte se pa u ponedeljak svi na prvi servis!

IMG-767cb1657649a0260ccdf5d7ebf24d86-V.thumb.jpg.d5f2cbc7037089d34b81cc43101bead4.jpg

 

 

 

Nemojte me likvidirati. 😆

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
Pre sat vremena, Skittles je napisao:

Evo predlog za produženi vikend vožnju - 1000km tura za razradu motora.

 

Mora da se vrti po svim obrtajima, znači nema konstantne brzine, i ne sme preko 5k rpm (znači do 80 na sat 😂).

 

Taman vam svima odgovara isti tempo, isti cilj.

Ne znam koliko često se dešava da ovolika količina ljudi dobije novi motor odjednom.

 

Smislite, organizujte se pa u ponedeljak svi na prvi servis!

Mogu li i ja sa Versysom, da vas obilazim ko peske? 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
15 hours ago, Skittles said:

Danas sam imao priliku da ga provozam, doduše samo na pola sata, ali mi je bilo dovoljno da se odlučim da ga kupim na licu mesta.

 

 

Pre toga sam već probao 450SR, koji me razočarao i zamalo odvratio od CF-a generalno.

MT je potpuno druga priča.

 

Ono šta me najviše brinulo - brzina na AP, je ok.

Znam da mora da bude kompromis, i ovaj mi je prihvatljiv.

Na 120km/h mi deluje da mu je ok, i nema nekih vibracija koje smetaju.

Čak, ako se prekrije instrument tabla, ne bih nikada rekao da je na 7k rpm.

130 bi mogao neku deonicu, ali ja svoj ne planiram da teram tako bez nekih izmena tipa lančanik ili ako bude neki remap dostupan...

100-110 cveta.

 

Zaštita od vetra je takođe dobra, mislim da neću menjati vizir uopšte, jer na brzinama kojima ide i nema nekog vetra 😅

 

Sedište je udobno, i položaj sedenja mi veoma odgovara.

Ja sam visok 183cm, stojim sa obe pete na tlu bez savijanja nogu.

Može rekao bih i sa 190cm da se smesti lepo, da ne izgleda kao spajdermen pred napad čovek.

 

Offroad neću mnogo komentarisati, jer ne umem da vozim, ali znam da želim.

Ja kao početnik sam se osetio da mogu da ga poteram svuda gde sam hteo, lagan je i saradljiv.

Ni u jednom trenutku nisam uspeo da zakačim skidplejtom ništa, nit da kompresujem vile do kraja, a probao sam.

 

Instrument tabla je pregledna i mnogo sam se lakše snalazio sa kontrolama nego na novom Transalpu npr.

Pokazali su mi i T-Box, ali nema opcija na 450 kao na 800 da ekran služi za displej navigacije, ili barem oni nisu uspeli da nameste.

Svakako sam odustao od doplate 250€ za to, uzeću carplay displej za duplo manje.

 

Menjač mi je prvo delovao baš baš visoko.

Vozio sam u patikama i dok sam ja razmišljao da li beše ima opcija da se podešava visina na njemu navikao sam se već i zaboravio na nogu skroz.

On mi je možda i najslabija tačka, ne znam tačno da opišem, možda sam previše i navikao na specifičnost Hondinih, ali verujem da ću posle prve vožnje već zanemariti sve to.

 

Kreš barovi i ostala dodatna oprema (ali ne i visoki branici) stižu u drugoj turi, koja bi trebala da bude sredinom juna, ja se nadam do kraja jer mi je tura u planu i slobodni dani od 01. 07. :) 

Neka ti je sa srećom! :)

 

Ps. Bravo za video - tako se to radi!  :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja